Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nevermore offf yazdığınız rakam gerçekten çok üzücü 36 ay ne demek 😞 . Eşten ayrı beklemek çok zor. 😞

• Biz bugün mail aldık kasım ayı için ama 26 haftalık gebeyim nasıl olacak bir sıkıntı olur mu ne yapmam gerekiyor bilmiyorum ??

• @nevermore biz bugün aldık şükür darısı başınıza 🙏🏻

• @Meltem-Koç hayirli olsun , vizenizide umarim sorunsuz bir sekilde alip yola cikarsiniz bol asnslar.

• @Meltem-Koç

Tebrikler! Vizenizi de sikintisiz alirsiniz umarim.

DQ tarihiniz 4 Eylul 2021 mi ?

• @senes evet evrakların onay tarihi 4 Eylül de oldu

• Biz unutulduk sanirim o halde.

PD tarihim ve DQ tarihim sizden once ama interview emaili almadim henuz.

@Esra-Esra size gelen bir email var mi?

• @senes evet sizinkisi bizden önceymiş ama birkaç gün bekleyip bir yazı yazın isterseniz

• Herkese merhabalar forumu uzun süredir takip ediyorum , bizde eşimle bu uzun yola başlayıp güzel haberleri sizlerle birlikte bekleyeceğiz. Ben greencard sahibiyim ve şu anda Amerikadayım,eşim ise Türkiye’de. I-130 ve I-130A belgelerini doldurup online olarak göndereceğim sorum ise şu;
    -E devlet üzerinden evlilik cüzdanı belgesini ingilizce olarak bulabiliyor muyuz? Sanırım eski mesajlarda bununla alakalı bir yazı görmüştüm ve bir diğer aklımı kurcalayan nokta aksi belirtilmediği takdirde bütün yazımlar ingilizce karakterlerle yapılacak değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubra94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaşlar bugün mülakata katıldık. Sadece fotoğraflar nüfus kayıt örneği resim ve pasaportları aldılar. Mülakatta yemin ettim ve evliliğimizle ilgili hiç soru sormadılar. Sadece eşimin işini ve nerede yaşadığını sordu. Daha sonra w2 veya güncel maaş belgesinin eksik olduğunu, vizeyi vereceklerini ancak önce bu belgeleri sisteme yükleyip onlara mail atmamı söylediler. Eşim danışman olarak başladı işe ve Almanyaya bağlı bir şirkette çalışıyor. Aylık geliri sadece 500 Euro görünüyor. Bu bizim canımızı sıktı baya. Acaba bir sorun yaratırlar mı ?

joint sponsorunuz var miydi? hatirlatir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meltem-Koç, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Biz bugün mail aldık kasım ayı için ama 26 haftalık gebeyim nasıl olacak bir sıkıntı olur mu ne yapmam gerekiyor bilmiyorum ??

Hayirli olsun, bebeginiz siz vizeyi aldiktan sonra dogacagi icin kendisi icin ayri vize almaniza gerek olmayacak. Dogum belgesini ingilizceye cevirerek seyahat edebilirsiniz ve giriste Green Card basvurusunu CBP gorevlileri yapacak.

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/298/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-doğan-çocukları

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Başak-Ayhan, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Herkese merhabalar forumu uzun süredir takip ediyorum , bizde eşimle bu uzun yola başlayıp güzel haberleri sizlerle birlikte bekleyeceğiz. Ben greencard sahibiyim ve şu anda Amerikadayım,eşim ise Türkiye’de. I-130 ve I-130A belgelerini doldurup online olarak göndereceğim sorum ise şu;
    -E devlet üzerinden evlilik cüzdanı belgesini ingilizce olarak bulabiliyor muyuz? Sanırım eski mesajlarda bununla alakalı bir yazı görmüştüm ve bir diğer aklımı kurcalayan nokta aksi belirtilmediği takdirde bütün yazımlar ingilizce karakterlerle yapılacak değil mi?

Hosgeldiniz. Evet, USCIS ile ilgili butun yazismalari ve belgeleri ingilizce olarak hazirlamalisiniz. Basvurunun ilk kismi USCIS basvurusu...

evlilik cuzdaninin ingilizcesini e-devlette bulabileceginizi sanmiyorum maalesef, belki bilgisi olan baska bir arkadas vardir. Turkce olan belgelerin ingilizce cevirisi gerekecek:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3328/resmi-işlemler-için-kullandığınız-çeviri-translation-hizmetleri

• @senes Günaydın hayır bana hiçbir şey gelmedi. Artık kaldıramayacağım bu gerilimi ya. Eylül'e geçmişler.

• @Meltem-Koç Meltem hanım hayırlı olsun tebrikler. Yolunuz açık olsun 🙂 Yalnız imzanızda mülakat tarihi 15.10.21 diyor kafam karıştı nasıl yani açıklayabilir misiniz?

• Teşekkür ederim düzelttim hemen heyecandan 🙏🏻 Kasım 15

• @Meltem-Koç Teşekkür ederim. Tekrar hayırlı olsun. 🙂

• @Başak-Ayhan merhaba evlilik cüzdanı e devletten ingilizce verilmiyor biz cevirtmistik belli sayfalarını e devlette sadece şuan adlı sicil kaydı ingilizce alabiliyorsunuz oda bu aşamada gerekli değil diye biliyorum. Tüm belgeler bu aşamada ingilizce olmalı ve eksik,yanlış evrak olayına dikkat edin ki süreç zaten uzun dahada uzamasın. Kolaylıklar diliyorum.

• @Esra-Esra esra hanım konsolosluğa mail attinizmi durumunuzu anlatan belki hızlandırıp dosyanızı randevu için talep ederler nvc den. Tabi sadece fikir benimki işe yarar belki

• @ecom NVC'ye mail atmıştım geçen ay dosyam orada diye. Cumartesi cevap geldi. O da artık alışageldiğimiz mail. Tatmin edici bir durum yok yani maalesef. 😞 Teşekkür ederim size de ilginiz için. 🙏

Sevgili Beyefendi / Hanımefendi:
    Bu dava artık belgesel olarak nitelikli. Bu, Ulusal Vize Merkezi'nin (NVC) talep ettiğimiz tüm belgelere sahip olduğu anlamına gelir. Başvurunuz şimdi bir konsolosluk memurunun karar vereceği bir görüşme randevusu bekliyor.
    ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğu, görüşme yaptıklarında NVC'ye bilgi verir ve vakalar nitelikli hale geldikçe randevu tarihlerini doldururuz. Randevuları bir ay önceden planlıyoruz, ancak bir görüşmenin ne zaman planlanacağını tahmin edemiyoruz.
    Küresel COVID-19 salgını nedeniyle, ABD Büyükelçilikleri ve Konsoloslukları tüm rutin göçmenlik ve göçmen olmayan vize hizmetlerini iptal etti. Ancak, kaynaklar ve yerel koşullar izin verdiği için sınırlı vize hizmetleri veriyorlar.
    Bir randevu belirlenene kadar davanız NVC'de kalacak ve ardından ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna göndereceğiz. Randevu planlandığında başvuru sahibini, dilekçe sahibini ve (varsa) avukatı bilgilendireceğiz.
    Önemli: Başvuru sahibi, ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğu vize verene kadar seyahat düzenlemeleri yapmamalı, mülk satmamalı veya istihdamdan vazgeçmemelidir.

• @Esra-Esra ben yanlış hatirlamiyorsam sizinkine benzer bir durum okumuştum çok detay hatirlamiyorum ancak özetle kendisi konsolosluğa mail atmıştı ondan daha sonra başvuruların randevu aldığını sürecinin çok uzadığını uygun bir dille anlatan ve konsolosluk bu dosyayı nvc den talep edip bir randevu tarihi vermişti. Hatırladığım bunlar atladigim bir detay belkide vardır ancak denemekten zarar gelmez çünkü her ne kadar dosyanız nvc de olsada size artık randevu verecek kurum konsolosluk ve bu yetkiye sahip. Bunu denediginiz için bir zarar görmez dosyanız en fazla bekleyin falan diye bir cevap alırsınız ama tersi olma ihtimalide var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |