Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @demirdenkadifeldiven Kişiden kişiye değişiyor bu rakam. Ben testler, muayne, aşı her şey için $300 ödedim. Çocukluk aşılarımdan sayılanlar oldu, sanıyorum ondan bir tık az ödedim.

• @Alihan-Demir Belirli günlerde yollanmıyor gibi, bana ayın 26sında gelmişti mail.

• @ygmbx tesekkurler

• Selam dostlar 15 Nisan 2024 itibari ile Green Cardim elime ulasti ve CR1 Surecini tamamen kapatmis oldum. Imzami guncelledim boylece asagi yukari tarihler uzerinden kafanizda bir plan olusturabilirsiniz. Herkese tekrar iyi forumlar dilerim

• @Busra-Akdag merhaba daha once birkez biontech olduysaniz ikinci asi sinovac olmuyor biontech zaten Türkiye de yok randevu var ama asi hicbiryerde yok sistem banada sinovac icin izin vermedi Ankara sehir hastanesinde asi birimine gittiginizde ordakiler size ne yapmaniz gerektiğini söyleyecek Ankarada biyere yonlendirip duzeltme yaptirip sonra asiyi vuracaklar

• Merhaba, Ben 3 Biontech aşıdan sonra Ümraniye Devlet Hastanesinde 4 Nisanda 4.aşıyı Sinovac olarak oldum. Önceki aşıları hiç sorgulamadılar bile.

• @MyLife-0 çok teşekkür ederim

• Herkese selamlar…
    İki tane sorum olacak,

1. Bir çoğunuzun bildiği gibi eşimizle evliliğimiz 2yıl’ı doldurduktan sonra tekrar başvuru yapıyoruz greencard için. Bunun sonsuza dek geçerli olduğunu duydum ama bir kaç kişide 10yıllık demiş hangisi gerçek bilgi?
      2.sorum ise biz şu an daha başlangıç seviyesindeyiz i-130 doldurduk bekliyoruz, bu beklediğimiz süre o 2 yıldan düşüyor mu? Yoksa Amerika sınırları içerisinde mi o 2 yılı doldurmamız gerekiyor?

• @Refiks örnek veriyorum evliliğiniz üzerinden 1 yıl geçti ve yeni başvurdun vizeyi alana kadar evliliğiniz 2. yılı doldurdu ve amerikaya bu şekilde girdin direk koşulsuz green card alıyorsun

• @Refiks ABD'ye vizeniz ile giriş yaptığınız tarihte evliliğiniz 2. Yılını doldurmuş ise 10 yıllık koşulsuz green card alırsınız. 10 yıl sonunda kartınızı yenilemeniz veya vatandaşlık başvurusu yapmanız gerekir. ABD'ye giriş tarihinizde evliliğiniz 2 yılını doldurmamış ise 2 yıllık koşullu green card alırsınız. 2 yıl sonunda koşulları kaldırma başvurusu yapmanız gerekir.

• Merhaba arkadaslar, 2 nisanda vize görüşmem vardı. Sarı kağıda Eşimin orijinal boşanma belgesi ve pasaportumu postalamam gerektiğini işaretlemişlerdi. Her ikisini de yolladım. 15 nisanda teslim edildi. Dün (17 Nisan) durumum refused dan administrative prossesing e geçti. İssued olması zaman alır mı, bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler

• Merhabalar; Ankara elçiliğinde aradılar bugün vizem onaylanmış Florida eyaletine gideceğim kedim ile birlikte girş yapmak istiyorum Kedim için yapmam gereken öenmli bir belge varmı? tecrübesi olan arkadaşlar bilgilendirirlerse çok sevinirim

• Arkadaşlar vize görüşmesine giderken götürmek için apostilli sicil kaydı aldım adliyeden ıslak imzalı buna ek olarak yinede türkçe belge veya e devlet çıktısıda alayım mı ?

• @D-K, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhabalar; Ankara elçiliğinde aradılar bugün vizem onaylanmış Florida eyaletine gideceğim kedim ile birlikte girş yapmak istiyorum Kedim için yapmam gereken öenmli bir belge varmı? tecrübesi olan arkadaşlar bilgilendirirlerse çok sevinirim

Tebrikler vizeniz hayırlı olsun.
    Aşağıdaki başlığı incelerseniz gerekli tüm bilgi ve deneyimleri bulabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/305/amerika-ya-evcil-hayvan-götürmek?page=1

• @Busra-Akdag gerek olmaz muhtemelen mülakata sadece barkodlu e devletten alınmış belgelerlede gidenlerin sorun yaşadığını duymadım ıslak imzali belgelerdede sorun çıktığını duymadım. İçim rahat etsin derseniz barkodluda yaninizda bulundurabilirsiniz. Ama mutlaka arşiv kayıtlı olsun.

• @Busra-Akdag E-devletten bu belgeyi almak çok kolay ve kabul ediliyor. Yanınızda bulunsun, içiniz rahat olsun.

• Merhabalar Arkadaşlar; Nihayet vizem onaylandı sürecim ABD'de devam edecek darısı tüm bekleyenlerin başına 🙏🏽🍀

• @D-K hayirli ugurlu olsun inşallah darisi basimiza

• 17 Nisan evliliğimin 1. Yıl dönümün de Amerika’ya giriş yaptım 1 sene sürmedi sürecimiz 10,5 ay sürdü maşallah bu zamana kadar sonunda oldu bitti şimdiden herkese kolaylıklar ve bol sabırlar diliyorum dileyenin dilediği gerçekleşsin bir sorum olacak Türklyedeyken green card başvurdum ödedim parasını Amerika da kaç günde elime gelir kaç günde elimde olur yani adresimde bilgilendirirseniz çok mutlu olurum

• @MnAtac3106 4 ay 17 gün sürmüş uscis süreciniz. sanırım bekleme süreleri kısaldı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

161

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |