Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Nothing-Man bekar biriysen evet bence harika biryer 😉 hokey antrenörlüğü için tampa'dan çagırdılar görüşmeye... Bakalım az kaldı... Bütün süreçleri forumdan paylaşmaya özen gösteriyorum. Çünki şahsen birçok seyi buradan öğrendim...

• bekarlık sultanlıktır 🙂 🙂 bekliyor olacağız(m) Tampa da yaşayan türkler de vardı sanırım, şehir resimlerde çok hoş umarım olur.

• ⭐⭐⭐⭐

Bu konuda gidişini yazan arkadaşların anlattıklarını ilk sayfadan itibaren keyifle okudum. En hoşuma giden, nasıl yapacağız nasıl edeceğiz diyen bazı üyelerin 5-6 sayfa sonraki nasıl yaptıklarını anlattıkları yorumları oldu. Canlı bir tecrübenin öncesi ve sonrasını gözlemleyebildiğimiz güzel bir başlık olmuş. Biz hala ve henüz piyango katılımcısı rolünde olduğumuzdan bu başlığa bir tecrübe yazmak mümkün olacak mı ne kadar zaman alacak bilemiyorum. Dikkat ettiğim şey, pek çok kişinin ilk girişlerinden sonra 1-2 hafta içinde dönme planı yapıp 2. 3. seferlerde kesin göçü gerçekleştirmeleri, ya da böyle planlamaları. İlk seferde kalıcı olarak göçmek için yeterli araştırma yapmak ve Türkiyedeki bağlarını kesmek için gerekli zaman kalmıyor mu acaba. Başa gelmeden bilinemediğinden bunu düşünüyorum. Ben şahsen ağda yapar gibi cart diye çekip bir seferde halletmek taraftarıyım. Elbette her adımı zor bir süreç. Mali ve psikolojik olarak yorucu ve belki zaman da dar. Ancak gidip gelmek, iki arada bir derede olmak hisleri beni daha çok yıpratır gibi geliyor. Eğer bir gün GC kazanırsak ve vize basımından sonra 6 aylık sürem,z kalmış olursa, bu 6 ay içinde her tür hazırlığımızı yapıp bir seferde gitmek isterim.

• Merhaba, yakın bir süre içinde Houstan'dan Amerikaya giriş yapacağım. Sorum; havaalanından konaklayacağımız yere uber-lyft haricinde ulaşım imkanı bulunuyor mu? Bulunuyor ise bir günlük araç kiralama ile kıyaslandığında hangi yol fiyat olarak daha makul olacaktır? Havaalanı ile konaklayacağımız yer arası ortalama 50-60 Km. Doğru başlık altına mı soruyorum emin değilim yanlış ise kusura bakmayın lütfen doğru yere taşıyabilirim sorumu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mayk, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhaba, yakın bir süre içinde Houstan'dan Amerikaya giriş yapacağım. Sorum; havaalanından konaklayacağımız yere uber-lyft haricinde ulaşım imkanı bulunuyor mu? Bulunuyor ise bir günlük araç kiralama ile kıyaslandığında hangi yol fiyat olarak daha makul olacaktır? Havaalanı ile konaklayacağımız yer arası ortalama 50-60 Km. Doğru başlık altına mı soruyorum emin değilim yanlış ise kusura bakmayın lütfen doğru yere taşıyabilirim sorumu.

Google maps'ten toplu tasima hizmeti var mi diye bakabilirsiniz; eger toplu tasima yoksa genelde taksi, ozel ulastirma servisleri, shuttle'lar veya uber/lyft gibi alternatifler mevcuttur... havalimaninin sitesinden kontrol edebilirsiniz, liste olmasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mayk yaşayacağınız yeri yazmadığınız için kimse yardımcı olamaz bölgeyi yazarsanız size @mhepekiz olsun @semavi yardımcı olur

• @crazycells çok teşekkür ederim değerli bilgiler için.

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim cevabınız için. Açıkcası geçici bir konaklama yeri olacağı için yazmak gereği duymadım.

• @mayk houston’da toplu tasima cok kisitli. Gideceginiz yere ulasmaniz saatler alabilir. Eger bir gunluk araba kiralamayi dusunuyorsaniz iyi bir tercih olmaz sayet araci havaalanina geri teslim etmeniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mayk, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhaba, yakın bir süre içinde Houstan'dan Amerikaya giriş yapacağım. Sorum; havaalanından konaklayacağımız yere uber-lyft haricinde ulaşım imkanı bulunuyor mu? Bulunuyor ise bir günlük araç kiralama ile kıyaslandığında hangi yol fiyat olarak daha makul olacaktır? Havaalanı ile konaklayacağımız yer arası ortalama 50-60 Km. Doğru başlık altına mı soruyorum emin değilim yanlış ise kusura bakmayın lütfen doğru yere taşıyabilirim sorumu.

Surada tum secenekler listelenmis: https://www.fly2houston.com/iah/shuttles-buses/

• ⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 hayırlı olsun. Yeni yaşamınızda mutluluklar diliyorum. Şansınız bol olsun☺

• @mayk https://www.lyft.com/rider/fare-estimate
    Lyft 45-50$
    Lyft XL 85-93$
    gibi gosteriyor. Verdigim linkten kesin adresleri yazip yaklasik fiyat alabilirsiniz. Ama genelde cok fazla degisken isin icine girince bu rakamlar dusuk cikabiliyor.

• Merhaba,
    Trump un yeni çıkarttığı göçmenler için Sağlık Sigortası yürürlüğe girdi mi?
    Ocak ayında ilk girişimizi yapacağız ve 10 gün sonra geri döneceğiz. Temmuz 2020 gibi de yerleşmeyi planlıyoruz. sigortayı 30 gün içerisinde yaptırmamız mı gerekiyor. yaşamadığımız halde. Türkiyede sağlık sigortamız var bunu kabul ederler mi?

• Yasaklı

@asel, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Ocak ayında ilk girişimizi yapacağız ve 10 gün sonra geri döneceğiz. Temmuz 2020 gibi de yerleşmeyi planlıyoruz. sigortayı 30 gün içerisinde yaptırmamız mı gerekiyor. yaşamadığımız halde. Türkiyede sağlık sigortamız var bunu kabul ederler mi?

göçmenler için sağlık sigortası diye bir şey mi çıktı? benim haberim yok vallahi varsa biz de yaptıralım bari

• ⭐⭐

Gocmenler icin sağlık sigortası degil de göçmenler icin sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu gelecek sanırım. Henüz bir gelişme yok diye biliyorum.

• Yasaklı

@Edelweiss bu dediğiniz sakın "ülkeye gelecek göçmenlerin kendi sağlık giderlerini karşılayacak gücünün olduğunu kanıtlaması gerekiyor" olmasın?

• ⭐⭐

@mhepekiz Farklı bir şey mi söylemişim yukarda? 🙂

• Yasaklı

@Edelweiss sigortayla bu farklı şeyler ki. yani 5 milyon dolarınız var diyelim sigorta yaptırmadan da sağlık giderlerinizi karşılayabilirsiniz.. bence ziyadesiyle farklı. gücünüzün olması başka, sigorta zorunluluğu başka şeyler ki burada sağlık sigortası zorunluluğu kimse için yok...

• ⭐⭐

@mhepekiz Yalnız soz konusu beyanname 30 gün içinde sağlık sigortası yaptırmayan veya sağlık masraflarını karşılayacak kaynakları olmayan göçmenlerin ülkeye girişlerinin yasaklanmasını kapsıyor.

• Yasaklı

@Edelweiss ülkeye girdikten sonraki 30 gün içinde sağlık sigortası yaptırmamı bekliyorsa girişi nasıl engelliyor 🙂 Burada bir tuhaflık yok mu 30 gün karantina da mı tutacak. "Sağlık sigortası yaptırmayanı atarım ülkeden" derse o başka ama şu ana kadar öyle bir şey duymadım ben

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |