DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Gecmis olsun o kadar current gelicek dedik nihayetinde EU haric hepsine geldi.. Brit bir kota atmisti ortaya ve bu kotayi gecmeyecekler bu sene demisti. Resmen cikiyor dedikleri.. Kota 18300 ya da 19500 her ne ise asacaklarmis gibi de durmuyor hic...Bu kadar sanssizlik olamaz. Keske hafta basindan bu rezaleti aciklasalardi da bayrama kadar toparlasaydik kendimizi… Moral sifir

• Danışmanla konuştum bitti dedi. Avrupayı bitirdiler yani el birliğiyle

• Arkadaşlar daha 1 ay var. Maç bitmedi. Alacağız o GC

• Siz alırsınız da biz alamayız bizim için bitti @muzmin_a

• Bitmeyecek. As ve AF boşa giden vizelerin üstüne yatacak mı adamlar. Eğer gelecek ay böyle düşük olursa ve son noktayı görünce ümit biter ama hala ümitvarız....

• Daha neye bakayip deneyebilirlerki 1 2 3 4ten sonra 5 gelecegini soylemek yanlis olmasa gerek.

• Avrupayı istemediler abi net ne karın ağrıları varsa

• @akil 🇺🇸 V I S A _ B U L L E T I N ( Mulakat Tarihi Verilecek Case/Dosya Numaralarini Gosteren Aylik Vize Bulteni ) içinde söyledi:

Merhabalar!
    Bi sorum var cok endiseleniyorum. Numaram 30 bin 4 yuz cevarinda eylul sonuna kadar acaba bana sira gelir mi? Sira gelmezse sonraki donem(fiscal donem) current olur mu acaba?
    Bu sene sira cok yavas ilerliyor. Ekimdeki teknik problemlerden dolayi olabilir mi?
    Onceden tesekkur ederim..

@Akil sorunuzu bu konuya tasidim, detayli bilgi ve tecrubeyi burada bulabilirsiniz. Benim soyleyebilecegim; aciklanacak bir vize bulteni daha var ve DV2018 icin mulakat verilecek en son dosya numarasini gelecek bultende gorecegiz. Diger yandan, tamamen tahmini olarak, ABD Ankara Konsoloslugu, Agustos ayinin bir haftadan fazlasi bayram ve tatillerle gectiginden nispeten daha az dosyayi Agustos ayina programlayabilmis olabilir..

DV2018 mulakat tarihi bekleyen tum forumdaslarima; vize bulteninde bu kadar dusuk bir cutoff aciklandigi icin uzgunum, dilerim Eylul ayinda bir surpriz yaparlar. DV2018 kismet olmazsa da sizin ve aileleriniz icin herseyin hayirlisini diliyorum.

• Ben bazı şeylerden ümitliyim. Bugün bana 2 bayram oldu. 1 yıldır çocuklarımın pasaportlarını alamıyordum. Bugün alacağım haberini almıştım. Evet düşük geldi ama moralimi bozmuyorum. GC olsa da olmasa da çocuklarım için ABD taşınacağım. Burda çok güzel arkadaşlıklar oldu. Hala 1 ay buradayız . Son noktaya kadar

• @Akil %1 current olma şansı maalesef.

• Banned

@muzmin_a ,cocuklarının pasaportunu niçin alamıyordunuz, bir de gc olmadan nasıl taşınacaksınız amerika ya? acıklarsanız sevinirim.tesekkürler.

• AF ve AS current olursa maksimum alabilecekleri vize sizce kac? @arnblt hayirli ugurlu olsun senin adina cok sevindim, @yekta ne olcagi belli olmaz ama sen de icini ferah tutmaya calis olabildigince sana da gelecek gibi gozukuyor. Sayilar arasi reel id cok onemliydi ve cok dolu da degildi, mesela 21900den sonra bana 2300 reel id kalmisti, kesin gelir gozuyle bakiyordum ama husran oldu biraz. Simdi bu ay kac reel ID verilmis oldu EUya ? Gecen sene 50000 vizeyi tutturmak icin ellerinden geleni yaptilar/ 49976 vize verdiler. Bu yil da hedefleri oyle olursa merak ediyorum AF ve AS a su current durumunda maksimum kac vize verebilirler ve buradan EUya vize gelicek olursa kac tane olur… Ailece cok uzgunuz suan. Belli etmeyim diyorum ama herkes umutla bekliyordu iyi bir rakam bu ay.

• Yanlis hatirlamiyorsam, bu sene 2017 ekim aylarinda teknik problemlerinden dolayi Greencard mulakatlari 15-18 gun gec basladi. Bazi yenenler mulakata tekrar girmek zorunda kaldilar. O yuzden bu yil 15 gun daha uzatabilirler mi sizce?
    Ben postayla 15 daha uzatmasini rica etcem. Bana katilin arkadaslar! Amerika cogunlugun sesini dinleyen ulkedir.

Umut-en son olur..

• @jade @arnblt Hakkı abi tebrik ediyorum. Bize verdiğin katkılar için de ayrıca teşekkürler

• @akil bunu danismanda soylemisti. Zaten bu yil gec basladilar ister istemez uzayacak gorusmeler. Eylulde bitirmelerine imkan olur mu hak yemezler vs vs gibi. Ekime zaten sarkacaktir gorusmeler demisti. Ama aciklanan sayilardan EUya aman aman vize vermeye calismadiklarini goruyoruz belki heh hadi uzattik deyip ozellikle AF bolgesindeki gorusmeleri Ekime sarkitirlar istisna yapip, cunku current vermisler resmen haziran gorusmeleri bile temmuza sarkarken. Netice itibariyle EUya kac vermeyi hesapladilarsa o kadar vericekler gibi sadece.. Cokuzgunum be arkadaslar cok… @superdem22 gitme buralardan ozleriz seni. ne olacagi yine de belli olur mu olmaz. Trum p baskan avrupadan gelsin gocmenler dedikce orta doguya bastirdi KCC saolsunlar ama bekliycez bir ay daha..

• @jade selam son 2 ay da 651 gercek id cagirmislar. Bir sonraki ayni olursa 24875 gibi birsey oluyor ancak gorunen o ki suan halen bir sayi var ve ona gore hareket etmisler. Diger bolgelerdeki current nedeni oralari dolduramayacaklarini bildiklerinden ne verebilirsek verelim demisler. Eu da skinti yok zaten 1200 reel cagirsak aninda 2500 ready cepte demis olabilirler.

Yani tum durumumuz af ve as nin son durumuna ve kcc nin son ay bir dagitim yapip yapmayacagi kararina kalmis 😞

• Brit'in bu bültendeki gelinen sayı ile son bültene istinaden yapacağı yorumları çok merak ediyorum.

• @periscope Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@semavi Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Baştan bir current dedi... Ama ardına 21900 rakamını söyledi. Sanırım mevcut rakam anlamında kullandı o kelimeyi 🙂 Yağmur bastırmıştı ve hat sorunluydu... Sonra tekrar sordum hangi bölge dedi, eu dedim, yarın açıklanacak dedi kestirdi...

Sanirim agzindan baska bolgeler ivin olani kacirmis avtupayi duyunca kivirmis

Aynen öyle olmuş ya da current kelimesini normal anlamı ile kullandı ben kaçırdım hengamede...

• @jade teşekkürler jade. Dün immigration forumda şu blog yazısını gördüm. Kotayı hesaplayan DV4ROGER'In bu ayki bültende artış beklentisini içeriyordu. Kullanılmayan visa'ların dağıtılması vs gibi. Bu yazıyı görünce çok sevindim açıkcası ancak bülteni görünce expert denilen adamların bile bu işte çok da başarılı olamadıklarını gördüm. Blog'da bu senenin bölge redistribution için bir test yılı olabileceğini anlatımış. Ancak en alttaki az önce "Indeed, test failed!" yorumunu iletmiş.
    Yani ne desek boş artık. sonraki bültene kadar kabuğuma çekileyim diyorum 🙂

• @entelman tebrikler bu arada. Desteklerin için teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

42.0k
Users

4.4k
Topics

431.7k

| | | |