Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Asi tecrubem; ayin 23 u asi oldum ilk doz ilk gun kolda hic agri olmadi, 2. gun biraz agrimaya basladi az bisey halsizlik basladi zaten bunyem saglam degildir, 3. gun halsizlik devam etti ama ise gittim calistim cok kotu degildi suyu bol icmek lazim ve yeterli uyku, ben az uyumustum onunda etkisi oldu sonra gecti bu kadar benim icin basitti

gecmis olsun. genelde asi olduktan sonraki gunu rahat ve sakin gecirmek lazim... tum asilar icin gecerli bu...

hasta olmasaniz da, bagisiklik sisteminiz hasta oldugunuzu sandigindan vucuda giren virus/bakteri bolunmesin ve cogalmasin diye atesinizi yukseltir, enerjiyi diger organ ve sistemler harcamasin diye sizi halsiz hissettirir. Tabii, burada bilmeniz gereken onemli nokta, vucuda giren gercek bir patojen olmadigi icin hasta olmazsiniz, sadece hastaymis gibi hissedersiniz... Eger asidan sonraki gunu daha yavas ve sakin gecirirseniz vucudunuzun toparlanmasi cok daha kolay olur...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

COVID-19'a neden olan SARS-CoV-2 virusunun Delta varyanti diger varyantlara gore hucrelerde daha hizli cogaliyor ve vucutta daha cok virus olusturuyor, bu nedenle yayilma ve insanlari hasta etme hizi diger varyantlardan daha yuksek. Fakat olduruculuk bakimindan diger varyantlardan cok farkli degil. Virusun hasta ettigi her kisi virusun mutasyona ugramasi icin bir olasilik yarattigindan, bu delta varyanti ilerde daha olumcul varyantlara donusebilir. ABD'deki yeni covid hastalarinin ~%83'u Delta varyanti...

Hem ABD, hem Ingiltere, hem de Israil'den gelen istatistikler asilarin tum varyantlara karsi koruyuculugunun altini ciziyor. CDC'ye gore hastanelik olan covid-19 hastalarinin %97'si, olen covid-19 hastalarinin ise %99'dan fazlasi asilanmamis kisilerden olusuyor.

Bu konuda calismalar devam etse de, ilk verilere gore asilar delta varyant ile enfekte olmanizin onune gecemiyor, ama hastaligi ya semptomsuz ya da hafif bir semptomla atlatmanizi sagliyor. Yani ne hastanelik oluyorsunuz, ne de solunum cihazina baglanmaniza gerek olmuyor... Tamamen ayakta geciriyorsunuz hastaligi...

1 ay once ABD'de gunluk 11.300 yeni covid hastasi ortaya cikarken, bugunlerde gunluk 45.000'den fazla kisi hasta oluyor. Fakat gecmise kiyasla artik cok onemli bir fark var, hastanelik olma orani ilk zamanlara kiyasla oldukca dusuk. Hastaligin yayilmasini engellemek amaciyla CDC 2 gun once yaptigi bir guncellemeyle tamamen asilanmis bireylerin de halk arasindayken maske takmasini tavsiye eden bir yonerge yayimladi.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/fully-vaccinated.html

Ozellikle hastaligin yayilma hizinin cok oldugu bir bolgede yasiyorsaniz , mumkun oldugu kadar halk arasindayken (disarda ve icerde) maske takin. Kendi yasadiginiz bolgedeki yayilma seviyesinin "substantial" veya "high" olup olmadigini suradan kontrol edebilirsiniz:

• @crazycells covid positive ciktim, son gecirdigim haftada halsiz hissettigim oluyordu is yerinden izin aldigimda oldu,dinlenir gecer diyodum ama basit bisey olmadigini anladim dun walgreensde test oldum bu sabah hemen hemen iyelismis gibiydim tamam dedim degilimdir ama oglen ates tekrar cikinca anladim, az önce de sonuc geldi zaten, tavsiyem herkes aşi olsun bi an önce

• @Manwe6265 Çok geçmiş olsun. Umarım rahat şekilde atlatırsınız.

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265 çok geçmiş olsun . Umarım hızlı şekilde bu problemden kurtulursunuz

• @Manwe6265, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@crazycells covid positive ciktim, son gecirdigim haftada halsiz hissettigim oluyordu is yerinden izin aldigimda oldu,dinlenir gecer diyodum ama basit bisey olmadigini anladim dun walgreensde test oldum bu sabah hemen hemen iyelismis gibiydim tamam dedim degilimdir ama oglen ates tekrar cikinca anladim, az önce de sonuc geldi zaten, tavsiyem herkes aşi olsun bi an önce

..gecmis olsun birader,iyi atlatmissiniz,,bizim bolgede 27 yaslarinda bir adam 10 gun once pozitif cikmis, fazla bir belirti yok evde istirahat ediyor, hemsirelerle her gun konusup durumunu anlatiyor,dun bir anda fenalasiyor ve yasamini yitiriyor......asimizi olalim ve ayni zamanda tedbiri elden birakmiyalim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@crazycells covid positive ciktim, son gecirdigim haftada halsiz hissettigim oluyordu is yerinden izin aldigimda oldu,dinlenir gecer diyodum ama basit bisey olmadigini anladim dun walgreensde test oldum bu sabah hemen hemen iyelismis gibiydim tamam dedim degilimdir ama oglen ates tekrar cikinca anladim, az önce de sonuc geldi zaten, tavsiyem herkes aşi olsun bi an önce

Cok gecmis olsun sayin @Manwe6265 , lutfen kendinize dikkat edin ve bol bol dinlenin. Yeni asi olmus oldugunuz icin henuz korunma saglanmadan virusu kapmissiniz gibi gorunuyor, ama bol sivi ve dinlenerek vucudunuza yardimci olursaniz cok kisa surede ve minimum etkiyle atlatabilirsiniz. Zaten ilk doz asi etkisini gostermeye baslayinca bile koruyuculugu %50'ye yakin oluyor, daha etkili koruma icin iki dozu da olmaniz lazim... Tekrardan cok gecmis olsun.

• Yeni yayilmaya baslayan variant Colombia:

• Corona virus hastane masraflarini devlet karsiliyormu ?

• 2020 yili icin eger sigortaniz yoksa, eyaletler karsiliyordu. Sigorta sirketleri de covid hastane masraflarindaki co-paymentlari waive etmislerdi. 2021 de durum nasil bilemiyorum cunku asi ortaya cikti, mertlik bozuldu 🙂

Bu arada gecmis olsun!

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Yeni yayilmaya baslayan variant Colombia:

Bakalım Miami ve çevresini ne kadar etkileyecek . Bulunduğum bölge Colombian ve siyahi .

• @redsat2000 abi kimse dikkat etmiyorki, vice city gunahlarin sehri bosuna dememisler herkes hayatini uclarda yasamaya calisiyo burda, miami tehlikeli bu virus konusunda

• @MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Türkiye için yazmışsınız da ,Amerika'da Almanlar için tekin bir yer değilmiş anlaşılan.
    Sizlerde orada dikkat edin.
    Bizim verileri çarpıtacak taş gibi Sağlıkolsun bakanımız var.

• @kartalveat ABD zaten hala riskli bir ulke. Asilara guvendikleri icin asi olan buyuk bir cogunluk maske takmadan, mesafe kurallarina uymadan hareket ediyorlar...

Oysa sunu unutuyorlar:

FB_IMG_1628817184052.jpg

• bu sabah arsenal ve brenton futbol macini izledim, adeta millet bir birine yapisik gibi coronoya karsi hic bir tedbir goremedim,avrupadaki virus bulasma vakalari cok yuksek.

• ⭐⭐⭐

• Bu gidisle yeniden bir kapanma gundeme gelebilir. Bulundugum sehirde hastahanelerde yer kalmamis. Insanlar bir anda maske takmaya geri dondu. Avrupa ulkeleri tekrardan kapanmaya basladi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |