DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @TUBEREİZ 1-2 gune alabilirsiniz sistemde hemen aktif olmuyor bazen.

• @Doğuş-Yavuz biz 2022 13 aralıkta başvurmuştuk 2024 14 şubatta vize mülakatım vardı. Bu yıl 1 martta da ABD’ye giriş yaptım. Vize mülakatına kadar 14 ay sürdü. Ama şimdi süreler kısa max 1 yıl gibi. Şimdi noa2 alan arkadaşlar 4-5-6 ayda alıyorlar benim 10 ay sürmüştü.

• @ob16222 cevaplar icin cok tesekkur ederim. Ulkeden cikmadigim surece herhangi bir sorun olmadigini goruyorum, bu cok guzel. Greencard surecini zaten baslattik, sanirim 5-6 ayda sonuclaniyormus. Peki greencard aldiktan sonra kac yil gecerli, permanent resident mi oluyorum alinca? Greencardla omur boyu amerikaya girip cikabiliyor muyum? Ben burada esimle mutluyum ve arkamda hicbir sey yok, sadece tatil icin ulkeden cikariz belki ilerde.
    Biliyorsunuz K1 vize asamasi baya zordu ve stresliydi, evlilikten sonraki surec te mi stresli? Kaygilanacak bir durum var mi? Surec boyunca kanit toplayin falan dedi avukat, birlikte yapilan alinan seyler. Siz neler tavsiye edersiniz Evidence olarak?

• @Joshua-Vanberg hocam ilk gc 2 yıl. Sonra uzatıyorsunuz vatandaşlık işlemleri vs. Başvuru yaptıysanız ne kanıtı toplayacaksanız ki anlamadım avukatınızla konuşmanızı tavsiye ederim sürecin geri kalanını.

• Ben ve kız arkadaşım yaklaşık 7 aydır sevgiliyiz ve cr-1 yapmak istedik falat geliri bunu karşılamıyor çocuklarda var tabi, fakat K1 için geliri karşılıyor.

Cr1 için evlilik oldugundan dolayı kanıt bir tık daha iyiye işaret oluyor fakat K1 için bu benim için sıkıntılı olabilir mi? Asıl sorum şu

-1 kere yüz yüze geleceğiz türkiyede
    -Şubat ayından beri wp'den konuşmalarımız var
    -Kendisinin annemle 2-3 kere görüntülü konuşma ekran görüntüsü var
    -Benim onun çocuklarıyla görüntülü ekran görüntülerim var
    -Hediye aldıgıma dair sosyal medyada paylaşımlarımız var
    -Buraya geldigi zaman evlilik olmayacağı için nişan gibi bir şey yapacağım organizyon şirketi ile anlaşıp.

• geldigi zaman uçak biletleri otel rezervasyonu veya kısacası yediğimiz gittiğimiz her şeyin dekontu ve görüntüsünü alacağım
      Kanıt için aklınıza gelebilecek her şeyi kısacası...
      Sorum şu k1 için bunları yaptıktan sonra yeterli kanıt sayarlar mı? Red yeme oranım olabilir mi? 1 kere görüştüğümüz için.

• !!!!!!!!!! NİŞANLIMIN BABASI SPONSOR OLACAK VE I-134 FORMU DOLDURACAK
    ---ANCAK AMERİKA'DA SON 1 YIL VERGİ ÖDEMEDİ BU BANA SPONSOR OLMASINDA BİR PROBLEM YARATIRMI VİZENİN REDDİNE SEBEP OLUR MU?
    -------YADA HİÇBİR ETKİ YAPMAZ SPONSOR OLMASINDA SAKINCA YOK MU?
    -----ARTI BİLGİ OLARAK AYLIK YAKLAŞIK 4.000 - 4.500 DOLAR KAZANIYOR BABASI GELİRİNDE BİR PROBLEM YOK
    ----VE GEÇEN SENELERDE VERGİ ÖDEDİ SADECE 1 YIL VERGİ ÖDEMEDİ YANİ VERGİ DÖKÜMÜ OLARAK SADECE 2021-2022 VERGİ DÖKÜMÜ VAR.

• @Diren-taşkın hocam kısa ve net olarak cevap vereyim k1 vizesi için başvurudan önce 2 yıl içinde en az 1 kez yüz yüze görüşme şartı var ve siz bu şartı sağlıyorsunuz. 10 defa görüşmeniz ile 1 defa görüşmeniz arasında bir fark yok memur için şartı yerine getirdiğinizden dolayı diğer destekleyici kanıtlarınız da yeterli. Bu arada k1 de dosyanızın red olma ihtimali çok düşük ya yanlış doldurduğunuz için ilk aşama da ret ederler ya da yalan beyanda bulunursanız ve bir şekilde anlarlarsa onun dışında en fazla ek kanıt talebinde bulunurlar başarılar.

• @ob16222 vatandaslik icin mulakat vs icin simdiden iliskinizle alakali seyleri kaydedin, foto fatura tatiller vs ikinize ait seyleri biriktirin dedi. bazen internette goruyorum vatandaslik isleri uzun olabiliyor sanirim. o durumda greencardi uzatiyolar mi?

• @Joshua-Vanberg hocam sürelere bu kadar takılı kalmayın herkesin dosyası farklı olabiliyor. O vakit gelince tekrar bakarsanız sürelere. Siz daha ilk green kartınızı almadan vatandaşlık işlemlerinin süresini düşünüyorsunuz 🙂 2. Green kartınız 10 yıllık olacağı için kafanıza takmayın uzatma işlemini

• Bundan sonraki surece hakim degilim, bilgiler de birbirine karisti, o yuzden en iyisi foruma sorayim dedim. Burada olduktan sonra vatandasligin acelesi yok zaten, onemli olan esimle beraberligimiz. Bunun icin cok buyuk mucadele verdigimizi dusunuyoruz. Bundan sonra kaygilanacak bir sey olmadigini bilmek istedim hepsi bu

• @Joshua-Vanberg hocam kaygılanacak bişey olduğunu zannetmiyorum tabi siz kendi durumunuzu benden daha iyi bilirsiniz sonuçta özel hayatınız ancak gc başvurusu yaptıysanız eşiniz ile birlikteyseniz gerisinin çok önemli olduğunu düşünmüyorum şu süreçte çünkü merak ettiğiniz soruların cevabı 15 ay sonraki süreç için o zamana kadar bu süreçlerde bir çok prosedür değişir. Örneğin k1 sürecinde green kartta mülakat yok artık çok nadir çağırıyorlar kartı basıp yolluyorlar onaydan sonra , aos paketi 1200 küsür dolardı şimdi ona zam geldi vs vs. O yüzden şu an ki dosyanızı gönderdiyseniz green card için gerisi çok önemli değil.

• !!!!!!!!!! NİŞANLIMIN BABASI SPONSOR OLACAK VE I-134 FORMU DOLDURACAK
    ---ANCAK AMERİKA'DA SON 1 YIL VERGİ ÖDEMEDİ BU BANA SPONSOR OLMASINDA BİR PROBLEM YARATIRMI VİZENİN REDDİNE SEBEP OLUR MU?
    -------YADA HİÇBİR ETKİ YAPMAZ SPONSOR OLMASINDA SAKINCA YOK MU?
    -----ARTI BİLGİ OLARAK AYLIK YAKLAŞIK 4.000 - 4.500 DOLAR KAZANIYOR BABASI GELİRİNDE BİR PROBLEM YOK
    ----VE GEÇEN SENELERDE VERGİ ÖDEDİ SADECE 1 YIL VERGİ ÖDEMEDİ YANİ VERGİ DÖKÜMÜ OLARAK SADECE 2021-2022 VERGİ DÖKÜMÜ VAR

• @ob16222 tesekkur ederim, gereken yanitlari aldim. Burada k1 le gidenler ulkeye girip evlendikten sonra nasil bir surecten gecti onlari okumak icin geldim bulamadim. Her seyi eksiksiz yaptigimizdan emin olmak istedim. huzur icinde yasamaya devam 🙂 Darisi tum bekleyenlere.

• @ob16222 Amerikaya ilk girisinizden itibaren elinizide I-94 Border formu oluyor 90 gunluk bir form bu form expired olmadan almaniz gerekiyor 90 gun icerisinde, eger alamazsan green kart bekliyosun eligible olman icin kanit istiyorlar. benim SSN numaram var ama fiziksel kagidi yok delivery caldi herhalde, o yuzden fiziksel kart icin green karti bekliyorum

• @yigit-mert-celik Hocam zaten 90 gun icinde evlenmezseniz k1 vizeniz de expired oluyor. I94 kagidi ulkeye hangi maksatla ve hangi tarihte girdiginize dair bir form. Turistik olarak giris yaptiginizda da alabilirsiniz bir isinize yaramaz orasi ayri. K1 de evliligin ulkeye giristen 90 gun icinde yapilmazsa sonra ki surecte problem oldugunu bir kac kisiden duydum ne kadar dogrudur bilmiyorum. Hocam ssn numaraniz umarim calinmamistir burada SSN calinmasi demek cok farkli problemler acabilir basiniza.

• @ob16222 evet biliyorum SSN’e basvururken officer bu kagidi istiyor sizden expireddan once ve sonra olarak tam 5 kez basvurdum son 3 u reddedildi kanitlayamadigim icin, post officedan gelen kagittada refused oldugu yaziyordu bu sebeplerden. Bildigim kadariyla border expired olmadan SSN card alabiliyorsun. evet oyleymis esim de ayni seyi soyledi ama elden ne gelir bilmiyorum post office aradim polisi aradim kimse yardim etmedi. bi de ustune dalga gecer gibi buldunuz mu diye aradilar. 5 basvurusumun 2 tanesi geldi eve, yani cokta bir sey yapamadim acikcasi. su anlik bir problem yok bakalim

• @yigit-mert-celik I-94 internetten indirip verdiniz değil mi?

• @Nugbug evet

• Selamlar herkese,Yakında evleneceğiz ve aos sürecine hazırlık yapıyoruz.Türk vatandaşından istenilen evraklarda doğum belgesi yani nüfus kayıt örneği türkçe olarak verilebilir mi ? Deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

• Emirin sordugu soruya ben de cevap ariyorum. Ayrica work permit belgelerinin online yapilabildigine dair bi yazı okudum uscis sitesinde. Online yapan var mi daha once

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.2k

| | | |