Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

• @constance canlı aşı istemiyorlar anladığım kadarıyla yani sinovac yaptırın dedi bize

• ⭐⭐

Bu covid aşı şartını ne zaman kaldıracaklar acaba dünyada covidi umursayan eden kalmadı göçmen vize hariç turist vizelerinde aşı şartı bile aranmıyor aylardır. Göçmenlere de kaldırılsa bir an önce iyi olur zaten mevcut aşıların skt si geçti gitti, hastanelerde test bile yapılmıyor artık ama aşı zorunlu... Boşa zaman kaybı

Üstelik vurulan aşının son varyantlara etkisi bile çok çok az artık, yararından çok zararı var şu durumda.

• Selamlar, 5 sene önce ve 2 sene boyunca kullandığım bir aritmi ilacı vardı. Daha sonra bu ilacı ek tetkikler sonucu bıraktım. Fakat bu hastalığa dair hiçbir rapor elimde yok, enabızda da bulunmuyor. Muayenede bunu söylersem veya hiç bahsetmezsem ne gibi bir durumla karşılaşırım? Benzeri bir durum yaşayan varsa bilgilendirebilirse sevinirim.

• Bebeklik aşı kartı hk, bu kartımı sadece tarih ile doldurmuşlar, herhangi bir imza veya kaşe bulunmuyor. Sağlık muayenesi esnasında kabul edilir mi? Deneyimleyen varsa bilgi verebilir mi?

• @Afra-Lalancı sizden beklenen geçmişinizde hastalık varsa, kronik bir hastalığınız varsa veya önemli bir ameliyat geçirdiyseniz, tıbbi belgeleriniz (epikriz raporu vb.) veya tedavi planlarınızı götürmeniz. Ayrıca güncel düzenli kullandığınız ilaçlarınızı veya isim ve doz bilgileri.

Benim de tansiyon ile ilgili böyle bir durumum olmuştu, muayene esnasında bahsetmiştim ve doğru beyan etmiş oldum. Geçmişte kullandığınız ilacı sözlü beyan etmeniz yeterli olacaktır zira aritmi toplum sağlığını etkileyen bir hastalık olmadığı için sorun olmayacaktır, dosyanızda not almaları muhtemel

• @Afra-Lalancı bu eski kartı götürmekten bir şey kaybetmezsiniz ancak yüksek ihtimal kabul etmeyeceklerdir. Unganlar gerekli olan tüm aşıları yapacak, üçüncü bir kurumda aşı olarak (Covid hatırlatma dozu hariç) Unganlar’da sağlık kontrolüne giden talihliler süreçlerinde sorun yaşadılar. Bol şans

• ⭐⭐

@Afra-Lalancı Merhaba, eger mulakata Ankara'da giriyorsaniz ilgili klinik maalesef asilari tekrar yapiyor ve ucretini aliyor...O nedenle isterseniz tam olsun tum asilariniz onemsemeyecekler.
    Baska bir ulkede giriyorsaniz; uygun antikor testlerini yaptirarak asilara bagisikliginizi belgeleyip, eksikleri ona gore tamamlayabilirsiniz, bahsettiginiz bebeklik asi karti da boylece ispatlanmis olur.

Asilanma ve asi ispati icin gerekli testler ve asilarin tablosu;

DV Icin Asi Listesi (CDC LIstesine Gore).jpg

• ⭐⭐

@Afra-Lalancı Bahsedebilirsiniz, ilaci da soylersiniz, raporlu kronik bir teshis degilse belge istemeyeceklerdir, kronik bir durumsa da zaten sorun olmayacaktir. Gecmis olsun.

• Merhaba. 8 Mayıs'ta mülakatımız var, bebeğimizin pasaportu postada, henüz elimize ulaşmadı ama biz daha fazla vakit kaybetmeyelim diye Unganlar'ın sitesinden randevu almaya çalıştığımda 6 Mayıs'tan önce hiç uygun randevu olmadığını görüyorum. En erken 21 Mayıs'a randevu alabiliyorum. Unganlar'ın belirttiği 17.00-19.00 saatleri arasında günlerce telefonla aradım, 6 dakika bekleme müziğinden sonra kapanıyor, maillere cevap vermiyorlar. Durumu konsolosluğa yazdım bugün, yarın cevap gelir umarım. Bebeğin pasaportu için randevu alamıyoruz diye endişelenirken o çok kolay çözüldü şiimdi de bu engelle karşılaştık. Sizce süreç nasıl ilerler? Bir de sağlık muayenesinde bebeklere uygulanan aşılar var mı? Biz bebeğimizin bugün ve ileride olacağı aşıları her ay doktor kontolünde hassasiyetle planlarken, zorunlu bunlar diyerek bir sürü aşı yapmaya çalışmazlar umarım.

• Merhaba, kasım 2023 ve aralık 2023 tarihinde 2 doz sinovac oldum. 3. dozu olmaya gerek var mı unganlardan yanıt alamıyorum. Toplamda son 1 yılda 2 doz aşı oldum yani toplam 2 aşım var. Süreç eylül 2024'de bitiyor malum. 3. dozu olmaya gerek var mı?

• @geçmiştengeleceğe Gerek yok...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |