Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahmeter32 https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx
    Buradan giriş yapıp kontrol edebilirsiniz.

• @Archie Göçmenlik görüşmelerine bakiyordu.Herkesin dedigine göre yeni baslamis galiba.Cok soru soruyor cok bekletiyordu insanlari

• @sadoshaq Teşekkürler cevabınız için. Süreçte kolaylıklar dilerim umarım gönlünüzce olumlu sonuçlanacaktır.

• @tugbafurkan Tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar dilerim

• Selamlar,

Vize mulakatimiz gerceklesti. Maalesef bizim de bankadaki miktar yeterli bulunmadi. 😕

3 kisilik bir aileyiz. Bankada 10k dolar + araba + ev vs gosterdik. Bankadaki miktar az olsa da gosterdigimiz ek mali kaynaklardan dolayi bir sorun olmayacagini dusunuyorduk. Sonucta KCC bize gonderdigi maillerde vizeniz onaylanmadan hicbir seyinizi satmayin diyordu.

Herneyse.. Siyahi beyefendi ile ingilizce olarak mulakat gerceklesti. Sarisin bayan da yaninda oturuyordu ve devamli olarak konusuyorlardi. Esim asil talihli ona yapacagi is ile ilgili sorular sordu. Nereye gidecegimizi sordu. Houston dedi esim. Konusma sirasi hic bana gelmeden kizim ve benim parmak izimizi bile okutmadan bankadaki miktarin az oldugunu ve sponsor bulmamiz gerektigini soyledi ve bize isaretledigi kagidi verdi. Mulakati bitiriyordu bu sekilde. Esim ek mali kaynaklarimizin oldugunu ve vize onaylanmadan hicbir seyi satmamamiz yazildigi icin bankadaki miktarin su anda az oldugunu soyledi. Ek mali kaynak belgelerimiz ellerinde idi, soyle bir tekrar bakti belgelere. Arabanizi vs satacaginizdan emin olamayiz dedi. Bankada nakit paranin olmasi gerektigini soyledi. O sirada ben sordum eger arabayi vs satar ve bankaya koyarsak bu yeterli olur mu dedim. Evet dedi. Peki ortalama ne kadar gostermemiz gerekiyor dedim. Net konusmadi. Verdigi kagidi okumamiz gerektigini soylediler, sorularimizi kisa cevaplarla gecistirdiler. Verdigi kagitta sponsor gostermemiz gerektigi yaziyor, bankada daha fazla para gosterin filan yazmiyor zaten. Bana ne is yapiyorsun vs hicbir soru sormadilar.Benim parmak izimi almadiniz bile dedim. Haa evet haklisiniz dedi. Sonra kizimizin da parmak izi ornegini esimden aldilar. Siz siz olun eger unuturlar ise uyarin yoksa parmak izi vermek icin tekrar Ankara ya gelmek zorunda kalirsiniz.

Ben yazilimciyim bana hic bir soru sormadilar. Egitimli modern insanlariz. Hani baska nedenler arayanlar icin yazayim dedim. Amerikaya gittigimizde devlete yuk olmayacagimiz gun gibi ortada bir suru ek mali kaynagimiz var. Sadece bankada istedikleri kadar nakit bulundurmadigimiz icin bunlar.. neyse yorum yapmasam daha iyi 🙂

Donduk geldik. Hikaye boyle maalesef..

Buradan vize durumunu kontrol ettigimizde Need Info yaziyor ve 20 gun icinde bizden geri donus beklediklerini yaziyor. Bu bilgiyi bize mulakat sirasinda soylemediler mesela. 😕

Buradan duruma ise bakamiyoruz. invalid case number diyor. Sebebini bilen var mi?

• Merhaba
    Yeri gelmişken sormak istedim sponsor olunabilmesi için ne yapmak gerekiyordu?

• @tugbafurkan herşey gönlünüzce olsun...

• @sadoshaq o kadar bekleyiş vs sonrası çok can sıkıcı bir durum ama bu konuda tek yetkili kuruma karşı biraz daha sakin kalarak sürecinizi layıkıyla tamamlamanızı öneririm, şimdiden iyi şanslar...herşey gönlünüzce olsun...

• @ayse geçmiş olsun, o karın ağrılı süreçler sonunda bu sonuca üzülmemek mümkün değil, ancak eminim kısa zamanda sürecinizi layıkıyla tamamlayarak arzu ettiğiniz vizeye ulaşırsınız, herşey gönlünüzce olsun...

• ⭐⭐

@ayse geçmiş olsun umarım çözülür güzel bir hayat sizi bekliyor 🙏

• @ayse geçmiş olsun, para göstermeniz çözülebilecek bir sorun, yakın zamanda vizenizi alırsınız umarım..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayse geçmiş olsun siz 2 sayfa önceki mülakatı okumadınız galiba @tugbafurkan 2 kişi için 7k sağlık poliçesi çıkıyor siz 3 kişi 10k yada daha fazla sağlık poliçeniz tutacak bütün para sağlığa gitti daha ev tutacaksınız eşya alacaksınız araba alacaksınız ki bırak 1+1 olmaz 3 kişilik ailesiniz çok haklılar nalkkit para konusunda teminatların olsa bile açıkça söylemiş güvenmiyoruz diye her zaman söylüyorum geçen sene ki mülakatlara göre kendinizi ayarlamayın eşiniz ne iş yapıyor çünkü siİnzin değil onun mesleği önceliklidir bence bizlere laf söyleyeceğinize önce bu yazdığım şekilde yorumlayın kendinizi

• @ayse çok geçmiş olsun @ayse hanım,

Ayrıca 20 gün bilgisi için teşekkür ederim,

Bu arada durumunuzu buradan ⬇⬇⬇️kontrol edebilirsiniz, sizin bilgileriniz bir hafta içerisinde buraya aktarılacaktır, aktarıldıktan sonra bile hata veriyor, sonuç alıncaya kadar devamlı deneyin

Benim dikkatimi çeken konu, hem verilen kağıtta sadece sponsor istenmesi, hemde bankada hesaptaki miktarın artırılmasınında çare olabileceğinin, size mülakat aşamasında sözlü olarak ifade edilmesi gerçekten ilginç olmuş,

sizinle aynı durumda olan sayın @bolatmali (para miktarı yeterli görülmedi, sponsorluk veya Amerika'dan bir iş teklifi istendi) konsoloslukla ilgili konu için iletişime geçtiğinde kendisine şu mesaj gönderildi, ⬇⬇⬇
    Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) https://yesilkartforum.com/forum/post/97730

burada tekrardan banka hesap bilgilerinizi göndermenizin gerek olmadığından bahsediyor, ama size bu miktarı artırdığınızda kabul göreceğini söylemişler, bu konu hakkında sayın @crazycells in ne düşündüğünü merak ediyorum
    Sponsor veya iş teklifi olmadan konsolosluk görevlisinin dediği gibi sadece banka hesabındaki miktarı artırmak yeterli olur mu?

Olursa bu sorunu yaşayan şu anda benim saydığım en az 5 kişiye, bu durum bir deva olabilir

• @rana evet gelecek, şimdi gördüm mesajınızı hatta ulaşmadığındada email geliyor, yada içeriği okuyamadıklarında

• @ayse Ayşe hanım öncelikle geçmiş olsun, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Son derece yararlı ve daha sonra mülakata girecek arkadaşlar için güzel bir kılavuz.
    Paranın yükseltilmesi bilgisini almanız enteresan ve diğer arkadaş gibi bir adet medical sigorta poliçe örneğinin bulunması (biliyoruz bunu gibi) gerekli yada hoş olur gibi.
    Şimdi @Muhtaradana @crazycells Bu sene görüşmeye giden arkadaşların tamamından para dışında bir evrak tapu istenmemiş, kaçırdığım biri varsa beni uyarsın ama gördüğüm kadarıyla yok.Bu yüzden bence tapu vs olayları güncelliğini kaybetmiş sanırım, sizlerin bu konuda görüşleriniz nedir acaba ?
    Benim tavsiyem mülakata gidecek olan arkadaşların muhakkak hatırı sayılır bir miktar gösterilmesi bankada. 10k 2 veya daha fazla kişili bir aile için çok az.

• ⭐⭐

internet sitelerinde aylık 100 $ olan ödemelerle paketler veriyorlarda işte detay çoktur belki de

• @haymatlos_ yapmana da gerek yok bence al onun ekran görüntüsünü çıktısını koy dosyana bu, gidersem biliyorum yapıcam kendimi ve ailemi sağlık sisteminize yük etmeyeceğim kaldı ki ben de sizin hastane masraflarınızın farkındayım 2 diş çekilse batarım 🙂 gibi güvenliğinizi önemsediğinizin farkındalığını karşı taraf hissetsin

• @Nothing-Man mülakatta direk olur alanlarla özellikle sorduk, yani" biz ilgili tapu evraklarını verdik incelemişlerdir " diye cevap geldi

• @Muhtaradana Peki tapu evraklarımıza bakmadılar, almadılar beyanları ile biz sunduk incelemişlerdir arasında bir çelişki duruyor sizce normal mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |