Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmen olmak

• @grounddreamer Merhaba. Foruma uzundur girmiyorum bildirim de gelmeyince cevap gec oldu kusura bakmayin. Ben Kanada'da ogrenciyim su an, calisma iznine basvurdum ve onay aldim. 3 yillik acik calisma iznim geldi. Yaklasik 1 ayda sonuclandi. Daha detayli bir yazi yazacaktim ama vakit bulamadim. Vakit buldugumda ogrenci olarak Kanada gocmenligi hakkinda 2 aylik surede gordugum seyleri aktaririm. selamlar

• @archimede çok güzel açıklama yazmışsın.

Kanada'dan kalıcı oturum almanın temeli onların istedikleri niteliklere sahip olman gerekir. Bunun içinde expres entry diye uygulama yapmışlar ve senin niteliğine göre puanla sistemi.
    Kanada'ya hiç gelmeden bile express entry sisteminde profil açabilir guncel puanını öğrenebilirsin. Bu şekilde pr kalıcı oturum daveti alıp kanadaya direkt kalıcı oturum ile gelenler var.

Eger study permit, work permit gibi izinlerin varsa ve kanada'da yaşamak istiyorsan gene bunların sonunda express entry sisteminden puanlamaya tabisin.

Kalıcı oturum almak çok zor kanada için. Kanada içinde yaşadığın süreler değil senin niteliklerine göre değerlendiriyor.
    Yaş kriteri en önemlisi, gecmiş iş tecruben ve ayrıca dil seviye skoru yüksek olmalı. Diğer faktörler bunların yanında önemli kalmıyor işin açıkçası.

• @archimede CRS taban puanlar çok yüksek ve pr daveti almak için bu puanlara ulaşmak bi haylı zorlaştı artık.

Daha kanadaya gelmeden crs puanınıza bakın niteliklerinize göre otomatik hesaplama formu var orada eger zaten crs taban puanlara ulaşıyorsanız express entry ile pr davet neticesinde kalıcı oturumu alıp öyle gelin.
    Eger crs taban puanlara niteliginiz ile ulaşamıyorsanız kanadaya gelip egitime katılım puan alma cok birsey saglamaz. Eski düşük crs taban puanlar artık yok bayagı yuksek puanlar ve kalıcı oturum almak cok zor.

• @loremipsum son durumun nedir ? pr kalıcı oturum alma şartları bayağı zorlaşmış. Taban puanlar 500 bandında ve bu puanlara ulaşmak cidden zor gorunuyor gibi. Çoğu kişi kalıcı oturum alma umudunu yitirmiş durumda deniliyor. 30 yaşın altında isen belki şansın olabilir yuksek puan getirisi var ama 40 yaş üzeri için hayal

Benzer Başlıklar

• 87
  • 3
  • 1
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |