Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar ben belki kel alaka bir soru soracağım kusura bakmayın. Şuan 2019 da greencard sonucu açıklanmış arkadaşlar pandemi yüzünden gecikmeli şekilde evrak vb işlemlerini mi yapıyor. Peki 2020 mayısta kazananlar ne yapıyor? Bu iş çözülürmü sizce.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@USA 2019 kazananlar DV2020 - 2020 yılında kazananlara DV2021 eğer 8 mayısta sen kazanırsan sana DV2022 diyecekler. DV2020 olanların 31 eylül 2020 yılında normal şartlarda mülakatları bitti. Ancak pandemiden dolayı mahkemeler açıldı o yüzden tekrar mülakata çağrılması için davalar sürüyor. DV2021 için de mülakatları 31 eylül 2021 tarihinde bitecek. Fakat konsolosluk açık olmadığı için de DV2021 bir elinde mısır cipsi bir elinde içecek ile bekliyorlar. DV2020 olanlar hukuk mücadelesi veriyor.

• @ayvalik10 üstad çok pardon şu kısmı anlayamadım, 2019 mayısta kazanan dv2020 ler mülakaltarı vb bittiği halde neden dava açıyorlar, hakları mı yandı ?

• @gucarslan beni telegram gurubuna ekler misiniz lütfen.Teşekürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Emin-Uçaş özel mesajla bilgi verdim size.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@USA 2019 kazananlar DV2020 - 2020 yılında kazananlara DV2021 eğer 8 mayısta sen kazanırsan sana DV2022 diyecekler. DV2020 olanların 31 eylül 2020 yılında normal şartlarda mülakatları bitti. Ancak pandemiden dolayı mahkemeler açıldı o yüzden tekrar mülakata çağrılması için davalar sürüyor. DV2021 için de mülakatları 31 eylül 2021 tarihinde bitecek. Fakat konsolosluk açık olmadığı için de DV2021 bir elinde mısır cipsi bir elinde içecek ile bekliyorlar. DV2020 olanlar hukuk mücadelesi veriyor.

sn. @ayvalik10 konuyu özetlemişsiniz ama bir kısımda eksik var sanki 🙂
    elinde mısır cipsi ile bekleyen bir güruh var o kesin ama büyük bir kısım da mülakat alabilmek mücadele ediyor / ediyoruz. hem de gece gündüz..

ha firavun'un yaktığı ateşi söndüremeyiz belki ama maksat tarafımız belli olsun 😉

• Banned

@Sono Teşekkür ederim. Benim bu konuda bir sorum olacaktı. Param birkaç yıldır başka bankadaydı, yaklaşık 3 ay önce başka bankaya hesap açıp parayı yeni banka hesabına yatırdım. Eski bankaya ait para hareketininin dökümünü almam gerekir mi?

• @gucarslan teşekürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@USA mart 2020 sonra konsolosluklar kapandı fakat bu kişilerin 31 eylül 2020 kadar mülakat süreleri vardı evet hakları yandığı için

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov Kişisel düşüncem almanıza gerek yok, ancak yine de içim daha rahat edecek derseniz yanınızda bulunabilir. Konsolos size 3 aylık dökümdeki meblağ ile ilgili bir soru sorarsa, o zaman durumu açıklarsınız.

• Banned

@Sono Teşekkür ederim. 🙏

• @gucarslan Hocam ateşi yakan Nemrut. Firavun suçsuz )))

• Banned

COVID-19 küresel salgınına ilişkin sağlık ve güvenlik endişeleri sebebiyle, 4 Şubat 2021 tarihi itibari ile A.B.D Ankara Büyükelçiliği Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet edenler için göçmen vize hizmetlerine öncelik vermeye başlamıştır. Türkiye’de resmi ikamet izni olan ‘Üçüncü Ülke Yurttaşlarının’ Türk ikamet izinlerinin önlü arkalı taranmış görüntüsü ile [email protected] e-posta göndermeleri gelecek adımları tartışabilmemiz açısından gereklidir. A.B.D. Ankara Büyükelçiliği gerçek bir insani ya da tıbbi acil durum söz konusu olmadan Türkiye’de resmi ikamet belgesi olmayan Üçüncü Ülke yurttaşlarına vize hizmeti sağlayamaz.

Merhaba, ben bu yazıyı atlamıştım, bugün birisi sorunca tekrar okudum ve kafam karıştı. Ben GC ye Azerbaycan vatandaşı olarak başvurdum, mülakat yerimi Ankara olarak seçtim.

Ds-260 formunu doldurduktan ve kcc den belge onayı maili aldıktan sonra TC vatandaşlığı aldım ama ds-260 formunu açtırıp bu bilgiyi ds-260 formuna yazmadım, çünkü formu doldurduğumda TC vatandaşı değildim. Geriye dönük gerek yok dediler diye ellemedim ds-260 formunu.

Bu üstteki açıklamaya göre benim ikamet belgemi veya TC kimliğini önlü arkalı olarak mail mi atmam gerekiyor yoksa hiçbir şey yapmayıp mülakatı mı beklemem gerekiyor ? Kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov Orhan bey sizde gelişme görüyorum. Aynı soruları git gide daha uzun aralıklarla soruyorsunuz. 🙂

Bence hiçbir şey yapmayıp mülakat tarihi verilmesini bekleyin.

• Banned

@knnrn Teşekkür ederim hocam, bunu daha önce sormamıştım. Utandım. 😞

Üstte bir arkadaşın sorusu üzerine konsolosluğun yazısını gönderince fark ettim. ''Türkiye’de resmi ikamet belgesi olmayan Üçüncü Ülke yurttaşlarına vize hizmeti sağlayamaz'' demişler o sebeple sorayım dedim, ezbere iş yapmayayım diye. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Hocam ateşi yakan Nemrut. Firavun suçsuz )))

o kadar farklı versiyonunu dinledim ki hangisi kalmış aklımda düşünün artik 🙂 bu sefer firavun yaksın.. amaç tarafımızin belli olması malum..

• @Orhan-Cabarov siz vatandas olduktan sonra ankara sizin babadan kalma hakkiniz gibi konsoloslugunuz oldu, o gun geldiginde kimse size yok sen doldururken soyleymissin vs diyemez. Su an gondermenizin de bir anlami yok cunku su an maillere cevap vermiyorlar. Yalniz mumkunse ankarada mulakatlar basladigi duyuruldugunda kimliginizi arkali onlu ekletip iste aha bakin ben tc vatandasi oldum demek faydali olabilir bence:)

• Banned

@dantés Teşekkür ederim. Ben göndermeden onlar benim oturmam olduğunu veya vatandaş olduğumu nereden bilecekler diye düşünmüştüm o sebeple sordum hocam. Dediğiniz gibi açılmasını bekleyelim ondan sonra gerekirse gönderirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Banned

@knnrn Hatırlattığınız için teşekkür ederim. O gün Ankara'ya mail attım ama belge göndermedim, ne yapmam gerektiğini sormuştum. O gün attığım maile hala cevap vermediler diye unutuldu gitti hocam.

Konsolosluk açılana kadar bekleyeyim herkes gibi. Rahatsızlık için kusura bakmayın. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.3k

| | | |