Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ercan-Tekoglan Mükemmel içerik, harika bilgi. Olduğu gibi ss aldım, ilerleyen zamanlarda kullanırım 🙂

• @EasternStar Lotary şans ya çıkar ya çıkmaz ! Çıkmaz demeyin şansınızı deneyin.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   hasnotben hasnotben 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Murat 4 Murat 4 

• @Semihmete Eğer bi kan davasından muzdarip değilseniz veya dini/siyasi inançlarınızdan ötürü başkalarının da görebileceği şekilde eziyet ve idari yaptırıma maruz kalmadıysanız değmez. Zira sonu ya polis zoruyla sınır dışı edilmeye ya da 20li yaşların sonunda tüm vücut diriliğini kaybetmiş bir "crackhead" ile evlenmeye varıyor.

• @EasternStar Yukarıda adam yazmış 5-6 ay sonra SSN ve çalışma izni veriliyor diye ? Doğru değil o zaman !?

• @Semihmete Benim ağzımdan verilmiyor diye bir şey çıkmadı, gözünüzle dikkatli okursanız 5 ay sonra başvuru hakkı, en fazla 8 ay sonra da çalışma izninin geldiğini ben de yazdım. İltica başvularının kabul oranı %27 seviyesinde, onların da büyük kısmı sizin alıntıladığınız mesajımda belirttiğim kişiler. Başvurunuz reddedildikten sonra eğer bir de yalan beyanda bulunduğunuz tespit edilirse hapse girme ihtimaliniz dahi var.

İltica başvurusunu yapanlar burada kalabilmek için genellikle ABD vatandaşları ile evlenme yoluna gidiyorlar. Sahte evliliğin cezası 250k$ + 5 yıl hapise kadar çıkabiliyor. Haklı gerekçeniz yoksa ve belgeleyemiyorsanız iltica başvurusu yapmanız hayatınızda yapacağınız en büyük hata olur. 2-3 sene çalışma izniyle 3-5k$ kazanmak için hem ABD'yi hem de Türkiye'yi yakarsınız.

Burası Mevlana Dergahı mı da ne olursan ol yine de gel desinler.

• @EasternStar Hayırlısı olsun.

• @Semihmete Bakış açınız son derece hatalı, 3-5k avukata, 8k ise kefalete ücret ödenip kamptan çıkabilirsiniz; ama yolda giderken sizi sınırdan geçiren ekip yakalanacağını anlayınca kendilerini kamufle etmek için sizi sınır gibi kevgire çevirip oracıkta bırakabilir. Kimse bunu anlatmaz zira orada ciddi bir pazar var. Mesela baktığınızda ABD turist vizesi reddediliyor denilir; ama kabul oranı %80, herkes iltica ediyor denilir Miami ofisinde kabul oranı %18, ABD genelinde %27. Kimin sesi daha çok çıkarsa siz onu duyuyorsunuz. Burada da insan kaçakçılığından para kazanan bir ekip var ve onların sesi daha çok çıkıyor.

Memurluk mu ABD mi sorusundan buraya nasıl geldik bilmiyorum; ama yanlış iltica başvurusu için harcanacak emek ve parayı EB-3 veya diğer yöntemler için harcarsanız daha muvaffak olursunuz, hayatınız da riske girmez.

• @Semihmete adam dediğin benim.aldığın izin geçici sonran önünde sonunda deport.ha deporta kadar gelen süren ne kadar sürer belli değil.gecen timesta birinin ayak bileğinde elektronik kelepçe vardı 3 hafta vermişler terket diye.8 ay önce gelmiş kamptada 6 ay kalmış.iltica kabul oranı çok düşük.seçimlerde trump yükseliyor.trump 2017 de gelir gelmez toplamaya başlamıştı.iş bulma oranı çok çok düşük zaten arastırırsan geri dönen çok issizlikten.konunda memurluk mu amerikamı konusu.oyle hopp geldim Allahım dolar yapacak tepeme diyenler şoka ugruyorlar. Arastır biraz.kısaca amerikaya gc çıkarak gelin ya da yatırımcı çalışma vizesiyle.ama bilin mi şu an işler burdada kötü iş bulma oranı düşük.enflasyon var.hesabınızı kitabınızı ona göre yapın.

• @Ercan-Tekoglan Makina Muhendisiyim

• Arkadaşlar 20 yıllık memurum , istifa edip yurtdışı düşünüyorum.Evet maaş kadro ne uzuyorsun ne kısalıyorsun, yıllarca böyle devam etti. Ama bu meslekte bir mutluluk vs vermiyor siyasi sorunlar sebebiyle. Benim gibi düşünüp giden varmı, bu konuda tavsiyeleriniz var mı?Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• @yavuz34 İngilizceniz ne seviyede bilmiyorum fakat ingilizcenizi hem konuşma hem dinleme bakımından ileri bir seviyeye taşımadan asla bu işe girişmenizi tavsiye etmem. Gidince öğrenirim nasıl olsa diye düşünmeyin ilk tavsiyem bu.
    İkincisi tabiki her nereye giderseniz gidin yasal yollarla gitmek çok önemli.
    Üçüncü ve en önemli tavsiyem ise giderken mutlaka ama mutlaka ücretsiz izne ayrılarak ve evinizi düzeninizi bozmadan gitmeniz.

• @yavuz34 Ben varım, kendimden sonra 2 kişinin daha yolunu açtım, 3, 4 ve 5. yolda. 11 sene memurluk yaptım. İş bulup çalışmanıza yetecek kadar ingilizceniz yoksa, tası tarağı sattıktan sonra gerekirse bulaşık yıkamaya bile razı değilseniz denemeyin. Yok razıyım, gücüm ve inancım var diyorsanız birçok şeyi forum sayfalarında yazmıştım, yine de aklınıza takılan bir şey olursa özelden haberleşebiliriz.

• @Hamuchera katiliyorum ayrica bir tanidigimizin hatiri sayilir yatirimi olmasina ragmen yatirimci vizesi bu sene basi iptal edilmis kapidan girerken memur iptal wdildi demis ve iceri almamis.kendisi sokta.avukatla cozmeye calisiyor ama umitsiz demis avukatida.dolayisiyla gc olmadan gelmek riskli ozellikle secimler ve trump gelecek gibiyken.her halukarda ucretsiz izinle deneme yapilmasini duzen bozulmadan ben de tavsiye ederim.

• @burakshop Evet haklısınız, büyük ihtimalle Trump kazanacak ve cumhuriyetçiler güçlenecek. ABD için büyük bir kapanma döneminin ayak sesleri geliyor. Greencard sahibi olduğumuz halde biz bile tedirgin olmuyor değiliz. Neyse ki bu ülkede kanunların ve yargıçların hala bağımsız olmasına güveniyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Hamuchera Trump gelmesi esasında şu andaki başıboş göçmen dalgasının aşırı akan kısmını kesebilir. Demokratların seçim kazanma pahasına verdikleri Hispanic imtiyazlarını en azından zaptı rapta alacaktır. Demokratların tekrar kazanması Türkiyenin yaşadığı sürece Amerika için de hazırlayabilir . Green kartlılar için bir sıkıntı olmaz. Ancak GC süreci ve var oluş sebebini değişime uğratabilir. Şu an yaşanan kazanıpta kazanamama kangrenini cumhuriyetçilerin kazanması durumunda belki çözebilir. İlk defa seçimde o kullanacak biri olarak Hakkımızda hayırlısı

Benzer Başlıklar

• 141
  • 33
  • 55
  • 492
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |