Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugbaaa, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Yurtdışı doğumlu ve evli biri olarak doğum belgesi çevirisi dışında ayrıca vukuatlı nüfus kayıt örneğini de maile iliştirmem gerekiyor mu acaba??? Çocuğumun evraklarına benim nüfus kayıt örneğimi zaten iliştiriyor olacağım.

hayir, gerek yok. cocuklariniz icin koymaniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zabadey, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar selam,
    2 yıldan fazladır Fransa'da yaşamaktayım, buradan polis belgesini de aldım fakat sorum şu: Ben başvurumu yaparken Fransa'daydım, buradan yaptım başvurumu (Fransız vatandaşı değilim), KCC ye göndereceğim mailde, dosyalarımın Ingilizce ya da türkçe olması mı gerekli yoksa ingilizce ya da fransızca mı? Anladığım kadarıyla KCC den gelen mailde, görüşmemi yapacağım ülkenin dili ya da Ingilizce olmasını istiyorlar belgelerin. Emin olmak için sizlere danışman istedim.

Şimdiden teşekkürler.

mulakata nerde gireceksiniz?

• @crazycells Bilgiler için çok teşekkür ederim.

• Sayın @crazycells case 10 binlerde olan bir arkadaşımız, eksiksiz KCC ye evraklarını gönderiyor
    Şu anda bu aşağıdaki e-maili alıyor, aynı şekilde case 9 binde olan bir arkadaşımızda bu emaili almış⬇⬇⬇

Sizin tavsiyeleriniz neler olur, ne yapmalıyız ?

Case Number: 2020EU00010XXX

Thank you for submitting your Diversity Visa documents to the Kentucky Consular Center (KCC). After reviewing your documents, KCC has determined that you have not sent the required documents for review.  Please review the required documents listed below and verify that you have submitted all required documents. 
    If you have questions about required documents, please go to U.S. Visa: Reciprocity and Civil Documents by Country and select the country that issued your civil document(s).  If a required document is unavailable per the country-specific guidelines, you do not need to submit them to KCC. However, if you cannot obtain a required document for another reason, you must submit a detailed written explanation to KCC when you submit your other documents. Failure to obtain all required documents will delay your case.

• Yukarıdaki e-maili alan arkadaşlarımız tekrar gönderim yapacaksa, kendilerine gelen ilk evrak talep e-mailinde evlilik cüzdanı ve boşanma belgeleri talep edilmediyse

Güncel duruma göre hareket edip bu belgeleride göndermeleri gerekir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sayın @crazycells case 10 binlerde olan bir arkadaşımız, eksiksiz KCC ye evraklarını gönderiyor
    Şu anda bu aşağıdaki e-maili alıyor, aynı şekilde case 9 binde olan bir arkadaşımızda bu emaili almış⬇⬇⬇

Sizin tavsiyeleriniz neler olur, ne yapmalıyız ?

Case Number: 2020EU00010XXX

Thank you for submitting your Diversity Visa documents to the Kentucky Consular Center (KCC). After reviewing your documents, KCC has determined that you have not sent the required documents for review.  Please review the required documents listed below and verify that you have submitted all required documents. 
    If you have questions about required documents, please go to U.S. Visa: Reciprocity and Civil Documents by Country and select the country that issued your civil document(s).  If a required document is unavailable per the country-specific guidelines, you do not need to submit them to KCC. However, if you cannot obtain a required document for another reason, you must submit a detailed written explanation to KCC when you submit your other documents. Failure to obtain all required documents will delay your case.

Bu konunun ilk iletisini bir daha takip edip emaili gondersinler. Eksik belge birakmadiklarina eger eksik varsa aciklama yaptiklarina emin olsunlar. Genelde insanlarin tepkisi "benim her seyim tamam, ben hicbir hata yapmadim, hata KCC'den kaynaklaniyor" oluyor, ama ayrintilara inince kisilerin hata yaptiklarini goruyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Yukarıdaki e-maili alan arkadaşlarımız tekrar gönderim yapacaksa, kendilerine gelen ilk evrak talep e-mailinde evlilik cüzdanı ve boşanma belgeleri talep edilmediyse

Güncel duruma göre hareket edip bu belgeleride göndermeleri gerekir mi?

evlenmeyen veya bosanmayan birinin bu belgeleri gondermesine gerek yok. Eger DS-260 formunda bu bilgiler yoksa gondermemeleri sorun cikarmamali.

• Merhaba DV2020 talihlisiyim 38xxx sıra numaram sizlere 2 sorum olacak arkadaşlar ;
    ilk olarak şubatta evleniyorum eşimin bilgilerini evlendikten sonra ds260 formuna ekleyebilir miyim ?
    ikinci olarak eğer eklersem ve onay gelirse mülakat tarihi ortalama ne kadar bir süre de gelir ?
    çok fazla araştırma yapamıyorum green card'la ilgili en iyisi buraya yazmak diye düşündüm düğün olacağı için aileler baskı kuruyorlar(ev alıcaz,eşya alıcaz) gibi onlara da hak veriyorum eğer yakın bir zaman da mülakat tarihi gelcek olursa eşyalı bir ev tutmayı düşünüyoruz yok nerden baksan 1-2 yıl süreç olursa o zaman evimizi alıcaz.
    sizden ricam bu süreçle ilgili bana yardımcı olun şimdiden teşekkürler.

• @fthalnk
    Case numaranızın son 3 hanesine 38XXX gibi gizleyerek yazarsanız sizin için daha iyi olur

Müstakbel eşinizle resmi nikahınızı kırdıktan sonra, Ds260 formunu KCC email atarak açtırabilir, add applicant kısmından eşinizi ekleyip, kendisi için ds260 formunu doldurmalısınız, ayrıntılar için aşağıdaki konu başlığının ilk iletisinden başlayarak okumaya başlayın lütfen ⬇⬇⬇

ABD Yolunda Evlilik https://yesilkartforum.com/forum/post/83

• @Muhtaradana teşekkür ederim iletiyi siliyorum.

• ⭐⭐⭐

Merhabalar @crazycells

Kendim hakkımda bilgi;
    Kamuda kadrolu memur olarak çalışıyorum.
    Talihli olduktan sonra evlilik yaptım.
    Ds formunu evlendikten sonra güncel bilgilerle submitt ettim.
    Eşim çalışmıyor

Bugün mülakatım gerçekleşti. Ve sonuç olarak eksik evrak belgesi verilerek, sponsor ve ya iş teklifi belgelerini getirmem gerektiği söylendi.
    Benim hesabımda 9.800k$, eşimin hesabında 91 bin tl vardı.
    Paraları hesaba ağustos ayında geçmiştik.
    Bizlerden sponsor ve ya iş teklifi istenmesi normal mi?
    Daha önce mülakata giren adaylardan extra teminat göstermesi istendi diye biliyorum. Direk olarak böyle bir şey istenmesi çok tuhaf değil mi?
    Evrak teslimi için sıra numaram yanıdığında sadece bir kişinin gitmesinin yeterli olduğunu okumuştum. Buna istinaden tek başıma gittim. Fakat teslim ederken bayan eşiniz burada mı diye sordu, evet cevabım üzerine onuda çağırın dedi. Evliliğinizin geçmişine dair belge sordu. (Talihli olduktan sonra evlendim. Fakat formu evlendikten sonra gönderdim)Yanımızda fotoğraflar vardı bunları da teslim ettim. Tekrardan mülakat için beklemeye başladık.

Mülakatı yapan arkadaş tecrübesiz, siyahi genç bir adamdı. yanında sanırım tecrübeli olan bir hanım vardı sarışın. İngilizce biliyormusunuz diye sorduğunda hayır diye cevap verdim. Bir deneyelim olur mu dedi. O şekilde devam ettik mecburen. Bir şekilde, tarzanca demek daha doğru olur. Bu süre zarfında dışarıya sesi kapatarak sürekli konuştular kendi aralarında. Hesap hareketlerini dikkatli incelediler ve paranın yattığı tarihi anlamaya çalıştılar. Ne iş yapıyorsunuz, kimin yanına gideceksiniz tarzında bir kaç soru sordular cevapladım. Daha detaylı sorular sordular ama anlamadığımı belirttim. Onlarda son aşamada bir tercüman çağırdılar ve öğrenci belgemin olup olmadığını sordu. Yanımda öğrenci kartım vardı onu gösterdim geri verdiler. Formda üniversite öğrencisi olduğumu belirtmiştim önlerine lise diploması koydum sanırım bundan kaynaklı. Daha sonra dışarıya sesi kapatıp kendi aralarında konuştular. Siyahi olan adama sarışın bir şeyler gösterip öğretiyor gibiydi. Son aşamada sadece mimiklerinden anladığım kararı siyahi verdi ve 20bin dolar yeterli değil dedi. Bu sırada tekrardan kapattılar dış sesi. Bir süre daha konuştular ve en son tercüman bana eksik evrak kağıdı vererek sponsor ve ya iş teklifi belgenizi pasaportlarınızla birlikte gönderin onaylanacaktır. Yani inşallah onaylanacaktır dedi. Dumur olduk kaldık.
    Her ikimize aynı kişi sponsor olabilir mi dedim?
    Senin altına eşininde adını yazabilir sorun olmaz. Yıllık 20k$ üzerinde birinin sponsor olması yeterli. İş teklifinin ise 1 yıl boyunca ay ay kazanacağınız miktarı belirtmesi gerekli dedi.
    Sayın @crazycells sizlerin bilgilerini bekliyorum. Çekilişte kazanan bir talihliden böyle bir belge istenmesi normalmi.
    Konsolosluğa yeniden değerlendirme talebi yapma ihtimalimiz var mı?
    Sponsor ve ya iş teklifi bulma ihtimalim düşük, bunun yerine teminatı daha fazla yükseltip, mali döküm olarak gösterebilirmiyiz yeniden.
    Sponsor bulmamız durumunda bile vizemiz onaylanmama durumu hakkında bir şey söyleyebilirmisiniz?

Biraz karmaşık yazmış olabilirim. Kusura bakmayın bu arada

Bana verilen evrak;

• burda okuduklarıma göre değişik bir şey olmuş geçen senelerde gidenlerde böyle şeyler istememişlerdi bildiğim kadarıyla

• @bolatmali hiç normal değil..finansal olarak daha ne olsun..4 kisilik alie 162.000 tl var bizdede bankada ozaman bizim de eksik evrağa düşer yada reddedilir çok ilginç?

• @bolatmali tüm para transferlerinin tek seferde geçmesi önerilmemekte. Zamana yaymanızda fayda vardı. Nasıl bir çözüm yolu planlıyorsunuz?

• @bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar @crazycells
    Bugün mülakatım gerçekleşti. Ve sonuç olarak eksik evrak belgesi verilerek, sponsor ve ya iş teklifi belgelerini getirmem gerektiği söylendi.
    Benim hesabımda 9.800k$, eşimin hesabında 91 bin tl vardı.
    Paraları hesaba ağustos ayında geçmiştik.
    Bizlerden sponsor ve ya iş teklifi istenmesi normal mi?

Çok üzüldüm banka hesap gayet yeterli bence geçen sene ve daha önce ki senelere bakar isek.
    Evrak eksikliği ve sponsor olayı mi
    Daha ne göstermek lazım ki ? Yeni geçen yasa ile sigorta giderleri vs isteseler ona da yeterli

• ⭐⭐

Muhtemelen bu sağlık sigortası düzenlemesinden sonra gösterdiğiniz miktarın 6 ay sizi idare edemeyeceğinizi düşünmüş olabilirler.
    Geçmiş yıllarda konsolosluk kendi facebook hesabından 15 bin + diğer kişilerin her biri için 5000$ şeklinde bir tutar belirtmişti. Yani sizin durumunuzda 20k veya daha üstü bir rakam istemişler gibi görünüyor. Araba falan varsa onu da gösterin.

• @bolatmali Benim görüşüm şu ki bu kadar kalan kısa sürede geçen paradan konsolosluk şüphelenip sizin paranızın olmadığını düşünmüş olabilirler ve bu yüzden öyle birşey istemiş olabilirler

• @arnblt Ama sağlık sigortası 3 Kasım'dan sonraydı bildiğim kadarıyla

• ⭐⭐

@dmrtkn öyle olsa görevli bunu sorardı. Belki bir mülk satışından gelmiş olabilir para son 1 ay içinde. Bu sıkıntı yaratmıyor. Sağlık sigortası 3 kasım dense de artık güncel bir konu.

• bide sigorta çıktı 4 kisişik aile için yaklaşık 30.000 dolar ve 1 arabam var ozaman bende 5 kasımda finansal durum yuzünden sıkıntı yaşayabilirim ..çok enteresan bişiy olmuş.. üzüldüm..çok geçmiş olsun.. bir çare bulusunuz inşallah

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |