Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ayvalik10 Ev kiraladınız 6 aylık = 6 *1000$=6000$ + 2000$ depozito oldu toplam 8000$ + Araba aldınız minimum 3000$ toplam oldu 11000$, 6 ay iş bulamadın oldu toplam 17000 $ yani kişi başı minimum 20 bin $ zaten aklı başında aile sahibi biri cebine koyar gider🤷♂️sigorta zaten mecbur oldu Artık 10 bin $ ona yazdim! Uçak bileti minimum 2 bin $ ..Benim Fikrim Tek kişi için minimum 30 bin $ bankada göstermek lazım, 2 kişi için 50 bin $ , yok ev tapusu araba ruhsatı bunlar boş bence! Sonuçta biz göç edeceğiz turist vizesi başvurmuyoruz! Konsolosluk sen rezil olma ABD de diye bu miktarları istiyor zaten🤷♂🤷♂

katılıyorum, hatta araç ve kira çok düşük yazmışsın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Passion, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Hesap dökümü yeterli bulunmayan kişilerden istenen sponsor nasıl okuyor tam olarak? Yasal olarak abd'de yaşayan, evi, düzenli geliri olan bir tanıdığınızın olması şeklinde mi? Bir süreliğine masraflarınızı karşılamayı kabul etmesi de mi gerekiyor?

Su konuyu incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• 8 Kasım günü gerçekleştirdiğimiz mülakat sonucunda eşimle birlikte vizemizi almış bulunuyoruz. Öncelikle bugüne kadar gördüğümüz en yararlı forumun yaratıcısı, usanmadan sıkılmadan bin kere sorulmuş sorulara bile bizi aydınlatıcı cevaplar veren @crazycells'e teşekkürlerimizi sunuyorum. Verdiği güncel bilgiler ve hayat kurtarıcı listeleri için@Muhtaradana'ya ve geçmiş yıllar mülakat deneyimlerini tek bir yerde derleyerek bizi büyük bir araştırma derdinden kurtaran @bolatmali'na teşekkür ederiz.

Herkesçe malum konular dışında bizim dikkatimizi çeken hususlara değinmek istiyorum.
    Eğer bir devlet kurumunda yaptırmayacaksanız aşı, aşılara bağışıklık testi gibi konularla boşuna zaman, para harcamayın. Doğrudan gidip sağlık kontrolü sırasında ne yapılıyorsa yaptırın, başınız ağrımaz.

Evlendikten sonra pasaportumu değiştirmemiştim. Bundan dolayı elenir miyim diye ecel terleri döktüm. Pasaportu değiştirip konsolosluğa gönderdim gelince değiştiririz bilgileri dediler ve öyle de oldu. DS-260 formunu sürekli açtırıp değiştirmeye gerek yok görmüş olduk, bilginize.

Sabah 08.30'daki mülakatımız için 7.50'de gittik ve içeride 4 saat kadar bekledik. Burada deneyimlerini paylaşan değerli forum üyeleriyle karşılaşmışızdır. İlk önce belgelerimizi alan Türk hanım çok yardımcıydı ilk andan moralimizi düzeltti. Mülakatımızı kırklı yaşlardaki güleryüzlü beyefendiyle yaptık. TR'deki yıllık gelirimizi, toplam malvarlığımızı, meslekte kaç yıllık tecrübemiz olduğunu, orada mesleğimizle ilgili neler yapacaklarımızı sordu. Bize sigortaya ilişkin birşey sormadı. Genel bilgimiz vardı ama poliçe örneğimiz yoktu. Vizemizin onaylandığını ve geçerli ABD turist vizelerimizin iptal edildiğini söyledi. Yine de detaylı sorular biraz terletmedi değil. Biz İngilizce konuşmaya başladığımız için mülakat İngilizce gerçekleşti. Bundan sonra iş ve ev aramaları ve orada nasıl bir hayatın bizi beklediğini merakla beklemekle ve bunlar için de forumu takiple geçecek. Herkesin hayırlısıyla vizesine kavuşmasını ve ABD'de hayal ettiği gibi bir yaşamı olmasını diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CanerM, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@CanerM, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba ;
    Konsolosluk onayı alan tüm arkadaşlarımızı tebrik eder , yeni hayatlarında başarılar dilerim.
    AP'ye kalan arkadaşlarımızın bir an önce onay alabilmesini umut ediyorum.

Sorum :
    Bu sene , bu zamana kadar mülakata giren arkadaşlarımız içerisinde kronik bir sağlık problemi olan birisi var mıdır ?
    Varsa muayenede ve konsolosluk görüşmesinde konusu geçti mi ? Sorun oldu mu ?

Kronik hastalığınızın olması vize alabilmenize engel değil. Bunu geçmiş deneyimlerde görmüştük.
    Eğer bulaşıcı yani etrafınızdakilere zarar verebilecek bir hastalığınız varsa sorun oluşturabiliyor.

Evet biliyorum kronik rahatsızlığın geçtiğimiz yıllardaki mülakatlarda problem olmadığını ancak , zorunlu sağlık sigortası bu yıl çıktığı için tutumlarında bir değişiklik oldu mu , onu merak ettim.
    Ayrıca kronik rahatsızlığı olan birisi için sağlık sigortası ücreti çok farkediyor mu ?
    Abd'de tavsiye edilen , f/p'lı sağlık sigortaları var mıdır , mülakata gidildiğinde konsolos yetkilisine de sunabileceğimiz ?
    Ayrıca Sn. @crazycells ve Sn. @Muhtaradana'nın da yorumlarını öğrenmek isterim.
    Teşekkürler.

forumdaki saglik sigortasi konularini gozden gecirebilirsiniz, ayrica surada resmi site de var:

• ⭐⭐⭐

@lawyer40
    Tebrik ederim, çok sevindim sizler adına 🙂
    Yeni hayatınızda şimdiden başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@lawyer40 tebrikler yeni hayatınızda mutluluk ve başarılar.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@lawyer40, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

8 Kasım günü gerçekleştirdiğimiz mülakat sonucunda eşimle birlikte vizemizi almış bulunuyoruz. Öncelikle bugüne kadar gördüğümüz en yararlı forumun yaratıcısı, usanmadan sıkılmadan bin kere sorulmuş sorulara bile bizi aydınlatıcı cevaplar veren @crazycells'e teşekkürlerimizi sunuyorum. Verdiği güncel bilgiler ve hayat kurtarıcı listeleri için@Muhtaradana'ya ve geçmiş yıllar mülakat deneyimlerini tek bir yerde derleyerek bizi büyük bir araştırma derdinden kurtaran @bolatmali'na teşekkür ederiz.

Herkesçe malum konular dışında bizim dikkatimizi çeken hususlara değinmek istiyorum.
    Eğer bir devlet kurumunda yaptırmayacaksanız aşı, aşılara bağışıklık testi gibi konularla boşuna zaman, para harcamayın. Doğrudan gidip sağlık kontrolü sırasında ne yapılıyorsa yaptırın, başınız ağrımaz.

Evlendikten sonra pasaportumu değiştirmemiştim. Bundan dolayı elenir miyim diye ecel terleri döktüm. Pasaportu değiştirip konsolosluğa gönderdim gelince değiştiririz bilgileri dediler ve öyle de oldu. DS-260 formunu sürekli açtırıp değiştirmeye gerek yok görmüş olduk, bilginize.

Sabah 08.30'daki mülakatımız için 7.50'de gittik ve içeride 4 saat kadar bekledik. Burada deneyimlerini paylaşan değerli forum üyeleriyle karşılaşmışızdır. İlk önce belgelerimizi alan Türk hanım çok yardımcıydı ilk andan moralimizi düzeltti. Mülakatımızı kırklı yaşlardaki güleryüzlü beyefendiyle yaptık. TR'deki yıllık gelirimizi, toplam malvarlığımızı, meslekte kaç yıllık tecrübemiz olduğunu, orada mesleğimizle ilgili neler yapacaklarımızı sordu. Bize sigortaya ilişkin birşey sormadı. Genel bilgimiz vardı ama poliçe örneğimiz yoktu. Vizemizin onaylandığını ve geçerli ABD turist vizelerimizin iptal edildiğini söyledi. Yine de detaylı sorular biraz terletmedi değil. Biz İngilizce konuşmaya başladığımız için mülakat İngilizce gerçekleşti. Bundan sonra iş ve ev aramaları ve orada nasıl bir hayatın bizi beklediğini merakla beklemekle ve bunlar için de forumu takiple geçecek. Herkesin hayırlısıyla vizesine kavuşmasını ve ABD'de hayal ettiği gibi bir yaşamı olmasını diliyorum.

hayirli olsun, bundan sornaki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐

@lawyer40 tebrikler mutlu huzurlu güzel bir yaşamınız olsun (zaten turist vizeniz varmış önceden alışkınsınızdır oralara ortama vs.)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Istenilen para miktarini kisi basi X dolar diye yazmaktansa; ilk kisi icin X.000 $ , sonra her ekstra kisi icin Y.000 $ dolar diye dusunmelisiniz arkadaslar, resmi cizelgelerden konsolosun da boyle dusundugunu biliyoruz. Zaten mantikli olan da bu, aile olunca kisi basi harcama, bekar kisilere gore daha az oluyor.

Ayrica maddi birikimi yetersiz gorunen arkadaslara red verilmiyor, sadece sponsor bulmalari icin ekstra zaman veriliyor. Bunu da yazayim ki bu arkadaslar icin "red alan kisiler" tabirinden vazgecelim 🙂 Dosyaniz teoride 2020 mali yilinin sonuna kadar acik kalabilir, ama tabii ki vizelerin tukenmesi, azalmasi gibi bir nedenden dolayi son aylara bu islemleri birakmamak gerekir. Bu durumdaki arkadaslar en yakin zamanda istenilen belgeleri konsolosluga gondermeli ve vizelerini garantiye almali.

Su an -aslinda her zaman oldugu gibi- maddi yeterlilik konusunda en garanti cozum yolu, kisinin ABD'den bir sponsor bulmasi ve sponsorluk evraklarini kendi maddi birikimiyle beraber konsolosa sunmasi. Bu konudaki bilgileri su baslikta bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• @lawyer40 Tebrikler yeni hayatınız da başarılar.Hangi eyalet belirttiniz başvuru formunda ? Bankada ne kadar gözterdiniz? kaç kişilik ailesiniz ? sorularımı mazur görün burada ki arkadaşlar için örnek teşkil etmesi açısından.

• @crazycells Para konusunda ve diğer konularda her bir katılımcı kendi özelinde değerlendiriliyor, anladığım kadarıyla.Tabi ki x rakam 1 kişi y rakam 3 kişi geçmişler mülakatı ona göre biz de bu rakamları sunmalıyız doğru olan bu rakam gibi düşünmemek lazım.Elimizde ki imkanlar doğrultusun da en fazla ne yapabiliyor isek onu beyan etmeliyiz(sanki kazandım da konuşuyorum bende ).Her ne denirse densin vize alınıncaya kadar bu tartışma uzar gibi 🙂 yarın biri 5 k ya aldım der ve 40 kişi aa bak 5k ya almış bizde 5 gösterelim diyen bir kesim de çıkar burada 😃

• Merhaba herkese, genel bir sorum olacak; simdi mulakata giren arkadaslardan aldigimiz geri donuslere göre Turkiye'deki işimiz ve tecrubemizle birlikte, ABD'de burdaki işimizle ilgili neler yapabilecegimiz tarzinda sorular sorulmus.. Bu konuda aklima takilan şey, herkes Turkiye'de yaptığı işi mi yapacak orada? Ayrica burada yapmadigimiz ancak yetenegimizin oldugu veya hobi olarak ugrastigimiz bir alanda calismak istedigimizde bunu nasil dile getirmeliyiz? Mülakat asamasinda problem teşkil eder mi bu durum? Geçmiş yillarda bu durumla ilgili herhangi bir olay yasayan oldu mu? @crazycells @Muhtaradana

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@recii35 sen amerikaya gidince nasıl para kazanmayı düşünüyorsun. Delivery olayını yazmadan başka bir yöntem söyler misin. İşte bu yöntemi konsolosluk duymak istiyor. Çünkü hükümete artık aç kalacak yada devletin eline bakacak insanlar istemiyorlar. Kısacası bedavacı beleşçi insan istemiyor. Şimdi sen nasıl para kazanacaksın mesleğini yapmadan.

• @ayvalik10 şöyle anlatayim ben memurum😀 bence gayet makul bir neden meslegimi yapmak istememem diye dusunuyorum.. Elimden mobilyacilik geliyor ama bununla ilgili resmi olarak bir yerde calismisligim yok.. Kendime ait bir atolyem var ve elimden geldigince orada bir seyler yapiyorum.. Bunu orada kazanca donusturebilecegimi dusunuyorum ama iste resmi olarak kanitlayamam problem bu..

• @recii35 mutlaka bu konularda bir kurs vardır. Bir araştırın herkesin kendi mesleğini yapmasına imkan yok bence de.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@recii35 peki yer değiştirelim senin gibi bir insan geliyor yetki sende bu kişi için ne düşünürsün yaşaması hakkında

• ⭐⭐⭐

meslekle ilgili halk eğitimin açtığı kurslar var buralardan pekala ilgili meslek dalları ile alakalı sertifikalar alınabilir.

• @ayvalik10 tabi o konuda hakli olabilirsiniz fakat is mektubu almayi düşündüğüm yer de bir mobilyaci.. Su zamandan sonra halk egitim kurslari da yetismez sanirim ama mulakata yaptigim islerle ilgili fotograflar gotursem etkisi olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Para konusunda ve diğer konularda her bir katılımcı kendi özelinde değerlendiriliyor, anladığım kadarıyla.Tabi ki x rakam 1 kişi y rakam 3 kişi geçmişler mülakatı ona göre biz de bu rakamları sunmalıyız doğru olan bu rakam gibi düşünmemek lazım.Elimizde ki imkanlar doğrultusun da en fazla ne yapabiliyor isek onu beyan etmeliyiz(sanki kazandım da konuşuyorum bende ).Her ne denirse densin vize alınıncaya kadar bu tartışma uzar gibi 🙂 yarın biri 5 k ya aldım der ve 40 kişi aa bak 5k ya almış bizde 5 gösterelim diyen bir kesim de çıkar burada 😃

Evet, ama forumdaki amac -en azindan benim amacim- herkese yarayabilecek bir formul bulmak ki durum herkesin kafasinda az cok sekillensin. Zaten forumun ilgili bolumlerinde son karar verici kisinin konsolos oldugu yaziyor. Tabii ki "ben bu formulu uygulamadim, daha az gosterdim ve vize aldim diyen" kisiler olacak, bu kisiler her yil oluyor zaten 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |