Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bilgilerimde eksik-hata varsa lutfen uyarin.

Amerika icinde yerlestikten sonra tasinma esnasinda adres degisikligi:

USPS (kayitli posta servisi) adresini degistirmek USCIS adresini degistirmek demek degildir! USPS adresinizi de mutlaka degistirin. Ileri tarihli adres degisikligi USPS'de mumkun, USCIS de mumkun degil. USPS adres degisikligi icin 1.05$ aliyor.

USCIS sayfasindan (https://www.uscis.gov/addresschange) basliyorsunuz. MyUSCIS hesabiniz oldugunu varsayarsak islemleri online tamamlayabilirsiniz.

Sistem sizi iki farkli yontemden birisiyle adres degisikligini yapmaniza olanak sagliyor.

• Online olarak dogrudan degistirme
      veya
    • AR-11 formunu online olarak veya manuel form doldurup yollayarak adres degistirme

Hizli pratik ve ilerideki diger islemlerde de kullanmak uzere oncelikle MyUSCIS hesabi olusturmanizi oneririm. Cok saglam bir eposta hesabinizi kullanarak kayit islemlerine buradan baslayabilirsiniz.

Hesabiniz varsa/olusunca her iki yontemin de online versiyonunu kullanabilirsiniz. Ben 1. yolu tercih ettim.

Asagida iki yontem ve linkleri gorunuyor.

Benim tercihimde MyUSCIS sayfasina geciyoruz

MyUSCIS sayfasinda isminizin hemen altinda adres degistirme (Edit mailing address) secenegi var. Bu iki adresinizi de (posta ve fiziksel) ayri ayri degistirmenize olanak sagliyor. Posta (mailing) adresinde yine in care of (c/o) secenegi var, buraya o adreste ikamet eden bir baskasinin adini soyadini yazabilirsiniz.

Ve her iki adresi de asagidaki sekilde formla degistirebiliyorsunuz.

AR-11 yolunu secmedim. Ilk adresimde buradan degisiklik yapmistim. Orada bir fazladan basamakla eski ve yeni adresinizin tum bilgilerinin istendigi genisce bir form var. Formu file edince sonucu yine buradan takip edebiliyorsunuz.

• merhaba Houston'a gidiceğimi paylaşmıştım. SSN başvururken ya da banka hesabı açarken adres gerekiyo USCIS'deki adresim Philadelphia'da. bankaya SSNye başvururken USCIS'deki adresimi mi vermem gerek yoksa geçici olarak kaldığım adresi verebilir miyim banka kartım ve SSN m direk elime geçsin istiyorum Philadelphia'ya giderse ordan bana gelmesi vs çok uzun ve saçma olucak. Kalıcı olarak bi eve yerleştiğim zaman adresimi düzenlicem adresimin başka eyalette olması ehliyet,banka hesabı vb. işlemlerde sorun yaratır mı ? Houston'da USCIS güncellemesi yapabilceğim bi adres de yok şuan sadece 20 günlük airbnb evi var orayı da adresim diye USCIS de güncellemek saçma olur sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Bilgilerimde eksik-hata varsa lutfen uyarin.

Amerika icinde yerlestikten sonra tasinma esnasinda adres degisikligi:

USPS (kayitli posta servisi) adresini degistirmek USCIS adresini degistirmek demek degildir! USPS adresinizi de mutlaka degistirin. Ileri tarihli adres degisikligi USPS'de mumkun, USCIS de mumkun degil. USPS adres degisikligi icin 1.05$ aliyor.

USCIS sayfasindan (https://www.uscis.gov/addresschange) basliyorsunuz. MyUSCIS hesabiniz oldugunu varsayarsak islemleri online tamamlayabilirsiniz.

Sistem sizi iki farkli yontemden birisiyle adres degisikligini yapmaniza olanak sagliyor.

• Online olarak dogrudan degistirme
      veya
    • AR-11 formunu online olarak veya manuel form doldurup yollayarak adres degistirme

Hizli pratik ve ilerideki diger islemlerde de kullanmak uzere oncelikle MyUSCIS hesabi olusturmanizi oneririm. Cok saglam bir eposta hesabinizi kullanarak kayit islemlerine buradan baslayabilirsiniz.

Hesabiniz varsa/olusunca her iki yontemin de online versiyonunu kullanabilirsiniz. Ben 1. yolu tercih ettim.

Asagida iki yontem ve linkleri gorunuyor.

Benim tercihimde MyUSCIS sayfasina geciyoruz

MyUSCIS sayfasinda isminizin hemen altinda adres degistirme (Edit mailing address) secenegi var. Bu iki adresinizi de (posta ve fiziksel) ayri ayri degistirmenize olanak sagliyor. Posta (mailing) adresinde yine in care of (c/o) secenegi var, buraya o adreste ikamet eden bir baskasinin adini soyadini yazabilirsiniz.

Ve her iki adresi de asagidaki sekilde formla degistirebiliyorsunuz.

AR-11 yolunu secmedim. Ilk adresimde buradan degisiklik yapmistim. Orada bir fazladan basamakla eski ve yeni adresinizin tum bilgilerinin istendigi genisce bir form var. Formu file edince sonucu yine buradan takip edebiliyorsunuz.

Sayin @caglaror , USPS ve diger adres degisiklikleriyle ilgili bilgileri surada bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2019/abd-de-baska-bir-adrese-tasindiktan-sonra-yapilacaklar

Bu konu USCIS ozelinde... USPS = United States Postal Service, yani PTT'nin ABD karsiligi... Postalarinizi nereden almak istiyorsaniz, USPS'e o adresi vermelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

merhaba Houston'a gidiceğimi paylaşmıştım. SSN başvururken ya da banka hesabı açarken adres gerekiyo USCIS'deki adresim Philadelphia'da. bankaya SSNye başvururken USCIS'deki adresimi mi vermem gerek yoksa geçici olarak kaldığım adresi verebilir miyim banka kartım ve SSN m direk elime geçsin istiyorum Philadelphia'ya giderse ordan bana gelmesi vs çok uzun ve saçma olucak. Kalıcı olarak bi eve yerleştiğim zaman adresimi düzenlicem adresimin başka eyalette olması ehliyet,banka hesabı vb. işlemlerde sorun yaratır mı ? Houston'da USCIS güncellemesi yapabilceğim bi adres de yok şuan sadece 20 günlük airbnb evi var orayı da adresim diye USCIS de güncellemek saçma olur sanırım.

Size katliyorum, su an banka ve SSN icin guncel adresinizi verin. Saglam ve uzun sureli bir adrese gecince ise USCIS adresinizi degistirebilirsiniz.

• @crazycells 🙂 Bu bilgi USCIS sayfasindaki bilgi oldugundan aktardim. Cevirisi tam olarak boyle olmasa da USCIS uyariyordu USPS adresinizi degistirmeniz USCIS adresinizi baglamaz gibicesine 🙂
    USPS deki guzel olay mail-forwarding. 3-7 gun gecikmeli de olsa yeni adrese fw ediyorlarmis.

• @crazycells @berkergn13 Bankadaki kayitli adresiniz su nedenle onemli, bazi eski sistemler ya da alisveris noktalari dogrulama icin posta kodunuzu sorar (numpadden girmenizi de ister) burada bankada kayitli adres bilgisi esas aliniyor. BofA cep telefonu uygulamasindan adres degisikligine izin veriyor.

• sormak istediğim şu tam anlatamamışım,SSN nin postalanacağı adresi USCIS'de kayıtlı adresimden farklı bi adres seçebilir miyim ? @crazycells @caglaror

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

sormak istediğim şu tam anlatamamışım,SSN nin postalanacağı adresi USCIS'de kayıtlı adresimden farklı bi adres seçebilir miyim ? @crazycells @caglaror

evet, secebilirsiniz.

• @caglaror Arac ve ehliyet icin adres degisikligi (CA DMV online) yaptim. DMV voter yetkisi de aldigindan size US citizen olup olmadiginizi soruyor panik yapmadan bir sonraki basamakta degilim diye isaretliyorsunuz.

USPS degisiklik talebi sonrasi hem eski adrese hem yeni adrese onay maili gonderiyor. Eski adrese giden cevaplanmadigindan yeni adrese giden cevaplandigindan anliyor tasindiginizi. Welcome kit diyor yenisine gelen zarfa.

Bizim sitede yesil bir kart birakmislar, yeni tasinan bu karti alirsa postalar kutuya birakiliyor. O yesil kagit durdugu suree postalar teslim edilmiyor. Kagitta da bu direktifler yaziyor.

• Merhabalar ben mülakat esnasında bir adres verdim fakat adresi verirken isim istediler bu adreste siz mi kalacaksınız gibi yani greencardi kim teslim alacak diye anladım ben adres konusunda yardımcı olan arkadaşın soyadını hatirlayamadım mülakata zarar gelmesindiye kemkum etmememek adına bile bile kendi adımı verdim şimdi o adresteki bana yardımcı olan arkadaşın postasiyla benim Adım uyusmayacak kartımda o posta kutusuna ulaşamayacak ben ilk girişte havaalanında adresi değilde teslim alacak kişinin ismini değiştirebilir miyim acaba yada bu adreste ki ismi c/o olarak değiştirebilir miyim yada ekletebilirmi yım ne yapmam gerekli Ocak ayında giriş yapacağım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@biber, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhabalar ben mülakat esnasında bir adres verdim fakat adresi verirken isim istediler bu adreste siz mi kalacaksınız gibi yani greencardi kim teslim alacak diye anladım ben adres konusunda yardımcı olan arkadaşın soyadını hatirlayamadım mülakata zarar gelmesindiye kemkum etmememek adına bile bile kendi adımı verdim şimdi o adresteki bana yardımcı olan arkadaşın postasiyla benim Adım uyusmayacak kartımda o posta kutusuna ulaşamayacak ben ilk girişte havaalanında adresi değilde teslim alacak kişinin ismini değiştirebilir miyim acaba yada bu adreste ki ismi c/o olarak değiştirebilir miyim yada ekletebilirmi yım ne yapmam gerekli Ocak ayında giriş yapacağım

Degistirebilirsiniz, degistirmeniz daha iyi olur. Arkadasinizin ismi eklenirse postanin ulasmama ihtimali azalir.

• Arkadaşlar merhaba,
    DS 260 taki abd adresimi,daha sonra formu açtırarak güncellemiştim.Vize onaylandı.Fakat,ptt den gelen sarı zarfın üstündeki özet bilgilerde,ilk yazdığım abd adresi var.Bu durumda güncelleme için konsoloslukla görüşmek veya abd girişinde son adresi vermek arasında seçim yapamadım.Sizce ne yapmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@javelini, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Arkadaşlar merhaba,
    DS 260 taki abd adresimi,daha sonra formu açtırarak güncellemiştim.Vize onaylandı.Fakat,ptt den gelen sarı zarfın üstündeki özet bilgilerde,ilk yazdığım abd adresi var.Bu durumda güncelleme için konsoloslukla görüşmek veya abd girişinde son adresi vermek arasında seçim yapamadım.Sizce ne yapmalıyım?

ABD'ye girerken ve daha sonra AR11 formuyla bu degisikligi yapabilirsiniz. Konsolosluga bu amacla ulasmaniza gerek yok, cabalariniz bos kalabilir.

• @crazycells
    Hem bu cevap hem de ,yeşilkart sürecinde gösterdiğiniz ilgi ve yardım vede hızlı iletişim için çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@javelini, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells
    Hem bu cevap hem de ,yeşilkart sürecinde gösterdiğiniz ilgi ve yardım vede hızlı iletişim için çok teşekkür ederim.

rica ederim, bol sanslar. ABD'deki deneyimlerinizi bekliyoruz 🙂

• Merhaba arkadaşlar 12 Eylülde Newark, NJ'den ilk girişimi yaptım 🙂 Tecrübelerimi en kısa sürede ilgili konuya yazacağım. Girişte adreste bir kaç kısmı değiştirdim fakat bir kaç gün sonra adresteki zip kodunun yanlış olduğunu farkettim. Bu büyük bir problem midir size göre? Adres değişikliği bildirmem gerekli mi bu durumda. Teşekkürler

• @chemforlife @crazycells cevap verirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chemforlife, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhaba arkadaşlar 12 Eylülde Newark, NJ'den ilk girişimi yaptım 🙂 Tecrübelerimi en kısa sürede ilgili konuya yazacağım. Girişte adreste bir kaç kısmı değiştirdim fakat bir kaç gün sonra adresteki zip kodunun yanlış olduğunu farkettim. Bu büyük bir problem midir size göre? Adres değişikliği bildirmem gerekli mi bu durumda. Teşekkürler

Evet ZIP kodu önemli.

Şöyle bir örnek vereyim. ZIP kodunu doğru yazdığım bir posta geri döndü, üzerinde "Zip kodu city'nin öncesinde yazılamaz" diye not vardı.
    123 Main St 77030 Houston Texas yazmışım.
    123 Main St Houston Texas 77030 olması gerekiyormuş.

• merhabalar,myuscis profilimdeki adres kısmında zip kod yazmıyor ve girişte adresimi değiştirirkende zip kod olmadan verdim polise. henüz ssn ve greencard gelmedi bu durum hala gelmemesiinin nedeni olabilrmi?15 gündür Amerikadayım.

• @nwtzki Snn birden fazla nedenden dolayı gelmeyebiliyor. Ancak zip kod önemli bir konu. Uzun süreli bir adreste kalacaksanız, uscis'den ar-11 formu ile adresinizi guncelleyip zip kodunu eklemeniz sağlıklı olabilir. Ssn için en kısa sürede kart servisi de veren bir ssa ofise gitmeniz isabetli olabilir. Forumda yer alan tecrübelerden anladığım kadarıyla bazı ofisler, girişiniz üzerinden yirmibir gün geçmeden herhangi bir işlem yapmazken, bazı ofisler, eğer adınıza yapılmış bir başvuru varsa, numaranızı size verebiliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |