Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

evet sayın amerika'da yaşayan sakinler Buttermilk ne ? 😃 yabancı tariflere bakıyorum da bir türlü anlam veremedim yayık ayran falan diye çeviriyor çevirilerde 😃

• ⭐⭐

Su linki paylaşmazsam olmazdı 😄

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster Len buna da başlık mı açtın. Tereyağı yapılmış sütten arta kalan sıvı oluyor. Su gibi.. Dandik bişe ama demekki yemeğe ona göre bir lezzet veriyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster Muhtemelen hamurişi tariflerinde karşılaşıyorsundur. Çünkü annem tereyağı yaptığında artan o suyla hamurişi yapıyordu, hafif, kolay pişen şeyler oluyordu bunlar genellikle.

• ⭐⭐⭐⭐

@Edelweiss, içinde söyledi: Buttermilk ne ?

Su linki paylaşmazsam olmazdı 😄

ya google ladım tabi ki ama anlamadım belki dedim daha iyi tarif eder amerika'dakiler diye 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: Buttermilk ne ?

@Rhonster Len buna da başlık mı açtın. Tereyağı yapılmış sütten arta kalan sıvı oluyor. Su gibi.. Dandik bişe ama demekki yemeğe ona göre bir lezzet veriyor.

marine sosu abi 😃 valla açtım başlık çokta güzel oldu 😃

• @Rhonster cok lazimsa limon suyu veya sirke ile yapabilirsiniz.1 kasik limon suyu bir bardak sut icin yeterli.Sutun biraz daha yogun hali diye dusunebilirsiniz. sutten daha yogun kremadan cok daha az 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@aliarmgn, içinde söyledi: Buttermilk ne ?

@Rhonster cok lazimsa limon suyu veya sirke ile yapabilirsiniz.1 kasik limon suyu bir bardak sut icin yeterli.Sutun biraz daha yogun hali diye dusunebilirsiniz. sutten daha yogun kremadan cok daha az 🙂

teşekkürler merakımdan sordum ulaşması kolaysa evde tarif denicem 😃

• @Rhonster Hocam basit hazirlamasi ama ben hazir buttermilkle yaptigimla daha iyi sonuc almistim 🙂 belki sefin verdigi receteyle alakalidir. o bana gramla hazirlatiyordu.

• ⭐⭐⭐⭐

@aliarmgn, içinde söyledi: Buttermilk ne ?

@Rhonster Hocam basit hazirlamasi ama ben hazir buttermilkle yaptigimla daha iyi sonuc almistim 🙂 belki sefin verdigi receteyle alakalidir. o bana gramla hazirlatiyordu.

hazır bulabilmemin mümkünatı yok yukarda ki tarife göre yapacam artık birşeyler 😃

• bulabilirseniz cig sutu kaynatin, olusan kaymagi ayirip buzluga atin. elinizde tereyagi yapacak kadar kaymak toplandiginda karistiricida bu kaymagi hizli cevrerek onu tereyagina cevirebilirsiniz. Bu islem esnasinda su ayrliyor ve bu ayrilan suya butter milk deniliyor. Sutu kullandiginiz her yerde kullanabilirsiniz, hamur isi vs gibi. Bizim evde yogurdu esim yapyor, her hafta 6 lt cig sut aliir, kaynayip kaymagi ayrica saklanir, oradan ogrenmstim ben de . ne kadar kaliteli bir cig sut aldiginizi kaynatinca goruyorsunuz. Kimisinin uzerinde incecik bir kaymak tabakasi olur kimisinde sapsari kalin bir tabaka oluyor. Amerika da mutlaka guzel cig sut satan yerler vardir.

• Yasaklı

@cnpist yazmamissiniz, hangi sut daha kaliteli oluyor?
    incecik kaymak tabakali mi, sapsari kalin tabakali mi?

• @stoneage sapsari olan bana gore daha guzel 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Buttermilk ne ?

bulabilirseniz cig sutu kaynatin, olusan kaymagi ayirip buzluga atin. elinizde tereyagi yapacak kadar kaymak toplandiginda karistiricida bu kaymagi hizli cevrerek onu tereyagina cevirebilirsiniz. Bu islem esnasinda su ayrliyor ve bu ayrilan suya butter milk deniliyor. Sutu kullandiginiz her yerde kullanabilirsiniz, hamur isi vs gibi. Bizim evde yogurdu esim yapyor, her hafta 6 lt cig sut aliir, kaynayip kaymagi ayrica saklanir, oradan ogrenmstim ben de . ne kadar kaliteli bir cig sut aldiginizi kaynatinca goruyorsunuz. Kimisinin uzerinde incecik bir kaymak tabakasi olur kimisinde sapsari kalin bir tabaka oluyor. Amerika da mutlaka guzel cig sut satan yerler vardir.

sağolasın amerika'da her türlü ulaşırız hazırına bile ama ben şuan mahrumiyet bölgesindeyim ondan sormuştum 😃 iyi oldu süt bulunur köyden getirtiriz.

• Basit bir anlatimla, sutun kaymaginin mayalanmasi sonucu islemden gecirilerek elde edilen bir cesit sut. Kutuda falan satilan sutten elde etmek cok zor, cunku hepsi pastorize ediliyor. En guzeli dogal ciftlik sutlerinden elde etmek.

• ⭐⭐⭐⭐

annem uğraşamam onla dedi ve elmalı turta yapmaya karar verdik etrafı batırtmam sana diyor 😃

• ahahahaha

Benzer Başlıklar

• 29
  • 10
  • 26
  • 24
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |