Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10
    Benim belgelerde Amerikan konsolosluğu yazıyor. Yanlış gönderdiğimi söyleyip bir daha göndermeme gerek var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Deancorll konsolosluk bu kadar basit olayları göz yumuyor inanın mülakatta sizin gitmeniz için herşeyi yapıyorlar. Burada o kadar çok stres panik ortamı yaratıyorlar ki bir kere de 2019 gidenlerden bir fikir alan yok mesela @mhepekiz @sash @saulgoodman @redsat2000 bu kadar takılmayın ya zaten bir terslik olursa hemen anında sana geri mail atıyorlar.

• @ayvalik10 yorumunuza katılıyorum daha önce 2005 yılında mülakatta bizzat yaşadım. Oradaki insanlarda son derece anlayışlı ve güler yüzlü. Bizler gibi gözümüzün içine bakıp niyet okumaya çalışmıyorlar. Tek istedikleri var sadece ve sadece doğruları söylemek, yanlış beyan vermemek. Tek derdimiz sıranın gelmesi olacak. Herkes içini rahat tutsun.
    Bu arada @ayvalik10 @crazycells iyiki varsınız diyelim. Bu kadar mesaja dayanmak kolay değil 🙂

• Yasaklı

@ayvalik10 neredeyse "Gidemeyeni dövüyorlar" ama o mülakat ortamına girmeden gerilmeyi de anlıyorum ben de yaşadım zira. Sonra da "Bu muymuş ya" dedim en kolayı mülakat aşaması aslında eğer gerçekten karanlık bir yanınız yoksa..

• Rekor case number sahibi olarak ben de KCC'den mail aldım 🙂 süreç gayet iyi ilerliyor, enerjimiz pozitif aynen devam 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aaktas29, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Numarası benim gibi yüksek olanlara gelen evrak talep maili kısa zamanda onaylanır ve 3-4 ay sonra mülakat tarihi alma şansı var mıdır? Current olmadan sıra gelmiyor benim bildiğim ama yüksek numaralardan evrak istenme nedeni nedir acaba? Bu bir gizem mi yoksa ne olduğunu bilen birisi var mı? 🙂

Bulteni suradan takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/bulten/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Güngör, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells yeminli mütercim olması gerekiyor mu?

Tercumanlik yapan birinin cevirmesi yeterli, belgeleri Almanca olarak gondermeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xpowerglide, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,KCC evraklarıyla ilgili birkaç sorum olacak.
    1)Askerliğini yapmayan kişiler için askerlik durum belgesi çıkartmak gerekli mi?
    2)E-devlet sisteminde belgeleri çıkarırken her belgede “kurum talebi” seçeneği seçip daha sonra kurum ismine “kentucky consular center” mı yazacağız?

1. Gerekmiyor.
    2. Istediginizi yazabilirsiniz.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Deancorll senin işlerini vizeni veren yer kentucky amerikan konsolosluğu sadece aracı kurum

hayir, tam tersi 🙂 KCC degil vizeleri diplomat olan konsoloslar veriyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omertug, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Rekor case number sahibi olarak ben de KCC'den mail aldım 🙂 süreç gayet iyi ilerliyor, enerjimiz pozitif aynen devam 🙂

harika haber 🙂 durumunuzdaki guncellemeleri bekliyoruz 🙂

• Merhaba,

Bir kaç sorum olacak. Court Record derken hüküm giymiş mahkeme kayıtlarından mı bahsediliyor. Yani benim ev sahibi tarafından açılmış kira kontratı kaynaklı Sulh hukuk mahkemesi davalarımız var.

1 Sorum : Kira kontratı kaynaklı Sulh hukuk mahkemesi dava kayıtlarını göndermeli miyim?
    2 Sorum : Green Card eşime çıktı. Bu mahkeme kayıtları benim üzerime yinede göndermeli miyim?
    3 Sorum : Her aile bireyi için yukarda belirtilen belgelerin hepsini ayrı ayrı mı göndermeliyim. yani şuan 3 kişilik bir aileyiz. Hepimiz için hepsinini isminin yazdığı ayrı pdf dosyalarımı göndermeliyiz. yoksa sadece Green Card çıkmış aile bireyimiz için mi gönderilecek?

@crazycells yardımınızı bekliyorum. Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@cihank, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,

Bir kaç sorum olacak. Court Record derken hüküm giymiş mahkeme kayıtlarından mı bahsediliyor. Yani benim ev sahibi tarafından açılmış kira kontratı kaynaklı Sulh hukuk mahkemesi davalarımız var.

1 Sorum : Kira kontratı kaynaklı Sulh hukuk mahkemesi dava kayıtlarını göndermeli miyim?
    2 Sorum : Green Card eşime çıktı. Bu mahkeme kayıtları benim üzerime yinede göndermeli miyim?
    3 Sorum : Her aile bireyi için yukarda belirtilen belgelerin hepsini ayrı ayrı mı göndermeliyim. yani şuan 3 kişilik bir aileyiz. Hepimiz için hepsinini isminin yazdığı ayrı pdf dosyalarımı göndermeliyiz. yoksa sadece Green Card çıkmış aile bireyimiz için mi gönderilecek?

@crazycells yardımınızı bekliyorum. Çok teşekkürler.

Belgeler bütün mülakat görüşmesine girecek olan adaylar için isteniyor.
    Arşivli adli sicil kaydınızda herhangi bir kayıt gözükmüyorsa bunu bildirmenize gerek yok.
    Her bireyin belgelerini ayrı ayrı pdf ve ya jpeg dosyası biçiminde göndermelisiniz.
    Mail göndermeden önce şuradaki bilgileri incelemenizi tavsiye ederim;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/767?page=1

• Merhaba daha once de sorulmus olmasina ragmen cevabindan emin olmak istedigim bir kac soru var. Yanitlayanlara simdiden tesekkurler.
    1- ilk sayfada askerlik kaydi icin "(E-devletten askerlik kaydiniza dair belge alip gonderebilirsiniz, TC vatandaslari icin bu belge mulakat sirasinda gerekmeyecek)" seklinde yazilmis. Ogrenciler icin e devletten "Askerlik Durum Belgesi Sorgulama" kismindan alinan belgenin gonderilmesi gerekiyor mu ?
    2- Bu belgelerin Ingilizce ya da Turkce olabilecegini biliyorum, hepsini Turkce gondermek dusuncesindeydim ama adli sicil kaydini cikartirken ingilizce olan daha duzenli geldi. Su asamada adli sicil kaydini Ingilizce digerlerini Turkce gondermeyi dusunuyorum. Ama belgelerin bi kisminin Ingilizce bi Kisminin Turkce olmasi mantiksiz geldi. Diger belgeleri de cevirmeli miyim yoksa bu sekilde yollamali miyim ?

• @oniketya e-devletten aldığınız askerlik durum belgesini gönderebilirsiniz, ingilizce- türkçe olması yeterli problem değil hepsini aynı dile çevirmek zorunda değilsiniz.

• KCC'ye evrak gönderirken;

".....................Bunlarin disinda durumunuza gore:

Evli iseniz evlilik cuzdaniniz
    Bosanma belgesi veya Olum Kayit Ornegi
    Herhangi bir suctan hukum giymisseniz mahkeme ve hapis kayitlari (ve ingilizce tercumeleri)

cümlesinde Boşanma kararları da ingilizceye tercüme edilecek mi? Sadece (varsa) suçtan hüküm giyilmiş ise mahkeme kararı mı? Ayrıca DS-260 formunda ben ve eşim varız. Gönderilecek evraklarda, müşterek olan evraklar her bir şahıs için ayrı ayrı mı hazırlayacağız. Misal: Evlenme cüzdanı ve vukuatlı nüf. kayıt gibi? Sevgilerimle...

• Ben KCC evrak gönderirken evlilik cüzdanını göndermedim istenilen evraklar içinde yazmıyordu diye bu bir sorun olur mu ?

• ⭐⭐⭐

@oniketya, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba daha once de sorulmus olmasina ragmen cevabindan emin olmak istedigim bir kac soru var. Yanitlayanlara simdiden tesekkurler.
    1- ilk sayfada askerlik kaydi icin "(E-devletten askerlik kaydiniza dair belge alip gonderebilirsiniz, TC vatandaslari icin bu belge mulakat sirasinda gerekmeyecek)" seklinde yazilmis. Ogrenciler icin e devletten "Askerlik Durum Belgesi Sorgulama" kismindan alinan belgenin gonderilmesi gerekiyor mu ?
    2- Bu belgelerin Ingilizce ya da Turkce olabilecegini biliyorum, hepsini Turkce gondermek dusuncesindeydim ama adli sicil kaydini cikartirken ingilizce olan daha duzenli geldi. Su asamada adli sicil kaydini Ingilizce digerlerini Turkce gondermeyi dusunuyorum. Ama belgelerin bi kisminin Ingilizce bi Kisminin Turkce olmasi mantiksiz geldi. Diger belgeleri de cevirmeli miyim yoksa bu sekilde yollamali miyim ?

1- Gönderilmesi şart değil, gönderirsenizde bir sorun olmaz
    2- Belgelerin türkçe ve ya ingilizce olması yeterli. Hepsi Türkçe ve ya hepsi İngilizce olması gerekmiyor.

• ⭐⭐⭐

@irem-begum, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Ben KCC evrak gönderirken evlilik cüzdanını göndermedim istenilen evraklar içinde yazmıyordu diye bu bir sorun olur mu ?

Evrak maili aldığınızda zaten bu belge istenmiyordu.
    Ekim ayından itibaren istenmeye başlandı.
    Endişelenmenize gerek yok.

• @bolatmali anladım teşekkür ederim 🙏🏻😊

• ⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

KCC'ye evrak gönderirken;

".....................Bunlarin disinda durumunuza gore:

Evli iseniz evlilik cuzdaniniz
    Bosanma belgesi veya Olum Kayit Ornegi
    Herhangi bir suctan hukum giymisseniz mahkeme ve hapis kayitlari (ve ingilizce tercumeleri)

cümlesinde Boşanma kararları da ingilizceye tercüme edilecek mi? Sadece (varsa) suçtan hüküm giyilmiş ise mahkeme kararı mı? Ayrıca DS-260 formunda ben ve eşim varız. Gönderilecek evraklarda, müşterek olan evraklar her bir şahıs için ayrı ayrı mı hazırlayacağız. Misal: Evlenme cüzdanı ve vukuatlı nüf. kayıt gibi? Sevgilerimle...

1- Eğer geçmiş yıllarda bir boşanma gerçekleştirdeyseniz bu belgeyi almanız gerekiyor. Anlara konsolosluğu için çoğu zaman bu belgenin Türkçe olması bir sorun teşkil etmiyor. Ama şahsi tavsiyem yeminli tercüman aracılığıyla tercüme ettirmeniz.

2- Her şahıs için ayrı ayrı göndermelisiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |