DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Doktor Ungan randevularını mulakat tarihi maili gelmeden alınabılıyormuş doğrumu

• @cokbekledik86 inşallah yoktur hata ama beklicez bakalım cumaya kadar 🙏🏽🙏🏽

• Arkadaslar benimde vizem onaylandı. Görüşmem nasıl geçti yardımcı olmak adına aktarmak istiyorum tecrübelerimi. Sabah 8:15 de olan randevum için içeriye 8:10 gibi alındık. Gişe numaraları verildi. Numaram yandıgında belgelerimi istediler bu aşamada sadece askerlik belgesi , adli sicil kaydı , pasaport ve kanıtlar (fotograflar ve mesajlaşmalarımızın ss'leri) bunları istediler. İngilizce konuşup konuşamadığımı sordular ingilizce olacak dedikten sonra uzun bir süre numaramın yeniden yanmasını bekledim yaklaşık 50 dk civarı bekledim çok yogundu. Daha sonrasında numaram yandı yemin ettim ve parmak izlerimi aldılar ve " eşimle ne zaman ve nasıl tanıştım, mesleği nedir, Amerika'da nereye gideceğiz ve en son ne zaman beni ziyaret etti " sorularını sordular. Görüşme sadece 3 dakika civarı sürdü daha sonra hersey harika vizeni onayladım seçtiğin PTT şubesinden 5 iş günü içinde pasaportumu ve vizemi alabileceğimi söyleyip pasaportum hariç tüm belgeleri geri verdi aile içi şiddet ile ilgili yazıyıda verdi. Umarım bu süreçte herkesin vizesi onaylanır ve eşlerinizle yeni hayata başlarsınız arkadaşlar 🙂

• @fenercag tebrikler

• @fenercag hayırlı olsun yeni hayatınızda mutluluklar

• @fenercag tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• @fenercag hakkınızda hayırlısı olsun.Biran önce hepimiz o duyguyu tadarız inşallah

• @fenercag Hayırlı olsun 😇

• Current case review time: As of 25-Jul-22, we are reviewing documents submitted to us on 12-May-22. , düzeltme gelmiş zannedersem 30 Mayıstan 12 Mayıs a çekmişler tarihi..

• Arkadaşlar randevü emaili gelen varmı

• @cokbekledik86 benim 2 ay oldu resmen hala yok cok sinir bozucu

• @Merve-Güngör sizinkisi çok uzamış demekki o tarihten beri hiç kimseye mülakaat vermemişler ozaman

• @cokbekledik86 nisandan sonra randevu alani gormedim daha sanırım hepimizi aynı anda alacaklar

• Arkadaşlar merhaba,

NVC aşamasında dün şu şekilde bir mesaj aldık , Please submit every 2021 W-2/1099...

Ben Türkiye'de yaşayan petitioner US vatadaşı olarak eşim adına başvuru yapmıştım. Kendi doldurduğum 2021 ve 2020 federal tax return'lerimi de ekledim. Aynı zamanda Amerika'dan arkadaşımızda joint sponsor oldu ve W2 ve tax returnlerini iletti. Bütün yüklediğimiz dosylarımız accepted oldu amma velakin benden petitioner olarak w2 - 1099 isteniyor. Visa journey'den biraz konuyu araştırınca NVC'den benzer mesajlar alan kişiler gördüm ve neticesinde IRS'den tax transcript alıp yüklendiğini öğrendim. Tax transcript'in Amerika adresine gelmesi sonra benim yüklemem vs derken 2 3 hafta zaman geçecek, Amerikada olmadığımdan da online IRS accountu da açamıyorum malesef.

Benzer problemi yaşayan var mıdır? Her döküman accepted olduk ama petitioner olarak finansal her dökümanı iletmemize rağmen w2 -1099 da takılı kaldık. Muhtemelen şimdi yüklesek bile 3 ay sonra değerlendirmeye alınacağız değil mi?

• Merhaba arkadaşlar dün itibariyle pasaportumu teslim aldım, vizem onaylandı. 19 Temmuz'da doktor randevum vardı. İçeri girdikten sonra İstenilen belgeleri aldılar, beklememiz söylendi, biraz bekledikten sonra fotoğraf çekilip imza alınıp kan testi ve röntgen için üst ve alt kata gidiyorsunuz. Testler bitince doktor muayenesi için tekrar saat veriliyor 1 1buçuk saat sonrasına. Muayene için kıyafetleri çıkarıp önlük giyiyorsunuz daha sonra doktor gelip sorular soruyor aynı zamanda muayene ediyor, bana 4 tane aşı yaptılar TL olarak 6bin civarı tuttu benim ödemem.
    21 Temmuz'da saat 8:45'de mülakatım vardı. Dışarda bekliyorsunuz randevu saatine göre içeri alınıyorsunuz. İçeri girdikten sonra önce sıra numarası veriyorlar. Biraz bekledikten sonra sıra numaram yandı, belgeleri istediler pasaport, evlilik cüzdanı, nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, fotoğraf, kanıtlar vs İstenilen tüm belgeleri verdim ben sponsor belgelerimi de götürmüştüm onlarıda verdim, belgeleri alan kişi eşinizin ve sizin ilk evliliğiniz mi, İngilizce biliyor musunuz diye sordu . Yaklaşık 1buçuk saat bekledikten sonra tekrar sıram geldi. Önce yemin edip parmak izimi aldılar daha sonra eşinizle ne zaman tanıştınız, eşiniz sizi kaç defa ziyaret etti, eşiniz şuan burda mı diye sordu bana. Sağlık raporumu göremediler yetişmemiş sanırım sağlık raporum gelince vizemin basılıp gönderileceğini bilgilerin mail geleceğini söylediler, aile içi şiddet broşürünü verip sonlandı görüşmem, 2 3 dk sürdü. Sadece pasaportumu aldılar geri kalan tüm evrakları verdiler. Sistemden kontrol ettiğimde önce reddedildi sonra idari işlem daha sonra da toplam 4 5 gün içinde issued oldu. Kargoya verildikten ertesi günü elime ulaştı pasaportum ben ev adresini seçmiştim hiç bir sorun olmadı. Tüm bekleyen arkadaşlar umarım en kısa zamanda sorunsuz bir şekilde vizenizi alırsınız sizlerde 🙏🏻😊

• @fyztrl Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar. Darısı bizlere 😅

• @fyztrl tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• @AE123 geçmiş olsun 3 ayı pek bulmuyo 2 buçuk ay düşünün siz

• @fenercag, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaslar benimde vizem onaylandı. Görüşmem nasıl geçti yardımcı olmak adına aktarmak istiyorum tecrübelerimi. Sabah 8:15 de olan randevum için içeriye 8:10 gibi alındık. Gişe numaraları verildi. Numaram yandıgında belgelerimi istediler bu aşamada sadece askerlik belgesi , adli sicil kaydı , pasaport ve kanıtlar (fotograflar ve mesajlaşmalarımızın ss'leri) bunları istediler. İngilizce konuşup konuşamadığımı sordular ingilizce olacak dedikten sonra uzun bir süre numaramın yeniden yanmasını bekledim yaklaşık 50 dk civarı bekledim çok yogundu. Daha sonrasında numaram yandı yemin ettim ve parmak izlerimi aldılar ve " eşimle ne zaman ve nasıl tanıştım, mesleği nedir, Amerika'da nereye gideceğiz ve en son ne zaman beni ziyaret etti " sorularını sordular. Görüşme sadece 3 dakika civarı sürdü daha sonra hersey harika vizeni onayladım seçtiğin PTT şubesinden 5 iş günü içinde pasaportumu ve vizemi alabileceğimi söyleyip pasaportum hariç tüm belgeleri geri verdi aile içi şiddet ile ilgili yazıyıda verdi. Umarım bu süreçte herkesin vizesi onaylanır ve eşlerinizle yeni hayata başlarsınız arkadaşlar 🙂

Hayırlı olsun inşAllah.

• @AE123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar merhaba,

NVC aşamasında dün şu şekilde bir mesaj aldık , Please submit every 2021 W-2/1099...

Ben Türkiye'de yaşayan petitioner US vatadaşı olarak eşim adına başvuru yapmıştım. Kendi doldurduğum 2021 ve 2020 federal tax return'lerimi de ekledim. Aynı zamanda Amerika'dan arkadaşımızda joint sponsor oldu ve W2 ve tax returnlerini iletti. Bütün yüklediğimiz dosylarımız accepted oldu amma velakin benden petitioner olarak w2 - 1099 isteniyor. Visa journey'den biraz konuyu araştırınca NVC'den benzer mesajlar alan kişiler gördüm ve neticesinde IRS'den tax transcript alıp yüklendiğini öğrendim. Tax transcript'in Amerika adresine gelmesi sonra benim yüklemem vs derken 2 3 hafta zaman geçecek, Amerikada olmadığımdan da online IRS accountu da açamıyorum malesef.

Benzer problemi yaşayan var mıdır? Her döküman accepted olduk ama petitioner olarak finansal her dökümanı iletmemize rağmen w2 -1099 da takılı kaldık. Muhtemelen şimdi yüklesek bile 3 ay sonra değerlendirmeye alınacağız değil mi?

Merhaba. Malesef bu konu hakkında hiç bir bilgim yok. Bilen birileri cevaplarsa iyi olur.
    NVC aşamasında eksik evrak yükleyince malesef 3 ay civarında tekrar cevap geliyor. Yine de inşAllah daha önce dq olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.6k

| | | |