Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahsenaydgdu Beni cok guldurdunuz 😂🤣 Sizde gulersiniz umarim!!

• İşin özü şu ki; herkes kendi şansını arttırmak için paralı olsun diyor. Haksız olmamakla beraber realist yaklaşmalı, empati yapmalısınız. Mesela başvuru ücreti alınsın diyen, yabancı dili olmayan birine yabancı dil şartı da olsun derseniz muhtemelen karşı çıkacaktır oysa yabancı dil şartı çok daha mantıklı ve eleyici bir şart olurdu.

Herhangi bir şart getirilicekse bu Kanada'da olan puanlama sistemine benzer olmalı. Kişinin "yaşı", "eğitim seviyesi", "kalifiye mesleğe" sahip olması, "tecrübesi" ve "dil bilgisi" gibi etkenler incelenip, değerlendirilmeli ve ona göre seçilmeli. Eğer bir şart getirilecekse böyle şartlar getirilmeli. Böyle bir isteği anlayabilirim ama bu tarz uygulamalar, başvuru ücreti ve sadece maddiyata dayalı istekler "çeşitlilik vizesi" ruhuna aykırı.

Bana kalırsa başvuru ücreti gibi bir uygulama gerek yok, bu yıl getirilen pasaport şartı çok daha etkili ve mantıklı oldu, olmaya devam edecektir inanın. Gayet yerinde bir karardı, uygulamaya kondu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eren98 mantıklkı düşünüyorsun peki senin dediğin gibi ingilizce harika iş hayatında zirve de olan bir insan amerikaya gidince yine aynı yerden mi başlıyor yoksa delivery işleri ile kendini mi geçindiriyor. Yabancı dil önemli değil önemli olan senin mesleğin diş hekimi olsun prof olan ceo müdür olanlar hemen gidip ceo olarak mı başlıyor yada müdür olarak yani senin kendi karakterin nedir ona bak kobani yoğurtları sahibi bir incele. Yada Türk - amerikan iş adamları derneğini bir incele. İnsanlar ilk geldiklerinde ne idi sonra ne oldular. @semavi sürekli kulaklarını çınlatıyorum ama videolarındaki açıklamalar her zaman da cuuk diye oturuyor. Nedir diyen varsa gidip videolarından yol hikayelerini seyretsin.

• Bence sağlık raporu, vize ücreti başvuru sırasında alınsın.
    Sonuç açıklandığında olumlu değil ise iade edilsin.
    Eğer olumlu ise başvuruya devam etmese bile iade edilmesin.

• Ücret + En az ön lisans seviyesinde üniversite + yaş sınırı + dil şartı

bunlar olmadığı sürece ne kadar , umarım hak edene çıkar desekte çıkmayacak ,

trumpda bunun farkında zaten , ama yapamıyor , umarım en azından ücret ile yaş sınırını getiriler

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns, içinde söyledi: Green card çekilişi bence ücretli olmalı, siz ne düşünüyorsunuz?

Ücret + En az ön lisans seviyesinde üniversite + yaş sınırı + dil şartı

bunlar olmadığı sürece ne kadar , umarım hak edene çıkar desekte çıkmayacak ,

trumpda bunun farkında zaten , ama yapamıyor , umarım en azından ücret ile yaş sınırını getiriler

ozaman bu çekilişin adı çeşitlilik vizesi olmazdı. çekilişteki bazı unsurları yok sayıyorsunuz 🙂

• @Rhonster

nasıl lise şartı var nasıl pasaport şartı var , bunlarda olmalı , madem düz bir çekiliş onlarıda kaldırsınlar 🙂

zaten gidişat bu yönde eminim 2-3 yıla yeni yeni şartlar ,belkide komple kaldırıcaklar zira başvurular 20 milyonlara ulaştı , bir noktada elemek lazım

pasaport güzel bir adımdı , devamı gelir umarım

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns, içinde söyledi: Green card çekilişi bence ücretli olmalı, siz ne düşünüyorsunuz?

@Rhonster

nasıl lise şartı var nasıl pasaport şartı var , bunlarda olmalı , madem düz bir çekiliş onlarıda kaldırsınlar 🙂

zaten gidişat bu yönde eminim 2-3 yıla yeni yeni şartlar ,belkide komple kaldırıcaklar zira başvurular 20 milyonlara ulaştı , bir noktada elemek lazım

pasaport güzel bir adımdı , devamı gelir umarım

isterse 100 milyon başvuru olsun aldıkları kişi sayısı belli tamamen yeni sisteme geçip geçmemelerini bilemem ama bu vize çeşitlilik vizesi olarak kaldığı sürece bu dedikleriniz baya zor şartlar ufak ufak iyileştirmeler olabilir ama abd nin bu vizeyi vermesinde ki amaç zaten kalifiye eleman alımı değil onlar zaten çeşitli vizelerle istediği gibi gidebiliyorlar bu vizenin asıl amacı abdlilerin yapmak istemediği zemin işlerde çalışacak iş gücü desteği.

• @ayvalik10 haklisin, katılıyorum. ben sadece örnek verdim.

Yoksa başvuran sayısı Birleşik devletler icin zaten hicbir sıkıntı teşkil etmiyor, rastgele seciliyor. Bu tarz şartlar tabiki cesitlilik vizesi ruhuna aykırı ve olmamalı, herkes şansını deneyebilmeli.

Tabiki herkesin kendi düşüncesi sonucta insanların şansı artsın beyin fırtınası yapıyoruz. Fakat maddiyata dayalı uygulamalar ile başvuru sayısını azalmaktansa bu tarz dil bilgisi gibi şartlar çok daha mantıklı, ABD icin daha işe yarar olduğunu düşünüyorum.

Ayrica İngilizce konusunda katılmıyorum, yabancı dil çok önemli bana kalırsa. İngilizcesi iyi olan biriyle, bilmeyen biri Amerikada eşit şartlarda başlamadığı bir gerçek. Giden herkesin bu şekilde düşündüğü gözlemledim.

• Bu bir lottery... Herkesin dusuncesine saygi duymakla beraber, greencard almanin bir cok yolundan sadece 1 tanesi...

Sartlari yukariya cekmek bana cok makul gelmiyor. Sebebi ise su...

Mesela akademisyensiniz, iyi yayinlariniz var... Basvurur greencard alirsiniz...

Sirket sizin icin basvurur ve alir...

Farkli yollarda var elbet...

Yani suan tartistigimiz Lottery 'cok az sart olsun, herkesin sansi olsun' tarzinda bir uygulama... Tek yol degil... Nitelikler fazla ise baska yollar zaten var.

Bana gore pasaport sarti mantikli. Lise mezuniyetine de hak veriyorum...

Eski bir idareci&akademisyen olafrak on lisans yada lisans sartina ise sicak bakmiyorum... Dunyanin bir cok yerinde lisans yada on lisans egitiminin kalitesi cok iyi degil. Aksine vakit kaybetmis genclerle dolu her yer...

Sonuc olarak... Herkesin bir torbaya atilabildigi bir sistem lottery. Bu sekilde kalmasi taraftariyim...

• @trevorphillips, içinde söyledi: Green card çekilişi bence ücretli olmalı, siz ne düşünüyorsunuz?

Temsili bir rakam alınması 23-25 milyon başvuruyu milyonlara çeker diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Şansın varsa , gelir bulur seni zaten 😉

• @semavi, içinde söyledi: Green card çekilişi bence ücretli olmalı, siz ne düşünüyorsunuz?

Bu bir lottery... Herkesin dusuncesine saygi duymakla beraber, greencard almanin bir cok yolundan sadece 1 tanesi...

Sartlari yukariya cekmek bana cok makul gelmiyor. Sebebi ise su...

Mesela akademisyensiniz, iyi yayinlariniz var... Basvurur greencard alirsiniz...

Sirket sizin icin basvurur ve alir...

Farkli yollarda var elbet...

Yani suan tartistigimiz Lottery 'cok az sart olsun, herkesin sansi olsun' tarzinda bir uygulama... Tek yol degil... Nitelikler fazla ise baska yollar zaten var.

Bana gore pasaport sarti mantikli. Lise mezuniyetine de hak veriyorum...

Eski bir idareci&akademisyen olafrak on lisans yada lisans sartina ise sicak bakmiyorum... Dunyanin bir cok yerinde lisans yada on lisans egitiminin kalitesi cok iyi degil. Aksine vakit kaybetmis genclerle dolu her yer...

Sonuc olarak... Herkesin bir torbaya atilabildigi bir sistem lottery. Bu sekilde kalmasi taraftariyim...

👏👏👏👏👏👏👏

• Sayın @semavi

"Sonuc olarak... Herkesin bir torbaya atilabildigi bir sistem lottery. Bu sekilde kalmasi taraftariyim..."

İşte bende bunu anlatmaya çalışıyorum. Böyle bişey yok. Lise ve pasaport şartı var.

Mesela bakkal hakkı amca başvuramadi, ilk okul mezunu çünkü.

İbb de çalışan gassal Rüstem emmi de başvuru yapamadı. Pasaportu yok çünkü

En hani herkesin hakkıydı başvuru?

Bir eleme zaten var . Ben 1-2 tık daha zorlaştirılırsın taraftarıyım

• ⭐⭐⭐

@MySea inşallah hep beraber hayat güldürsün yüzümüzü 😂

• ⭐⭐⭐⭐

Sayın @semavi

"Sonuc olarak... Herkesin bir torbaya atilabildigi bir sistem lottery. Bu sekilde kalmasi taraftariyim..."

İşte bende bunu anlatmaya çalışıyorum. Böyle bişey yok. Lise ve pasaport şartı var.

pasaportu zaten çıkartacaksınız kazandığınız taktirde o bir şart değil bence lise mezunu değilse de abd nin belirlediği kriterden diğeri olan meslekteki yeterlilik puanına baksın lise mezunu olmadan gidenler var. ayrıca herkesin hakkı liseyi bile bitirememişsen böyle kolay bir sistemde insan kendini sorgular ( yaş 50 üzerine değil lafım ) pasaportu bile alamıyorsan abd ye yük olacağını da en başından ispatlamış oluyorsun.

• @AgeGuns, içinde söyledi: Green card çekilişi bence ücretli olmalı, siz ne düşünüyorsunuz?

Sayın @semavi

Bunlar cok ama cok asgari sartlar... Sart gibi dusunmemek lazim. Kaldi ki lise sarti bile esnetilmis mesleki durumlara gore...

Lise sarti olmayan greencard turleride var sanirim. Yani cesit cesit...

Pasaport ise sart degil, gerekliligin one alinmasi bence.

Burada ki herkes cikmasini bekleyen kisiler... Lakin kazanip, pasaport masrafi, saglik masrafi ucak bileti vs diyerek hevesi kacanlarda var...

Birde gocmen yapilarini karsilastirmak lazim. ABD'ye gelen Turk nufusu Avrupaya gore daha egitimli... Bu nedenle lise mezuniyeti sorunu yasayan cok az kisi ile karsilastim 4 yillik Greencard gecmisimde...

Yani lise mezuniyeti ve pasaport olaynin cok fazla kisi eleyecegini dusunmuyorum. Elese dahi bu istekli arkadaslar icin bir avantaj olur sanirim...

• Arkadaşlar dv lottery açılımı  Diversity Visa Lottery.çeşitlilik vizesi denmezdi o zaman.parası olan gelsin vizesi olurdu.parası olamayan başvuramaz ve parasi olmayanlara haksizlik olurdu.ABD her meziyette yetenek tahsilde insana ihtiyaç duyuyor.Ayrıca sen ağa ben ağa bu ineği kim sağa

• Ücretli olsa da olmasa da çıkana çıkıyor dostlar o yüzden çok şey etmemek lazım. Örneğin 1k başvuru ücreti ödediniz, kesinçıkacak gözüyle bakıyorsunuz hop size yine çıkmadı. Çünkü şans yok.. Yani zaten çıkana her türlü çıkıyor. Bu işler kader kısmettir. Hayırlısı olsun şimdiden.

• @thestars 1k mı ? hocam siz ne yaptınız ,25 -50 dolar arası bir miktarı kast ediyoruz biz ,1k nedir ? 🙂

• Hocam işte o ücreti ödesen dahil meblağ hiç önemli değil. Size çıkacağının garantisi var mıdır ? Benim anlatmak istesem, şansı yaver giden zaten bu çekilişi kazanıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

35

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |