Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba re-entry başvurum onaylanmış. Sistemde reentry permitiniz oluşturuldu diyor. Kafama takılan bir kısım oldu. 1 hafta geçmesine rağmen henüz postaya verildiğine dair bir bilgi gözükmüyor uscis case tracker'da. Normalde bu şekilde kalıp sonrasında verilince mi sisteme düşüyor yoksa bu halde postaya verilmiş midir?

NOT: yeni başvuru yapanlara fikir vermesi açısından tarihler şu şekilde oldu bende

January 14, 2023 We accepted the fingerprint fee for your Form I-131, Application for Travel Document. Our Nebraska Service Center location is working on your case.
    February 11, 2023 The fingerprints relating to your Form I-131 Application for Travel Document, were taken.
    March 20, 2024 We approved your Form I-131, Application for Travel Document.
    March 20, 2024 Reentry Permit Was Produced

• @ankaralıdoktor43 Eğer re entry permitin konsolosluğa gönderilmesini istediyseniz konsolosluğa mail atın onlar kendilerine ulaştığında bir randevu vererek sizi bilgilendiriyorlar. Permit üretildikten sonra artık tracker ın bir işlevi kalmıyor diye biliyorum. Permit üretildikten 3 hafta sonrası civarı benim permitim konsolosluğa gelmiş ve teslim almıştım

• @nihalozcan

Cevabınız için teşekkür ederim. Konsolosluğa değil, Amerika’da bir tanıdığımın adresine teslim edilecekti.

• Merhabalar bugün itibariyle ücretlere güncelleme geldi I-131 başvuru ücreti 630 mu oldu? Biyometrik için ücret yok mu ? @crazycells

• @artemis61 Anladığım kadarıyla artık tek ücret 630 dolar biyometrik dahil, bu ücreti bankadan check ile mi ödemek daha uygun yoksa kredi kartı bilgilerini yazdığımız formu doldurarak ödemek mi?

• @heycan bende öyle yorumladım. Ben USPS ten money order olarak yapmıştım.

• @artemis61

ayrıca formu yeni dolduracak kişiler için bir uyarıda bulunayım ı-131 formu 2027 son tarihli olan yeni forma geçmiş ve önceki 2025 son tarihli formu hazirandan itibaren kabul etmeyeceklermiş, eğer formu daha önceden indirip dolduran varsa yeni formu indirmeleri daha uygun gözüküyor

• Merhaba, Re entry permit formunu doldururken country of citizenship bölümüne ülkemiz uluslararası ismini değiştirdiği için Türkiye mi yazdınız son başvurularda yoksa Turkey olarak mı?
    Ek olarak, normalde formu doldururken hiç boşluk bırakmayın olarak yönerge var re-entry permit için olmayan bölümlerin hepsine N/A mı yazdınız yoksa o bölümleri atladınız mı? Özellikle part 2 deki 2. ile başlayan adres bölümlerini ve part 8 deki Employment authorization for new period kısmını boş bıraktım ama bunlara N/A ve no diye cevap vermeli miydim?
    Son olarak, araştırmalarımda bir farkı olmadığını düşünüyorum ama tüm formu büyük harfle doldurdum bununla ilgili bir yönerge de yok bu konuda tersine yönelik bilginiz var mı?
    Teşekkürler

• Arkadaşlar herkese merhaba
    Arkadaşım Amerika vatandaşı ile amerikada evlilik yaptı ve green card başvuru sürecine amerikada Aralık ayında başladı. I -131 e de başvurmuştu ancak henüz çalışma izni de , seyahat izni de gelmedi. Fakat bugün üzücü bir haber aldık babasının sağlık problemi çıktı ve türkiyeye gelmek istiyor babasıyla ilgilenmek için.
    Bu başvuruyu hızlandırabilirmiyiz?
    Başvurumuzun Hangi aşamada olduğunu nasıl kontrol edebiliriz?
    İkinci bir başvurumu yapmamız gerekir mi ?
    Bu izinle türkiyede nekadar kalabilir türkiyede?
    Durumu deneyimleyen bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim.
    Beklenmeyen bir hastalık ve hızlı hareket etmemiz lazım cevaplarınızı bekliyorum

• Herkese merhaba, doğru konu başlığı hangisi emin değilim ama şöyle bir durumum var. Şubat 2023 itibari ile greencard sahibiyim. Şubat ayında greencardımı teslim almak için ilk girişimi yapmıştım. Sonrasında geçtiğimiz Ağustos ayında Amerika’ya yerleşmek istedim ama sadece 3 ay kalabildim. Türkiyeye 1 Kasım’da geri döndüm. Şimdi 6 ayım dolmak üzere. USCIS sayfasında I-131 formunda “An absence from the United States for 1 year or more will generally break the continuity of your required continuous residence for the purpose of naturalization. If you intend to remain outside the United States for 1 year or more, you may be eligible to file Form N-470, Application to Preserve Residence for Naturalization Purposes.” yazıyor.
    Aynı şekilde kendi websitelerindeki bir broşürde de “A lawful permanent resident (LPR) normally may travel outside the United States and return; however, there are some limitations. A reentry permit can help prevent two types of problems:
    • Your Permanent Resident Card becomes technically invalid for reentry into the United States if you are absent from the United States for 1 year or more.
    • Your U.S. permanent residence may be considered as abandoned for absences shorter than 1 year if you take up residence in another country.” Yazıyor. Buna göre 1 yıldan fazla kalma durumunda girişte sorun olabilir diye yorumluyorum. Ama ikinci seçenekte 1 yıldan önce başka bir ülkede ikamet etmeye başlarsanız da kaybedebileceğiniz yazıyor. Benim ikametim Miami’de, Türkiye’ye almadım, Türkiye’de çalışmıyorum da, ama Ocak 2024’te evlendim. Bir sonraki girişimi 6 aydan uzun sürede yaparsam sorun yaşar mıyım? Evlenmiş olmam Türkiyede 6 aydan uzun kalmam için makul bir sebep olarak kabul edilebilir mi? Bu konuda tecrübesi olanlar bilgilendirebilirse çok memnun olurum.

• Arkadaşlar merhaba, re-entry ile ilgili birbiri ile çelişen şeyler okuyorum ve bu konuda kafam çok karışık, yardımcı olursanız çok sevinirim.

4 Mayıs’da giriş yapacağız ancak 1 Haziran’da dönmek zorundayız. Eşim asıl talihli ve hamile. 3 Haziran’da doktor kontrolü var. Hollanda’da yaşıyoruz ve evimizi hemen satmamız da mümkün değil. Amacımız re-entry başvurusu yapıp Hollanda’ya dönmek ve 2 sene sonunda USA’e temelli yerleşmek.

• Forumda permit başvurusu yapılsa dahi 6 ayda bir giriş-çıkış yapılması gerektiğini söyleyenler var ancak bazı sayfalarda kartı korumak icin yılın en az yarisinin USA’de geçirilmesi gerektiği yazıyor. Hangisi doğru olursa olsun, bizim amacımız iki yıl boyunca USA’e hiç girmemek, çünkü o sürede temelli yerleşme şansımız yok. Permit olsa dahi kartı korumak için yılın yarısını vs. USA’de geçirmemiz gerekecekse bunu almanın mantığı nedir?

• Permitin başvuru yapıldığı tarihten itibaren degil de onaylandığı tarihten itibaren geçerli olduğuyla ilgili söylemler görüyorum. Onaylandığı tarihten itibaren ise -ki onaylanması 17 ayı bulabiliyor- bu surede USA dışında kalamayacağız. Bu durumda permitin ne anlamı kalıyor ki?

• Referenced by  Sharm Sharm 
  • Referenced by  A asiza 

• Size çok acil ve önemli bir konuda bir sorum olacak yardımcı olursanız çok memnun olurum bizim için çok acil ve önemli bir durum.
    Arkadaşım Amerika vatandaşı ile amerikada evlilik yaptı ve green card başvuru sürecine amerikada Aralık ayında başladı. I -131 e de başvurmuştu ancak henüz çalışma izni de , seyahat izni de gelmedi.
    Fakat üzücü bir haber aldık babasına akciğer kanser tanısı kondu ve türkiyeye gelmek istiyor babasıyla ilgilenmek için. (Türkiyede kimse yok bu süreci takip edecek)
    Oyüzden Bu başvuruyu hızlandırmak istiyoruz. Bu durum mümün mü?
    Bunun için ne yapmalıyız ?
    Bunun için talepte bulunacaksak bunun talep ve sonuçlanma süresi nekadar sürer? (Süre bizim için çok önemli)
    Bu izinle türkiyede nekadar süre kalabilir ? ( kemoterapi süreci olacak çünkü)
    Beklenmeyen bir hastalık ve hızlı hareket etmemiz lazım cevaplarınızı bekliyorum. @crazycells @gucarslan teşekkürler

• @duygusen Merhaba şuanda USCIS sitesinde arkadaşınız kendi hesabıyla girip seyahat izni için hızlandırma formu doldurabilir.Bu formda neden acil gitmesi gerektiğinin gerçekliğini kanıtlayacak evraklar yüklemesi isteniyor.Belki evrak yüklemeden sadece durumu anlatan bir yazı da olabilir, detayını bilmiyorum ama özetle sistemden acil seyahat izni başvurusu yapabilir

• @Candemir-Candemir merhaba, bu formun bir kodu var mı?

• @Candemir-Candemir sağolun öncelikle
    Peki uscis hesabı yok arkadaşımın, evrak işlerini bir avukat yönetiyor onada sorduğumuzda yüzyüze görüşmeniz lazım demiş ama bizim araştırdığımız kadarıyla yüzyüze görüşmeye gerek yok sanırım?
    Bu uscis hesabı greencard sürecinde avukat tarafından açılmış bir hesapmıdır? Yoksa biz uscisten bir hesap açabiliyormuyuz?
    Başvurudan itibaren başvuru sonucu nekadar sürede belli oluyor?
    Birde bu seyahat iznini aldığında nekadar abd dışında kalabilir? hastalık sebebiyle türkiyede olacağı için süreç uzun olabilir

• @Erhan-2 hesabınıza giriş yaptığınız zaman Expedite Request gibi bir seçenek olmalı.Oradan adım adım doldurmak gerekiyor.Ben doldurmadım, sadece böyle birşeyin var olduğunu biliyorum

• @duygusen normalde kendisi hesap oluşturup case lerini kendi oluşturduğu hesaba ekleyebilir.Avukattan case numaralarını alsa yeterli

• @Candemir-Candemir her bir forma ait receive number mı case number dediğiniz

• @Candemir-Candemir bu case number dediğiniz eve gelen formlarda yazan receive number mıdır

• @duygusen evet. O kodları kullanarak işlem yapabilirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |