DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Mülakat günü randevumuz 8.15 den 40 dk kadar önce konsolosluğun önünde sıraya girdik. Konsolosluk açıldığında,sirayla birlikte bahçeye ilerledik. Camlı bir vezneden randevu saatine göre insanları çağırıyorlar ve sirayla pasaportlarini aliyorlar. Daha sonra içeriden adınızı sesleniyorlar, güvenlikten geciyor, pasaportunuzu geri teslim alıp iç bahçeden binaya doğru ilerliyorsunuz.
    İçeride ilk önce pasaportunuzu alıp barkod yapistiriyolar. Size iki adet aynı numaradan veriyorlar. Oturup evrak teslimi için siranizin yanmasını bekliyorsunuz.
    Bizim önümüzde 14 kişi vardı ama sira hızlı ilerliyordu. Evrak tesliminde. Benden pasaportlari, birer fotoğraf, evlilik cuzdani aslını ilk önce aldı. Ben çocukların e devlet şifresi henüz olmadığı için hepimize adliyeden ve nufustan imzalı mühürlü adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği almıştım ama kendi adıma ne olur ne olmaz diyerek e devlettende bu belgeleri aldım. Dikkat ettiğim husus adlı sicil belgemde arşiv kaydı yoktur ibaresi bulunmasi ve vukuatlı nüfus kayıt orneginide en detayli nüfus aile ve varsa eski eşleri listele şeklinde aldım. Görevli hanımefendi bana e devletten yokmu diye sorunca bunları kendisine teslim ettim. Çocukların adlı sicil kaydına ihtiyac yok dedi ve geri verdi. Bu detaylari özellikle aralara ek bir deneyim olarak ekliyorum ki boşluk kalmasın. Daha sonra sponsorluk evraklari, ilişki kanitlarini aldı. İlişki kanitlari olarak ben tuğla kalınlığında Whatsapp yazışmaları,bunlari düzenledim a4 kagidina dörtlü bir şekilde tarihler görünecek şekilde bastım. Tabiki tüm yazismalari götürmek mümkün değil ama sürekli gorustugunuzu görebilmesi için mantıklı bir devamlilikla aralikli tarihlerde alınabilir. Görüntülü konuşma kayitlarida artık göründüğü için ayrıca onları almadım. Tatil faturalarımizi ve fotoğraflari, eşimin geliş gidislerini gösteren uçak biletlerini verdim.
    Daha sonra yan tarafa geçip mulakatimizi beklemeye başladık. Sanırım en son biz mülakata alindik. Çünkü iranli bir beyefendi dışında kimse kalmamıştı etrafta.
    Mülakat için sıra numaramiz yandığında. Sarışın beyefendi ile türkçe tercüman eşliğinde mülakata başladık . Sağ elimizi kaldirarak yemin edip parmak izlerimizi verdik.
    Benim için başvuru yapanin yakınlık derecesini tam ismini sordu. Eşim olduğunu ve ismini söyledim . Bilgisayardan sürekli bir şeyler yazıp, evraklari kontrol ediyordu. Sponsorunuz kim ve yakınlıginiz nedir diye sordu
    Amerikada kaç kişi aynı evde yaşayacaksınız diye sordu, sanırım sponsorlugun yeterli olup olmadigiyla ilgili bir soru olabilir bu.
    Fotograflardan bir kaçına baktı ve bir tanesine sempatik bir şekilde gülümsedi.
    Cocuklarimdan birinin yaşı sinirda olduğu için evrak verirken kalsın denilen adli sicil kaydıni görmek istedi,verdim. Ayrıca kızım küçük olduğu halde varsa onuda göreyim dedi. Eşimin ehliyet ve green card fotokopileri varsa verin dedi verdim. Evlilik cuzdaninizin fotokopisi var mı? Diye sordu var dedim, verdim.
    Daha sonra ekranda işlemlerine devam etti. Ve nihayet gülümseyerek pasaportunuz iki üç iş gününde elinizde olur, tebrikler dedi. Herhalde on kez falan teşekkür etmişimdir o heyecanla.
    Ve kuş gibi hafiflemis şekilde 4 yıllık stres sıkıntı üzüntü bitti.
    Orada karşılaştığım forumdaslarim,
    Burada yıllardır fikir alışverişi yaptığımız,güzel insan @itsmebb eksik evrak nedeniyle süreci birazcık uzamış olsada eminim yakında güzel haberler verecektir bizlere.
    Forumu sürekli takip eden ama fazla yorum yapmayan küçük bir evrak eksiği olan arkadaşımız seher.
    Beklemek konusunda ihtisas yaptığımız sabır taşı arkadasim @moonlight benim gibi onay alıp kendim almış kadar sevindiğim
    Ve kapıdan içeriye girene kadar çok güzel sohbet edip heyecanimizi paylastigimiz daha sonra forumdas olduğumuzu anladığımız , sabır taşı kader ortaklarimizdan @gizemaö arkadasim..
    Sizleri tanıdığıma çok sevindim yolunuz bahtınız açık,yuvaniz her daim huzurlu olsun. Eksik evraklar sorunu cozulenlerin güzel haberlerini sabırsızlıkla bekliyorum. Ne zaman bir dosta ihtiyacınız olursa buralardayım.
    Ay sonu nasipse eşime kavuşuyorum. Ben buradan hiç yorumlarimda avukat ismi paylaşmadım. Özelden soranlara söylemişimdir. Bunun nedeni henüz sürecimin sorunsuz bitmemiş olmasıydı. Artık bitti ve mükemmel insan ve mesleğinde çok profesyonel olan her aşamayı sorunsuz atlatmamizi sağlayan ne zaman konuşmam lazım diye bir mesaj atsam gün içerisinde beni arayıp bol bol vakit ayırıp her soruma sabırla yanıt veren. Beni yormadan leb demeden leblebiyi anlayarak sorum bitmeden cevabini aldığım. Hiç onunla alakası olmayan insanı durumlarda bile elinden geleni yapmaya çalışan, kısacası bizim için bir avukattan fazlası olan avukatımız volkan anik beyi herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
    Böyle harika bir platformun kurucusu olan @crazycells beye çok çok teşekkür ediyorum.
    Son olarak randevu bekleyen arkadaşlarım umarım biran önce sizlerdende güzel haberler alırız. Tavsiyem lütfen mulakata giderken hazırlıklı olun her şeye. Fazladan evraktan zarar gelmez ama eksik evrak yüzünden surecinizin uzaması çok büyük hayal kırıklığı oluyor.
    Uzunca yazdım umarım sıkmamisimdir sizleri anlayisiniza sığınıyorum.

• @patron3535, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@acgx evet $235 olmuş enflasyon farkı eklediler herhalde ☺️ ben ödedim hemen giriş yapmayacaksanız kart öncede adrese geliyor diye biliyorum eskiden dv sürecinde SSN müracaatıda oluyor du bu aile vizelerinde önden SSN talebi olabiliyor mu fikriniz nedir?

giriş yapmadan kart basimi yada ssn gonderimi olmuyor. Bu işlemler başvuru sahibi ülkeye ilk girişini yaptıktan sonra oluyor. Ssn talebi ds260 formunda soruluyor. Orada talep edilmişse girişten sonra genelde on gün içinde geliyor adrese. Çok nadir bazı karışıklıklar oluyor ve tekrar talep edilebiliyor.

• @ecom çok sevindimbşr eksik olmadan mülakatı geçtiğine canım darısı başımıza inşaallah en kısa zamanda eşine evine yuvana kavuş inşaallah bizde 🤲🏻🥰🥰

• @ecom hayırlı uğurlu olsun yeni hayatınızda mutluluklar 🙏🏼🙏🏼

• Ben de dün vizeyle Amerika’ya giriş yaptım giriş esnasında green card ve us citizens kısmında sıraya girip sadece pasaportumu gösterdim ve green card vizesiyle ilk kez giriş yaptığımı belirttim bunun üzerine beni secondary denilen bir kısma eskort eşliğinde götürüp orada vize paketinin paperless olduğunu gösteren belgeyi göstermemi istediler. Onlar sormasa da ben USCIS fee yi ödediğimi gösteren receipt i de gösterdim. Green cardı hangi adrese istediğimi sordular ve kartın gelmesinin 3-6ay arası sürebileceğini söylediler. Orada görevli ilginç bir soru sordu bu vizeyi almamın ne kadar sürdüğünü sordu ben de 4 yıl dedim adamcağız da eliyle 4 yapıp 4years?! diye şaşkınlıkla sordu. İşte bu da bu sistemin ne kadar uzun sürdüğüne gümrük memurunun bile şaşırıp şok olması olarak ufak bir anıydı. Umarım bu süreler bir an önce kısalır da kimse bu kadar beklemez.
    Kartın gelişi 3-6 ay sürecek dedi ama basılan vizenin 1 yıl boyunca green card yerine geçtiğini belirtti yani kartın kendisi gelmese de ülkeden giriş çıkışını yapabilecekmişim bu da çok güzel bir artı oldu. Ssn numarasına da en yakın social security administration ofisinden en kısa sürede başvurmam gerektiğini belirtti. Önümüzdeki hafta halledeceğim onu da.

• @yasmin982 amin canım darısı en kısa zamanda senin başına

• @moonlight çok teşekkür ediyorum 🙏

• @moonlight eskiden giriş yapınca green card la
    Birlikte başvurmadan SSN geliyordu. Şimdi başvuru gerekiyor herhalde.
    Covid den kaynaklı green card basımlarımda da çok uzun sıralar vardı şimdi sürenin düştüğünü görüyoruz. USCIS hesabı oluşturarak süreci takip edebilirsiniz basıldığı zaman haber veriyor 2 haftaya gelmiş oluyor.

• @moonlight tebrikler. DS260 formunu doldururken SSN istediğinizi belirtmiş miydiniz?

• @datanist Teşekkür ederim, SSN numaram olmadığını belirtmiştim evet

• @moonlight SSN numarasını istediğinizi işaretlediyseniz, gidip başvuru yapmanıza gerek yok. Yinede giriş yaptıktan 3-4 iş günü sonra numaranızı öğrenmek için SSA ofisine gidebilirsiniz. SSN card, posta ile adrese gelecektir.

• @ecom

Çok çok teşekkür ederiz. Bende hepinizi orada görüp tanıştığıma çok memnun oldum. İnşallah kalbiniz kadar güzel bi hayatınız olur. 🙏🏻

Benzer Başlıklar

• 58
  • 6498
  • 3
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.6k

| | | |