Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

foto fotocu geldi her türlü resim green kart uyumlu hale getirilir. Arka plan çok koyu olmadıkça ne olursa olsun farketmez yapılır hem de 2 dakika da fotocu geldi

• @egeada rica ederim

• Selamlar, eşimle 2019 Eylül sonu boşanma davası duruşmamız vardı ve hakim 1 ay 10 gün sonra (10 Kasım gibi) resmi karar açıklanacak diyerek boşanmayı onayladı. Ben şuan sadece kendim için başvuru yapmak istiyorum, çocuklar ve eşim için bir başvuru yapmak istemiyorum. Birlikte olmadığımız için çocukların fotoğrafını temin edemiyorum. Sizce bu durumda nasıl hareket edilmeli? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mskonline, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Selamlar, eşimle 2019 Eylül sonu boşanma davası duruşmamız vardı ve hakim 1 ay 10 gün sonra (10 Kasım gibi) resmi karar açıklanacak diyerek boşanmayı onayladı. Ben şuan sadece kendim için başvuru yapmak istiyorum, çocuklar ve eşim için bir başvuru yapmak istemiyorum. Birlikte olmadığımız için çocukların fotoğrafını temin edemiyorum. Sizce bu durumda nasıl hareket edilmeli? Teşekkürler.

Resmi mahkeme karari olmadan hala resmen evli oldugunuz icin esinizin bilgilerini de forma yazmalisiniz. Zaten cocuklarinizi kendileri ABD'ye gelmek istemiyorlarsa dahi forma eklemek zorundasiniz. Bu gibi durumlarda eski bir fotograf kullanmanizi sorun etmiyorlar. Bulabildiginiz en guncel fotograflarla cekilise katilabilirsiniz.

• Merhabalar. Bu sene ilk kez kendim ve eşim için başvuru yapmaya karar verdim..Kendim için başvuru yaparken bir sonraki sayfaya her geçişte hata verdi.Son denememde işlemi tamamladım ancak kendi doğum yerimi ilk iki denemede doğru yazmama rağmen son seferde hızlı olmak adına sanırım şu anda yaşadığım şehir ve eşimin de doğduğu şehir olan şehir olarak girdim.Bu durumda çekilişte kazanırsam düzeltme şansım olur mu ? Halbuki o kadar da yazı okumuştum dikkatli olunmasına dair..çok moralim bozuldu.

• @crazycells teşekkürker.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmlybrs, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhabalar. Bu sene ilk kez kendim ve eşim için başvuru yapmaya karar verdim..Kendim için başvuru yaparken bir sonraki sayfaya her geçişte hata verdi.Son denememde işlemi tamamladım ancak kendi doğum yerimi ilk iki denemede doğru yazmama rağmen son seferde hızlı olmak adına sanırım şu anda yaşadığım şehir ve eşimin de doğduğu şehir olan şehir olarak girdim.Bu durumda çekilişte kazanırsam düzeltme şansım olur mu ? Halbuki o kadar da yazı okumuştum dikkatli olunmasına dair..çok moralim bozuldu.

Durumunuza konsolos karar verecek, genelde hatalarin masum oldugunu dusunurlerse sorun cikarmiyorlar.

• Umarım masum bir hata olduğunu anlarlar...Teşekkürler.

• çocuğu olmayan çiftler ,çocuk kısmını boş mu bırakacak ? yoksa oraya 0 mı yazmalıyız ?

• @zeropower 0 olarak yazın

• @Yunus-Tilki teşekkür ederim

• selam arkadaslar

sorunumu ozetlıyım ılk defa basvuru yaptık ama olurda cıkarsa dıye arastırmaya basladık esım surıye vatandası su an italyada yasıyoruz ve evlılıgımız turkıyede oldu ıtalya evlılıgımıı yasal olarak tanıyor turkıyede evlılık cuzlanı var zaten ama surıye evlılıgımızı kabul etmıyor etmedıgı gıbı bırde ustune nufus kayıt ornegınde bekar yazıyor olurda cıkar ıse bu sorunu nasıl asabılırız bılgısı olan varmı ?

• Merhaba,
    Şu an eşim ile ben ayrı yaşıyoruz ve yasal olarak boşanma davası açılmış durumda, (dava açılış tarihi 2019/6. ay, ilk duruşma tarihimiz 2019/11. ay) Green Card başvurusunda Medeni durum bölümünde;
    -- yasal olarak ayrı yaşayan
    -- evli ve eşi Amerikan Vatandaşı veya Yeşil Kart sahibi olmayan,

Bu iki seçenekten hangisini seçmeliyim?

DVLottery sayfasında, Yasal olarak ayrı yaşayan seçeneği için aşağıdaki açıklama yapılmış;

''Yasal olarak ayrı yaşama halen evli olup mahkeme kararıyla ayrı evlerde yaşamaktır''

Benim emin olamadığım nokta, ayrı evlerde yaşamamız için herhangi bir mahkeme kararı bulunmuyor. Yasal olarak evliyim fakat 10 aydır ayrı yaşıyoruz

Konu hakkında yardım edebilir misiniz?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan şu anda medeni durumunda senin evli yazdığı için;

seçeneği yapacaksın.

''Yasal olarak ayrı yaşama halen evli olup mahkeme kararıyla ayrı evlerde yaşamaktır''

sen uzaklaştırma aldınmı ki evli olupta ayrı evde yaşayasın ki almadığın için de senin tercihin;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bufinita, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

selam arkadaslar

sorunumu ozetlıyım ılk defa basvuru yaptık ama olurda cıkarsa dıye arastırmaya basladık esım surıye vatandası su an italyada yasıyoruz ve evlılıgımız turkıyede oldu ıtalya evlılıgımıı yasal olarak tanıyor turkıyede evlılık cuzlanı var zaten ama surıye evlılıgımızı kabul etmıyor etmedıgı gıbı bırde ustune nufus kayıt ornegınde bekar yazıyor olurda cıkar ıse bu sorunu nasıl asabılırız bılgısı olan varmı ?

neden kabul etmiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhaba,
    Şu an eşim ile ben ayrı yaşıyoruz ve yasal olarak boşanma davası açılmış durumda, (dava açılış tarihi 2019/6. ay, ilk duruşma tarihimiz 2019/11. ay) Green Card başvurusunda Medeni durum bölümünde;
    -- yasal olarak ayrı yaşayan

Bu iki seçenekten hangisini seçmeliyim?

DVLottery sayfasında, Yasal olarak ayrı yaşayan seçeneği için aşağıdaki açıklama yapılmış;

Benim emin olamadığım nokta, ayrı evlerde yaşamamız için herhangi bir mahkeme kararı bulunmuyor. Yasal olarak evliyim fakat 10 aydır ayrı yaşıyoruz

Konu hakkında yardım edebilir misiniz?

Teşekkürler.

Hayir, maalesef o secenek sizin durumunuzu karsilamiyor. Siz "married"siniz.

• @crazycells bu bıraz karısık bır surec etmıyordan kastım aslında sole gereken belgelerı surıyeye gonderdık ama malum suan ordakı savas durumundan dolayı yanıt almak epey zor ve evlılık tescıl surecının 3 ıla 4 yıl arasında surebılıcegını soledıler surece baslıyalı 1 yıl oldu ama daha sonuc yok kı tahmınım uzun bır surede bu tescıl olmıcak turkıye veya ıtalyadakı gıbı koaly degıl bu surec bu bolgelerde 1 haftalık kısa bır surede bıtebıldık bu ısıs ama surıyede malesef tescıl konusu cok zor bu sebeple daha kabul etmıs degıller

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bufinita, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells bu bıraz karısık bır surec etmıyordan kastım aslında sole gereken belgelerı surıyeye gonderdık ama malum suan ordakı savas durumundan dolayı yanıt almak epey zor ve evlılık tescıl surecının 3 ıla 4 yıl arasında surebılıcegını soledıler surece baslıyalı 1 yıl oldu ama daha sonuc yok kı tahmınım uzun bır surede bu tescıl olmıcak turkıye veya ıtalyadakı gıbı koaly degıl bu surec bu bolgelerde 1 haftalık kısa bır surede bıtebıldık bu ısıs ama surıyede malesef tescıl konusu cok zor bu sebeple daha kabul etmıs degıller

Anladim, o durumda sizin yapabileceginiz bir sey yok. Zaten durumu anlayacaklardir. Siz ustunuze duseni yapip gerekli yerlere durumu bildirmissiniz.
    Pek bir sorun olacagini sanmiyorum.

• @crazycells tesekkur ederım ılgınız ıcın sagolun

• Açıköğretim de aktif öğrenciyim. Hesaplamalarıma göre bu yıl bitireceğim yani green cardın mayıs ayında açıklandığını düşünürsek mayıs ayına kadar bitireceğim. İş deneyimi olarak 5 yıldır muhasebeciyim. Fakat bunların sadece 100-120 gününü kanıtlayabilirim çünkü SGK girişim o kadar. Green Card başvururken öğrenimde hangi şıkkı seçmeliyim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |