Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar merhabalar, onemli bir sorum var @crazycells başta olmak uzere tum bilgi sahiplerine; az once evrak maili aldım sıram 50binlerde olmasına rağmen. ds-260 ı hızlı ve güzel doldurmustum burada olanların sayesinde. ben mulakat için ankara seçmiştim ama şuan katarda çalışıyorum bunu doha'ya çevirme şansımız var mı yok mu onu sorucaktım, lütfen yanıtınızı istirham ederim. saygılarımla

• ⭐⭐⭐

@YılmazY, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, biraz önce bana da evrak maili geldi. Excel dosyasına işleyeceğim. Darısı mail bekleyen diğer arkadaşların başına.

Tebrik ederim, Hayırlı olsun 🙂

• ⭐⭐⭐

@UFUK-KAYA, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar merhabalar, onemli bir sorum var @crazycells başta olmak uzere tum bilgi sahiplerine; az once evrak maili aldım sıram 50binlerde olmasına rağmen. ds-260 ı hızlı ve güzel doldurmustum burada olanların sayesinde. ben mulakat için ankara seçmiştim ama şuan katarda çalışıyorum bunu doha'ya çevirme şansımız var mı yok mu onu sorucaktım, lütfen yanıtınızı istirham ederim. saygılarımla

Öncelikle tebrik ederim hayırlı olsun,
    Formunuzu açtırıp bu bilgiyi değiştirebilirsiniz burada sorun yok yalnız dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi de bulunduğunuz ülkenin dili veya İngilizce olması lazım Belgelerinizin

• @bolatmali teşekkürler 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@ece123, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali hayır her şeyi deniyorum olmuyor maalesef keşke olsa. bunun çözümü nedir burada bir problem var uzantı veya başka bir şey?

Muhakkak Girdiğiniz bilgilerde bir yanlışlık var çünkü ben şu an girmeyi denedim ve girebildim bilgilerinizi tekrar tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederim

• Arkadaslar izninizle bir sorum olcakti e devletten adli sici kaydi ve vukuatli nufus kayit ornegi indirmek istiyorum kcc den gelen mail uzerine... adlisicil belgesinde kurum turune ne yamaliyim secenekler resmi,ozel,ve yabanci ulke...tercumeli(ingilizce) secenegide var. nereye verilecegini de tam olarak yazabilir misiniz(konsolosluk mu, abd mi vb) birde nufus kayit ornegi tipi ne olmali kisi, aile ,nufus aile secenegi var. cucuklar icin bu evragi ( nufus kayit ) nerden almaliyim e devlet kaydi henuz yok tesekurler
    Dosya Numarasi: 2020EU42XXX
    DS-260 Gonderimi: 01/07/2019
    KCC Evrak Istegi: 17/10/2019
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati:gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:gg/aa/yyyy

• Arkadaşlar mail aldım umarım herkes için hayırlısı olur.

• ⭐⭐⭐

@Samet-Yetgin, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar mail aldım umarım herkes için hayırlısı olur.

Tebrik ederim, hayırlı olsun 🙂

• @Samet-Yetgin tebrikler

• @bolatmali hıı anladım. o zaman türkiye/ankara olarak kalsın ben türkçe tanzim edeyim belgeleri mülakat zamanı türkiyeye gelirim. 50 binler için hemen türkiyeye gelmem gerekmez sanırım değil mi ? bir de umman sultanlıgından criminal record belgesi almıştım ulkeyi terk etmeden once. şöyle ki 25 haziranda ummandan tamamen cıkıs yaptım ancak cıktıktan sonra bir daha zor alırım belgeyi diye 11 haziranda almıştım bu belgeyi yollasam sorun olur mu? 11-25 haziran arasında bir suç da işlemedim yani hatta sonrasında çeşitli ülkelere vs girdim cıktım sadece belgeyi hazır ummandayken alayım diye aldım. bilgilerinizi istirham ederim @crazycells sizin de yorumlarınızı istirham ederim her zaman tabiki 🙂 saygılar

• Merhaba, pasaportumu shengen vizesi icin kcc mailinden once gondermis bulundum.beklenmedik bir sekilde evrak mailini erkenden alinca pasaportsuz kaldim ve evrak maili gonderemiyorum. son siyasi durumlardan sonra vize islemleri uzadi 20 gun daha bekleme ihtimalim var. case nom 29 binlerde. evragi gec gondermemin ne gibi olumsuz etkisi okur?

• ⭐⭐⭐

@mstf, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, pasaportumu shengen vizesi icin kcc mailinden once gondermis bulundum.beklenmedik bir sekilde evrak mailini erkenden alinca pasaportsuz kaldim ve evrak maili gonderemiyorum. son siyasi durumlardan sonra vize islemleri uzadi 20 gun daha bekleme ihtimalim var. case nom 29 binlerde. evragi gec gondermemin ne gibi olumsuz etkisi okur?

Tebrik ederim öncelikle,
    Bahsettiğiniz süre 29 binlerde olduğu için evrak mailini geç göndermeniz sizlerin sürecini etkilemez,

• @crazycells ;
    3 gün sonra nikahımız var ve asıl talihli ben değilim. 15 ekimde biz de mülakat maili aldık ve case no aşağıda göründüğü gibi 49xxx. Evrak gönderme, ds-260 formunu açtırma konusunda sayın @bolatmali ve @Muhtaradana ’nın çok başını ağrıttım fakat çıkar yol bulamıyorum. Lütfen sizler de yanlış anlamayın ve kafamızın karışıklığını maruz görün. İstenilen evrakları;

• Asıl talihli (müstakbel eşim) bekâr olarak yollamalı, mülakat mailine kadar herhangi bir güncelleme yapmadan beklemeli, daha sonrasında tekrardan güncel evrak listesini yollayıp, formu açtırıp, benim için de bir form oluşturup, süreci böyle mi sonlandırmalıyız ?
    • 3 gün sonra nikahımızı kıyıp, tüm evrakları eksiksiz toplayıp, aynı gün ds formunu açtırıp benim için de bir form doldurup, evrakları da en güncel şekilde yollayıp mülakat tarihi mi beklemeliyiz?
    • Üstteki maddede olduğu gibi 3 gün sonra nikahımızı kıyıp, tüm evrakları eksiksiz toplayıp ikimiz için de gönderdikten sonra, mülakat mailimizi bekleyip, da formunu mülakat tarihimiz netleştikten sonra mı açtırmalıyız ?
    Kafamız inanılmaz karışık ve @Muhtaradana ’nın da dediği gibi her maddenin riskleri bulunuyor, sizce en mantıklı ve sorunsuz olacak süreç hangisi olur bizim için ? Çok teşekkürler..

• Selamlar, KCC den evrak maili geldi bugun, bu dogrultuda 2 sorum var ;
    1-bu belgeleri yarın veya öbür gün göndersem olur mu? kaç gün içinde göndermem makul olur ?
    2-Vize sürecini okudum ama hastane raporu kısmı sürecin neresinde anlamadım. KCC'ye evrakları digital olarak yolladıktan sonra yapmam gereken visa bulletinde current olmasını beklemek mi? ve mülakat tarihini onlar otomatik mi verecek?
    3-umman sultanlıgından criminal record belgesi almıştım ulkeyi terk etmeden once. şöyle ki 25 haziranda ummandan tamamen cıkıs yaptım ancak cıktıktan sonra bir daha zor alırım belgeyi diye 11 haziranda almıştım bu belgeyi yollasam sorun olur mu? 11-25 haziran arasında bir suç da işlemedim yani hatta sonrasında çeşitli ülkelere vs girdim cıktım sadece belgeyi hazır ummandayken alayım diye aldım. Yoksa yenisini isteyip bir şekilde edinmeli miyim (edinmem zor ve zaman alıcı olsa bile? veya mailde bunu açıklamalı mıyım?
    Yanıtlarınızdan once kcc ye evrak yollamayacağım o yüzden lütfen beni aydınlatmanızı rica eder herkese iyi şanslar dilerim @crazycells

• @Hakan-Kadioglu Çok sağolun, darısı tüm bekleyenlere...

• @ece123 Tabi ki:

From: [email protected]
    Subject: 2020EU00051xxx Further DV Documents Required

• @bolatmali Merhabalar... Yanlışınız var. Doğrusu aşağıdaki gibi:

From: [email protected]

• Hepinize selamlar. Case no. 53 bin olmasına rağmen bugün evrak maili aldım ve gerçekten çok heyecanladım çünkü bu kadar erken beklemiyordum açıkçası. Bazı sorularım olacak;
    1- Başvuru sürecinde pasaportum yoktu ve formu doldururken bu şekilde bir bilgilendirme yaptım. Şu an pasaporta sahibim fakat formda bilgi farklı bu bi sıkıntı oluşturur mu ? Ne yapmam gerekiyor tam olarak ?
    2- Doktora öğrencisiyim. Öğrenimime devam etmekteyim. Formda eğitim bilgilerinde Doktora kısmını da işaretlemiştim. Doktoraya giriş tarihimi yazdım fakat devam ettiğim için bitiş tarihini boş bırakmama rağmen kabul etmemişti bende bitiş tarihinide yazdım. Orada bir yanlışlık yaptığımı sonradan anladım ne yazikki. Bu benim açımdan bir sorun oluşturur mu ne yapmam gerekiyor ?
    3- Evrak mailini bu hafta içerisinde göndereceğim. Bana dönüş ve mülakat tarihi tahminen ne zaman gelir ? Daha önce green card sahibi bir arkadaşım evrak mailininde mayıs haziran gibi gelebilceğini söylemişti ama bugün evrak maili geldi :))
    4- Amerikaya girişimin eylül ayı gibi olmasını istiyorum çünkü doktora yeterlilikten sonra gitmek ve dkktoramın kalan kısmını orada bir üniversitede devam etmek istiyorum. Yazışmaları yapıyoruz ve muhtemelen eylül ayında kabul alacağım. Evrak mailini gönderdikten 1 ay sonra beni mülakata çağırıp hadi gidyorsun derlerse planlarım zora girecek.

Şimdiden çok teşekkür ederim hepinize.

• @Hasan-Kılıç adli sicil kaydını tercümeli alın, Kurum ismine, ABD Büyükelçiliği yazabilirsiniz. Kendi aile bireylerinizin bulunduğu nüfus kayıt örneği belgesini alabilirsiniz. Diğer seçeneklerdeki nüfus kayıt örneklerini de alıp yanınızda bulundurabilirsiniz.

• @cemal6 bütün formları, güncel olan bilgilerle doldurmalısınız. Şu an pasaportunuz varsa, pasaport bilgilerinizi eklemelisiniz. Mezun durumda olmadığınız halde, bir sonraki aşamaya geçmek için tarih yazdığınızı ifade etmişsiniz, bunun yanlış olduğunu da belirtmişsiniz. Bu tip yanlışları yapmamaya özen gösterin. Bu sene önceki senelere göre süreç farklı işliyor gibi. Bu nedenle yaklaşık bir tarih belirlemek bile oldukça zor. Dolayısı ile sorunuza cevap verebilmek çok güç. Eğer numaranıza sıra gelmeyeceğini düşünürseniz siz bu sene de başvurabilirsiniz. Bu sıra gelmez, kesin başvurun anlamına gelmiyor tabii. Evrak maili almanız güzel ancak yanılmıyorsam, evrak talep mailleri de sıra ile gelmiyor artık. Siz elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |