Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• @Sibel-Demir Eşim vatandaş olduktan ortalama 40 gün sonra ikinci aşamaya geçmiştik. Sizin de hızlanır.

• Referenced by  lumos lumos 

• @egmdk inşallah teşekkür ederim

• @Sibel-Demir ben hala onay almadım vatandaşlık kısmına geçti lakin f2li olduğum için mi bilmiyorum daha uscis onayım gelmedi nvc sürecine geçmiştirsiniz diye bekliyoruz.
    Güncelleme olunca yazarsanız mutlu oluruz.eşiniz mülakat günü mü yemin etti

• @yasmin982 bir gelişme olursa yazarım tabi ,yemin töreni mülakattan 15 gün sonra oldu

• Arkadaşlar merhaba , kafama takılan bir soru var. Randevu maili alabilmemiz için önemli olan Priority Date tarihimizin current olması değil mi ? Bazı forumlarda DQ tarihimizin current olması gerektiğini yazmışlar. Bilgisi olan var mı ?

• @gizemaö Şuan PD tarihine göre ilerliyor Nisan ayı henüz açıklanmadı ama Mart ayına verdikleri randevü PD tarihi 22 Haziran 2020 İNŞALLAH Nisan ayı PD tarihinde büyük bir ilerleme olur diye bir umut bekliyoruz

• This post is deleted!

• Vize bülteni açıklandı F2A: 08 Sep 20

• @moonlight
    Gene öyle bir tarihe çekmişler ki saç baş yoldurtacak

• @ICu yine 12 günle kaçırıyorum:):):):):):) gerçekten delirmelik artık

• @moonlight

Ben 1 ay süre için bile çok üzgünüm. Hepimize çok geçmiş olsun. Geçtiğimiz yıl gibi 2020 08 September tarihinde durmazlar umarım aylarca. Artık gerçekten suyu çıktı.

• 3 aydan kısa bir ilerleme oldu ancak hiç olmamasından iyidir diye düşünmek istiyorum. Aramızda ağustos 2020 olan biri vardı sanırım doğrumu hatırlıyorum? Gelişmeleri ve randevu alınca yazarsa seviniriz

• Next ay icin 6 aylik bir artish olacak .bu bence final action diyil.
    E. VISA AVAILABILITY IN THE COMING MONTHS
    FAMILY-sponsored categories (potential movement):
    Worldwide dates:
    F1: Up to three months
    F2A (excluding Mexico): Up to six months
    F2B: Up to ten weeks
    F3: Several months
    F4: Up to four weeks

• @ilkin-93 Bu yazı yeni geldi bültene burda tam ne demek istiyorlar ben anlamadım coming months diyor gelecek aylarda ilerleme 6 aya kadar olacak toplamda 6 aymı ilerleyecek bu sene? Yada önümüzdeki ay up to 6 months bir ilerleme mi olacak enteresan

• Yurtdışı forumlarda bu eklenen yazının anlam olarak FY24 Q3 ve Q4 için yani önümüzdeki 5 ayda F2A nın en fazla toplam 6 ay daha ilerleyebileceği anlamını çıkardılar

• @patron3535 bu bence B icin olan bir sey hansiki 01.sep.2023
    Ama A icin olan bu burda diyorki artmasi qaranti diyil hetta yeniden retrogression ola bilir
    The above final action date projections for the Family and Employment categories indicate what is likely to happen throughout Quarter Three and Quarter Four of FY24. Readers should never assume that recent trends in final action date movements are guaranteed for the future, or that retrogressions will not be required at some point to maintain number use within the applicable annual limits.

• @ilkin-93 F2B için beklenti up to 10 weeks zaten oldukça düşük
    F2A da yazılandan anlaşılan 24 fiscal year up to 6 months bakalım önden yüklemelimi yıoksa her ay 30 gün gibi bir ilerleme göreceğiz Mayıs ayını merak ediyoruz şimdiden

• @patron3535 benim anladığım bu finansal yıl boyunca sadece 6 ay daha ilerleyecek. Ama garatide etmiyoruz diyor. Tabi bir anda ilerler durur mu? Ay ay mı ilerler bilmiyoruz.
    Geçtiğimiz aylarda bir göçmenlik avukati videosunda bulteni ilerletirken artık hesaplama seklini degistirdiklerini anlatmıştı ve daha iyi olduğunu o sebeple ilerleme yaşandığını bültende söylemişti.
    Belki bu yazının bununla ilgisi vardır daha fazla ön gorebiliyorlarmis artık kaç vize verebileceklerini.
    Bir ay ile kaybettik bu ay bakalım bir ay için kaç ay beklememiz gerekecek.

• @patron3535, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@ilkin-93 ... toplamda 6 aymı ilerleyecek bu sene?

Acı ama sanırım bu kastediliyor

• @ecom hocam belli bir noktada durma olacak bu verilen rakamlardan o anlaşılıyor yada arada bazı aylar hiç ilerleme olmayacak ama benim tahminim önden hızlı ilerleyip kaç vize kaldığına göre bültenin durması şeklinde

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |