Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @UFUK-KAYA, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar, KCC den evrak maili geldi bugun, bu dogrultuda 2 sorum var ;
    1-bu belgeleri yarın veya öbür gün göndersem olur mu? kaç gün içinde göndermem makul olur ?
    2-Vize sürecini okudum ama hastane raporu kısmı sürecin neresinde anlamadım. KCC'ye evrakları digital olarak yolladıktan sonra yapmam gereken visa bulletinde current olmasını beklemek mi? ve mülakat tarihini onlar otomatik mi verecek?
    3-umman sultanlıgından criminal record belgesi almıştım ulkeyi terk etmeden once. şöyle ki 25 haziranda ummandan tamamen cıkıs yaptım ancak cıktıktan sonra bir daha zor alırım belgeyi diye 11 haziranda almıştım bu belgeyi yollasam sorun olur mu? 11-25 haziran arasında bir suç da işlemedim yani hatta sonrasında çeşitli ülkelere vs girdim cıktım sadece belgeyi hazır ummandayken alayım diye aldım. Yoksa yenisini isteyip bir şekilde edinmeli miyim (edinmem zor ve zaman alıcı olsa bile? veya mailde bunu açıklamalı mıyım?
    Yanıtlarınızdan once kcc ye evrak yollamayacağım o yüzden lütfen beni aydınlatmanızı rica eder herkese iyi şanslar dilerim @crazycells

1- Belgelerinizi, yanlış doldurmayacak kadar acele etmeden ancak makul sayılabilecek bir sürede yollamaya çalışın. Yazdığınız süre bunlar için yeterli görünüyor.

2- Evet, bu raporu alabilmeniz için numaraniz current olmali. En geç mülakata üç gün kala raporu edinmeniz sağlıklı olur. Raporlar, bir aksilik olmazsa, ertesi gün teslim ediliyor. Buna göre makul süreyi ayarlamak sizin inisiyatifinizde. Ayrica, saglik raporu aldığınız gün, yine bir aksilik olmazsa, vizeyi alirsaniz, ABD'ye giris yapacağınız altı aylık sürenin de başlangıcı olacak.

3- Nispeten güncel bir adli sicil kayıt belgesi edinmeniz iyi olur fakat başka çareniz yoksa, bu durumu konsolosluga belirtip gelen cevaba gore harekete gecebilirsiniz.

Bol şanslar.

• arkadaşlar bir soru daha takıldı aklıma , mülakatta kccye gönderdiğimiz e-devlet sayfalarını mı gotüreceğiz yoksa o tarihte daha guncel belge olması için o tarihe yakın tarihli yeni e-devletten alınmış belge mi götüreceğiz ? ve bir de kcc ye mail attıktan sonra ne yapmamız gerekmekte mülakat tarihi de aynen kcc maili gibi bir bildirimle mi geliyor? selamlar saygılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UFUK-KAYA aynı evrakları götürürsün ayrıca bir ay önceden senin numaran bültende current olunca mülakat tarihini sen girip bakacaksın

• @UFUK-KAYA aklınızı kurcalayan bir durum varsa, hem maille yolladıklarınızı hem de güncel olanları götürün.

• @Sefa cok mantıklı 🙂 cok teşekkür ederim

• @ayvalik10 yani 50binlere gelene kadar yapacak birşeyim yok ve o sıralara gelince de bana otomatik ds-260 formunda mülakat için belirttiğim lokasyona randevu mu atanıyor onu tam anlamadım hocam

• @Sefa Açıklayıcı yanıtlar için gerçekten cok teşekkür ediyorum sefa bey,

2-Numara current olana kadar yapacak hiç bir eylem/alacak hiçbir aksiyonum yok teyit edebilir misiniz?
    3-Bu belgeyi edinmem uzun sürer, bu uzun sure sonunda edinip edinemeyeceğim de belli değildir. Dolayısıyla KCC'ye taranmış kopya olarak bu elimdekini minik bir açıklama ile yollayıp numara sıram geldiğinde konsolosluga daha güncel tarihli götürsem veya KCC'ye verdiğimin aynısını götürsem olur mu/doğru olur mu/iyi olur mu?

Saygılarımla
    Ufuk

• @UFUK-KAYA evet Ufuk Bey. Numaranız current olmadan yapacağınız en iyi şey, numaranızın current olmasını beklemek (:

Eğer, güncel dökümana ulaşamazsanız, olanı götürürsünüz.

• ⭐⭐⭐

@UFUK-KAYA, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sefa Açıklayıcı yanıtlar için gerçekten cok teşekkür ediyorum sefa bey,

2-Numara current olana kadar yapacak hiç bir eylem/alacak hiçbir aksiyonum yok teyit edebilir misiniz?
    3-Bu belgeyi edinmem uzun sürer, bu uzun sure sonunda edinip edinemeyeceğim de belli değildir. Dolayısıyla KCC'ye taranmış kopya olarak bu elimdekini minik bir açıklama ile yollayıp numara sıram geldiğinde konsolosluga daha güncel tarihli götürsem veya KCC'ye verdiğimin aynısını götürsem olur mu/doğru olur mu/iyi olur mu?

Saygılarımla
    Ufuk

Evrak mailini gönderdikten sonra numaranızın aktif olmasını bekleyeceksiniz.
    Aldığınız belgeyi evrak maili olarak gönderin, mülakata da elinizde ki polis belgesiyle gidin.
    Online sistemin olmadığı ülkelerde bu belgeyi almak oldukça zor. Konsoloslukta bunu biliyor. Eğer yeterli görmezse bu belgeyi tekrardan isteyebilir.
    Sayın @crazycells in bu konu hakkında tavsiyesinide alın muhakkak

• Arkadaşlar askerliğimi yapmadım askerlik durum belgemi evrak mailinde göndermem gerekiyor mu ?

• Merhaba aklıma bir durum takıldı,belki daha önceden sorulmuştur,sorulduysa kusura bakmayın lütfen,talihli eşim,benim bir davam var 2016 yılında eski şirketimin açmış olduğu ve ticaret mahkemesinde davanın reddine karar verildi,rakip firmaya geçtiğim için açılan bir dava,ama dava red edilince karşı taraf bunu istinafa götürdü ve şu an istinafta,bununla ilgili bir belge koymalı mıydım acaba? Aldığım bir ceza yok,davayı da reddetti hakim ama benim aklıma takıldı.

• Merhaba aklıma bir durum takıldı,belki daha önceden sorulmuştur,sorulduysa kusura bakmayın lütfen,talihli eşim,benim bir davam var 2016 yılında eski şirketimin açmış olduğu ve ticaret mahkemesinde davanın reddine karar verildi,rakip firmaya geçtiğim için açılan bir dava,ama dava red edilince karşı taraf bunu istinafa götürdü ve şu an istinafta,bununla ilgili bir belge koymalı mıydım acaba? Aldığım bir ceza yok,davayı da reddetti hakim ama benim aklıma takıldı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilara1424 adli sorgulamanda bu durum ortaya çıkıyor mu eğer çıkıyorsa mahkeme sonucunu ingilizce çevirtip belgelerin içine koymalısın. Mahkeme türü ne olduğu önemli değil eğer soruşturma da mahkeme gözüküyorsa her mahkemenin sonucu belgelere ingilizce çevirisi konulur.
    Sonuçta amerikan konsolosluğu ne nüfüs müdürlüklerine ne de adalet bakanlığına yazı yazıpta sizlerin geçmişini istemiyor. Sadece DÜRÜST OLUN YALAN SÖYLEMEYİN. Elinde ki evraklar ile senin DS260 formun bir tutsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Amerika da yaşayanlar çok iyi bilirler. Bizim babalarımızın dedelerimizin zamanında ki gibi ağızdan ne çıkıyorsa onu doğru bilirler di yalan söylenmezdi. SÖZ NAMUSDU. İşte bu olay amerika da hala geçerli fakat yalan olduğu ortaya çıkarsa terk et amerikayı çünkü o kadar büyük ceza versin ki kendini toplayamazsın. Amerikaya gitmemiş bir kişi ne bu ukalalık derseniz amcamlar amerikan vatandaşlığına ailece geçtiler. 15 yıldır oradalar.

• Bu ileti silindi!

• @ayvalik10 hayır hiçbir yerde çıkmıyor,ben bu davanın yargıtayda olduğunu bile unutmuştum,çünkü reddedilmişti şu an aklıma geldi panik oldum

• @Sefa atacağım evrak mailinde sizce belirtmeme gerek var mı bu durumu yoksa hiç belirtmeyeyim mi ? teşekkürler

• @dilara1424, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@ayvalik10 hayır hiçbir yerde çıkmıyor,ben bu davanın yargıtayda olduğunu bile unutmuştum,çünkü reddedilmişti şu an aklıma geldi panik oldum

Sayın @crazycells rica etsem beni bu konuda aydınlatabilir misiniz?

• @dilara1424 Merhaba, eğer adli sicil sorguladığınızda çıkmıyorsa belirtmenize gerek yok diye biliyorum. Sayın @crazycells daha net bilgi verecektir.

• @Sefa İlginiz için teşekkür ederim hocam. Şu an pasaportum var fakat bunu eklemelisiniz derken ds260 formunu mu kastettiniz ? Orada bir hata varsa şu an düzeltebiliyor muyuz ? Ben bunları sormuştum aslında. Teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |