Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @endyilmaz Merhaba, Aynı bayan maalesef bize de denk geldi 1 Kasımda. Yaptığı muamele çok yanlıştı, evrak sesinden bile rahatsız oldu sessiz olun diye uyardı, resmen ağız okuduk evrak isterken. Neyse bizim de pasaportlarımızı inceleme yapacakları için onlardan haber gelene kadar geri verdiler. Hakkımızda hayırlısı diyelim.

• Yasaklı

@endyilmaz Merhaba. Acaba sabıka kaydını ve mahkeme dosyasını İngilizce'ye çevirterek mi vermiştiniz yoksa Türkçe mi? Çünkü çevirisi olmayan kayıtlarda zorluk çıkartıyor olabilirler belki?

• @grslarc Dosyanın mahkemeden alınmış aslı gibidir kaydını götürdüm. Ayrıca yeminli tercüman tarafında yapılan çevirisini de götürdüm. Yeminli çeviride, İngilizcenin ardına Türkçenin fotokopisi de konuluyor. Mahkemenin aslı gibidir yaptığı kayıtları bana verdiler ve sadece yeminli tercümanın hazırladığı dosyayı aldılar.

• Yasaklı

@endyilmaz Canım sıkıldı şimdi çünkü benim de aynen saçma sapan bir yargılamayla para cezasına çevrilmiş 2.5 aylık mahkumiyet kararım var 2010 yılından kalma.

• @grslarc Adliyeye gidin, bir dilekçe ekine adliyeden aldığınız sabıka kaydını koyup bakanlığa PTT ile yollayın. Bana adliyeden böyle söylediler. Belki zamanında silinir. Ben ds260'da yalan beyan vermemek için hiç sildirmeyi denemedim bile.

• Yasaklı

@endyilmaz Onun da faydası yok Sn. @endyılmaz çünkü affa da uğrasa sildirseniz de aslında ömrünüz boyunca o salak mahkumiyet kararı bir yerlerde saklı tutuluyor.

• ⭐⭐

@endyilmaz Cok geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede sonuçlandırırlar.

• ⭐⭐⭐⭐

@endyilmaz geçmiş olsun ,kısa sürede ve sonucun sizin açınızdan olumlu olacağını düşünüyorum .

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@endyilmaz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, 2 Kasım'da görüşmeye girdik ve sabıka kaynaklı AP'ye kaldık.
    Evrak tesliminde çok gerildik. Bizden önce aynı bankoda olan aile güle oynaya görevliyle şakalaşarak bankodan ayrıldı. Biz bankoya geçtiğimizde ise öncelikle çok soğuk ve sert bir tavırla karşılandık. Bankonun mikrofonu çalışmıyordu ve görevliyi işitmekte zorlandım. Bazı durumlarda görevli Türk olmasına rağmen anlaşamadık. Öncelikle eşime çocukları alıp salona dönmesini söyledi ve ben yalnız kaldım.Evraklarım bankoda biraz dağıldı, toparlamaya uğraşırken bana elindekileri bırak gibi şeyler söyledi. Açıkçası can sıkıcıydı.
    Neyse paramızı ödedik ve görüşmeye geçtik. İkinci görüşmedi ki görevli daha sakin birisiydi ve bir sıkıntı yok gibi gözüküyordu. Nerede yaşayacağımız sordu. Atlanta dedik, sebebini sordu. Orada iş bulduğumu söyledim, zaten Job Offer Letter da verdim. Eşime çalışıp çalışmayacağını sordu. Eşim de öğretmen olduğunu fark derslerini tamamlayıp öğretmenlik yapacağını söyledi.
    Sonra mahkeme dosyasını incelemeye çalıştı ve ne olduğunu anlattırdı. Düzgünce açıkladım. Sabıka basit adam yaralama suçundan 20 gün hapis, 500 TL paraya çevrilmiş durumda. Bu arada bu lanet ülkeden gitmek isteme sebeplerimizden birisi de aslında bu, HUKUK ve ADALET YOK. Çalıştığım hastanede hasta yakınları bir hırsız yakalıyor. Hasta yakınları adamı zapt-ederken personel polis çağırıyor. Saat akşam 8 civarı ve o sırada yönetici sıfatı taşıyan tek kişi benim. Bana da haber verdiler, polislerle aynı zamanda lobiye vardım. Polis adamı aldı ve şikayetçi olmamız gerektiğini yoksa adamı karakola dahi götürmeyeceklerini söyledi. Ben de hastane adına şikayetçi oldum. Gece 3te karakoldan telefon, adam da senden şikayetçi gel ifade ver. Adam kariyer suçlu, rahşan affıyla çıkmış bir katil, işi biliyor, benden kim şikyetçi diyor, adımı öğrenip, beni dövdü diye şikayetçi oluyor. Adam mahkemeye bile gelmedi, avukat ve şahitlere rağmen hakim demeye bin şahit gereken bir insan müsveddesi bana ve diğer şikayetçi hastane teknisyeni (teknik odadaki cüzdanından para çalmış adam.) mahkum etti. Kararı da temyizsiz yazdı. Böylece hiç yoktan sabıkalı olduk.
    Konuyu anlattım. Görevli diğer her şey tamam, bu da önemli gözükmüyor ama dosyayı okumamız lazım dedi. Dosya 12 sayfa bu arada. Hatta pasaportlar kalsın, biz bunu hemen çözeriz dedi. Sonra vazgeçti, burada pasaport tutamıyoruz, siz süreci takip edin Internetten, pasaportları postayla gönderirsiniz dedi. %90 onay alacaksınız sadece dosyayı okumamız lazım dedi. Sürecin 1 belki 2 haftada tamamlanacağını söyledi.

Böylece yine ucu açık bekleme süreci başladı. Çok uzun oldu, kusura bakmayın.

gecmis olsun, bu sekildeki kucuk cezalar genelde sorun olmuyor. Sadece sucun "moral turpitude" kategorisinde olup olmadigini inceliyorlardir.

Sizin de problem yasayacaginizi pek zannetmiyorum. Bol sabirli beklemeler.

• merhaba geçmiş olsun @endyilmaz kardeşim. inşallah en kısa zamanda çözüme kavuşur. saygılar.

• @crazycells hocam şimdi ds260 formuna yenidoğan bebeğimizi ekleyecektim add apl. diyerek ad soyad doğum tarihi ile ekledim fakat sanırım doğum tarihindeki ayı yanlış belirttim. ekim yerine eylül seçtim, şimdi onaylandı forma erişim sağlayabiliyorum bilgilerine doğru tarihi yazacağım ama ilk belirttiğim tarihin bir önemi var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolga-demir DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells hocam şimdi ds260 formuna yenidoğan bebeğimizi ekleyecektim add apl. diyerek ad soyad doğum tarihi ile ekledim fakat sanırım doğum tarihindeki ayı yanlış belirttim. ekim yerine eylül seçtim, şimdi onaylandı forma erişim sağlayabiliyorum bilgilerine doğru tarihi yazacağım ama ilk belirttiğim tarihin bir önemi var mı?

hayir, o onemli degil; dogru ay bilgisiyle degistirin.

• @crazycells teşekkürler.

• sn @crazycells, ve diger arkadaslar
    Dun ve bugun forumda ve whatsapp grubunda gecen, numarasi current olup ds260 formunu gec dolduranlara gelen bir mail vardi.Bizim numaramiz current olmadigi halde ayni maili su an itibari ile almis bulunuyoruz.Biz bulgaristan kontenjanindan kazandigimiz icin bazi evraklari guncel olmasi icin oradan almayi planliyorduk.Fakat bu mail gelince ve en kisazamanda evraklarinizi gonderin deyince panik olduk.Mailde istenen evraklarin bazilari elimizde mevcut ve tercume yapilmasi gerekli bu mailin sure anlaminda ne kadar opsiyonu vardir, tercume konusunda sure istemek icin mail ile sormaya gerek varmidir yardimci olursaniz sevinirim.Tesekkurler.
    The Kentucky Consular Center (KCC) has completed processing of your DS-260 Diversity Visa application form and the DS-260s of all accompanying family members.

In order to continue processing your case, you must submit electronic copies of the documents below in .jpeg or.pdf format to [email protected]. Use your case number as the subject of the email. The maximum email size is 30MB. If the total size of your attachments is larger than 30MB, send multiple emails using your case number as the subject of each email. Please send your documents for KCC review only after you have collected all of the required documents for yourself and all accompanying family members. Send documents only to the [email protected] email address; for any document processing questions use the [email protected] email address.

Documents photographed or scanned with a mobile phone are acceptable, but every document must be fully legible. Illegible or incomplete documents must be re-submitted and will delay processing of your case.

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

You will take original or certified copies of all documents you submit to KCC to your visa interview at the U.S. embassy or consulate. Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.

Do not mail paper documents to KCC. Any paper documents sent to KCC will be destroyed.

For more information on required documents, refer to the Department of State's Diversity Visa webpage.

Documents Required for All Applicants:
    • Copy of passport biodata page (no translation required)
    • Birth certificate
    • Military records for any applicant who has previously served in the military
    • Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
    • If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Collect and submit your documents promptly. Your case will not be scheduled for a visa interview at a U.S. embassy or consulate until KCC has received and processed all required documents. Missing or illegible documents will delay processing of your case. Diversity visas are numerically limited and there is no guarantee a visa will be available. Only a consular officer can determine, at the time of the visa interview, if you are qualified to receive a Diversity Visa.

If you have questions about document submission, you may contact KCC at [email protected]. The KCC telephone number is 606-526-7500 (7:30 a.m. until 4:00 p.m. EST).

• Mail KCC'den bana da geldi 5 dk önce. Demek evrakları önceden inceleyip ona göre gelmeyecekleri eleyecekler.

Daha yüksek sayıda insan için cutoff gelecek gibi gelecek aylarda...

• Anladığım şudur aslında tam bir dosya haline getiriyorlar ve bunu tamamlayanlara randevu verecekler böylece bu evrakları veremeyen ya da vermeyen kişileri eleyerek daha yüksek case numberlara ulaşacaklar.

• Ayni mail 5-6 dakika once banada geldi. Daha once ds260 i gec gonderenlere geldigini okumustum. Benimle beraber baskalarinada gelince rahatladim. Cunku benim case number 7500lerde. Randevu tarihim bile belli degil yani. Yarin gondersek bir sorun olmaz heralde?

• @atik-ercan o bir öngörüydü bugüne kadar yaşanmadığı için "Belki geç gönderenlerde geliyor" demiştik değilmiş sanıyorum yeni uygulama böyle. Zaten maile "Geç yollarsanız randevunuz gecikir" demişler size ve bize bağlı. Bu arada ben @crazycells e sormak istiyorum benim durumumla alakalı. Eşimin 2 yıllık Hollanda geçmişi var oradaki polis kaydını bekliyoruz. KCC'ye döküman olarak onu da yollamak gerekir mi? Yoksa Türkiye'deki evrağı yollayıp diğerini mülakat sırasında sunmak yeterli olur mu yoksa bekleyip sonra 2 belgeyi birlikte mi (hem Türkiye hem Hollanda) yollayalım KCC'ye.. Ne dersin?

• Mail muhtemelen bu ay current olacaklara geldi, bende henüz böyle bir mail görünmüyor ve bende muhtemelen bir sonraki ay current olacagim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |