Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

• Merhaba,

DS-160 formunu doldurup randevu tarihi aldım ve randevum 20 gün sonra olacak. Ancak, bilgileri kontrol ettiğimde eğitim bilgileri kısmında secondary education veya daha üst seviye bir eğitim aldınız mı sorusuna yanlışlıkla NO işaretlediğimi fark ettim. Ancak üniversite mezunu olduğum için DS-160'taki bilgilerim yanlış duruma düştü. Sistemdeki formu da güncelleyemiyorum. Konuyla ilgili olarak nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

• @neslihan-bitik, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba,

DS-160 formunu doldurup randevu tarihi aldım ve randevum 20 gün sonra olacak. Ancak, bilgileri kontrol ettiğimde eğitim bilgileri kısmında secondary education veya daha üst seviye bir eğitim aldınız mı sorusuna yanlışlıkla NO işaretlediğimi fark ettim. Ancak üniversite mezunu olduğum için DS-160'taki bilgilerim yanlış duruma düştü. Sistemdeki formu da güncelleyemiyorum. Konuyla ilgili olarak nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

Konsolosluğu ara.
    0850-390 2884
    Konsolosluk değiştirir merak etme.

• @neslihan-bitik, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba,

Teşekkürler

Yeni bi ds-160 doldurup götürün. 2. Kattaki görevli elinizdeki forma ve pasaporta göre işlem yapacak, sistemdekine göre değil.

• Merhaba, buradaki cevaplara ve sorulara baktim asagi yukari aradiklarimi bulabildim fakat bunlara ek sorum olacak, yardimci olursaniz cok sevinirim.
    1.Ds160 formunu doldururken yanlislikla babam icin askerlik yapti mi sorusuna No dedigimi fark ettim.(yapti ve 56 yasinda) Bunu guncellemem gerekir mi ? (bu sebepten yeni bir form doldurmali miyiz?
    2.Bir de DS160 i 1 Subat submit edip randevuyu almistik, mulakat tarihleri 24 Agustosta, 6 ayi az bi sure gecti aslinda yine de fotograflar icin yeni bir form doldurmak gerekir mi?
    3. Yeni bir form doldurmamiz gerekmez ise yine de vize icin yeni foto cekinmemiz gerekiyor mu?

Umarim sorularim sacma olmamistir, heyecanima veriniz. Cok tesekkurler simdiden.

• This post is deleted!

• @phenix, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba, buradaki cevaplara ve sorulara baktim asagi yukari aradiklarimi bulabildim fakat bunlara ek sorum olacak, yardimci olursaniz cok sevinirim.
    1.Ds160 formunu doldururken yanlislikla babam icin askerlik yapti mi sorusuna No dedigimi fark ettim.(yapti ve 56 yasinda) Bunu guncellemem gerekir mi ? (bu sebepten yeni bir form doldurmali miyiz?
    2.Bir de DS160 i 1 Subat submit edip randevuyu almistik, mulakat tarihleri 24 Agustosta, 6 ayi az bi sure gecti aslinda yine de fotograflar icin yeni bir form doldurmak gerekir mi?
    3. Yeni bir form doldurmamiz gerekmez ise yine de vize icin yeni foto cekinmemiz gerekiyor mu?

Umarim sorularim sacma olmamistir, heyecanima veriniz. Cok tesekkurler simdiden.

Merhaba, çok önemli bir konu değil ama kafanıza takılıyorsa yeni bi form doldurabilirsiniz. Fotoğraf konusunda sıkıntı çıkarmıyorlar. Ben mülakattayken yanımdaki adamdan aşağıda fotoğraf çekilip öyle gelmesini söyledi konsolosluk çalışanı. Fotoğraf çektirip geldikten sonra işlemine devam edildi. Formdaki bilgiler değişmediyse yeni form doldurmanıza gerek yok. Ama doldurursanız da problem olmuyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@Samet-Ünlü çoğu insanın bilmediği husus var aslında bundan dolayı sıkıntı yaşayanlar bile bilmiyor olabilir. Her ds160 formunun son kullanma tarihi vardır. 6 ayı geçmişse zaten o formun son kullanma tarihi dolmuştur ve KESİNLİKLE yenilenmesi gerekir. Bunu şimdiye kadar ki hiç kimse bilmiyordu ta ki ben onlara söyleyinceye kadar. Dün akşam bir danışanıma daha gösterdim o da "aaaa böyle bişey mi varmış" dedi. Arkadaşlar şunu yapsam mı diye tereddüt edeceğinize 20 dk oturup yapın bence. Ben bütün danışanlarımın formlarını en az 3 ya da 4 defa tekrar dolduruyorum. Hiçbirinde de üşenmiyorum. Size de bunu tavsiye ederim. İşin ucunda kişi başı 160 dolar ve en az 3-4 ay bekleme süresi var. Hem para hem de zaman çok kıymetli bu zamanda. Benden herkese tavsiye

• @denizci10, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@Samet-Ünlü çoğu insanın bilmediği husus var aslında bundan dolayı sıkıntı yaşayanlar bile bilmiyor olabilir. Her ds160 formunun son kullanma tarihi vardır. 6 ayı geçmişse zaten o formun son kullanma tarihi dolmuştur ve KESİNLİKLE yenilenmesi gerekir. Bunu şimdiye kadar ki hiç kimse bilmiyordu ta ki ben onlara söyleyinceye kadar. Dün akşam bir danışanıma daha gösterdim o da "aaaa böyle bişey mi varmış" dedi. Arkadaşlar şunu yapsam mı diye tereddüt edeceğinize 20 dk oturup yapın bence. Ben bütün danışanlarımın formlarını en az 3 ya da 4 defa tekrar dolduruyorum. Hiçbirinde de üşenmiyorum. Size de bunu tavsiye ederim. İşin ucunda kişi başı 160 dolar ve en az 3-4 ay bekleme süresi var. Hem para hem de zaman çok kıymetli bu zamanda. Benden herkese tavsiye

Haklısınız. Gökçe hanım da ds-160'ın ömrü 1 ay derdi. Gitmeden güncellemekte fayda var.

• ⭐⭐⭐⭐

@Samet-Ünlü eğer eski ds160 ı 6 ay önce doldurduysanız da yeni fotoğraf ile doldurmakta fayda var. bunlar çok detay konular ama sizi orada rahatlatacaktır.

• @denizci10, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@Samet-Ünlü eğer eski ds160 ı 6 ay önce doldurduysanız da yeni fotoğraf ile doldurmakta fayda var. bunlar çok detay konular ama sizi orada rahatlatacaktır.

Benim şu an turist vizesiyle işim yok ama umarım olanlar okuyordur bu bilgileri 😅

• @Samet-Ünlü @denizci10 Bilgiler icin cok tesekkur ediyorum. Dediginiz gibi riske atmak yerine tekrar dolduralim en iyisi.

• merhaba, ds-160 formunu ilk doldurduğumda giderleri kendim karşılayacağım diye seçmiştim fakat amerikadaki tanıdığım 'giderleri benim karşılayacağımı formda belirtirsen senin için daha iyi olur' dedi. Hesabımda da gösterebileceğim çok miktar yok. Dediğini yapmamın daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Formu nasıl güncelleyebilirim yada güncellemeden mülakatta belirtsem olur mu?

• ⭐⭐⭐

@Esef Form güncellenemiyor. Yeni bir form doldurmanız gerekli.

• @Programmer yeniden başvuru yapar gibi doldurup çıktısını götürmeliyim yani öyle mi?

• @Esef Merhaba,

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇/6051?_=1661173549649

Bu iletimde belirttiğim gibi yapabilirsiniz siz de. Aynı bilgileri tekrar doldurmaktan çoğunlukla kurtulmuş olursunuz.

• @zeyn teşekkür ederim

• @crazycells Merhaba turist vizesi randevusu aldim belirli bir ds1160 formu ile annem icin randevu sonrasinda formda degisiklik yapamiyorum ne yapmam gerekiyor

• @aysagroglu, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@crazycells Merhaba turist vizesi randevusu aldim belirli bir ds1160 formu ile annem icin randevu sonrasinda formda degisiklik yapamiyorum ne yapmam gerekiyor

Formu submit ettiyseniz değişiklik yapamazsınız. Değişiklik yapacağınız ds-160 confirmation number ile yeni bir form doldurabilirsiniz. Böylece eski formdaki çoğu bilgi yeni forma da eklenecektir ve değişiklik yapmak daha kolay olacaktır.

• @Samet-Ünlü benim onceki ds-160 formumu bir turlu sistem acmadi ben de yeni bir form doldurdum bahsettiginiz seyden farkli olarak umarim sorun olmaz

• @aysagroglu, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@Samet-Ünlü benim onceki ds-160 formumu bir turlu sistem acmadi ben de yeni bir form doldurdum bahsettiginiz seyden farkli olarak umarim sorun olmaz

Kolaylık açısından dedim zaten onu. Yeni form doldurup götürmekte hiçbir sakınca yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |