Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Yeni dogan bebegimize New yorkta pasaport basvurusu yaptik 1 ay once ve expedite basvuru yapmamiza ragmen hala pasaport servisinden haber yok. Telefonlari acmiyorlar, maillere auto reply cevap geliyor. Son donemde yeni pasaport yada yenileme basvurusu yapan var mi? Ne kadar surede elinize ulasti pasaport? Yada sureci hizlandirmak icin onerisi olan var midir?

• ...........................

• @ipeke biz geçen hafta yaptık Washington statede. Expedite olmasına rağmen kadın 6 hafta sürer dedi. Hatta 4 ila 6 yazıyordu ama 6 sürüyor diye özellikle vurguladı.

• Kızımın pasaportu dün geldi. 16. Günde. Ben sok! 😂 4-6 hafta deyip hatta 6 hafta diyelim genelde o zaman geliyor demişlerdi 😊

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, çocuğumun adı Angelina. Amerikan pasaportunda ANGELINA yazıyor o yüzden Türk kimliğinde de büyük harflerle yazıldığı için ANGELINA yazdırdım. Ama şimdi Türkiye'deki işlemlerde küçük harfle de olsa 'angelına' oluyor yani 'ı' harfi ile.
    Şimdi ben Türkiye'de nüfus müdürlüğüne gidip değiştireceğim ve ANGELİNA yapacağım yani 'i' harfi ile olacak. Ama Amerikan pasaportunda ANGELINA yani 'ı' harfi ile olacak.
    İkisi arasında fark olması hem burada hem Amerika'da yaşayacak bir çocuk için bir sorun teşkil ediyor mu? Fikrinizi söyleyebilir misiniz? Teşekkürler...

Benzer Başlıklar

• 16
  • 1
  • 67
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |