Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar.
    Ben ve eşim henüz Amerika'da dair vize almadık ama turist olarak almak gibi bir düşüncemiz var(farklı bir ülkeden). Hem yatırım hemde geldiğimizde kullanabilmek adına bir kaç ev bulduk. Tampa ve civarında 35k$ gibi birkaç emlak bulduk. Diğer eyaletlerde de arsa bulduk. Elimizde 10k$ (duruma göre üzerimizdeki mülk ve varlıkları satıp miktar yükselebilir) net var kalanı kredi çekerek düşünüyoruz amerika üzerinden.
    Vize olmadan alabilme şansımız var mıdır?
    Krediyi sağlarken bizim için neler gereklidir?
    Vize olmadan alabiliyorsak bizim turist vizesini etkiler mi?
    Yabancı olarak minimum x tutarında alınıyor gibi durum oluşur mu?

Genel olarak daha çok soru var. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

• Merhaba bu konu da daha net bilgiyi vereceklerdir ama bildiğim kadarıyla nakit paranızla almanızda çok büyük sıkıntılar yok ancak kredi çekmeniz çok zor yeni oturum almış biri bile belli bir kredi geçmişi yapmadan çekemiyor diye biliyorum.

• Bu konuyla ilgili bir link veriyorum alınabileceğine dair.

Ama hiç bir bağlantım yok sadece daha önceden haberdar olduğum için ekledim linki. Araştırmadan hiç bir işe girişmeyin güvenilir mi bilemem.
    Sadece Amerika vizeniz olmadan Amerikaya gitmeden emlak yatırımı yapabileceğinizi belirtmek için paylaştım.

• Bu da kaynağından ilk elden bilgi alabileceğiniz bir kanal.

• @kemalcapanoglu, içinde söyledi: Vize olmadan ev alabilir miyiz

Merhaba arkadaşlar.
    Ben ve eşim henüz Amerika'da dair vize almadık ama turist olarak almak gibi bir düşüncemiz var(farklı bir ülkeden). Hem yatırım hemde geldiğimizde kullanabilmek adına bir kaç ev bulduk. Tampa ve civarında 35k$ gibi birkaç emlak bulduk. Diğer eyaletlerde de arsa bulduk. Elimizde 10k$ (duruma göre üzerimizdeki mülk ve varlıkları satıp miktar yükselebilir) net var kalanı kredi çekerek düşünüyoruz amerika üzerinden.
    Vize olmadan alabilme şansımız var mıdır?
    Krediyi sağlarken bizim için neler gereklidir?
    Vize olmadan alabiliyorsak bizim turist vizesini etkiler mi?
    Yabancı olarak minimum x tutarında alınıyor gibi durum oluşur mu?

Genel olarak daha çok soru var. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Amerika’da vizeniz olmadanda herseyi satinalabilirsiniz ancak kredi kismi cok kolay olmuyor maalesef. Bu arada hevesinizi kirmak gibi olmasin ancak $35K’ya ev bulmaniz pek gercekci degil. Ya atladiginiz bir kisim var ya da ev yasanmaz haldedir.

• @DonTurcos teşekkür ediyorum inceliyorum hemen iyi akşamlar iyi forumlar

• @texanturk muhtemelen ama zillow da buldum iç durumunda yeni yapılıydı 120metrekarelik Bi alan tampada yani o olmazsa bile birkaç yer daha var 60 70 bine şansımızı deneyelim dedik, genede fikriniz ve verdiğiniz bilgi dahilinde değerlendirerek tekrar atladığım Bi nokta olmaması için bakıcam teşekkür ederim iyi forumlar (=

• @DonTurcos çok teşekkür ederim bunu da inceliyorum

• @kemalcapanoglu bazan prefabrik evi satiyorlar o fiyatlara (arsasiz olarak). Eger ici yapili ve uygun fiyatliysa prefabrik olma ihtimali yuksek. Ya kendi arsaniza tasiyorsunuz ya da aylik arsa kirasi vererek oldugu yerde kullaniyorsunuz.

Cocugunuz varsa, prefabrik ev sitelerinden uzak durun bence. Suclu, bagimli, tacizci gibi kisiler daha yogun yasiyor oyle yerlerde.

Bence gelmeden ya da yeni gelince ev almak cok riskli.

• $35k civarlarindaki evler, ici falan da guzel ve yeni gorunuyorsa, mobile home yani prefabrik evlerdir.

Sayin @Senay-Sirin de belirtmis, ya kendi arsaniz vardir, alip oraya koyarsiniz yada mobile home parklar vardir, orada arsa kiralar oraya koyarsiniz ve aylik arsa ve elektrik, su, gas gibi altyapilar icin kira odersiniz.

Cocuklu aileler icin cok uygun yerler degillerdir. Genelde dusuk gelirlilerin yasadigi ortamlardir ve her turlu suc unsurlarina musaittirler.

Normalde $150k altindaki satilik evlere biraz kusku ile yaklasmak gerekir. Ozellikle simdilerde tum ulkede ev fiyatlari artmis iken, bu daha da onem kazaniyor. Hatta bence $200k altinda listelenmis evler bile sorunlu olabilir...

• @Senay-Sirin @MySea o kadar güzel açıklamalarda bulundunuz ki çok teşekkür ederim. Çok değerli ve güzel bilgiler verdiniz.
    Peki size bir soru sorsam ev yerine arsa almaya ne dersiniz dediğim gibi henüz vize başvurusu yapmadık?

• @kemalcapanoglu Arsa konusunda cok detayli bilgim yok ama iyi arastirilmasi gerekir. Arsanin zone kodu onemli, imara acik mi degil mi yani. Ayrica, yol kenari mi, ormanlik alanda mi, su tasma riski var mi vs vs..

• @MySea o zaman detayları araştırmaya söylediklerinizden başlıcam, çok teşekkür ederim

• Kemal Bey merhaba, yukarıda arkadaşların belirttiği gibi Amerika'dan istediğiniz bütçede ev alabilirsiniz ama yazıldığı gibi 35 , 40 bin $'a alınan evlerden pek bir hayır gelmez, arsa almak belki daha iyi bir yatırım olabilir. Ama size vereceğim nacizane tavsiye elinizde 35 40 bin $ paranız varsa ve Amerika'ya gidip yaşama planınız varsa bu parayı vize sonrası hayatınıza başlangıç olarak kullanmanız bence en doğru ve gerçekçi yaklaşım olur.

• @AE123 bu değerli fikriniz için teşekkür ederim peki bu durum için başlangıç olarak tavsiyeniz var mıdır?

• Başlangıç tavsiyesi olarak daha önceden gitmediyseniz eşiniz ve çocuğunuzla 1 hafta 10 günlüğüne yaşamak istediğiniz eyalet ve şehri görüp gezebilirsiniz. Tr'den ezbere bilmediğiniz görmediğiniz yerden ev - arsa almak bence çok akılcı bir hareket olmaz, elinizdeki nakit parayıda bir yere bağlamış olursunuz.

• @AE123 şimdi eşim Bulgaristan vatandaşı annesi üzerinden malum türkiyede hem turist üzerinden vize almak uzun sürüyor hemde çok ileri tarihe geliyor bizde oradan balayı amaçlı istiyoruz verirlerse neyse bu kısa bilginin ardından biz florida gibi Bi yerde istiyoruz o zaman bizim önceliğimiz gelip gezmek olsun Bi kaç ay keşif amaçlı olsun sonrasında yaşama göre ev veya arsa olsun

• @kemalcapanoglu Benim de düşüncem, Florida'da yatırım amaçlı bir ev satın alıp kiraya vermek. Ama Amerikan vatandaşı bir mirascınız yoksa ev devlete kalıyormuş. Şu an bunun doğruluğunu araştırıyorum. Bilginiz olsun.

• @Bosphorus voov bunu bende bi araştırayım bilgiyi teyitledikten sonra bilgisini veririm teşekkür ederim (:

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |