Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

Limon kolonyası yapımı

• Arkadaşlar gülmeyin youtube da bir arkadaşımızın eşi limon kolonyasını özlediğini söylemişti . Şans eseri 3 4 gün önce bir taziye evinde karşılaştığım uzaktan akrabam olan bir şahıstan tarifi aldım işinize yarar mı bilmem , lâkin yine de paylaşmak istedim .

Malzemeler

4 birim etanol ( etil alkol ) --amazon

1 Birim saf su

Her 100 ml için 1 ml limon esansı-- amazon

Yapılışı
    Tüm malzemelerinizi karıştırın 3 ile 7 gün arasında bir süre güneş görmeyen bir yerde dinlendirin. Sonrasından kolonyanız hazır.

Yada uğraşamam ben derseniz
    burdan satın alabilirsiniz 🙂

• @burak-tayanc hocam sevgilerle

• Bu konunun bugünlerde ne kadar değerli olacağını herhalde o günlerde tahmin etmemişsinizdir. 👍

• @Drywall, içinde söyledi: Limon kolonyası yapımı

Bu konunun bugünlerde ne kadar değerli olacağını herhalde o günlerde tahmin etmemişsinizdir. 👍

Maalesef hammadde bile somurulmus durumda.

• Amazon’da ne kolonya ne de alkol kalmış. Geçenlerde Marmara diye bir marka kolonya buldum (berberlere ürün satan online bir mağazada).

Sitede, Marmara Barber ürünlerinde alkol olup olmadığı yazmıyor fakat ben araştırdım; 70% alkol oranına sahip. Sipariş verdim, geldi ve bilgi doğru. Fiyatı 500ml için $8.95.

Esansı hakkında yorum yapmayacağım fakat biz arabada vs el yıkamanın mümkün olmadığı durumlarda dezenfekte amaçlı bolca bulunsun diye aldık. (Online mağazalarda el dezenfektan jelide kalmamış).

İhtiyacı olanlar için LINK

FE800189-A75C-4006-A86C-A9B90A9979EE.jpeg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD ben dun Manhattan'daki Costco'dan 'rubbing alcohol' aldim, hala 3-4 karton dolusu sise vardi.. %70 isopropanol... Fakat ne yanindaki Target'ta ne de Costco'da baska bir alkol temelli temizleyici kalmamisti... Sanirim Target, Costco gibi yerlere gunluk az miktarda alkol, hand sanitizer geliyor, ama miktar az oldugu icin hizli tukeniyor; oradaki gorevli boyle bir bilgi verdi...

• @crazycells Bir kaç defa denedim şansımı fakat bir türlü denk getiremedim buradaki mağazalarda.
    Neyse artık, kötü kokulu bu aftershave’ler ile bir süre idare edeceğiz 🙂

• ⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: Limon kolonyası yapımı

Amazon’da ne kolonya ne de alkol kalmış. Geçenlerde Marmara diye bir marka kolonya buldum (berberlere ürün satan online bir mağazada).

Sitede, Marmara Barber ürünlerinde alkol olup olmadığı yazmıyor fakat ben araştırdım; 70% alkol oranına sahip. Sipariş verdim, geldi ve bilgi doğru. Fiyatı 500ml için $8.95.

Esansı hakkında yorum yapmayacağım fakat biz arabada vs el yıkamanın mümkün olmadığı durumlarda dezenfekte amaçlı bolca bulunsun diye aldık. (Online mağazalarda el dezenfektan jelide kalmamış).

İhtiyacı olanlar için LINK

FE800189-A75C-4006-A86C-A9B90A9979EE.jpeg

Sipariş ettikten kaç gün sonra elinize ulaştı sizin?

• @bolatmali 2 günde ulaştı fakat mesafe olarak yakınım gönderilen noktaya. Diğer eyaletlere göre değişebilir.

• ⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: Limon kolonyası yapımı

@bolatmali 2 günde ulaştı fakat mesafe olarak yakınım gönderilen noktaya. Diğer eyaletlere göre değişebilir.

Teşekkürler hocam bilgi için

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 15
  • 4
  • 5
  • 6

Çevrimiçi Kullanıcılar

53

8.2k
Users

2.4k