DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ............

• @cemdur DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba;

2020 talihlisiyiz. DS260 formunu doldururken mühendislik mezunu olmama rağmen üniversite lisans bilgisi bölümüne BS (Bachelor of Science) yerine BA (Bachelor of Arts) yazdığımı farkettim. Bu bilgiyi mülakatta da düzeltebileceğim söylendi ama emin olamadım.

Bir de bir üniversitede konuk öğretim görevlisi olarak dersler verdiğim için bu yönde bir bilgi girmiştim. Resmi olarak yürütmediğim bir görev olduğu için beyan konusunda hassas olan ABD makamları nezdinde sıkıntı yaşar mıyım?

Bu iki konuyu düzeltmek/değiştirmek için DS260 formunu güncellemeli miyim? Bugün forumda DS 260 formunu güncelleme çok iyi karşılanan birşey değilmiş diye bir mesaja denk geldim. Bunun doğruluk payı var mıdır?

Yardımcı olacaklar için şimdiden teşekkürler.

Merhaba. Ds260 formunda sizden talep edilen bilgilerin çoğu, samimi beyanınıza dayanır. Eğer formun yeniden açılması gerekiyorsa bunu sadece siz bilirsiniz. Tabiri caizse, içinize sinmeyen bir bilgi varsa, açtırın. Ancak mülakatta düzeltilebilecek bilgiler için formun açtırılmaması gerektiğine dair bir genel kanı var. Dediğim gibi buna siz karar verebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sedaades DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells evlilik ve pasaporttan ötürü form güncellemesinden sonra mülakat tarihimizi olması gerekenden daha ileri bi tarihe atarlar mı? Atarlarsa vize almamızı etkiler mi?

Dosya Numarasi: 2020EU0007XXX
    DS-260 Gonderimi: 21/06/2019
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

Sizin pek zaman probleminiz olmayacak gibi. Form acildiktan sonra hizli bir sekilde guncelleyip, doldurup gonderin, gecikme yasanmasini engellemis olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitsagun DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells On lisansa kayit oldum ancak bitirmedim muhtemelen diplomam orda kaldi. Kaybettim diyip okuldan yenisini alabilirim veya edevletten cikti alabilirim ama yurtdisinda oldugum icin gecerli olur mu?

Bu durumda okulun ogrenci islerine ulasin ve size orijinal belgeyi geri gondersinler.

Evet, orijinal belge her yerde gecerlidir tabii ki. Ama konsolosluk icin -eger uzerinde ingilizce aciklama yoksa- ingilizceye de cevirmeniz gerekecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Biz Green card talihlilerinin meraklarını giderip sorularına yanıt veriyorsunuz aydinlatiyorsunuz bizi Çok tessekurler sizi seviyorum Saygılar....

cok tesekkurler, sagolsun. Bol sanslar.

• 20bin case number için mülakat tarihi ne olur? Ortalama bir tarih verebilir misiniz?

• Ds260 formunu doldurup gönderdim. Fakat taslakta eğitim bilgilerim görünmüyor. Ayrıca bazı arkadaşlar formu taratıp kcc göndermekten bahsediyor. Ben taratıp göndermedim. Ne yapmam lazım bu süreçte

• Merhaba daha önce benzeri sorular sorulmuş ise ben de benzeri soru sorduğum için öncelikle özür diliyorum. Benim iki mail adresim var ancak başvuru esnasında hangisini kullandığımı hatırlamıyorum. Ne yapmalıyım? Teşekkürler

• @mat dv lottery sitesinden confirmation number sorgu ekranına "forgot confirmation number" kısmından ulaşabilirsin, kullandığını düşündüğünüz iki e-mail i tek tek deneyin,
    Başvururken hangi email kullandıysanız confirmation number karşınıza çıkacaktır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oktayusa DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ds260 formunu doldurup gönderdim. Fakat taslakta eğitim bilgilerim görünmüyor. Ayrıca bazı arkadaşlar formu taratıp kcc göndermekten bahsediyor. Ben taratıp göndermedim. Ne yapmam lazım bu süreçte

Sorun olmaz.

KCC'ye gonderilen evraklar farkli.

Bu konunun ilk iletisini bir daha okumanizi tavsiye ederim.

• @muhtaradana tesekkurler.

• @muhtaradana numaramızın current olduğunu nasıl öğrenebiliriz ?

• bu siteden öğrenebiliriz, zaten o zaman geldiğinde forumda da bir cümbüş heyecan olacağını tahmin ediyorum, çok paylaşım yapılacaktır bu konu hakkında

• Merhaba, 2020 14k talihlisiyim, bazı özel nedenlerden dolayı DS 260 formunu geç doldurmam gerekiyor. En son süre nedir? Sevgilerimle...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, 2020 14k talihlisiyim, bazı özel nedenlerden dolayı DS 260 formunu geç doldurmam gerekiyor. En son süre nedir? Sevgilerimle...

boyle bir sure yok. Sureci anlamak icin ilk iletiyi okumalisiniz.

• @Mert-Güngör merhabalar, ortalama tarihi bile kestirmek şuan mümkün değil. Çünkü süreciniz henüz başlamadı ama bu seneden bir öngörüde bulunursak Mayıs 2019 gibi mülakatınız olur.

• @oktayusa https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html bu site üzerinden her ay açıklanan numaraları takip edebilirsiniz.

• Ağustos ayında tüm kıtalar için numaralar current olarak görünüyor bu ne anlama geliyor ?

• 2020 talihlilerinin 2020 den vize almaları mümkün mü ?

• @oktayusa, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Ağustos ayında tüm kıtalar için numaralar current olarak görünüyor bu ne anlama geliyor ?

@oktayusa tüm kazananlar göçmen vizesi mülakatına girecek demek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

253

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |