Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mechta22, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sayın @crazycells iş teklifini ds-260 formu gönderdikten sonra alsam olurmu? Formdaki ne iş yapacaksın sorusuna iş teklifindeki görevi yazmama gerek varmi?
    Teşekkürler,

evet olur. ds260'da aynı görevi yazmanıza da gerek yok bu arada..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mechta22 sadece ilk sayfada o bilgiyi belirtiyorsunuz.
    sonrasında farklı bir yerde mülakat yapmak isterseniz bu iletiyi dikkatlice okuyun lütfen

https://yesilkartforum.com/forum/post/215667

• @gucarslan @crazycells linki inceledim. Yasal oturum demek vatandaşlık olmasi anlamina gelirmi? Cunku ben suan Turkiyede ikamet etmekteyim. Ama başka ülke vatandaşıyım. Ankara eger dv22 de hep Turk vatandaşlarini kabul ederse diye baştan kendi ülkemi secsemmi diyorum. Ama artik ben ds formun son sayfasina geldim bile bu durumda Ankara olarak gonderip hemen arkasından unlock talebinde bulunmam mi lazim?
    Teşekkürler

• @mechta22 son sayfada değıstirin bence tekrar niye açtıracaksinız ki hazır göndermemişken çünkü benim anladığım hani ilk sayfada nationality yazıyoruz ya orda türkiye değilse ankara mülakat vermeyecek sanırım

• @mechta22 eğer kendi ülkenizde vize veriliyorsa bence orayı seçin gene de karar sizin ama oturum olsa da nationality turkey olmadığı için cagrılmama riski var bence

• @ayla-can bende riske atmamak için direk degistiriyim diyorum. Ama bazilari diyorki KCCye bilgi vermeden degistirmeyin. Yada ilk sayfada Ankara seçildigi icin reviee kisminda degistiremezsiniz. Formun sonuna gelmedigim icin emin olamiyorum tekrardan soruluyormu bu soru? Cunku bende otomatik olarak Ankara post yaziliyordu, cunku basvuru yaparken Türkiye'den basvurmustum.

• @mechta22 Ya yok öyle birşey değiştirebilirsiniz, onların dediği herhalde önce Ankara yazın eğer mülakat verilmezse sonra KCC e söyleyin bla bla bla.. ne gerek var basit olun türkiye konsolosluğu yazmış zaten verilen mülakatlardan da biliyoruz turkiye doğumlu değilsen almicam diyor işte.. Ha sonra bu değişir mi bilemem ama kendi doğum ülken vize veriyorsa gitme imkanın da varsa ben olsam riske atmazdım. Kısmet bir de bilemeyiz ki belki iki ay sonra herkese veriyorum da diyebilir Türkiye bu yüzden lütfen iyice düşünerek seçin. Şu an daha yollamadiğınız için istediğiniz her bilgiyi kendiniz değiştirebilirsiniz.

• @mechta22 review dan değil zaten öncesine dönüp degistireceksiniz. Review dan önceki son soruda da tekrardan değistirilebiliyor sanırım yanlış hatırlıyor da olabilirim review un sonunda da olabilir.

• ⭐⭐

@ayla-can bende riske atmamak için direk degistiriyim diyorum. Ama bazilari diyorki KCCye bilgi vermeden degistirmeyin. Yada ilk sayfada Ankara seçildigi icin reviee kisminda degistiremezsiniz. Formun sonuna gelmedigim icin emin olamiyorum tekrardan soruluyormu bu soru? Cunku bende otomatik olarak Ankara post yaziliyordu, cunku basvuru yaparken Türkiye'den basvurmustum.

Formu göndermemiş olsanız da o sayfayı geçtikten sonra değiştiremiyorsunuz diye hatırlıyorum. Unlock ile de olmuyor. Eğer değiştirecekseniz KCC’den talep etmelisiniz. Göndereceğiniz emailde o ülkedeki adresinizi de yazmanız isteniyor. Ardından KCC post değişikliğini yapacak ve ikamet adresinizi değiştirebilmeniz için formunuzu açacak.

Değişiklik talebinizi current/evrak onayı öncesinde yapmanız gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan @crazycells linki inceledim. Yasal oturum demek vatandaşlık olmasi anlamina gelirmi? Cunku ben suan Turkiyede ikamet etmekteyim. Ama başka ülke vatandaşıyım. Ankara eger dv22 de hep Turk vatandaşlarini kabul ederse diye baştan kendi ülkemi secsemmi diyorum. Ama artik ben ds formun son sayfasina geldim bile bu durumda Ankara olarak gonderip hemen arkasından unlock talebinde bulunmam mi lazim?
    Teşekkürler

eğer iş o raddeye gelirse zaten mulakatinizi vatandaşı olduğunuz ülkeye alabilirsiniz, bir çok arkadaşımız o şekilde yapti.
    bence şuan ankara kalsın, sonrasında baktınız ilerlemiyor değişim icin yine verdiğim linkteki yolu izleyerek devam edebilirsiniz.

• Merhabalar,
    Konsolosluğa evrakları verirken vukuatlı nüfus kayıt örneğini e-devlet üzerinden alınması yeterli mi yoksa nüfus müdürlüğünden damgalı mı almak gerekl?

"https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/Immigrant-Visa-Instructions-TR.pdf" bu linkte damgalı diye yazarken "https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/Turkey.html" başka bir sitede e-devletten alınabileceğini belirtiyor.

• ⭐⭐⭐

@İzzet-Dinç E-Devlet üzerinden vukuatlı olacak şekilde alabilirsiniz. O yeterlidir.

• Selam Herkese 🤗 İyi Forumlar
    Ağustos ayında yayınlanacak olan bültende DV2022 ilk current numaraları belli olacak değil mi ?

• Merhaba,
    Esimin 2002 ve 2003 yillari arasinda 'hizmet nedeniyle emniyeti suistimal' olarak hukum giymis, tek bir dosyasi var. Mahkeme kayitlarini aldik. Apostile ettik. Arsivli adli sicil dosyasini cikarttik. Bunlarin ingilizcesi gerekiyor diye biliyorum.
    Sorum su:
    Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action?

bu sorunun cevabina bu hususta hukum giydim yazilmasi gerekiyor dogru mudur?

• ⭐⭐⭐

@xbens evet 15 Ağustos tarihinden sonra yayınlanacak olan “Eylül 2021” bülteninde ekim ayı içerisinde mulakata girebilecek numaralar açıklanacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens @sono dediği gibi eylül bülteninde açıklanacak yani ağustos ayında değil eylül 15 - 20 gibi açıklanır.

• @gucarslan @crazycells o zaman ben;
    1.simdilik ds formu Ankara olarak gonderiyimmi mi?
    2. Evrak isteme aşamasında evrakları konsolosluğun Türk vatandaşı olmayanlara mulakat verip vermedigine gore bakarak geç göndersem olurmu? Yani, eger buradan mülakat tarihi gelmiyorsa o zmn unlock için mail atmam lazım olacaktır değilmi?
    3. Mulakat yerini taşımak için kendi ülkende önceden gidip oturman gerekirmi? Ne gibi şartları olabilir?
    4. Eger Kasimda girecek case nolarin girmesi gereken zaman diliminde mulakat tarihini alamassak diger ayda mulakat tarihleri verirler mi ? Neye gore mulakat tarihleri belirleniyor?
    Teşekkürler

• İyi günler değerli forumdaşlar
    Covid-19 için aşı konusunda sizlere danışmak istiyorum,benim de birçok insan gibi aşı konusunda korkularım vardı o yüzden bu zamana kadar aşı olmadım.Yeşil kart talihlisi olarak galiba aşıyı olmak zorundayım artık. Hangi aşıyı vurdugumuzda önemliymiş galiba.Bu konuda bilgilendirecek birileri var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goldenhill unganlara gitmeden önce sizler hiçbir aşı olmayın çünkü tekrar unganlar da yapacaklar ondan. Nedenini resmi sitesinden sana örnek veriyim.

• @ayvalik10 covid-19 aşısından bahsetmiştim ben.

Benzer Başlıklar

• 6433
  • 36
  • 11426
  • 73
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |