Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Benim bir sorum var. Benim şu an ds-2019 formumda başlangıç tarihim 5 haziran olarak gözüküyor. Daha önce sormuştum bir abiye ve böyle olsa bile işverenle görüşerek vizen elindeyse 15 mayıs- 1 ekim arası istediğin tarihte gelebilirsin demişti. Bu durum doğru mudur ?
    Konu üstüne çok fazla paylaşım bulamadım,spesifik bir şey olduğu için sanırım veya acentelerin bilinmesini istemediği bir bilgi olduğu için.

Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Teşekkürler

• @sengorn Merhaba bildiğim kadarıyla iş başlangıcından önce ülkeye giriş yapabiliyorsun fakat bu süre zarfında çalışman yasal değil. Daha sonrasında da girebilirsin. Örneğin benim DS formum 1 Temmuzdu fakat 11 Temmuzda giriş yapmıştım ülkeye. Süreyi çok fazla aşman da sınır noktasında şüphe uyandırabilir.

• @renksizcocuk Teşekkürler cevap için
    İş yeriyle görüşüp hani ' ben şu şu tarihlerde gelicem,okulumda böyle bir durum oluştu. Ona göre ayar çekebilir miyiz ? ' desem olur mu ? Hani atıyorum yasal olarak bana maaş ödemesi için ds de yazan tarihe mi uymak zorunda ? Yenisi isteyebilir miyim vizeyi aldıktan sonra dsin ? Bunun bir yolu var mı açıkçası bunu merak ediyorum.

• @sengorn Yeni ds formuna ihtiyacın olacağını düşünmüyorum. İşverenin ile görüşüp durumu açıklaman gerekir, eğer işveren sıkıntı çıkarır ise de büyük ihtimalle zaten iş iptal edilip yeni işe yerleştirilirsin o durumda yeni ds formu alırsın.

• Vizeyi almadan hallet derim ben ne olur ne olmaz. Acenten ile de görüş onlar da yardımcı olurlar bu konu hakkında.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sengorn, içinde söyledi: WAT Çalışma Başlangıç Tarihi Hk.

Merhabalar,
    Benim bir sorum var. Benim şu an ds-2019 formumda başlangıç tarihim 5 haziran olarak gözüküyor. Daha önce sormuştum bir abiye ve böyle olsa bile işverenle görüşerek vizen elindeyse 15 mayıs- 1 ekim arası istediğin tarihte gelebilirsin demişti. Bu durum doğru mudur ?
    Konu üstüne çok fazla paylaşım bulamadım,spesifik bir şey olduğu için sanırım veya acentelerin bilinmesini istemediği bir bilgi olduğu için.

Teşekkürler

Vizeyi almadan, yeni tarihlere gore yeni bir DS-2019 formu isteyin sponsorunuzdan. Bu DS-2019 ile J1 basvurunuzu yapabilirsiniz...

J1 vizesini maksimum program baslangic tarihinden 120 gun once alabilirsiniz; yani maksimum 4 ay oncesinden... ABD'ye ise maksimum program baslangic gununden 30 gun oncesinde girebilirsiniz, bilginize.

• Merhabalar,
    Benim şu an ds-2019 formumda başlangıç tarihim 10 haziran olarak gözüküyor. Amerikaya 4-5 haziran gibi giriş yapsam çalışmamda bir problem olur mu ilk etapta zaten ssn gelmediği için bekleme sürecinde oluyoruz sanıyorum.
    Konu üstüne paylaşım bulamadım.

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waveila, içinde söyledi: WAT DS-2019'daki başlangıç tarihinden önce çalışmak

Merhabalar,
    Benim şu an ds-2019 formumda başlangıç tarihim 10 haziran olarak gözüküyor. Amerikaya 4-5 haziran gibi giriş yapsam çalışmamda bir problem olur mu ilk etapta zaten ssn gelmediği için bekleme sürecinde oluyoruz sanıyorum.
    Konu üstüne paylaşım bulamadım.

Teşekkürler

ABD'ye DS-2019 baslangicindan en erken 30 gun oncesinde girebilirsiniz, ama 10 Haziran'dan once calismamalisiniz, statunuz 10 Haziran'dan sonra baslayacak.

• @crazycells peki gittiğimde ssne başvurabilir miyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells peki gittiğimde ssne başvurabilir miyim

evet, basvuru yapabilirsiniz. bu konuda sorun yasamamaniz lazim.

• Merhaba,

3 gün önce Amerika'ya giriş yaptım fakat ds tarihim yaklaşık 4 gün sonra başlıyor, sevisimin aktif olduğuna dair bir mail aldım. İşveren en başta ds tarihinden önce çalışmamın mümkün olmadığını söyledi ve 3 gündür bekliyorum. Sizce gidip sormalı mıyım sevisim aktif, sigortam başlatıldı. Legal olarak şu anda çalışabilir miyim? Boş beklemek cidden sıkıcı ve moral bozucu. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba,

3 gün önce Amerika'ya giriş yaptım fakat ds tarihim yaklaşık 4 gün sonra başlıyor, sevisimin aktif olduğuna dair bir mail aldım. İşveren en başta ds tarihinden önce çalışmamın mümkün olmadığını söyledi ve 3 gündür bekliyorum. Sizce gidip sormalı mıyım sevisim aktif, sigortam başlatıldı. Legal olarak şu anda çalışabilir miyim? Boş beklemek cidden sıkıcı ve moral bozucu. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hayir, para karsiligi calisacaginiz ilk gun DS-2019'un basladigi tarih olmali. Daha once calismayin, eger calisacaksaniz da bunu "gozlemci" olarak yapmalisiniz, yani para karsiligi olmamali...

"unathorized employment" daha sonra baska basvurularda karsiniza olumsuz olarak cikabilir, o nedenle kacinmalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |