Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,

Rusya'dan Справка (spravka) almak için üst iletilerde göremediğim bir yol daha keşfettim. МФЦ (MFC) isimli state büroları var. Konuştuğum Rus vatandaşı arkadaşlarım buradan 30 günde almışlar. Belge aynı belge yine МВД (MVD) damgalı ve imzalı. Belge hazır olduğunda telefona SMS gönderiyorlarmış. Vatandaş olmayanlar için veriyorlar mı bunu da öğreneceğim. Alacak kişiler var ise bilgi olması amacı ile yazıyorum. Belgeyi aldıktan sonra süreci yine buradan aktaracağım.

Belge örneği:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waldeinsamkeit, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Herkese merhaba, yıllar önce ben de 6 ay süreliğine Almanya'da staj yapmıştım aklıma geldi biranda sabıka kaydına ihtiyacım olacak mı benimde. nereye ne şekilde başvurmam gerekiyor bunun için bilgisi olan yardımsever bir arkadaştan yardım rica edeceğim. Teşekkür ederim şimdiden.

gerek olmamasi lazim, fakat dogru bilgi almak icin vize surecinizi imzaniza girmelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• Merhabalar, ben 2015 yılında 10 ay Cezayirde kaldım. 2019 2020 yillarinda da Rusya da 6 ay kaldim ve döndüm. Simdi benden bu ülkeler için sicil kaydı belgelerini isteyecekler mi isteyeceklerse hangi aşamada almam gerekli. Kimisi 6 aydan kimisi 1 yıldan fazla kalindiysa alinacak demiş kafam karıştı bu yüzden simdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rec, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhabalar, ben 2015 yılında 10 ay Cezayirde kaldım. 2019 2020 yillarinda da Rusya da 6 ay kaldim ve döndüm. Simdi benden bu ülkeler için sicil kaydı belgelerini isteyecekler mi isteyeceklerse hangi aşamada almam gerekli. Kimisi 6 aydan kimisi 1 yıldan fazla kalindiysa alinacak demiş kafam karıştı bu yüzden simdiden teşekkür ederim.

Ikisi icin de gerekmeyecek (eger suc islemediyseniz). Suradan kontrol edebilirsiniz:

Cok az ulke icin sinir 6 ay.

• @crazycells konsoloslukla irtibata geçip ogrend gerek yokmuş teşekkür ederim.

• Arkadaşlar selam.birsey soracağım ben de.dormu doldururken şunu doldurmayı unuttum bunu girmedim vs.yani bukadar onemlimi her harukarda size kcc dönüp standart evrak istemeyecek mi?telaş yapmanıza gerek yok diye düşünüyorum.onemli olan vize görüşmesi.mesela benimde 6 süre ile kaldığım Almanya adresini girdim girdim sistem kabul etmedi bir sekilde(2003-2017 arasında farklı bir adreste sürekli ikamet gösterdiğim için olabilir.) ben de girmedim bu durumda.sirf buyuzden ne gibi bir sorunla karsilasirim yani okudukca bende stres oluyorum acaba bu durum problem olur mu diye.ne olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waldeinsamkeit DV sureciyle ilgili sorularinizi uygun basliklarda sorabilirsiniz.

• Merhabalar, 2000-2001 yılları arasında 1 yıl boyunca İngiltere'de dil okulune gittim. Bu yolki DV talihlisi olarak bu tarihte İngiterede bulunnma ile ilgili bu sicil kayıdından istenir mi? Tecrübesi olan var mıdır acaba? teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Umut-çalışkan, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhabalar, 2000-2001 yılları arasında 1 yıl boyunca İngiltere'de dil okulune gittim. Bu yolki DV talihlisi olarak bu tarihte İngiterede bulunnma ile ilgili bu sicil kayıdından istenir mi? Tecrübesi olan var mıdır acaba? teşekkürler

evet, bu belgeyi almalisiniz.

• @crazycells teşekkürler, :-(... almak için girişimlere başlıyorum, sonuç elde edince buraya da yazarım, selamlar

• @Kuthun, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhabalar,

Rusya'dan Справка (spravka) almak için üst iletilerde göremediğim bir yol daha keşfettim. МФЦ (MFC) isimli state büroları var. Konuştuğum Rus vatandaşı arkadaşlarım buradan 30 günde almışlar. Belge aynı belge yine МВД (MVD) damgalı ve imzalı. Belge hazır olduğunda telefona SMS gönderiyorlarmış. Vatandaş olmayanlar için veriyorlar mı bunu da öğreneceğim. Alacak kişiler var ise bilgi olması amacı ile yazıyorum. Belgeyi aldıktan sonra süreci yine buradan aktaracağım.

Belge örneği:

Yukarıdaki bilgiler için güncelleme yapmak istiyorum. Fırsatım varken spravka almak için başvurayım dedim. Eğer evrak talebi geç gelirse bir daha alırım ama süreci de öğreneceğim için ikinci kez daha kolay alırım diye düşündüm. Bu bölgedeki MFC Rus vatandaşı olmayanlara belge vermiyor. MVD' ye gitmeniz gerekiyor. Belgeyi almak için prosedür şu şekilde:

1. Pasaportun ilk sayfasının Rusça çevirisini yaptırtıyorsunuz. (450 ruble)
    2. Notere onaylatıyorsunuz. (700 ruble)
    3. Pasaport çevirisi ve oturum kağıdınız ile beraber İçişleri Bakanlığı (MVD) ofisine gidiyorsunuz.
    4. Gişedeki kişiye belgeleri veriyorsunuz fotokopisini alıyor ve Rusya'da başka hangi şehirlerde oturdunuz diyor. Söylüyorsunuz.
    5. Size orjinal evrakları veriyor fotokopilerini alıyor. Sisteme giriyor ve Spravkanın hazır şablonu var boş yerlerini el yazısı ile dolduruyorlar. Hazır şablon haline imza atmanızı istiyor.
    6. İmzanızı attıktan sonra size bir telefon ve belge numarası olan küçük bir kağıt veriyor. 30 günde hazır olacağını ve kağıttaki numaradan arayıp teyit etmeniz gerektiğini, belgeyi almaya gelirken pasaport ve Rusça çevirisi ile gelmeniz gerektiğini belirtiyor. (Ücret yok)

Bu kadar. Ben pasaportumun tüm sayfalarının fotokopisini de almıştım ama gerek yok dediler sadece yukarıda yazdığım belgeler yeterli oldu.

Not: Ben pasaport çevirisini iki adet aldım bulunsun diye. Ve bu ikisi için birer adet noter onayı aldım. İki adet spravka için başvurdum (spravka ücretsiz alınıyor). Fiyatların hepsi iki adet için. Fiyatlar bölgeye göre de değişiklik gösterebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kuthun bilgilendirme icin tesekkurler.

• Merhaba, İngiltere https://www.acro.police.uk/Police_Certificates_Online.aspx sitesinden adli sicil kaydı alacağım ama ilk madde:
    "Proof of your current address - You must provide ONE proof of your current address from the ‘Proof of current address’ list at the end of the application form. Your current address is where you live now and can be outside of the UK. Any proof of address that is not in English must be translated into English. The UK driving licence paper counterpart is not an acceptable proof of address, even if it shows your current address."

Faturayı scan edip üzerine mi İngilizce çevirileri yazmalıyım yoksa çevirmenlik firmasına mı göndermeliyim? Öneriniz nedir?

Şimdiden teşekkürler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sedas, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba, İngiltere https://www.acro.police.uk/Police_Certificates_Online.aspx sitesinden adli sicil kaydı alacağım ama ilk madde:
    "Proof of your current address - You must provide ONE proof of your current address from the ‘Proof of current address’ list at the end of the application form. Your current address is where you live now and can be outside of the UK. Any proof of address that is not in English must be translated into English. The UK driving licence paper counterpart is not an acceptable proof of address, even if it shows your current address."

Faturayı scan edip üzerine mi İngilizce çevirileri yazmalıyım yoksa çevirmenlik firmasına mı göndermeliyim? Öneriniz nedir?

Şimdiden teşekkürler,

Sanirim kendiniz cevirseniz de kabul ederler. Onemli olan gonderecekleri belgenin dogru ellere teslim edilmesi diye dusunuyorum.

• Merhaba arkadaşlar, yurtdışında universite okuduğum yıllarda her sene 9 ay yurtdisi 3 ay Turkiye olmaz üzere 5 sene bu şekilde öğrenimi tamamladım. Acaba 12 aydan fazla kalmadığım için (takvim yılı için), yurtdışı adli sicil kaydı almam gerekir mi?
    Birde geçmiş adresleri bildirirken 9 ay yurtdisi 3 ay Turkiye olarak mi belirtmem daha doğru olur?
    Teşekkürler ilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vseravno, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba arkadaşlar, yurtdışında universite okuduğum yıllarda her sene 9 ay yurtdisi 3 ay Turkiye olmaz üzere 5 sene bu şekilde öğrenimi tamamladım. Acaba 12 aydan fazla kalmadığım için (takvim yılı için), yurtdışı adli sicil kaydı almam gerekir mi?
    Birde geçmiş adresleri bildirirken 9 ay yurtdisi 3 ay Turkiye olarak mi belirtmem daha doğru olur?
    Teşekkürler ilginize.

evet, almaniz gerekiyor.

• Merhaba, eşim Eylül ayında İngiltere'de eğitime başlamıştı ama covid dolayısı ile Mart ayında Türkiye'ye döndü ve eğitimine uzaktan devam ediyor. Bu durumda İngiltere'den sabıka kaydı almasına gerek yoktur değil mi?

Case Number : 2021EU00011XXX

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasanali, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba, eşim Eylül ayında İngiltere'de eğitime başlamıştı ama covid dolayısı ile Mart ayında Türkiye'ye döndü ve eğitimine uzaktan devam ediyor. Bu durumda İngiltere'den sabıka kaydı almasına gerek yoktur değil mi?

Case Number : 2021EU00011XXX

Ingiltere icin belirlenen sure 12 degil 6 ay, o nedenle almaniz gerekiyor...

• Merhabalar arkadaslar butun forumu okudum ozbekistandan polis evragi alan olmamis bilgisi olan nasil aliniyor ne yapiliyor bilen varsa yardimci olmasini rica ediyorum tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@polat1112, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhabalar arkadaslar butun forumu okudum ozbekistandan polis evragi alan olmamis bilgisi olan nasil aliniyor ne yapiliyor bilen varsa yardimci olmasini rica ediyorum tesekkurler

Ozbekistan icin su sayfayi incelemelisiniz:

Police Certificate

Available

Fees: For current fees please consult the Unified Portal of Interactive State Services

Document Name: Police certificate

Issuing Authority: Up until September 30, 2018 Post accepted police certificates issued by the Information Center of the Ministry of Internal Affairs. Starting October 1, 2018 police certificates are only issued by the Unified Portal of Interactive State Services based on the information obtained from the Ministry of Internal Affairs.

Special Seal(s) / Color / Format: Police certificates are issued on a plain A4 paper, with a QR-barcode. The certificate has a registration number, date of the document creation, applicant’s full name and his/her ID number

Issuing Authority Personnel Title: Unified Portal of Interactive State Services.

Registration Criteria: Police certificates are treated as any other outgoing correspondence and, as such, are given an outgoing registration number of the issuing authority.

Procedure for Obtaining: Uzbek citizens should apply to the Unified Portal of Interactive State Services via my.gov.uz. Non-Uzbek citizens should apply at the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan through the Embassy of that person’s country of nationality. It takes 2 business days to obtain the police certificate from the date of application. The request for a police certificate can no longer be filed in person.

Certified Copies Available: Certified copies are not available.

Alternate Documents: There are no alternate documents.

Exceptions: None

Comments: In order to receive a police certificate via my.gov.uz, one must obtain an authorization through the Unified Portal of Interactive State Services’ Identification System by registering at id.gov.uz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |