Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@F3lamur gozunuz aydin.

• @crazycells çok teşekkür ederim 🌸 en geç 1 ay içinde mülakat tarihi verilir şeklinde bir düşüncesi var avukat beyin. Bekleyip görücez.

• Bende bugün itibariyle Documentarily QUALIFIED yazısını aldım. Darısı tüm bekleyen arkadaşların başına.
    Mülakat tarihi alan arkadaşlar yaklaşık kaç gün içersinde gönderiyorlar tarihi???

• Konsolosluk randevusundan önce doktor muayenesine giren arkadaşlara birkaç sorum var;
    1- Aşı kartı olmayan arkadaşların olduğu aşıları nasıl belli oldu?
    2- Önceden vuruldukları aşıları tekrar vurulan oldu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cafer-mokar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Konsolosluk randevusundan önce doktor muayenesine giren arkadaşlara birkaç sorum var;

1. Asi karti yoksa, yasiniza ve sagliginiza uygun olan asilari doktor size yapiyor. Asilarin cogu icin tekrardan asi olmak bir sorun degil.

2. Eger dozlari eksik ise veya cok uzun sure gecmisse tekrar vurulmayi bekleyebilirsiniz.

• Crazycell bu konuda bilgin olabileceğini tahmin ediyorum. Eğer bir kişi Avrupa'da diyelim ki Fransa'da doğmuş ve hemen doğumdan sonra 2 haftalık iken Türkiye'ye ailesi ile temelli dönmüş ise (doğduğu ülkenin vatandaşlığı yok, sadece Türk vatandaşlığı var). Bu kişi vize görüşmesi sırasında doğduğu ülke Fransa'dan polis belgesi mi alması gerekir. Sadece doğduktan 2 hafta yaşadığı ve vatandaşlığı olmadığı Fransa'dan polis belgesimi alması gerekir.Tamam Türkiye'ye dönüş yapmışlar doğduktan 2 hafta sonra ve ondan sonra tamamen Türkiye'de yaşamış. Buradan e devletten polis belgesi hemen alınıyor. Böyle bir durumda görüşmeye e-devletten alınacak polis belgesi yeterli değil mi? Kafam karıştı bu konuda. Acaba doğduğu ülkede 6 ay yaşamış olmasımı gerekiyor. Çünkü şu cümle tam açık değil bence" Başvuru sahipleri doğdukları ülkeden ve halen en az 6 aydır yaşamakta oldukları ülkeden polis belgesi ibraz etmelidirler.". Bir ülkede doğmuş ve sadece 2 hafta ve doğduktan sonra sadece 2 hafta yaşamış kişiden polis belgesi istenmesi garip olur bence (doğduğu ülkenin vatandaşlığıda yok sadece Türk vatandaşlığı var ve döndükten sonra sadece Türkiye'de yaşamış). Görüşme sırasında istenilen belgeler kısmında şu yazıyordu: 16 YAŞININ ÜSTÜNDEKİ BAŞVURU SAHİPLERİ İÇİN POLİS BELGESİ: Başvuru sahipleri doğdukları ülkeden ve halen en az 6 aydır yaşamakta oldukları ülkeden polis belgesi ibraz etmelidirler. Başvuru sahipleri aynı zamanda 1 yıldan fazla yaşadıkları tüm ülkelerden polis belgesi ibraz etmelidirler. İran’dan polis belgesi istenmemektedir. Bir ülkede herhangi bir sebepten dolayı gözaltına alınmış veya tutuklanmış kişiler, o ülkede kaldıkları süreye bakılmaksızın polis belgesi ibraz etmelidirler. Türkiye’den alınacak polis belgeleri “Arşiv Kayıtli Adli Sicil Kaydı” olarak bilinen belgedir. Bu belgenin arşiv kayit bilgilerini içermesi zorunludur. Polis belgelerinin nasıl alınabileceğine dair detaylı bilgi A.B.D. Dışişleri Bakanlığı’nın http://travel.state.gov/content/visas/en/fees/reciprocity-by-country.html internet sitesinde bulunabilir.

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@cafer-mokar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Konsolosluk randevusundan önce doktor muayenesine giren arkadaşlara birkaç sorum var;

1. Asi karti yoksa, yasiniza ve sagliginiza uygun olan asilari doktor size yapiyor. Asilarin cogu icin tekrardan asi olmak bir sorun degil.

2. Eger dozlari eksik ise veya cok uzun sure gecmisse tekrar vurulmayi bekleyebilirsiniz.

1. soruda aslında sormak istediğim benim "x" aşısını vurulup vurulmadığımı nasıl anlıyorlar?(aşı karnem yok)
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

1. soruda aslında sormak istediğim benim "x" aşısını vurulup vurulmadığımı nasıl anlıyorlar?(aşı karnem yok)

asi karneniz yoksa bilemezler.

• @cafer-mokar merhaba, hayırlı olsun öncelikle kaydettiğiniz aşamanız 🌸 Aşı konusunu ben de epey bi inceledim. Küçüklüğümüzden beri okullarda olduğumuz aşıları defterlere kaydediyorlardı sağolsunlar hiç birini dijital platforma taşımamışlar. O yüzden e-nabızda aşı geçmişimiz çıkmıyor. Aynı aşıları olmak istemiyorum ben de. Hatta olacaksam bile konsolosluğun belirlediği yerde dolar üzerinden belirlenmiş ücretle olmak istemiyorum. Öncesinde aşı kartı oluşturayım bilindik bir hastanede diye düşündüm. Fakat bundan vazgeçtim. Çünkü bir yorumda okumuştum aşı olup gitmiş ama muayenede doktor sormuş neden kısa süre önce bu hastalığın aşısını oldun diye. Yani sağlığın açısından doktorun aklına şüphe düşürmek o aşamada bence mantıklı değil. Bir de üstüne aynı aşıları doktor yine yapmış iki ay öncesinde olduğu halde. Burdan anladım ki gidip muayene esnasında sorulan sorulara (daha önce geçirdiğin hastalıklarla ilgili) düzgünce cevap verirsen o da sana tedbir olsun diye gereken kadar aşı yapacaktır diye inanıyorum.Şahsen iki kere üst üste aşı olmaktan da sakınıyorum. Kendi sürecimde bu şekilde ilerlemeye karar verdim.

• @F3lamur hadi inşallah. Gözünüzaydıın 😊

• @labelle çok teşekkür ederim 🌸 bekleyen herkesin güzel haberlerini görürüz inşallah en kısa sürede.

• Merhabalar.
    Bu bildirim 14 Ocakta gelmişti.

As of January 14, 2021, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number xxxxxxxxx. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

1-) Sizlere de aynı yazı mı gönderildi?
    2-) Bu tam olarak ne demek? Yani dosyamız inceleniyor mu? Yoksa hala sıra bizim dosyamıza gelmedi mi?

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

O zaman zorunlu kıldıkları tüm aşıları muayene sırasında uygulayacaklar öyle mi?

• @F3lamur, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@cafer-mokar merhaba, hayırlı olsun öncelikle kaydettiğiniz aşamanız 🌸 Aşı konusunu ben de epey bi inceledim. Küçüklüğümüzden beri okullarda olduğumuz aşıları defterlere kaydediyorlardı sağolsunlar hiç birini dijital platforma taşımamışlar. O yüzden e-nabızda aşı geçmişimiz çıkmıyor. Aynı aşıları olmak istemiyorum ben de. Hatta olacaksam bile konsolosluğun belirlediği yerde dolar üzerinden belirlenmiş ücretle olmak istemiyorum. Öncesinde aşı kartı oluşturayım bilindik bir hastanede diye düşündüm. Fakat bundan vazgeçtim. Çünkü bir yorumda okumuştum aşı olup gitmiş ama muayenede doktor sormuş neden kısa süre önce bu hastalığın aşısını oldun diye. Yani sağlığın açısından doktorun aklına şüphe düşürmek o aşamada bence mantıklı değil. Bir de üstüne aynı aşıları doktor yine yapmış iki ay öncesinde olduğu halde. Burdan anladım ki gidip muayene esnasında sorulan sorulara (daha önce geçirdiğin hastalıklarla ilgili) düzgünce cevap verirsen o da sana tedbir olsun diye gereken kadar aşı yapacaktır diye inanıyorum.Şahsen iki kere üst üste aşı olmaktan da sakınıyorum. Kendi sürecimde bu şekilde ilerlemeye karar verdim.

Merhaba, teşekkür ederim. Sizede hayırlı uğurlu olsun. Anladığım kadarıyla 2 gün arayla onay mailimiz gelmiş muhtemelen mülakat tarihini de yakın zamanlara verirler.
    Aşı konusu kafamı karıştırdı açıkcası. Dediğiniz gibi çocukken olduğumuz aşıların kayıdı felan yok. Muayeneye gittiğimde açıkcası 20-220$ arasında değişen aşı fiyatlarından dolayı yüklü bir miktar onlara bırakmak istemiyorum. Ama sanırım elimiz kolumuz bağlı bu konuda. 🙂

• @MYusuf merhaba, size gönderilen yazının aynısı bana da gönderildi. Ve güzel haber hemen ardından da “case approved” oldu 🌸 nasipse sizin de bir sonraki aşamanız dosyanızın onaylanması yönünde olacaktır diye düşünüyorum.

• @cafer-mokar teşekkür ederim. Elimizde olan bir şey yok malesef. Doktor o anki cevaplarımızdan edindiği bilgiler doğrultusunda karar verecek kaç tane aşı olmamız gerektiğine. Nasipse o tecrübelerimizi de yazarız buraya 🙂

• @F3lamur
    Cevabınız için teşekkür ederim. Hayırlısıyla en yakın zamanda inşAllah.
    Sizin de beklentileriniz en yakın zamanda hayırlısıyla gerçekleşir inşAllah.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar.

As of January 14, 2021, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number xxxxxxxxx. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

2-) Bu tam olarak ne demek? Yani dosyamız inceleniyor mu? Yoksa hala sıra bizim dosyamıza gelmedi mi?

Evet, su an yapmaniz gereken hicbir sey yok demek, yani top kendilerinde, siz yapacaginiz her seyi yaptiniz... Surecte ilerleme olunca haber verecekler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

O zaman zorunlu kıldıkları tüm aşıları muayene sırasında uygulayacaklar öyle mi?

evet. eger asi kartiniz varsa goturun, asi kartiniz yoksa yapmaniz gereken bir sey yok.

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar.

Evet, su an yapmaniz gereken hicbir sey yok demek, yani top kendilerinde, siz yapacaginiz her seyi yaptiniz... Surecte ilerleme olunca haber verecekler.

Merhaba,
    Bizde 3 Kasım'da online başvuru yaptık. Bize sadece email ile receipt gönderildi ödeme yapıldığına dair. Bunun dışında bilgilendirme email'i veya eve posta gelmedi. Case status online bölümünde receipt numarası ile durumu sorguladığımda 7 aydan beri aşağıdaki bilgi yazıyor. Artık endişelenmeye başladım. Bizde de "we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number xxxxxxxxx. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you." uyarısı yazması gerekmiyor mu?

Case Was Received and A Receipt Notice Was Sent
    On November 3, 2020, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOEXXXXXXXXX, and sent you a receipt notice or acceptance notice. It is being processed at our Nebraska Service Center location. The notice describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |