Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@çisem-bali DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells ona sordum zaten:) vize onaylandıktan sonra,son asamada sordum. Konsolostur sanırım kendısı

evet, vizeyi onaylayan kisiyse konsolostur. Onun cevap verememesi cok ilginc, belki tam olarak sorunuzu anlayamamistir, konsoloslarin hepsi Amerikali ve hepsinin Turkcesi iyi degil. Size tavsiyem su linkten konsolosluga sorunuzu bir daha sormaniz:

Verilecek cevabi paylasabilirseniz sevinirim. Bebeginize de vize gerekecegini dusunuyorum, ama bu konuda toleransa yer var mi, onu anlamaya calisiyorum 🙂

• @muzmin_a DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@yekta 7237 dosya sayısını nerden buldun?

bu linkten ulaşabilirsiniz. anlamadıgınız nokta olursa özelden yazın bana size yardımcı olayım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sayın @crazycells son aciklanan sayi hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Bulten aciklanmadan once DV2018 facebook grubunda da yazmistim, hala dusuncelerim ayni oldugu icin buraya da yazayim. Eger Dis isleri bakanligi ve USCIS butun 50.000+ vizeyi vermeye niyetliyse EU bolgesi icin 34-35.000'li dosyalara sira gelme ihtimali var bence; ama aciklanan bulten sayilari bu yil boyle olmayacak gibi gosteriyor. Sanirim yukarida yorum yazan ve sayi paylasan arkadaslarin hepsi de bu konuda benzer dusunuyor (butun vizelerin tukenmeyecegi yonunde). Tabii ki her ay yeni aciklanan bultenle tahmin edilen sayilar degisebilir, fakat bu sayilarin ustune cok dusunmemek lazim, cunku etki edilebilecek bir durum degil maalesef. Istediginiz kadar tahmin yapip analiz edebilirsiniz, ne yazik ki onemli olan tek sey bultende aciklanacak sayilar.

• Önümüzdeki ay belli olacak herşey en iyisi de en kötüsüde heralde sonuç itibariyle Eylül içinde vize görüşmesine alabilecekleri insan sayısıda belli yani o yüzden ii olumsuz gözüküyor her hali ile yetiştiremezler zaten o kadar görüşmeyi bu saatten sonra gibime geliyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@superdem22 Sayilar son bultendeki gibi ilerlerse dediginiz gibi ancak 30.000'leri gorur... Yazdiginiz magduriyet kismiyla ilgili olarak... teorik olarak cekilisten secilmek size vize hakki vermiyor, sadece mulakat hakki veriyor ve siranin gelmeyebilecegi ilk mektupta da yaziyor. Dolayisiyla KCC, DOS ya da USCIS'in bu konuda kendilerini sorumlu hissedecegini hic zannetmiyorum.

• @crazycells açıklama için teşekkürler. Her ne kadar kendimi buna hazırlasam da dediğin gibi realistic olmakta fayda var. Yine de bir umut bekleyeceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muzmin_a DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@azeusa bu yıl kaç vize verecekler belli mi yoksa yaklaşık mı?
    X-15668
    X=?

hayir, bu sayi belli degil henuz. Su anda bilinen teorik olan 50.000 (+ 5000'lik NACARA kotasinin kullanilmayan vizeleri) vizenin DV programinda kullanilabilecegi. Yil sonunda kac vize vermis olduklarini gorecegiz.

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

X-15668
    X=?

hayir, bu sayi belli degil henuz. Su anda bilinen teorik olan 50.000 (+ 5000'lik NACARA kotasinin kullanilmayan vizeleri) vizenin DV programinda kullanilabilecegi. Yil sonunda kac vize vermis olduklarini gorecegiz.

2017 de bile bazı arkadaşlara vize yetişmemiş. ona rağmen bu sene neden bukadar yüksek kazanan çıktı bunun mantığı nedir sizce ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozan-aydemir DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Burda herkesin yazdığına bakarak anladığım tek bir şey var benim case no 32xxx artık üstüne soğuk su iç demek oluyor. Ve numara gelir diye bir sonraki sene için insanların şansını çalmamak adına başvuru yapmadım öteledim biraz geç giderim en fazla dedim ama olmadı daha önceki yıllarda yanlış hatırlıyorsam düzeltin 2. Bir çağırma muhabbeti olmuştu yani belki yine öyle birşey olur diyeceğim ama bu kadar şanssızlık üstüne birşey olmaz bu sene sizin şanssızlığınız benimde çekilişe dahil olup eşimin kazanması oldu 😂 üzgünüm bunun için

o dediginiz farkli bir durum. Bir onceki yil Mayis'ta secilenlere, Eylul ya da Ekim'de secilen ayri bir grup eklenmisti. Buyuk ihtimal sadece Mayis'ta secilenlerle kotayi dolduramayacaklarini dusunduler, o nedenle ek bir liste acikladilar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@road2america tebrikler! hayirli ugurlu olsun.

• @crazycells yorumların için teşekkürler. Peki sorum şu olacak. Benim gibi 33XXX CN'i olanlar için sene kapandı mı ya da sıra gelme ihtimalleri üzerine dahi konuşmak zaman kaybı mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

X-15668
    X=?

2017 de bile bazı arkadaşlara vize yetişmemiş. ona rağmen bu sene neden bukadar yüksek kazanan çıktı bunun mantığı nedir sizce ?

oldukca mantiksiz sayin @yekta 😃 ben de nedenini anlamadim, yilin basinda da anlam verememistim. Bir ihtimal gecen yilki Trump tacizinden dolayi (yersiz cikarttigi executive order'larla KCC ve konsolosluklarin isini yavaslatmisti) yapildigini dusunmustum. Maksat, eger bazi ulkelerde vize mulakatlari durursa, en azindan diger ulkelerdeki kazananlarla yine kotayi doldurabilirsinler diye. Hala baska bir neden bulamiyorum bu kadar kisinin secimi icin. 2013-2014'e kadar tum dunyada ABD'ye goc azaliyordu, o nedenle git gide daha fazla sayida kisiyi secmeye basladilar, fakat tum dunyadaki gocmen ve multeci krizinden sonra ABD'ye goc orani tekrar artmaya basladi. KCC'nin bunu her yil kestirmesi cok mumkun degil, ama ellerinden gelenin en iyisini yaptiklarini da zannetmiyorum 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@superdem22 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells yorumların için teşekkürler. Peki sorum şu olacak. Benim gibi 33XXX CN'i olanlar için sene kapandı mı ya da sıra gelme ihtimalleri üzerine dahi konuşmak zaman kaybı mı?

Hukumet gecen yillardaki mantikla calismiyor bu yil, o nedenle bir mantik yurutmek dogru olmaz bence. Zaman kaybi degil, ama gorunen o ki, sira gelme ihtimali de cok dusuk. Ben yine de umut tacirligi yapmak istemem, bence siz kendinizi en kotusune hazirlayin ve hayatiniza normal sekilde devam edin, en azindan Eylul ayindan sonra hayal kirikligi yasamazsiniz, eger olursa da mukemmel bir duygu olur.

• @crazycells aynen. Bekleyip görelim 🙂 Oturduğumuz yerde maceranın içindeyiz 🙂

• @arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@onur1601 istatikleri son değerler üzerinden yapman daha iyi olur. Nisan mülakatları neredeyse bitti. Yaklaşık 16000 kişiye ait dosya işlem gördü. (Issued+AP+Ready). Burada 2800 civarı zaten boşluk var. Dolaysıyla Nisan itibariyle yaklaşık 13500 vize tükendi. 20 bin üzerinden hesap yaparsan 7000 kişiye en az 6000 Case ile yakalarlar bence. 1071 i gitti kaldı 5000. Bence 20300 Cut-off a en az 4000-5000 case eklemeli derim ben.

@arnblt selam, aslinda mart ayini baz alarak % hesaplama yapmamin nedeni gorusmeleri tamamen bitmis oldugundan daha yakin bir oran hesaplayabilmekti. Ne de olsa Nisan bitmedi muhakkak ilk 10 gun gorusmeler daha yogun oluyor ama gecen ay buna dikkat etmiatim diger ulkelerde son gune kadar vizeler verilmeye devam ediyor.
    Temennim insallah sizin belirttiginiz rakamlarin gerceklesmesi ancak ben o kadar iyimser olamiyorum artik cunku gecmis numaralardan cok gelen oluyor 😞 EU icin gecmis numaralardan gelerek verilen vizeler her ay 400 leri buluyor. Yıl sonuna kadar bu sayi her ay azalarak devam edecektir ancak Nisan ve sonraki aylar icin ben buradan 1200-1500 arasi bir vize verilecegini dusunuyorum.
    Bu saatten sonra olabilecek en iyi seyler gorusmeye gelen id lerin yuzdesinin ve gecmis numaralarin basvurularinin azalmasi. Bununla beraber verilecek vizenin EU icin 20K uzerine cikmasi olacaktir.

• @ikizbabasi hocam selam sizin bu olumlu bakış açınız çok güzel. önemli olan zaten herşeyi akışına bırakıp her zaman insanı yeni fırsatların kucaklayacağını unutmamak. ben kendim adıma artık bu sene için umutlarımın pek kalmadığını söyleyebilirim ancak hala 27-28 bin bandında biteceğini düşünmüyorum.. mutlaka daha yüksek olacaktır rakamlar.

• bu sayıları gördükten sonra açıkcası düşüncem şu; green cardı verme konusuna ya da çekilişe engel olamıyorlar ama sanki böyle yavaş yavaş götürerek de yılı bitirip alabilecek en az kişiyle kapatmaya çalışıyorlar sanki. sonuçta seçilenlerin çoğuna verdik mi verdik bakın diyebilirler gibi. umarım ben yanılırım ve son 3 bültende büyük sıçramalar görürüz.

• Arkadaşlar Merhaba.Mülakata sayılı günler kaldı.Sorum şudur ki 8-9 yaşlarındaki 2 çocuğuma arşiv kayıtlı adli sicil kaydı almam gerekir mi?Eğer evetse nerden?Teşekkürler.

• Herkese yeniden merhabalar,
    Sizlerle en son sağlık muayene deneyimimi paylaşmıştım. Mülakat günümüze saatler kala (05 mart pazartesi idi randevumuz)konsolosluktan gelen randevu iptal mailinden(pazar akşam 23:00 civarı) sonra sabah hayal kırıklığı ile İstanbula geri dönmek zorunda kalmıştık... Çok kötü bir his. soru soramıyorsun, sorgulayamıyorsun çünkü konsolosluk çalışanlarıda bize atılan mailde belirtildiği gibi '' alınan güvenlik tehditi '' ihbarı nedeniyle çalışmadılar. Neyse yapacak bir şey yok deyip evimize okulumuza işimize döndük. Bu arada devamlı mail kontrolu yapıyorum belki bi açıklama gelir. Belki yeni randevu gelir. Haberleri izliyorum duyum doğruymuş vs vs vs... En iyisi kendimi çarşıya pazara atayım kafam dağılsın dedim. İstanbullular iyi bilir gittim Salı pazarına 🙂
    aynı gün randevumuz olan kader birliği yaptığımız Can kardeşimin '' abla mailine bak yeni randevu vermişler '' yazısını okuyunca bi ohh dedim. onun randevusunu 2 gün sonraya, bizimkini bir hafta sonraya vermişler... yine bavul hazırla okullardan izin al dükkanı kapa uçak bileti-otel bul vs masraflar tavan ... (4 kişilik bir aileyiz)
    Nihayetinde gittik randevumuza . Herşey bu forumda yazıldığı gibi. Randevu saatinize yakın bir saatte gidiyorsunuz .Dış kapıda sırada bekliyorsunuz. Saatiniz gelince güvenlik görevlisi sesleniyor zaten içeri kontrolden geçerek alınıyorsunuz. Telefonumuzu da bahsedilen büfeye emanet verdik. güvenlik kapısından geçmeden önce dışarıda randevu saatimizi ve isimlerimizin kontrolunu yaptılar...

ve Sürpriiiiizzzz.....Sn Sayal ailesi, sizin randevunuz sistemlerde yok. malesef kabul edemiyoruz...

içimden dedim ki '' yuuuhh yook artık bu da mı bizi bulacaktı '' . Sonra görevliye tüm kibarlığımla 🙂 ama nasıl olur. Rica etsem tekrar kontrolünü sağlarmısınız.Çünkü bu bize verilen 2. randevu tarihi. ve bu bizim talebimiz ile oluşturulan bir tarih değil. geçen hafta yaşadığınız güvenlik tehditi nedeniyle iptal edilen ve yenisi oluşturulan bir randevu...
    Dediler ki '' İspat edin''
    Yine tüm kibarlığımla , tabi hemen ispat ediyorum. bana 5 dk izin verirseniz gönderdiğiniz mailin printini getireceğim ... dedim .
    tmm getirin, merkeze konrol yaptıralım cevabıyla koştum büfeye. telefonumdan mailime ve büfecinin printer a aldım sayfayı götürdüm.(büfeci bey on numara bir insan biz çok sevdik )
    Yine kısa bir bekleme....

sonunda tmm geçebilirsiniz içeri dediler . Bahşettiler. İçerdeki son kişiydik.Dedim ki artık burası son durak. Dayan Sibel...
    evraklarımız verdik. paralarımızı yatırdık. Görüşmemizde burada hep bahsedilen sarışın hanımefendi ile (bence kumral ) oldu. eşime olan sorular ,
    Nereye gideceksiniz / new Orleans ...
    Ne iş yapıyorsunuz / Kendi iş yerim var. araba tamir bakım servisi sahibiyim . Aynı zamanda (motor )mekanik ustasıyım
    ooo çok güzel :))
    bana sorular
    Siz ne iş yapıyorsunuz / şu an çalışmıyorum . Daha önce sağlık sektöründe 20 yıl çalıştım (çalıştığım hastanenin adını söyledim çok hoşuna gitti )
    peki vizenizi onaylıyorum İyi yolculuklar
    dedi... o an beynimde havai fişekler ateşlendi... döndüm önce çocuklarımı öptüm sarıldım vs vs vs sonra eşimi... Çıkmadan da birer bardak su içip oldu bu iş galiba deyip koşar adımlarla çıktık... İşte bu da bizim hikayemiz. Keyifle bir öğlen yemeğinden sonra havaalanına geçtik. Evimize döndük.
    14 mart mülakat günümüzdü
    15 martta ''issued '' oldu
    16 martta da teslim aldım. içeri alındığımızda ki sıra numaramız da 16 idi 🙂 ve o kağıdı hala saklıyorum . Tarihi bir anlamı var artık bizim için ...
    Dileyen isteyen herkesin aynı mutluluğu yaşaması dileğiyle...
    Sevgiler.

Not: Yazım/imla vs. hatalarım var ise affola ... 🙂

• @sayal çok sevindim aileniz ve sizin adınıza mutluluklar dilerim herşey gönlünüzce olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |