Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayşe-bahar ilgili sorunuz için sn. @crazycells'i ekliyorum.

• @emreecs daha deneyimli bir arkadaş cevap verene kadar bildiklerimi anlatabilir.
    Başvurunuzu bir avukatla yapmak zorunda değilsiniz kendinizde uscisden gerekli formları doldurup istenilen belgeleri ve ilişki kanıtlarını yükleyip ödemeleri yapıp basvurabilirsiniz biz avukatla çalıştık yoğunluktan ama farketmez.
    Evlilikten hemen sonra başvurabilirsiniz sorun yok.
    Ama uscis aşaması bitip formlar onaylandiktan sonra nvc süreci başlıyor ve bu süreçte sizden amerikada ikamet eden bir sponsor isterler bunun için daha detaylı araştırın, ya eşiniz evlilikten sonra amerikada ikamet edip çalışmalı ve geliri yeterli olursa kendisi size sponsor olmalı yada orada hali hazirda yaşayan geliri yeterli başka bir tanıdığınız size sponsor olmalı sayın @crazycells bu kısmı daha iyi bilir yardımcı olacaktır.

• @ecom peki Amerikada yaşayan sponsorumun ne yapması gerekiyor ve bir de bu süreç ortalama ne kadar sürüyor bilginiz var mı

• @emreecs bu süreç vatandaş eşleri için yaklaşık bir yıl gibi sürüyor toplamda. Sponsor ile ilgili işleriniz için daha zamanınız var ilk başvuruyu uscise yapıyorsunuz ve en uzun bekleme bu aşamada oluyor sponsor ise uscis belgelerinizi onaylayıp nvc ye gönderdikten sonra gerekiyor. Ama şuan yapılması gereken önce evlenmek evlendikten sonra tüm istenen evrakları yeminli tercümana ingilizceye cevirtip ilk başvuruyu uscise yapmak.Sonrası beklemek dosyanızın onayını alana kadar sadece bekliyorsunuz. Onay alınca dosyanız nvc ye aktarılır nvc onay verincede konsolosluk görüşmesi için size bir randevu verilmesini beklersiniz.

• Cevaplarınız için teşekkür ederim. GC sonuçlarını beklemeyi düşünüyorum şayet çekilişi kazanamazsam, Mayıs ayı içinde Türkiyede bir evlilik yapmayı planlıyorum. Sonrasında umarım süreç hakkındaki sorularımı cevaplarsınız 🙂

• @gucarslan çok teşekkür ederim, yardımlarınızı bekliyorum.

• CR2 dosyamiz vardi. CR1 dosyamiza yani esime mulakat tarihi gelince hizlandirma ile oglumuzada ayni gun tarih verdiler. Fakat bir turlu ais PTT sistemine kayit yaptiramiyorum. Teknik hata veriyor yani mulakat tarihini gormuyor ve PTT kayiti yaptiramiyor. (schedule appointment diye takilmis durumda) Telefon ilede aradim yardim eden kadinda ayni ekranda takildi kaldi. Konsolosluk ve teknik ariza ekibine yazdim hala cevap bekliyorum. Sanirim NVC yerine Konsolosluktan email geldigi icin sistemde bir hata olustu. Cok gicik bir durum. Mulakat tarihimiz yaklasti cunku 😞

• @yonca_2020 umarim en kisa zamanda hallolur! eminim ki bir sekilde halledeceklerdir. Bence her gun arayin:) timeline ninizi bizimle paylastiginiz icin cok tesekkurler

• Merhabalar biz başvurumuzu 20 Mayıs 2021de yaptık. 1 ay sonra mektup geldi. Ocak ayında dosya sırası geldi ve takipte 6 ocakta aktif incelemeye alınmıştır olarak görünüyor. Bildiğim kadarıyla onaylanmasını bekliyoruz diğer aşama için. Peki bu onay süreci aşağı yukarı ne kadar sürüyor son zamanlarda bilginiz var mı?

• @saadet-i tekrar inceleniyo dedikten 3-4 gün sonra onay almıştım ben sanırım sizinde çok yakındır ozaman

• @gmt dediginiz gibi yaptim devamli arayip yazdim simdi mesaj yazdilar. Duzeltmisler cok sukur

• This post is deleted!

• @yonca_2020 Çok sevindim!
    Son zamanlarda interview alan oldu mu acaba Ankara'da? Aralikta yavaşlamışlardı umarım bundan sonra hızlanırlar. Hem NVC hem embassy yavaşladı son bir iki ayda:/

• Selamlar, forumda emegi gecen herkese, ozellikle @crazycells saygilarimi iletiyorum gercekten cok yararli bir platform. Forumdaki ilk postum, lafi uzatmadan derdimi anlatayim.

• 2021 Mayis' da aile ziyareti icin Los Angeles' a seyahat ettim. 3 ay kalacagimi bildirmistim daha sonra nisanlim ile tanistigim icin 1 ay daha uzattim ve donus Eylul' de donusumu yaptim.
    • Nisanlim beni Istanbul' da ziyarete geldi, yilbasini beraber gecirdik vs.
    • Ocak ayinda kendisinin yanina 2 aylik bir tatil planladim fakat giriste onceki ziyaretimde "Unauthorized Employment" ile turist vizemi ihlal ettigim gereceksiyle expeditel removal oldum. 212(a)(7)(i)(I) altinda Inadmissability ve 5 yil yasaklandim. Ben Amerika'daki bir sirket ile uzaktan calisiyordum ve ziyaretimde calistigim insanlarla da gorustugum icin boyle birsey geldi basima.
    • Simdi nisanlim ile Turkiye' de evlenip CR1 surecine basvuracagiz. Ayni zamanda extreme hardship ile I-601 waiveri da almam gerekecek. Basima gelen bu olay bu sureci zaman veya sonuc acisindan negatif etkileyecek midir? Birkac avukat ile gorustuk yapilmasi gerekenlere az cok hakimim. Gorustugum avukatlar California' daki avukatlar ve bu surec icin verdikleri fiyat $7000 civarinda. Sizce ilgili ve duzgun Turk bir avukat ile bu surec yurutulup, maddi olarak cok yipranmadan yurutulmeli midir?
    • Bir diger sorum, nisanlim Los Angeles' da yasiyor, gordugum kadariyla California USCIS subesinin application process suresi cok uzun. Farkli bir bolgedeki ofisde CR1 surecini baslatmasi mumkun mudur, tavsiyeniz nedir?

Aklima gelen sorularimi yazdim bunlarin disinda vereceginiz tavsiyeleri de duymayi cok isterim. Tum hayat planimiz yerle bir olmus durumda, tecrubesi olan arkadaslarin tecrubelerini ve tavsiyelerini duymayi cok isterim. Cok tesekkurler, herkese iyi forumlar.

• Arkadaşlar merhaba nvc evraklarını gönderdim bundan sonraki süreci yine case statüstenmi takip ediyoruz başka bi link varmıdır

• @cang en son sorunuza once cevap yazayim. Nisanlinizin CA da yasamasi orada ki service center a gonderilecegi anlamina gelmiyor. Ben de CA dayim ve bizim dosya Vermont daydi.

Bende sizin admissability olayi sadece turistik vize kategorisi icindir. Yani gocmenlik vizesine etki etmemesi lazim. Avukat olarak benim yillar once calistigim DC de yasayan Amerikali bir avukatim var onu oneririm sizin durumunuz icin. Ilgilenirseniz. Ozelden yazin.

$7000 ucuk bir fiyat gibi geldi bana. Ustune birde gocmenlik ucretleri var.

Kolayliklar diliyorum.

• @myusuf Yusuf bey ben sizi takip ediyorum nvc onayınızı alınca paylaşırmısınız nekadar zamanda randevü tarihi gelicek bende merakla bekliyorum siz benden önce göndermişsiniz

• @cokbekledik86, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf Yusuf bey ben sizi takip ediyorum nvc onayınızı alınca paylaşırmısınız nekadar zamanda randevü tarihi gelicek bende merakla bekliyorum siz benden önce göndermişsiniz

Onay gelince paylaşırız inşAllah. Şuan ki duruma göre yaklaşık 3 ay sonra, nisan ayında onay gelmesi gerekiyor. Hayırlısıyla daha önce gelir inşAllah. Bekliyoruz.

• @yonca_2020, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@gmt dediginiz gibi yaptim devamli arayip yazdim simdi mesaj yazdilar. Duzeltmisler cok sukur

Merhabalar.
    Doktor görüşmesi ve mülakatla ilgili deneyimlerinizi, uygun zamanda paylaşırsanız çok seviniriz.

• @cokbekledik86 yok anladigim kadariyla. Update oldugunda email geliyor, ya da arada sisteme giris yapip degisiklik var mi diye kontrol edebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 116
  • 994
  • 125
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

41.1k
Users

4.4k
Topics

426.9k

| | | |