Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @irem-begum eğer otomatik onay emaili aldıktan sonra congratulations Records indicate emailini alırsanız ben sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum

Ama siz mülakata hem KCC ye gönderdiğiniz belgelerin yanına, e-devletten aldığınız nufüs aile seçili vukuatlı nufus kaydınıda alın, sorarlar ise gösterirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemal6, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali Hocam örnek bir mail var mıdır açtırma konusunda ? Bilgileri düzelttikten sonra bana tekrar mail geliyor mu onaylandı vb. gibi ? Yoksa direkt düzelttikten sonra evrak mailini göndereyim mi ?
    Bazı arkadaşlar sorun olmaz ds260 açtırma mülakatta söylersin dedi fakat bu benim aklıma yatmadı gerçekten. Mantıklı olan sizinki ama bh süreci aksatır mı ? Korkum bu.

Daha net bilgi icin imzanizi duzenlemelisiniz.

Sayin @bolatmali 'nin dedigi gibi yapabilirsiniz. Onay emaili beklemeyin, duzeltip gonderin.

• @Muhtaradana aa evet doğru söylüyorsunuz

• @Muhtaradana o halde ben kişi seçerek yanlış mı yaptım eşim gözükmüyor da sadece evlendiğim yazıyor

• Arkadaşlar merhaba 2 sorum olacaktı 1.si yurtdışından gelmesi gereken polis kağıdı eksik gelme ihtimalde çok zayıf Şimdi evrakları göndersem ve sonradan bu resmi evrak sürpriz birşekilde gelirse KCC ye tekrardan mail yoluyla göndersem olur mu 2.sorum ds260 doldurduğumda 4kişilik ailemde hiçbirimizin pasaportu yoktu ama şimdi hepimizin pasaportu oldu bunu bildirmelimiyim yoksa mülakata kadar beklemelimiyim

• @ismailcanbolat eğer 2-3 haftadan uzun sürecekse, elinizdeki belgeleri gönderin, sonrasında polis belgeniz geldiğinde onuda gönderirisiniz

Pasaportu şimdiden çıkartarak iyi yapmışsınız

Süreç yeni başladı isterseniz ds260 formunu açtırıp eklettirebilirsiniz

Veya mülakat tarihi aldıktan sonra (bu daha sağlıklı gibi)

Süreçte bol şans

• @Muhtaradana tşk ederim

• @Muhtaradana bey çok güzel uğraşmışsınız hazırlamışsınız, ilk konu üzerinden sonrasında sizin hazırladığınızı da okuyan birisinin anlamış ve problemsiz şekilde gönderebilmiş olması gerekir artık.
    Elinize sağlık.

• benim bir sorum olucak biz şuan mülakat günü bekliyoruz sıramız 7000 lerde ve aralık ayı için sıralar oynalandı ama biz her hangi bir mail almadık mülakat günün için bizim bir şey yapmamıza ihtiyacımız var mı yoksa sadece bekliyecekmiyiz

• Merhaba bekar olduğum ve tek gideceğim için vukuatlı nüfus kayıt örneğini sadece kişi olarak sectim ve gonderdim bu durum bir sıkıntı oluşturur mu aile olarak mı secmeliydim ?

• @Bugra35 bir sıkıntı olmaz

• @Metin-Tekeli evet şu anda sadece bekleyeceksiniz, ruslardan yavaş yavaş mülakat tarihi alan arkadaşlar olduğunu duyduk ay sonu muhtemelen, durumunuzda bir güncelleme olduğuna dair bir e-mail gelecektir

• @oktayusa
    Merhaba 2014 yılında Chicago da bulunmuştum , loop tarafı güvenlidir lakeview area denen kısım , lincoln park güvenlidir (loop un kuzey kısımları) . Güney kısımlar Chinatown tarafını önermiyorum tehlikelidir. Ev seçimi yaparken metro ya yakın olan kısımları tercih edin . Kışın dondurucu bir soğuğu vardır. Araç kullanmayacağınız durumlarda çok işinize yarar. google a chicago crime map yazarsanız güvenli bölgeleri göreceksiniz. Bu her şehir için böyledir. Kira olayında başlangıç olarak oda tutmanızı öneririm hem çıkıp başka yere geçmeniz rahat olur hemde kredi skorunuz biraz oluştuktan sonra ev sahiplerinin ev kiraya vermeme durumuyla uğraşmamış olursunuz. Bol şans

• @Muhtaradana Çok güzel olmuş elinize sağlık. Dosyaların tamamının pdf in yanısıra belirgin ve okunaklı olacak şekilde jpeg dosyalarıda kabul ediliyor. En azından pasaportu ben o şekilde gönderdim 🙂

• @ysfylcn evet doğru jpeg olarakta kabul görüyor, teşekkür ederim deneyiminizi yazdığınız için

• arkadaşlar merhaba ds 260 formunu doldurduktan sonra eşim ve kızım için pasaport çıkardım. ds 260 formunda pasaportları yoktu sadece benim vardı şimdi evrak mailinde onlarınkini de tarayıp göndereyim mi yoksa mülakatta mı bildireyim teşekürler...

• @Hasan-Kılıç evrak mailinde gönderin, mülakat tarihi alınca ds-260 formuna işleyin. Bende aynı süreci bekliyorum.

• arkadaşlar merhaba ve iyi geceler.
    herkesin sürecinin istediği gibi geçmesini diliyorum. benim de birkaç sorum olacak

1. ds 260 doldururken pasaport yoktu. evrak maili gelince pasaport çıkartıp sonra maili yolladık. ayrıca ds 260 da amerakadaki ikamet adresi ve yazışma adresi de istenmişti. onu da boş bırakmıştık. sorum şu ki; ds 260 ı hemen açtırıp pasaport bilgilerini güncellemeli miyim. yoksa ABD dedi bilgileri de netleştirip hepsini bir kereden mi halletmeliyim. ya da bunların hepsi için mülakat tarihinin açıklanmasını mı beklemeliyim?
    2. Evrak maili biz de dahil ileri sıralara da gelmiş. mülakat anladığım kadarı ile case number sırasına göre gelecek. evrak maili giden herkese mülakat randevusu verilecek mi. yoksa gelmeme ihtimali var mı?
      şimdiden değerli vaktinizi ayırdığınız ve ilgilendiğiniz çok teşekkür ederim.

• merhaba herkese umarım hepiniz iyisinizdir. 2020 talihliyım. benim bir sorum vardı . ben afganistanlıyım türkiyede öğrenciyim ama 2 ay sonra okulum bitecek ve oturma izinim de bitmiş olacak onun için memlikete dönmem lazım. ds260 formu doldururken ben mülakat yerimi Ankara olarak seçmiştim . mülakat yerimi değiştirmek için iki gün önce KCC ye mail attım ve ds260 formunu açtırdım. ama şimdi ds260 forma girdiğimde mülakat yerimi değiştiremiyorum, form açık olduğuna rağmen .sadece mülakat yeri değişilmiyor ama diğer bilgiler değişiliyor. sizce bu durumda ne yapmam lazım formu tekrar bu şekilde gönderiyim mi yoksa tekrardan mail mi attyım ? yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

Dosya Numarasi: 2020AS17XXX
    DS-260 Gonderimi: 23/05/2019
    KCC Evrak Istegi: 16/10/2019
    KCC Evrak Onayi: 21/10/2019
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: BEKLENEN 2020

• ⭐⭐⭐

@dtkan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaşlar merhaba ve iyi geceler.
    herkesin sürecinin istediği gibi geçmesini diliyorum. benim de birkaç sorum olacak

1. ds 260 doldururken pasaport yoktu. evrak maili gelince pasaport çıkartıp sonra maili yolladık. ayrıca ds 260 da amerakadaki ikamet adresi ve yazışma adresi de istenmişti. onu da boş bırakmıştık. sorum şu ki; ds 260 ı hemen açtırıp pasaport bilgilerini güncellemeli miyim. yoksa ABD dedi bilgileri de netleştirip hepsini bir kereden mi halletmeliyim. ya da bunların hepsi için mülakat tarihinin açıklanmasını mı beklemeliyim?
    2. Evrak maili biz de dahil ileri sıralara da gelmiş. mülakat anladığım kadarı ile case number sırasına göre gelecek. evrak maili giden herkese mülakat randevusu verilecek mi. yoksa gelmeme ihtimali var mı?
      şimdiden değerli vaktinizi ayırdığınız ve ilgilendiğiniz çok teşekkür ederim.

1- Netleştirdikten sonra formunuzu açar güncellersiniz
    2- Bunu maalesef bilemiyoruz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |