Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba ben yorumlarda bulmakta zorlanmıştım. Aynı soruyu soracaklar için bilgi olarak buraya bırakayım:
    IR1/CR1 sürecinde olanlar "I-130'u online dolduracağız ama I-130A nasıl olacak sorusunu" soracaklardır. I-130A'yı pdf form olarak bilgisayarınıza indirip doldurup en son imzalayıp taratıp tekrar pdf dosyası olarak I-130'u doldurduğunuz online sistemin son sayfasına "ek" olarak upload edebiliyorsunuz. Herkese bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iuz93, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhabalar ,

I130-130a formumuzu 3 şubatta online olarak doldurduk ve tüm destekleyici evraklarla birlikte sisteme yükledik. Bu aşamadan sonra bildirim ne kadar süre sonra gelecektir? Birde Evrakların onay için hangi merkeze gönderileceği,herhangi bir duruma göre değişiyor mu yoksa tamamıyla şans mı ?

Ilk "receipt notice" 2-3 hafta icinde gelmis olmali. Hangi merkezde oldugu ilk mektupta yaziyor olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rauf, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Arkadaşlar greencardlıyım ve eşim için F2Aya müracaat edeceğim. I-130 formunu online olarak dolduruyorum,sondan bir önceki sayfada “Religious record,School Records,Census records,Affidavits,DNA test results” başlıkları var.Bunlar bize ait değil,öyle mi? Bu sayfayı boş geçeceğim.

Kimlik ve statu bilgisiyle ilgili kanitlar onlar... Eger kimlik bilgilerinizi ve Green Card statunuzu kanitlayan asil belgeleri yuklediyseniz bu yardimci belgeleri yuklemenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@disenfranchised, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhaba ben yorumlarda bulmakta zorlanmıştım. Aynı soruyu soracaklar için bilgi olarak buraya bırakayım:
    IR1/CR1 sürecinde olanlar "I-130'u online dolduracağız ama I-130A nasıl olacak sorusunu" soracaklardır. I-130A'yı pdf form olarak bilgisayarınıza indirip doldurup en son imzalayıp taratıp tekrar pdf dosyası olarak I-130'u doldurduğunuz online sistemin son sayfasına "ek" olarak upload edebiliyorsunuz. Herkese bol şans.

bilgilendirme icin tesekkurler, surecinizde bol sanslar.

• @crazycells çok teşekkür ederim.

• Arkadaşlar,6 martda I-130 formunu doldurmuştum eşim için.Bugün 10 mart NOA mektubu aldım.8 martda “ We have taken an action on your case” maili almıştım ama USCIS hesabıma baktığımda hiçbirşey değişmemişti.Herhalde bu mektupmuş değişiklik.Şimdi 2ci mektubu bekleyeceğiz öyle mi?

Bir de Californiadan gönderilmiş mektup.Bu süreç ordaki servisten devam edecek anlamına mı geliyor?

• merhabalar herkese. öncelikle kaynak taraması yapmadım, dolayısıyla önceki paylaşımlarda vardıysa kusura bakmayın. eşimi Amerika'da yanıma getirebilmek için avukat ile görüştüğümüzde önce I - 130 sonra da K - 3 türüne başvuracağımızı, her ikisinin de toplamda 6-7 ay süreceğini söylemişti. Amacımız eşimin bir an evvel yanıma gelebilmesi. Birlikte olalım da..
    Aynı avukat 1 sene önce de aynı bilgiyi vermişti ama her iki formun 3er ayda işleme alınıp tamamlanabileceğine çok inanamıyorum. Bu iki işlem ne kadar sürede hallolur?

Bir de, bahsi geçen avukat işlemleri hızlı yapacağından bahsetmişti. Yani ben bu formları tek başıma doldurup yollasam işlemler daha uzar, ama kendisi hazırlayıp yollarsa yılların ismi olduğu için daha hızlı akma ihtimali çok yüksek şeklinde olacağını açıklamıştı. Bunun doğruluk payı var mı tecrübeli arkadaşlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus muslu hukuk bürosuna yazdın mı hiç bu konuda ileti eğer yazmadıysan hemen yazarsan sana cevap yazacaklardır

• @ayvalik10 nasil ulasabilirim onlara ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 cok tesekkur ediyorum 🙂

• Merhaba eşim ABD vatandaşı ve ben de greencardlıyım. Şuan Amerika da yaşıyoruz. İlk evliliğimden olan 16 yaşındaki oğlumun da Amerika’da green card süreci acilen Tr ye gittiğimiz için ve mülakata giremediği için iptal oldu. Eşim yeniden 130 ile buradan başvurdu 7 ay önce. Ve son durum bu; Case Is Being Actively Reviewed By USCIS
    As of March 2, 2022, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE93xxxxxx. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to.
    2 haftadır bir gelişme olmadı. NVC ye ne zaman iletilir acaba. sür hakkında bilgi verirmisiniz. Sabah akşam bir gelişme olmasını bekliyorum Oğlum Tr de kaldı😢😢

• @erenbey Merhaba, ben de oğlum için doldurdum form 130’u. sizin sürecinizde 130 formunuz aktif olarak incelendikten ne kadar sonra NVC’ye iletildi. Biz de 2 haftadır hala aktif olarak inceleniyor gözüküyor

• Merhaba kız arkadaşım çifte vatandaş (amerika-türkiye) biz Türkiye'de Türk kimliğiyle evlendik ve şimdi greencard sürecini başlatmak için I130'a başvuru yapacağız ama bizden marriage certificate'sinin çevirisini isteniyor

Birkaç sorum var.

1. Türkiye Cumhuriyetinin verdiği Uluslararası Aile Cüzdanı greencard(I130) başvurusu için yeterli olur mu?
    2. Aile cüzdanını nerede ve nasıl tercüme edebiliriz? Ben Türkiye'deyim kız arkadaşım New Jersey'de

Teşekkürler

• Merhaba herkese. Durumumuz biraz farklı ne yapacağımızı bilemiyoruz aslında. Halihazırda DV2021 kazananıyız ve Goodluck davacısıyız. Kazandığımızda, DS-260 formu doldurduğumuzda ve hatta davaya katıldığımızda 2 kişilik bir aileydik. DS-260 formunu Haziran 2020'de doldurduğumuzu varsayarsak üzerinden hayli süre geçmiş, bu süre içerisinde evlenmeler, boşanmalar (olmaması temennisi ile) ölümler ve doğumlar mutlaka olmuştur.

Bizim konuya dönecek olursak eşim 1 aylık hamile. Doğum ayı Aralık 2022. Aklımıza 2 soru takılıyor;

• 1.Senaryoda; rezerv vizelerde kendimize yer bulduk ve doğumdan önce (Aralık 2022) mülakata çağırıldık diyelim. Süre nasıl devam edecek? Eşim hamile olarak mülakata girecek orası belli fakat DS-260 formunu bize açtıracaklar mı yoksa süreç normal şekilde devam edip ABD'ye girip doğum yapıp Uscis'e parasını ödeyip her aile üyelerine green kartı alabilecek miyiz? Yoksa bambaşka bir yol mu izlememiz gerekecek?
    1. Senaryoda; rezerv vizelerden hiç ses seda yok. Biz doğumu yaptık. Sene 2023 oldu. Bizi mülakata çağırdılar ve baktılar bebeğimiz var. Anladığım kadarıyla I-130 formu dolduracağız çocuğumuza da green kart alabilmemiz için. Burada süreç nasıl işleyecek acaba? Konsolosluk bize vizelerimizi verip çocuğumuza vermeyecek mi? Biz girişi gerçekleştirip green kartları alırken çocuğumuz Türkiye'de mi kalacak? (Üstteki entryleri okuduğumda kalacak diye düşünüyoruz) I-130'dan onay gelmeden ABD'ye giremez mi? Bu işlem/onay uzun sürüyor bildiğim kadarıyla. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz?

Yargıç Mehta 18 Nisan 2022'ye kadar geriye dönük kazananların işlemlerinin yapılabilmesi için sistem düzeltmesi yapılmasını hükümet avukatlarından talep etmişti. Bu sistem revizesi yapılırsa, geriye dönük kazananların DS-260 formları da açılıp ekleme/çıkarma yapılabilecek mi acaba? (Bu soruyu Goodluck dava başlığında da sorabilirim)

Yardımcı olabilirseniz seviniriz. Teşekkürler

• Referenced by  Ghost Ghost 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ghost durumunuzun aslında I-130 formu ile alakası yok. her iki senaryoda da bebeğiniz bu haktan yararlanır, hiçbir sorun olmaz.

doğum yapmadan mülakata girdiğinizde zaten DS260 ile işiniz yok, doğmamış bir aile bireyi için işlem yapamazsınız. o şekilde mülakata girip, vizenizi alıp, abd'ye seyahat edip bebeğinizi orada bile doğurma şansınız var. bu da onun direkt abd vatandaşı olmasını sağlar.

ikinci senaryoda da bebeğiniz 2 yaşından gün almadan sizinle beraber abd'ye vizesiz seyahat edebilir. bu da onun direkt olarak LPR olmasını sağlar.

Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları

kısaca, tek derdiniz bu olsun 🙂

• @gucarslan Teşekkür ederiz. Bir yandan rezerv vizeleri takip ederken böyle bir haber alınca aklımızda ister istemez "ee biz şimdi I-130 formu mu dolduracağız yani? 😕 " sorusu oluşmuştu. Heyecandan mantıklı da düşünemiyoruz açıkçası.

Çook teşekkür ederiz bilgilendirme için 😇 🙏

• Herkese merhaba, eşim için I-130 formunu geçtiğimiz eylül ayında göndermiştim. Evlilik cüzdanını yüklerken cüzdanın arkasındaki çeviri sayfalarını da yüklemiştim fakat yorumlardan anladığım kadarıyla yeminli tercüman onaylı çevirisinin de olması gerekiyor. Dosyamız Texas SC'de ve USCIS'ten baktığım kadarıyla şuan geçen yılın şubat ayında yapılan başvurulara bakıyorlar dolayısıyla bizim dosyamızın incelenmesine daha çok var gibi görünüyor. Acaba evlilik cüzdanının çevirisini ek belge olarak onlar bizden istemeden yüklesem işe yarar mı? Süreç çok uzun daha fazla uzasın istemiyorum sizlere danışmak istedim. Teşekkürler.

• merhaba,
    ben bir kac forum sitesinden CR1 vizesi icin arastirma yaptim ama kafamda fazlasiyla sorular var. Esim Amerikan vatandasi ama Turkiye de yasıyoruz. Evleneli 1,5 yıl oldu. GC ye basvurmaya yeni karar verdik.

• CR1 vizesi icin sadece ı130 ve i130-a formlari mi dolduruluyor. Baska sitelerde cok farkli formlar gordum maalesef.

• Sponsor illa gerekli midir? Cunku ABD de yasayan bir tanidigimiz maalesef bulunmuyor.

• Ve son olarak esimin oraya vergi odemis olmasi mi gerekiyor? mal varligi cok mu onemli? Cunku esimin herhangi bir mal varligi bulunmuyor.
      Simdiden sizlere cok tesekkur ediyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |