Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@onur1601 18300 sayısı burada linkten çıkıyormuş. Anlayabilene.

• @arnblt sanırım oransal olarak hesaplanıyor. Yani 50K üzerinden olursa 18300'e denk geliyor. 52K visa verilirse ve diğer ülke kotalarına göre (irandan dolayı Asia'nın kotayı dolduramaması) değişkenlik gösterebilir diye düşünüyorum. Zaten bu bizim beklentimiz yüksek CN'ler için

• @arnblt burada açıkça, oranlar "The Attorney General " (Başsavcı, Adalet Bakanı vb. anlamlara geliyormuş) tarafından belirlenecek diyor, ve diğer tüm maddelerde de buna atıf yapılıyor.

Herhalde ben okurken bir şeyleri atlıyorum ki herhangi bir sayısal yada oransal bir ifade göremiyorum. Şimdi kendimin doğru okuduğumu ve anladığımı var sayar isem 18.300'ün nasıl bulunduğunu hala anlamış değilim 🙂

Benim yazıdan anladığım bu oranlar her yıl başvuran sayısı, bölge yoğunluğu vb. üzerinden belirleniyor. BritS bu yıl %36,6 oranında EUya pay verilmiş diyor ama bunu neye dayanarak söylüyor kimse bilmiyor. Yıllardır bu işle uğraştığı içinde tecrübesine güveniyor herkes herhalde.

Neyse başından beri zaten kendimizi avutuyoruz, aslında ne olacağını tahmin etme şansımız bile yok çünkü değişken ve bilinmeyen çok fazla. Bekleyelim ve görelim zaten hepi topu 3 ay kaldı...

• ⭐⭐

Haklısın @asilcenk. Bence bahsedilen oran olabilir ama esnetilemez değil. Ağustos ve Eylül ayı herşeye gebe. Britin kendisi bile 33 bin riskli mi imkansız mı diye soran birine riskli ama imkansız diyemem diyor. Zaten bebe ingiliz açık öğretiminden mi mezun ne. Başından beri yaptığı tahminler bayağı bir tutarsız. Bende girip bazen yorum yazıyorum, kibar olmaya çalışıyorum ama blogun sahibi diye fazla bir şey yazmıyorum. Sonuçta bir forum sayfası değil.Neyse ki @crazycells var Allah'tan.
    Burada sıkıntı sadece zamanın azalmasında ve şu Ready sayılarında. Bence o Ready sayılarının yarısından fazlası mülakata gitmeyecek olanlar olarak kalmaya devam edecek. Adam ocaktaki mülakatına gitmemiş, yeniden randevu alıp mı gidecek. Bence böyle bir durum yok. Dolayısıyla bence daha hala açıkta 5000 üstü vize var. Derivative oranının da düşeceğini düşünüyorum. 2.2 fazla. Zaten 115 bin kazanmış 60 bin Case ile. Buradan zaten 2 nin altında olduğu belli. Şu ana kadar kalabalık aileler gitti diye bundan sonra da öyle gidecek değil. Bende 22 bin case ile dahil olmak üzere bekleyeceğiz. Sonuçta bu tahminler doğru olsaydı Şubat da da vize biterdi. 8000-9000 case 2.2. derivative oranı yeterli olurdu. Bitmediğine göre Eylül de de bitmez.
    Saygılar,

• @arnblt zaten BritSimon gördüğüm kadarıyla herne kadar işin datasal ksımını iyi yapıyor görünse de bunca yıldır bu dataları takip eden biri olarak yorumlama kısmında çok geç kaldı. Şöyleki ilk VB'ler açıklandığında aslında önceki senelerden farklı birşeyler olduğunu bilip ona göre davranması gerekiyordu ama "stay calm" yada "do not panic" gibi söylemlerle bizde beklemek zorunda kaldık 🙂 Hatta nasıl olsa çıkar diye 2019'a başvurmadık. Aslında ilk açıklanan VB'ler gösteriyordu ki response rate yüksek olacak ve derivatives gibi değer bu sene etken olacaktı. Ama bu adam bunu göremedi .. 🙂

• Bu il EU bölgəsindən ailevi en çok viza alımı Qazaxıstan Almata konsolosluğunda olmuş. Bir aileyə 8 vize verilmiş . Bunlara görə bizim şansımız azalır da ))

• ⭐⭐

@azeusa bundan sonrası için de böyle gidecek değil. Tabi aynı şekilde giderse sıkıntı olur. Bekleyeceğiz. @superdem22 bende aslında ilk ay sayı az olunca Response Rate in yüksek olduğunu tahmin ettim ve bunu forumda o zaman yazdım. Hayırlısı bakalım.

• @arnblt açıkcası forumu geç takip etmeye başladım 🙂 Emeğinize sağlık diyorum. Güzel konuları kaçırmışım. 🙂

• Haziran mülakatları için 2NL mülakat maılı alan var mı, tarihi belli olan var mı acaba? 2NL maılları gönderilmeye başlanmış diye yazdı BritSimon.

• Evet. Bizdə Azərbaycandakı arkadaşlara gəlməyə başladı artık dünden

• Eskiden ayın 20-25'i civarında gelirken artık daha erken gelmeye başlıyor ama ay başına kadar da sürüyormuş. Sabırla bekleyelim bakalım.

• Arkadaşlar herkese kolay gelsin.. bilgilerimi güncellemek için konsoloslukla irtibata geçtim ds 260 formumun açıldığını söylediler. Ben forma ulaşıp bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar herkese kolay gelsin.. bilgilerimi güncellemek için konsoloslukla irtibata geçtim ds 260 formumun açıldığını söylediler. Ben forma ulaşıp bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim??

Formu doldurdugunuz linkten ulasabilirsiniz:

• @crazycells hangi mail adresini kullanmamız en uygun olur acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@apostleoftruth DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells hangi mail adresini kullanmamız en uygun olur acaba ?

konsolosluga en hizli su adresten ulasabilirsiniz:

• Brit simona formundan case numberımn 36xxx olduğunu söyledim ve yüzde kaç şansım var dedimbana ne cevap verse beğenirsinz (Dürüstçe sölüyorum % 0 üzgünüm )bu adam beni delirtecek:)))

• @efeser response rate, derivatives, refuse'lar, ap ve ready'lerin durumu bilinmiyorken, ayrıca bu sene kaç visa verilecek ve bunun ne kadarı EU olacak (yüzdesel olarak biliyoruz). Bu soruların yanıtı bilinmiyorken bu adamı bu saatten sonra bence çok ciddiye almamak gerekiyor. Belki dediği gibi 28K ya da alt da olabilir ama iki ay öncesine kadar neredeydi bu 🙂

• @superdem22 aynen bende sizin gibi düşünüyorum.. Bide merak ettiğim bişey var bilen arkadaş varsa sölerse sevinirim bu DV 1 DV 2 DV 3 ne anlama geliyor bi kaç yerde karşıma çıktı ama anlayamadm şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efeser DV1 asıl talihli, DV2 eşi, DV3 çocukları

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |