Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda zaman ne gösterir bilinmez ama; abd ülkeye girişlerde covid aşısını zorunlu bile tutabilir bir süre sonra. çünkü aşının en büyük üreticisi ve tüketicisi bir şekilde onlar olacak ve ülkeye girecek göçmen / göçmen olmayanlara bu aşıyı zorunlu tutmalarını düşünmek çok da hayal ürünü değil. aşı bulunsun, faydalı olsun da vurunmak sonraki derdimiz olsun 🙂

• @Calibraturbo Somali den ne farkımız kaldı. Neden bu kadar kişi green card a başvurmak ve gitmek istiyor sence?

• @crazycells Merhaba, Türkiye'de Ocak ayında yapmayı düşünüyoruz. Benim vizem yok. Öncelikle amacımız sürecin güvenli olması ama tabi hız da önemli 🙂

Evlilik durumunda Ds260'ı tekrar açtırmam gerekiyor mu? Greencard sürecinde eşleri eklemek zorunlu mu?

(Bu soru daha çok nikahla ilgili ama; benim ikametimin olduğu belediyede diğer çiftler gibi işlem yapabiliyor muyuz,nişanlım greencardlı olduğu için başvuruda ekstra bir evrak sunmamız gerekiyor mu?)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dinemisk, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba, Türkiye'de Ocak ayında yapmayı düşünüyoruz. Benim vizem yok. Öncelikle amacımız sürecin güvenli olması ama tabi hız da önemli 🙂

Evlilik durumunda Ds260'ı tekrar açtırmam gerekiyor mu? Greencard sürecinde eşleri eklemek zorunlu mu?

(Bu soru daha çok nikahla ilgili ama; benim ikametimin olduğu belediyede diğer çiftler gibi işlem yapabiliyor muyuz,nişanlım greencardlı olduğu için başvuruda ekstra bir evrak sunmamız gerekiyor mu?)

Esinizin Green Card'i oldugu icin DV surecine kendisini eklemeyeceksiniz. Ama kendi DS-260 formunuzu actirip bilgilerinizi guncelleyin.

O durumda Turkiye'de evlenip hemen bir I-130 formu doldurun ve gonderin. Su an icin F2A surecleri sekteye ugramis olsa da, sizin I-130 formunuz onaylanana kadar surec eskiye donmus olur.

Siz de herkes gibi nikah islemlerini yapacaksiniz, GC dolayisiyla ekstra bir islem yapmaniza gerek yok. Sonucta iki TC vatandasi evleniyor...

• Öncelikle herkese merhaba, forumda yeniyim, KCC'den evrak isteği için mail hala gelmedi, sizce ben KCC'ye mail atmalı mıyım?

• Merhabalar . KCC evraklari neler ve nereden alinir kisa bi ozet gecebilirmisiniz . Haftaya buyuk ihtimal evrak istegi gelecek .hazir bulundurmakta fayda var diye dusunuyorum .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vkdeniz, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Öncelikle herkese merhaba, forumda yeniyim, KCC'den evrak isteği için mail hala gelmedi, sizce ben KCC'ye mail atmalı mıyım?

merhaba. evrak talep mailleri bugün itibariyle 15.200lerde. size gelmesine daha zaman var. bu başlığı takip etmeye devam edin lütfen. bol şans..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vedat-ARSLAN, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar . KCC evraklari neler ve nereden alinir kisa bi ozet gecebilirmisiniz . Haftaya buyuk ihtimal evrak istegi gelecek .hazir bulundurmakta fayda var diye dusunuyorum .

linkteki başlığın ilk iletisini okuyun lütfen;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐ Yasaklı

@Aslıhan evet Aslıhan dogru diyorsun. Servet üstünde oturup bu kadar bagnaz sefil yasayan anca afrika ve musluman ulkelerı var

• ⭐⭐ Yasaklı

benim bildiğim biden Bill gates in asısını yaptırtmadan artık ulkesıne dısardan adam sokmaz. Turkiyenın yaptıgı asıyı da tanımaz ha.. cifter dozdan 4 cesit mikrorobot kanımızda dolastırırlar

• Yasaklı

Hepinize teşekkür ederim, anladığım kadarıyla muayene de aşı yapacaklar. Aşıya karşı biri değilim ama iğne fobim var, iğne görünce korkuyorum ama belli etmiyorum yine de amerika vizesi için seve seve aşı olurum o ayrı konu. 😃 Bu aşılar için ekstradan para ödeyecek miyiz ? Tahminen kaç para tutar bu sağlık muayenesi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov evet ödenecek bu aşılar icin de extra para. DV2020 mülakat deneyimleri başlığında güncel fiyatları yazmışlardı arkadaşlar.

• Selamlar
    Eşim Dv2021 talihlisi CN49XX
    1997 yılından beri evliyiz.
    Ben 1968 Bulgaristan doğumluyum 1978 de göçmen olarak Türkiye ye geldim.Bulgaristan vatandaşlığım yok. Sadece Turk vatandaşıyım 2016 da Bulgaristan vatandaşlığı icin başvuruda bulundum ve prosedür gereği Bulgaristan’da  daimi oturma izni aldim. Fakat fiili olarak Bulgaristan da 2016 dan bugüne kadar toplamda 25-30 günden fazla bulunmadım.Otelde kaldım  Evim yok. Formalite olarak birinin yanında adres göstermiştim.
    Dv 2021 talihlisi olan eşimin Bulgaristan’da oturma izni yok. Almadık. İslemlerin surnesi icin sadece bana almıştık.
    DS260 formunu doldurdu ve submit ettik. Fakat kafamıza takıldı Bulgaristan’da ki oturma iznimden bahsetmem gerekir miydi ? Nasıl ? Sadece sorularda başka bir ülke vatandaşlığı varmı diye soruluyor Ne yapmalıyım ?

• Yasaklı

@gucarslan Teşekkür ederim, buldum.

Sağlık Yoklaması ve Aşı Ücretleri:

Sağlık yoklaması ve diğer gerekli tahlil ücretleri başvuran tarafından direk olarak yetkili doktorların muayenehanesine ödenecektir Standart toplam ücret 270$ olup, kan testleri, idrar testleri, röntgen ve muayene ücrete dahildir. Eğer TB için balgam testleri, uyuşturucu veya hamilelik testileri gibi ek tetkikler gerekli olursa ek ücretler talep edilebilir. Aşı ücretleri 20$ ile 200$ arasında değişmektedir.

• ⭐⭐

@mehmetguide, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar
    Ben 1968 Bulgaristan doğumluyum 1978 de göçmen olarak Türkiye ye geldim.Bulgaristan vatandaşlığım yok. Sadece Turk vatandaşıyım 2016 da Bulgaristan vatandaşlığı icin başvuruda bulundum ve prosedür gereği Bulgaristan’da  daimi oturma izni aldim. Fakat fiili olarak Bulgaristan da 2016 dan bugüne kadar toplamda 25-30 günden fazla bulunmadım.Otelde kaldım  Evim yok. Formalite olarak birinin yanında adres göstermiştim.
    Dv 2021 talihlisi olan eşimin Bulgaristan’da oturma izni yok. Almadık. İslemlerin surnesi icin sadece bana almıştık.
    DS260 formunu doldurdu ve submit ettik. Fakat kafamıza takıldı Bulgaristan’da ki oturma iznimden bahsetmem gerekir miydi ? Nasıl ? Sadece sorularda başka bir ülke vatandaşlığı varmı diye soruluyor Ne yapmalıyım ?

@crazycells @Muhtaradana etiketlerseniz daha hızlı cevap alabilirsiniz 🙂

Vatandaşlığınızı zaten beyan etmişsiniz. Orada da yaşamıyorsunuz. Hatırladığım kadarıyla oturma izni ile ilgili bir soru da yoktu. Ama başka bir detay var mı çok da emin değilim. Siz en iyisi başka cevapları da bekleyin 🙂

• ⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Hepinize teşekkür ederim, anladığım kadarıyla muayene de aşı yapacaklar. Aşıya karşı biri değilim ama iğne fobim var, iğne görünce korkuyorum ama belli etmiyorum yine de amerika vizesi için seve seve aşı olurum o ayrı konu. 😃 Bu aşılar için ekstradan para ödeyecek miyiz ? Tahminen kaç para tutar bu sağlık muayenesi ?

1 yetişkin ortalama 400 dolar ile muayeneden çıkıyordu covid öncesi. Eğer covid aşısı zorunlu tutulursa aşı fiyatına göre bu ücret artar. Ama öyle bir uygulama olup olmayacağını şu an bilemiyoruz.

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

1 yetişkin ortalama 400 dolar ile muayeneden çıkıyordu covid öncesi. Eğer covid aşısı zorunlu tutulursa aşı fiyatına göre bu ücret artar. Ama öyle bir uygulama olup olmayacağını şu an bilemiyoruz.

Bu COVID aşısını yaparlar diye düşünüyoruz ama haberlerde hep gördüğüm COVID aşısının birkaç doz halinde farklı zamanlarda uygulanmasından bahsediliyor. Hatta ABD'de verecekleri karne görüntüsünde de onu görmüştüm.

Bu durumda Unganlar nasıl yapabilecek ki? İkinciye çağırmayacakları için? Dozu verip bunu 1 ay sonra yaptırın mı derler?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetguide, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar

Resmi olarak vatandas olmadiginiz icin baska bilgi yazmaniza gerek yok, ama Bulgaristan'da dogdugunuz icin Bulgaristan'dan hem dogum belgesi hem de adli sicil kaydi almaniz gerekiyor, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Bu COVID aşısını yaparlar diye düşünüyoruz ama haberlerde hep gördüğüm COVID aşısının birkaç doz halinde farklı zamanlarda uygulanmasından bahşediyor. Hatta ABD'de verecekleri karne görüntüsünde de onu görmüştüm.

Bu durumda Unganlar nasıl yapabilecek ki? İkinciye çağırmayacakları için? Dozu verip bunu 1 ay sonra yaptırın mı derler?

Henuz ABD'de bile dagitilmaya baslanmadi, ayrica ulkede yasayanlar henuz asi olmamisken kisitli sayida asiyi baska ulkelerdeki konsolosluklara gondereceklerini pek sanmiyorum. Fakat bence de durum olgunlastigi anda bu asiyi zorunlu hale getireceklerdir.

Bu arada daha onceki yillarda foruma aktarilan bilgilerden biliyoruz, Ungan'larda olunan asilari ABD gonderiyor.

• @crazycells teşekkürler 👍🏼

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |