DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bozer340 teşekkürler

• ⭐⭐

Diploma aslı yerine e-devletten alınmış mezun belgesini kabul ediyorlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih25, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells paranın en az 3-4 ay öncesinde hesapta bulunması gerek miyor mu

Ankara'daki ABD konsoloslugu bu konuda cok sorun yaratmiyor, ama tabii ki en ideali paranin uzun bir sure hesapta bulunmasi olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nevin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba adres kısmını formda bir türlü geçemiyorum.Devamlı verdiğiniz adresler arasında 1 aydan fazla boşluk var diye uyarı geliyor.Videonuzu da izledim youtubetan ama .

Bir adresin bittigi yerden diger adresi baslatmalisiniz. Ay atlamadan yazin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baikini74, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells ,teşekkür ederim.Biz ds-260 formuna zaten doğru bilgileri dolduruyoruz,pasaportlardaki gibi,tek endişemiz,ilk başvurudaki asıl talihlinin soyisminin son harfi çıkmamış.Umarım bu şekilde ds-260 gönderince KCC bir harf eksikliğinden dolayı evrak istememezlik yapmaz ve evrakları biz gönderince onay verir diye umut ediyoruz ve son olarak mülakattaki konsolos anlayışlı karşılar. Umarım sizin dediğiniz gibi olur Ankarada bu tür hataları affedip sorun çıkarmazlar.

alias kismina tam adi yazmayi unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@betterwithbutter, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cihankocaturk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese Merhaba,

1- DS-260 formunda sigortalı olarak çalıştığım her işi, iş geçmişimi yazarken eklemeli miyim ? Öğrenciyken 10-15 günlük part time çalıştığım işlerde de sigorta girişim var çünkü. Hepsini tek tek girmeli miyim ? Yoksa mezun olduktan sonra çalıştığım işleri mi yazmalıyım sadece ?

2- Son 5 yıl içerisinde ziyaret ettiğim ülkelere askerlik vesilesiyle gittiğim kıbrısı yazmalı mıyım ? Toplam 8 ay kıbrısta kaldım bir sakınca teşkil ediyor mu ? Eğer ziyaret ettiğim ülkelere yazarsam, bir önceki sayfalarda "Geçmişte yaşadığım adresler" kısmına kıbrısta yaşadığım askeri lojmanı yazmam da gerekir mi ?

3- Bunu bir arkadaşım için soruyorum .... Son 5 yıl içerisinde ziyaret ettiğim ülkelere tatil için gittiğim ülkeleri yazmalı mıyım ? Çünkü 1 seneden kısa süre kaldım. Çoğu 1 ayı bile geçmedi , vizesiz ülkelerdi. Moldova, Ukrayna gibi...

Şimdiden teşekkürler...

3- hepsini yazmalısınız, vizeli vizesiz farketmez.

Bu 3 numarali aciklamanizla ilgili San Diegoda yuksek lisans yapmistim ve Meksikaya da giris cikislarim oldu ama ne yazik ki yazmadim, sizce bir sorun teskil eder mi?

Bunun disinda diger bulundugum ulkeleri belirtmistim.

sorun olmaz, bu sekilde kalabilir. ABD'den giris cikis yaptiginiz icin bu bilgi kendilerinde vardir zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lilith666, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba, ben daha önce bu başlıkta aynı soruyu sormuşdum ama başka insanlardan farklı cevaplar alıyorum o yüzden doğru bir cevabı bulmaya çalışıyorum ben uni okuyorum ve 2022 kazananıyım ds260 formunda university no degree seçmem söylendi bu başlıkda ancak university degree seçip bitirme tarihine formu doldurduğu tarihi yazanları gördüm hangisi doğru acaba 2022de mezun olacağım ben de university degree seçip bitirme tarihine formu doldurduğum tarihi mi yazayım?
    bir sorum daha var ben primary occupation kısmında student seçip okuduğum uninin bilgilerini mi yazmalıyım? @crazycells

sorun yok. ilk iletide de bahsedildigi gibi sorularin birden fazla cevabi olabilir ve hicbiri yanlis degil 🙂

Siz o bilgileri o bolume yazdiginiz surece bir problem yok. Bence de universite bilgilerini yazin ve bitis bolumune dunun tarihini yazin, form gelecek bir tarih yazmaya izin vermedigi icin bunu yapiyorsunuz. Ama zaten diploma bolumune none yazacaginiz icin sorun yok.

Daha sonra mezun oldugunuzda guncellemenize gerek yok. Diplomayi direkt mulakata goturmeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakusa, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba dv22 talihlisiyim ds260 formunda 16 yaşındam itibaren yaşadığım adresleri yazarken youtubeda ki videoda ilk sıraya 16 yaşınızdan itibaren yaşadıgınız adresi yazın derken formun türkçe açıklamalarında ise ilk sıraya şuanki adresinizi ilk sıraya yazmalısınız diyor kafam karıştı sizce ilk olarak en eski adresimimi yazmalıyım arkadaşlar

gunumuzdeki adresten baslamaniz gerekiyor ve 16 yasindaki adrese dogru teker teker gitmeniz gerekiyor diyor sanirim video'da? Bu video'dan mi bahsediyorsunuz?

• @emre34 haber gelir gelmez yazarım. Bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Merhaba verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, work&travel'a 2018 senesinde gitmiştim DS-2019 formu yanımda yok fakat vizede " NOT SUBJECT TO 212(E) TWO YEAR RULE " ibaresi var. Formun saklanması için formu göndermeden önce hemen çıktı mı almam gerekiyor yoksa mail olarak kendime gönderip mülakata gitmeden de mailden çıktısını alabiliyor muyum?

o halde "hayir" demeniz lazim, 2 yil kuralina tabi degilsiniz.

Formun ciktisini istediginiz zaman siteye girip alabilirsiniz, onceden kendinize gondermenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KENOBİ-BEN, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ertevl saka gibi umarim herkesin hakki sakli kalir ve 2022 lerde kendi calendarinda interviewlerine giderler.Covid 19 pandemisinde konsolosluklarun resmen kapanmasina anlam veremedim gerekli saglik onlemleriyle isleyisine devam edebilirlerdi sadece kendilerini zor duruma soktular

virusu o kadar kisa surede tanimak cok zordu. Ilk aylarda ozellikle Italya'daki hastanelerden gelen goruntuler sonrasinda hickimsenin "gerekli saglik onlemlerini zaten aliriz" diyerek bir ise girisecegini sanmiyorum. Su an virus hakkinda sahip oldugumuz bilgilerle 1 yil once yapilanlari degerlendiremeyiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Diploma aslı yerine e-devletten alınmış mezun belgesini kabul ediyorlar mı?

Diploma asli neden yok?

• ⭐⭐

@crazycells merak ettim sadece, belki kaybeden insanlar olabilir çünkü

• Merhabalar , öğrenciyim ve greencard talihlisiyim pasaportumun süresi dolmak üzere olduğundan mülakata gittiğimde ibraz etmek üzere yeni bir pasaport aldım bir önceki pasaportum ailemin memuriyetinden kaynaklı yeşil pasaporttu , şu an ise aldığım pasaport 25 yaş altı öğrencilerin alabildiği (yaşım 21) harçsız alınabilinen normal bordo pasaport. Alırken bir farkı varmı diye sorduğumda yok dendi , ancak Amerikaya gittikten sonra üniversitemi dondurmam gerekebilir. Bu bana bir problem yaratırım acaba. Pasaportuma GC vizesi basılırken.

• @crazycells Çok teşekkür ederim formu doldurup gönderdim daha sonrasında mülakata giderken sadece confirmation sayfasının çıktısını alıp götürmem yeterli oluyor sanırım tüm sayfaları çıktı almama gerek yok, bir de banka hesabında para gösterme olayı kaç ay önceden bankaya yatırmam lazım kendim yanımda götürebileceğim tahmini 5 - 10 bin dolarım olacak kredi çekip gitmeyi düşünüyorum kredi çektiğimde kısa sürece önce hesabıma yatmış gözüktüğü için bir problem olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells merak ettim sadece, belki kaybeden insanlar olabilir çünkü

eger diploma kaybolduysa yenisini universiteden cikarttirabilirsiniz. Pasaport, diploma gibi cok onemli belgeleri kaybedip bu kaybolma hakkinda hicbir sey yapmamak bence cok supheli bir durum, eminim konsolosluk da bu tur durumlarda cok daha ayrintili arastirma yapiyordur.

Diplomayi kaybeden kisinin bu diplomayi neden bir daha cikarmadigina dair makul bir aciklamasi var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beyc, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar , öğrenciyim ve greencard talihlisiyim pasaportumun süresi dolmak üzere olduğundan mülakata gittiğimde ibraz etmek üzere yeni bir pasaport aldım bir önceki pasaportum ailemin memuriyetinden kaynaklı yeşil pasaporttu , şu an ise aldığım pasaport 25 yaş altı öğrencilerin alabildiği (yaşım 21) harçsız alınabilinen normal bordo pasaport. Alırken bir farkı varmı diye sorduğumda yok dendi , ancak Amerikaya gittikten sonra üniversitemi dondurmam gerekebilir. Bu bana bir problem yaratırım acaba. Pasaportuma GC vizesi basılırken.

Hayir, iki pasaport arasinda ABD icin bir fark yok. Bu durumda zaten uzun sureli olan bordo pasaporta vizeyi basacaklardir, siz de giriste sadece onu kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Çok teşekkür ederim formu doldurup gönderdim daha sonrasında mülakata giderken sadece confirmation sayfasının çıktısını alıp götürmem yeterli oluyor sanırım tüm sayfaları çıktı almama gerek yok, bir de banka hesabında para gösterme olayı kaç ay önceden bankaya yatırmam lazım kendim yanımda götürebileceğim tahmini 5 - 10 bin dolarım olacak kredi çekip gitmeyi düşünüyorum kredi çektiğimde kısa sürece önce hesabıma yatmış gözüktüğü için bir problem olur mu?

Evet, barkodlu sayfa yeterli. Zaten DS-260'in numarasini AIS profilinize de yazacaginiz icin direkt oradan da ulasabiliyorlar ama siz yine de yaninizda goturun.

Yakin zamanda banka hesabina para yatirma konusunun sorun olup olmayacagina konsolos karar verecek. Eger paranin size ait olmadigini dusunurse sponsor bulmanizi isteyebilir. Ama gecmis yillarda birkac ay once parayi yatirip sorun yasamayan pek cok kisi olmustu. Yine de benim tavsiyem cok daha oncesinde parayi yatirmaniz yonunde tabii ki 🙂

• ⭐⭐

@crazycells biliyorsunuz dünya artık dijitalleşti YÖK çok kısa bir süre önce artık transkriptleri e-devletten alımını başlattı Türkçe İngilizce olarak ayrıca mezuniyet belgesi ve diplomanin işlev yönünden bir farkı verilen belgede kod var onu okutup gerçek mi değil mi anlaşılabilir bu düşünceyle merak edip sorduğum bir soruydu sadece örneğin öğrenci vize görüşmelerinde diploma veya transkript kabul ediliyordu sanırım

• @crazycells ais nedir acaba? şimdi formu doldurup gönderdim KCC'den mail bekleyeceğim sonrasında onların talimatları ile ilerleyeceğim değil mi başka yapmam gerken bir şey var mı acaba?

Benzer Başlıklar

• 1479
  • 11427
  • 1480
  • 4655
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.3k

| | | |