DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @alihan1314 bugün 22 gün oldu uçak bileti vs herşeyi aldım hala bir geri dönüş yok umarım iş başlama tarihine kadar sonuçlanır

• @mhmtc merhaba son durum nedir ?

• 1 Saat önce issued oldu , gergin bi süreç geçirdim ama sonunda verildi vize. Umarım herkes sıkıntısız bi şekilde alır 🙂

• Merhaba arkadaşlar. Ben Florida da yaşamaktayım. Bir arkadaşım için bişey sormak istiyorum müsaadenizle ;
    Arkadaşım İtalya’ya dil kursu için gidecek. İtalya da ( abd konsolosluğuna F1 için ) başvuru yapması için dil kursundan aldığı belge ile İtalya da oturum almış sayılıyor mu ? Ve abd konsolosluğuna mülakata girebilir mi ? O belge yeterli mi ? ABD konsolosluğu kabul ediyor mu ?

• Merhabalar herkese,
    Dun itibari ile F1 vizemi almis bulunmaktayim, ve ihtiyaci olacaklar icin tecrubelerimi yazmak istiyorum.
    Oncelikle 28 mayis'ta sevis ucretini odeyip ds-160 formumu doldurdum. Ayni tarihte de 1 ay sonrasina randevu sitesinden randevumu aldim.
    Bu aralikta tum emlaklarin tapusunu, tonlarca banka ciktisi aldim.
    Gun geldi catti, Konsoloslugun onunde 1 saat gibi sira bekledikten sonra iceri alip kapinin onunde didik didik arayip telefonlarimi kapatip kendilerime teslim etmemi istediler. Sonda ustunde C3 yazan bir giris karti verip tisortumun boynuna asmami istediler. Ondan sonra iceri girip Concultancy e dogru yurudum. Iceri ve disari olmak uzere iki bekleme alani vardi. Icerisi dolu oldugu icin orda oturan ABD polisi giiyiminde bir beyefendiden kagit ustune kalemle numara yazilmis sekilde olan sirami alip oturdum. Tabii telefon olmayinca dusunecek cok seyi oluyor diye insanin, Bayagi bir stres yaptim, sonra iceri aldilar 10 dakika orada bekledikten sonra bir calisan cagirip pasaportumu, sevis odeme makbuzumu ve i 20 formumu istedi ve oturup beklememi rica etti. 15 dakika sonra da sirami cagirip baska bir calisan (interviewer) hizlica Hello sir, how's your day welcome to us embassy dedi, gunumun nasil gectigini soylememe bile musaade etmeden 😀 : (cok hizli calisiyorlar) parmak izlerimi aldi. ardindan klavyede hizlica bir seyler yazarak mulakata basladi.
    +What is your purpose of visiting the US?
    -I got an acceptance from a university in USA and I am planning to continue too my studies there.
    +How long are you going to stay in USA?
    -Im planning 2 years of stay.
    +Who is going to fund you?
    -My mother will fund me during my stay.
    +What does your mother do for living?
    -She has couple of real estates which is documented and has an income by renting them.
    Hicbir belge istemedi ne banka ciktisi ne de emlak dosyasi
    +Congrats sir, your visa has been approved (Ustunde pasaportumu nasil alacagima dair instructionlar olan bir kagit verdi
    -Thank you so much sir sevincten titrek sesle
    +Have a good day.
    Ardindan hemen mutluluktan istemsizce kosarak esyalarimi da alip konsolosluktan ciktim 🙂

• @jayjay Hayırlı olsun vizeniz, ne için gidiyorsunuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |