Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Calibraturbo kesin kazanirsin calisana ekmek var burda

• @semavi Austin de birisi beyaz birisi siyah iki tesla model 3 var. Adamlar kiyiyor. Ama soyle dusunmek gerek anne-baba evindeki bir yetiskin cocuk eger Teslaýa binmek istiyorsa Lyft ile taksitini oder. Haftada 2-3 gun de gezer. 5-6 gun gunde 7-8 saat Lyft yapan birisi amortisman haric benzin dahil net 2.5-3k arasi kazanir. Daha ucuz bir arac icinse cok cok rahat oder taksitleri. Ben FordFocus 2017 SE yi vergisi algisi dahil 11k$ a aldim. Ayda 3.6-4k $ arasi brut kazaniyorum, amortisman haric 400 benzin harcasam bile 4-5 ayda kendisini amorti ediyor arac.
    @Calibraturbo gelince ehliyeti hallet Lyft al ve hayatini yasa. Sadece vergiye dikkat et (bekar ve cocuksuz olanlar icin yuksek kazanc kendi kendisinin patronu olanlar icin azcik fazla).
    Bu arada Texas'ta legacy efsane modeller icin bir cennet. Gunesten kavrulmus olan deri parcalari saymazsak (Houston haric) curuk carigi cok yok. Arabaseverler icin cennet cennet.

• ⭐⭐ Yasaklı

Bir gitsem varımı yogumu arabaya harcayacagım.İlk bir sene tır soforlugu yapıp college parasını cıkarmak istiyorum.Türkiyede bilkentte okudum ortam mortam derler onda birini yaşayamadım sıkıntılı bir yaşamım oldu.Bitane arabam vardı agız tadıyla binemedim parçası yoktu ve benzin param dahi yoktu. O arabadan amerikaya getirmek istiyorum cunku 25 yaşını geçti ve artık import edilebiliyor(Opel Calibra Turbo). Otuz yaşına girdim. Otuzlular amerikada kendilerine second twenties yaşıyorum derler.Kısmet olursa bende o second twentiesi yaşamak istiyorum.Ilk sene nonstop tırcılık yaptıktan sonra collegeye yazılıp autobody okumak istiyorum veya elektrikli araba tamirciligi veya kafamın moduna göre Bachelor automotive engineering okurken silverado-calibra-Cadillac V grubu.Belki 91 92 Supra veya c4 korvette. Uber lift için Cadillac olmazmı? Tüm para benzine mi gider? Pakistanlı çinli gibi japon arabasına binmek istemiyorum toyota echo prius falan ıyy igrenc.Cok sacmaladım. Rahatsız ettiysem silebilirsiniz

• @Calibraturbo tum ride share sirketleri TLC ile uyumlu eyalet yasalarina gore yas belirliyor. 10 yas ustu hic bir eyalette Kabul olmaz sanirim.
    Ha yeni Cadillac olursa olur.

• ⭐⭐ Yasaklı

abi cadillac v grubu diyorum performans arabası yeni nesil. Madonnanın bmw M5 ile reklamı vardı, o biçim o tarz araçlar adamı altına işetir XDXD .Amerikaya gidip kavşakta yandan vurulup ölmekte var herseyin hayırlısı olsun.

• 2 kapi değilse ve yıl şartını tutuyorsa her araç olur. Sart sürücü dahil 5 ve üzeri emniyet kemeri. Bu kuralın dışına çıkan araçlar var mı bilemem ama genelde durum bu şekilde

• Yasaklı

@Calibraturbo yok rahatsiz etmedin ama bilkentte okuduysan neden soforluk yapacaksin onu merak ettim sadece

• @kivo param olsa gonlum model 3 te 🙂 ama param yok 😂

• Yasaklı

@aliarmgn bugun bindim efsaneymiş. Elektrikli scooter diye dalga geçiyordum ama inanılmaz kaliteli..

• Yasaklı

@aliarmgn bir gün paramız olur ve alırız umarım 🙂

• @aliarmgn X in sonraki bir prototopine bindim. Muhendislige hayran kalmamak elde degil. Ivmelenmeyi saymiyorum bile.

• @semavi ocak 2020de subcompact modeler de kalmiyor. Lyft Kabul etmeyecek, sanirim Uberde de durum oyle.

• @caglaror, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi ocak 2020de subcompact modeler de kalmiyor. Lyft Kabul etmeyecek, sanirim Uberde de durum oyle.

ben de bir yerde bazı eyaletlerde 2015 altı civic,sentra,elentra ve forte yi kabul etmiyorlar diye okudum.

• Arkadaşlar 2009 model 102bin Mil deki Toyota Venza aracımı satıyorum, Mayısta ilk sahibinden aldım (Montclail Acura Takasa almış onlardan aldım.
    Arac sorunsuz hatasız ve kazasızdır , çok temizdir, lastikler 2bin mil once alındı , gümüş gri base model 2.7litre 4 silindir, bujiler motor ve şanzıman yağı filtreleri 100binde değişti. New Jersey deyim.

• Herkese merhabalar arkadaşlar,ben NC Charlotte bölgesinde yaklaşık 2-3 aydır bulunuyorum.Sizlere bi konu hakkında fikirlerinizi öğrenmek için danışacağım;Sorunum şöyle,kısaca özetleyeyim;09 Ekimde Charlotte bölgesinde Keffer Hyundai den 2.El 2011 Hyundai sonata aldım.Satıcı büyük bir dealer.Fakat gelgelelim 62 gündür plaka ve ruhsatım yok.Hala gelmedi deyip beni oyalıyorlar,çünkü yaklaşık bu süre zarfında 11 defa gitti geldim.defalarca aradık..Her defasında sorunu dmv ye attılar..En ulaştığım bilgi;Dmv de adıma herhangi bir başvuru yok,Araç ile ilgili,Diğer satan müşterinin üzerindeki araç title ı için dmv sözde başvuru yapılmış.onun tarihi de 07 Kasımda.Bana dedikleri şu,bekliceksin.Bizim yapacağımız bişey yok!!Diyorlar,Arabanın üzerindeki geçici plaka da 2 aydır yağmur vs.eridi..Ruhsat da zaten 1 aylıktı,onun da süresi dodu.Bu adamlar yüzüme bile bakmıyorlar ,doğru düzgün ilgilenmiyor ,bunları kime şikayet edebilirim,Tüketici hakkını koruyan bir kurum varmıdır?Kafa yı sıyırmama az kaldı..Lütfen bilen varsa bu konuda fikirini benimle paylaşşın.Bende satış belgesi,Geçici ruhsat var.

• Hoston icin konusuyorum...

Bazen musteri yada auctioandan gelecek title lar gecikebiliyor...

Normalde size 2 aylik plaka verilir... Islemler gecikirse 2 ay daha uzatilabilir...

Siz bir aylik ruhsat falan demissiniz. Anlayamadim acikcasi. Bu isi orada yapan birisinden bilgi almanizda fayda var...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yavuz-Kaya @kivo yetiş gari sana ihtiyaç var burada

• @Yavuz-Kaya Semavi teşekkürler cevap için.Ruhsat mevzusu şu aslında Temporary Marker Receıpt i kastetmeye çalıştım.Bana verdikleri kağıt 30 günlük.Hal böyle olunca Uber vs.güncel Dmv git değiştir diyor.Dmv gittiğimde ise henüz adınıza kayıtlı araç görünmüyor diyor.Ben de adamlara haliyle devamlı soruyorum ne oldu diye.!?Onlarda bana biz eski müşteriden transfer için araç title ninın başvurusunu yaptık.Fakat dmv bu konuda çok ağır biz ya da sen bişey yapamazssın bekleyeceksin diyorlar..

• @ayvalik10 katılıyorum size,bencede yorumunuzu bekliyorum@kivo bilgileriniz buradaki bir çok arkadaş için değerli..cevaplar için Şimdiden çok teşekkürler..

• @Yavuz-Kaya Hertz araci benim uzerime 1 ay 1 hafta sonra gecirdi. Agirdan aliyorlar.

Benzer Başlıklar

• 72
  • 316
  • 1
  • 29
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |