Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emirgenco

1-2-3-4 cevaplara;
    Güzel kardeşim benim şuan beni ne kadar mutlu ettin kelimelerle anlatamam. Kafayı yiyecektim; Daha gelecek bu yaz sonra bir sonraki yaz degil bir sonraki yaz bekleyeceğiz 2024 yazı olacak gidene kadar 2025 kışı olacak falan diye düşünüyordum. Şuan o kadar rahatladım ki. Şimdi biz bu yaz görüştükten sonra o kendi ülkesine geri döndükten sonra başvurabilir yani? O kadar kafam karışmıştı ki doğru bir kaynak bulamıyordum.

4- Durumu mükemmel değil son zamanlarda düzenli bir işte de çalışamadı. Sponsorluk olayı umarım büyük bir engel oluşturmaz.

5- Umarım süreç hızlı olur 15 ay az değil. Kendisi Los Angeles’ta, bunun bir etkisi olur mu bilmiyorum işlemlerin hızı konusunda.

6- Nişanı türk hükümetine göre mi yapacağız kusura bakmayın süreci çok az biliyorum.

7- Amerikada olmasa süreç ilerlemez mi? Çünkü başvuruyu yaptıktan sonra başka ülkede yüksek lisansını bitirmek için ayrılacak Amerika’dan.

Çok teşekkürler ederim kardeşim.

@crazycells Seninde yorumlarını alırsam müteşekkir olurum ☺

• 1- Hocam k1 vizesi için tek şart geçerli bir ilişkinizin bulunması ve başvuru tarihinden son 2 yıl önce yüz yüze fiziki olarak görüşmeniz lazım. Eğer dediğiniz gibi görüşteyseniz şartları sağlıyorsunuz.
    4-Düzenli iş durumu yoksa ve yıllık kazancı minimum 21.000$ altında ise sizin ilişkinizde ki maddi duruma sponsor olacak birisini bulmanız gerekiyor. Ailesi olabilir bir arkadaşı olabilir vs vs. Önemli olan burada siz oraya gittiğiniz de belli bir süre çalışma izniniz olmayacak bu durumda sizin masraflarını üstlenebileceğini kanıtlaması lazım
    5-Nerede yaşadığının hiç bir önemi yok k1 sürecinin hepsi california merkezde işleniyor ( istisnai durumlar hariç olabilir)
    6-Nişandan kastınız ne bilemedim ancak bu sürece başlarken ekleyeceğiniz evraklarda tahmini evlilik tarihiniz , varsa evlenme teklifiniz yüzüğünüz vs bunları göstermeniz ilişkinizin inandırıcılığı açısından iyi olacaktır.
    7-Başvuruyu yaptıktan sonra partneriniz istediği yerde bulunabilir. Bilgilendirmeler izin verdiğiniz taktirde hem sms yoluyla hem mail yoluyla hem posta yoluyla
    yapılıyor. G-1045 formu olması lazım tam olarak hatırlayamadım ismini.

• Teşekkür ederim sorulara zaman ayırdığınız için 🙂

• @ihsanozlen dostum eşin TR de olabilir bu süreç içinde. Ben nişanlımı görmek için 3 kere gittim Türkiye’ye. Ancak şöyle bir durum var USCIS’i aradığımda ve oradan aldığım bilgiye göre senin Amerika’da bulunmaman lazım bu zaman sürecinde. Turist , öğrenci vs…

• Yok onu biliyorum. Ben gitmeyeceğim. Bekleyeceğim. Fakat kendisi başka bir ülkede eğitim görürken bir yandan Amerika’dan evrak falan bişey isterlerse oraya gitmeden göndermekte bi gecikme olur mu acaba

• @ihsanozlen isteyebilecekleri evrakları kendisine mail yoluyla ulaştırabilecek birisi var ise sorun olmayacaktır hocam. Zaten hiç bir evrağın orjinali istenmiyor hepsinin kopyasını gönderiyorsunuz.

• Şimdi 22 şubatta nişanlımın randevusu var ankarada. I-797 Belgesine ulaşma imkanım yok ve kendi pasaport fotokopimi ozamana yetiştirebilirmiyim emin değilim.Bunlar konsolosluğun yolladığı maildeki yönergelerde yok . https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/K1K2-Visa-Instructions-EN.pdf . Bazı yerlerde ihtiyaç olduğu bazı yerlerde ise olmadığı yazıyor. Bunlar olmadan mülakata giren varmı ? Sorun yaşadılarmı ?

• ⭐⭐

@richmond şöyleki benden ve tanıdığım bir kaç kişiden I 797 yi almadılar bile ayrıca benden nişanlımın pasaport fotokopisini bile istemedi ve ayrıca pasaport fotokobini neden yetiştiremezsin onu anlayamadım. Bunu scanner ile tarayıp gönderebilirsin. Nişanlın çıktısını alır ve yanında götürür
    Bu arada nişanlınız doktor randevusu aldı mı ?
    Doktor randevusunu 21 şubata aldıysanız sağlık raporu sonucu ertesi güne öğlen 3 te veriliyor bu sorun olabilir mülakata yetişmeyebilir eğer Cuma’ya aldıysanız yada cumartesine sorun yok bunu hatırlatmakta fayda var

• @emirgenco cevap için çok teşekkürler . Pasaport evde ve birkaç hafta eyalet dışında olucam

• ⭐⭐

@richmond eve birisi ulaşabilse pasaportun resmini çekse bile bu sorun çözülür yada sende varsa. Hayırlı olsun şimdiden

• ⭐⭐

@mesut-i̇ris bence en mantıklısı nişanlılık vizesi ile başvurmak. Lakin şu aralar süreç biraz uzun 13 15 ay sürüyor toplam süreç bu ilerde önere çekilebilir Başvuru için 2 sene içinde yüzyüze görüşmüş olmanız gerekiyor yani ilk buluşmayı yaptıktan sonra yeterli delillere sahipseniz ve nişanlınızın size sponsor olma durumunda. Başvuru yapabilirsiniz. Dil bilmek ilişki açısından önemli lakin başvuruya engel değil. Mülakata kadar dilinizi geliştirmenizi tavsiye ederim sizin. Açınızdan daha iyi olur

• merhaba aradaşlar , kız arkadaşım ve oğlu newyork'ta yaşıyorlar kız arkadaşım devlet memuru
    nisan ayında ogluyla birlikte istanbula gelecekler
    "ilk defa yüzyüze görüşeceğiz" ve evlilik teklifi edeceğim ve aile arasında nişan yapacağız.
    ikişkimiz sosyal medyada tanışarak gelişti ve 1 sene oldu
    ailem ve onun ailesi herkes birbiri ile kamerada görüsüyor hemen hemen her gün

• kız arkadaşım newyorka dönünce kısmetse süreci başlatacak
      İstanbul'a gelirken ondan neleri getirmesini isteyebilirim ve ben ona istanbulda dökümansal olarak neleri vermem gerekiyor.
      ve vereceğim evrakları (boşanma evrakı vs. gibi bunları noterde tercüme veya apostil gibi şeyler yapmam gerekiyor mu?

Lütfen bana yardım edin. Biraz stresliyim 😞

• ⭐⭐

@benimkedimcaz süreç içim öncelikle başarılar eğer süreci usada başlatacaksanız bu konuda sorun etmeyin herşeyin çıktısı sizin tarafınızdan olanları tarama ile gönderebilirsiniz hiç bir şeyin orjinali gerekmiyor. Sadece 2 adet resim çektirin verin gerisini tarama yolu ile gönderirsiniz kendisi süreci başlatan taraf olacağı için onun belgeleri toparlayıp vermesi gerekiyor sizden fazla birşey istenmiyor zaten süreci başlatmak için yüz yüze görüşmeniz şart tavsiyem bol bol resim çekin. Kanıt toparlayın bu sizin yararınıza olacak

• 🙏 çok teşekkür ederim iyiki varsınız.

• @benimkedimcaz öncelikle hayırlı olsun. boşanma evraklarını mutlaka ingilizce yeminli tercüme ettirip apostilletin yoksa ileride dosyanız onaylanmaz sizden tercümeli şekilde tekrar isterler ve süreç bir müddet daha uzamış olur. İkinizin de boşanma evrakları eksiksiz olmalı

• ⭐⭐

@doflamingo evet boşanma söz konusu ise bu çok önemli orjinal boşanma sertifikalarını görmek istiyorlar yoksa vizeniz askıda kalır göndermeden onaylamazlar bu sorunu bizzat ben yaşadım

• ⭐⭐

@benimkedimcaz boşanma sertifikası iki tarafında varsa istiyorlar onun dışında. Yurt dışında sizden bahsediyorum 1 yok ve uzun süre kaldıysanız adli sicil kaydı istiyorlar. Onun dışında heran gibi mahkeme kararı varsa adli olabilir yada yaş büyütme küçültme vs olabilir bunlarda ekleyin böyle durumlarınız varsa
    Ama bunlar sizin gözünüzü korkutmasın basit işlemler yani işin içine girince halledilebilecek durumlar

• I-134 e ek olarak şunları koydum kanıt olarak .Ekstra evrak tavsiyeniz varmıdır ?

• employment verification letter (90k)
    • 15 haftalık paystubs
    • bank statement(içinde 7-8k var )
    • 2020 yılına ait vergi evrağım (1040) 23k yazıyor (ordudaydım)
    • 2021 yılındaki bütün w2 1099lar (toplam aşağı yukarı 50k ediyor)

• @richmond IRS transcript yollayanlarında olduğunu biliyorum. Ama zorunlu değil gibide geliyor çünkü IRS transcript’i hemen vermiyor hazırlamaları vakit alıyor diye duymuştum. Aşağıya linki bırakıyorum ordan bakabilirsiniz.

• @mary1014, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@richmond IRS transcript yollayanlarında olduğunu biliyorum. Ama zorunlu değil gibide geliyor çünkü IRS transcript’i hemen vermiyor hazırlamaları vakit alıyor diye duymuştum. Aşağıya linki bırakıyorum ordan bakabilirsiniz.

Benim aslında dediğim 1040 formu o transkript almasıda çok basit , benden sonraki arkadaşlara belki yardımı olur . IRS in sitesinden 10 dkda alınıyor

Benzer Başlıklar

• 57
  • 116
  • 1478
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |