Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, birkaç gün önce vize görüşmem vardı. Klasik nereye gideceksin, ortalaman kaç, nerede okuyorsun sorularından sonra daha önce başka bir ülkeye gittin mi diye soruldu. Ben de Hollanda ve Ukrayna'ya gittiğimi söyledim. Bunun ilk pasaportum olup olmadığını sordu, ben de ikinci pasaportum olduğunu söyleyince eski pasaportumu görmek istedi fakat daha önce böyle bir bilgi veya duyum almadığım için götürmemiştim. Daha sonrasında yeşil kağıt çıkartıp üstündeki eski pasaport kutucuğunu işaretleyip evraklarımla beraber geri verdi. PTT aracılığıyla gerekli evrakları gönderdim ve bugün teslim edildiğini öğrendim. Bundan sonraki süreçin tamamlanma süresi hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı?

• nasıl sonuçlandı. Derslerin hakkında detaylı soru sordumu. Ben ortalamamı yüksek tutmak için çok fazla ders almak istemiyorum. Acaba sorarmı 3 adet alan dersi almışsın geriye kalanı. Türk dili filan 1 akts'lik ders neden böyle seçtin diye sorar mı?

• Şimdi bu soru benim de kafamı karıştırdı... Ben de şu anda j1 vizesi hazırlığındayım, ancak elimdeki pasaport ilk pasaportum değil (3. ya da 4.) ve daha önce ABD de dahil pek çok ülkeye girdim çıktım. Fakat, kötü bir boşanma süreci yaşadım geçen sene ve şu anki mevcut pasaportum dışında diğer bütün pasaportlarım eski eşimde kaldı. o da muhtemelen yok etmiştir şimdiye... Eski pasaportlarım olmadan vize sürecinde risk yaşama ihtimalimiz mi var?
    Edit: Daha önce gittiğim ülkelerin vizelerini dijital olarak saklamışım. Ülkeye giriş çıkış damgaları vs. hepsi mevcut. bir işe yarar diye umuyorum.

• ⭐⭐⭐

@academicus bildiğim kadarıyla eski pasaportları e devlette görebilirsiniz. Görmek isterse kayıp olduğunu ama olduğuna dair kanıtlarını verirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |