Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• this comment is disabled

• @Mustaparta-Totengraber mustafa dövmene bakmıyorlar alakası yok rahat ol

• @crazycells Merhaba aile birleşimi vizem 5 aylık basılmış ,neden bu kadar az süre olabilir Amerika ya girişten sonraki süreç nasıl oluyor neler yapmamız gerekiyor , vize ücretini nezaman yapmalıyız, ve nereden yapabiliriz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells Merhaba aile birleşimi vizem 5 aylık basılmış ,neden bu kadar az süre olabilir Amerika ya girişten sonraki süreç nasıl oluyor neler yapmamız gerekiyor , vize ücretini nezaman yapmalıyız, ve nereden yapabiliriz

Ailenize kavusmak icin basvuru yapmadiniz mi? Tam anlayamadim sorunuzu, 5 ay icinde ABD'ye ilk girisi yapabilirsiniz ama son gune kadar beklemenize gerek yok.

USCIS fee'yi ABD'ye gitmeden odemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/113/uscis-immigrant-fee-ödeme-ekran-görüntüleriyle

Bundan sonra ABD'ye yerlesip orada yasamaniz gerekiyor, USCIS fee odendikten ve ABD'ye giris yapildiktan sonra 10 yillik Green Card'iniz basilip verdiginiz adrese gonderilecek.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba,

Cifte vatandas olan ve Amerika'da yasayan esim ile MAyis ayinda evlenmistik. Dun ben ve iki cocugum icin Green Card surecini baslattik 🙂 Gerekli belgelerin kopyalarini hazirlayip FedEx (TNT) ile gonderdik. Ben ve iki cocugum icin hazirladigimiz belgeleri, her kisi icin ayri olacak sekilde uc farkli poset dosya icine koyduk. Tum evraklari tek buyuk bir kagit zarfa yerlestirdik. Ucumuz icin gerekli form odemesini $1605 olarak ve tek bir check kullanarak esimin business cardi ve bir sayfalik cover letter ile dosyaya ekledik. Esim her ne kadar su anda bebek bekledigimiz icin Turkiye'de olsa da, normalde Amerika'da yasadigi ve yakinda tekrar gidecegi icin USCIS adresini Lewisville, TX olarak yazdik, Cover letter ornegini (isimleri degistirerek :)) asagida paylasiyorum, hangi evraklari gonderdigimizi de icindeki listede gorebilirsiniz. Umarim surecimiz en kisa surede sonuclanir 🙂 Faydali olmasi dilegiyle...

USCIS
    Attn: I-130
    2501 S. State Hwy, 121 Business
    Suite 400
    Lewisville, TX 7506710/2/2019

10/2/ 2019

To Whom It May Concern,
    I am a United States Citizen and I want to bring my wife XXX, step-son YYY and step-daughter ZZZ who are currently residing in Turkey, to U.S.A. Please find enclosed documents that were prepared for the process along with the required forms and check. You can see the below list of the documents that were included to the package:

• Check (amount of $1605) for the I-130 filling fees of three application ($535 for each application) and business card

FOR XXX:	 

• Form G-1145 E-Notification of Petition

• 4 passport style photographs (2 for me and 2 for my wife)

• 130 Petition for Alien Relative

• Form I-130A Supplemental Information

• Formul-A document as extract from birth registration

• Copy of biographic page of passport

• Finalization statement of her previous marriage

• Decree of divorce of my previous marriage

• Family record booklet of our current marriage

• Police record from Turkey

• Letter of Consent and Letter of Attorney for our kids

• My naturalization certificate and copy of my driving licensee & biographic page of my passport

• Our common bank account records with house and children’s school related payments

• Our common lease contract for the house in Turkey

• Our baby’s USG picture from FB announcement

• Our story from beginning with pictures

FOR YYY:

• 4 passport style photographs (2 for me and 2 for my son)

• Birth certificate from hospital

• Finalization statement of my wife’s previous marriage

• Letter of Consent and Letter of Attorney

• My naturalization certificate and copy of my driving licensee & biographic page of my passport

• Pictures of my son and myself

FOR ZZZ:

• 4 passport style photographs (2 for me and 2 for my daughter)

• Birth certificate from hospital

• Finalization statement of my wife’s previous marriage

• Letter of Consent and Letter of Attorney

• Pictures of my daughter and myself

Thank you very much for your prompt attention to this matter.

Respectfully,

(Signature)
    (SSS)

• Merhaba,
    Vukuatlı nüfüs kaydı e-devletten alınırken, "Nüfüs kayıt tipi örneği" ne olmalı: Kişi mi, Aile mi, yoksa nüfus aile mi?

NVC de hangi belgeyi sisteme yüklediniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@1702em, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba,
    Vukuatlı nüfüs kaydı e-devletten alınırken, "Nüfüs kayıt tipi örneği" ne olmalı: Kişi mi, Aile mi, yoksa nüfus aile mi?

NVC de hangi belgeyi sisteme yüklediniz?

en kapsamli olani secebilirsiniz. Genelde ayri ayri istendigi icin kisi de alsaniz problem olmaz ama en kapsamli olanda bu bilgilerin hepsi zaten mevcut...

• Merhabalar ben Azerbaycan vatandaşıyım İstanbul da çalışıyorum oturma ve çalışma iznim var Amerikalı eşim ile 6 aydır ilişkimiz var ve 5 gündür evliyiz sorum şu
    green card prosedüru benim için de mi aynı olacak yoksa Azerbaycan vatanadasi oldugum için başka belgeler de mi lazım ? Ikinci sorum 6 aylik bir ilisiki kısa olduğu için 1 yıl sonra mülakat da sorun olur mu ? 3 cu sorum esim düğünü Amerika'da yapmak istiyor yani mülakat için düğün fotoları goturemeycem bu da sorun olur mu ? Bu arada eşim 6 ay önce İstanbul'a gelmişti İstanbul da tanıştık 1 ay sonra gitti Amerika'ya oradan yazışmalara devam ettik şimdi yine 1 aydır burda ve evlendik yani WhatsApp yazışmaları da var ve cektirdigimiz fotolar da var bunlar bir artı mi ? Özür dilerim biraz sorularım fazla oldu ama sizlerin bilgilerine güveniyorum şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saahmed, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar ben Azerbaycan vatandaşıyım İstanbul da çalışıyorum oturma ve çalışma iznim var Amerikalı eşim ile 6 aydır ilişkimiz var ve 5 gündür evliyiz sorum şu
    green card prosedüru benim için de mi aynı olacak yoksa Azerbaycan vatanadasi oldugum için başka belgeler de mi lazım ? Ikinci sorum 6 aylik bir ilisiki kısa olduğu için 1 yıl sonra mülakat da sorun olur mu ? 3 cu sorum esim düğünü Amerika'da yapmak istiyor yani mülakat için düğün fotoları goturemeycem bu da sorun olur mu ? Bu arada eşim 6 ay önce İstanbul'a gelmişti İstanbul da tanıştık 1 ay sonra gitti Amerika'ya oradan yazışmalara devam ettik şimdi yine 1 aydır burda ve evlendik yani WhatsApp yazışmaları da var ve cektirdigimiz fotolar da var bunlar bir artı mi ? Özür dilerim biraz sorularım fazla oldu ama sizlerin bilgilerine güveniyorum şimdiden teşekkürler

Evet, ayni belgeler sizin icin de gecerli. Ama Azerbaycan'dan alacaginiz belgeleri Ingilizce'ye cevirmelisiniz.

Iliskinizin gercek oldugunu gostermeniz sizin sorumlulugunuz, eger konsolosu ikna edemezseniz vizeyi alamazsiniz. Elinizdeki butun belgeleri fazlasiyla sunmalisiniz kendilerine.

Bol sanslar.

• Kanıt olarak sadece 6 aylık whatsapp yazismalari var birde fotolar var bu fotolar düğün fotoları değil normal günlük cekildigimiz fotolar anne babamla birlikte fotolar var bunlar yeterli değil mi ? Birde düğünü burada yaparsak fotolarla belgelersek vizeni alma olasılığı yükselir mi? Birde şuan hala başvuru yapmadık bazı insanlar diyor kısa süreli evliliklerde redd veriyorlar peki o zaman evlilik ne kadar uzun olmalı ?

• Merhabalar ben Amerikalı eşimle 1 ay önce evlendim green card sürecini başlatmadık hala bir kaç sorum var biz düğün yaptık green card sürecini başlattığımızda evlilik kanıtı için düğün fotoları var ama esimin ve benim anne babamiz gelemediler düğüne bu sorun olur mu? benim de anne babam rusiyada

• @saahmed bende eşimle 5 aylık birliktelikten sonra evlendim ben 1 aylık evli ilken başvuru yaptım , eşinizin yanınıza geliş gidişleride önemli , kaç defa gelmiş olması , bunu kanıtlaması , dügün fotoları istemediler bizden , sadece normal fotolar aile ile olan fotolar, nikah fotomuzu sunduk , whatsapp konuşmaları da göstermedim. Vizem 1 yıldan sonra onaylandı

• @elf sizin adınıza sevindim 🙂 bence şans işi bu bazilarindan daha çok kanıt istiyorlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saahmed, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Kanıt olarak sadece 6 aylık whatsapp yazismalari var birde fotolar var bu fotolar düğün fotoları değil normal günlük cekildigimiz fotolar anne babamla birlikte fotolar var bunlar yeterli değil mi ? Birde düğünü burada yaparsak fotolarla belgelersek vizeni alma olasılığı yükselir mi? Birde şuan hala başvuru yapmadık bazı insanlar diyor kısa süreli evliliklerde redd veriyorlar peki o zaman evlilik ne kadar uzun olmalı ?

siz elinizdeki her seyi gostermelisiniz, her durum birbirinden farklidir , dolayisiyla hickimse siz bunlar yeterli ya da bunlar yeterli degil diyemez. Sizin amaciniz iliskinizin gerceklegini gosteren butun belgeleri gondermek olmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdon, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar ben Amerikalı eşimle 1 ay önce evlendim green card sürecini başlatmadık hala bir kaç sorum var biz düğün yaptık green card sürecini başlattığımızda evlilik kanıtı için düğün fotoları var ama esimin ve benim anne babamiz gelemediler düğüne bu sorun olur mu? benim de anne babam rusiyada

Eger dosyada geri kalan her sey mukemmelse buna takilmazlar, burada tek tek bu sorun olur mu su sorun olur mu diye soramazsiniz, dosyanin tamaminin durumu onemli.... Siz, evliliginizin gercek ve iyi niyetli oldugunu gosteren butun delilleri sunmalisiniz.

• @saahmed bu süreçten geçen biri olarak söyleyebilirim ki işleme nereden başvuracağınız önemli eğer Türkiye’den başvuruyorsanız daha uzun ve daha kolay açıkcası sadece @elf dediği gibi eşinizle geçirdiğiniz zamanları kanıtlamalısınız. Ben çok kolay bir mülakat süreci geçirdim ama yaklaşık 2 yıllık evli ve 4 yıllık beraberliğimiz vardı eşimle yinede benden tavsiye ortak kira kontratınız yada banka hesaplarınız önemli kayıtlar arasında gidin ortak bir hesap açtırın derim. Resimler konusunda bolca fotoğraf çektirin ama farklı farklı insanlarla olsun bu fotoğraflar ve nikah fotoğraflarınızı da göstermeyi unutmayın. Süreç yaklaşık 1 yılı aldığı için bu süreçte yaptığınız tüm aktiviteleri ve tatillerinizden kanıtları elinizde tutmayı unutmayın. Özellikle son yıllarda da sosyal medya hesapları kontrol edilmekte orada da paylaşımlar yapmanızda yarar var. Şimdiden bol şanslar.

• @Nala çok teşekkürler:) bakalim süreç nasıl işleyecek

• @crazycells Sizce onay almamiz mümkün mü ?

• @crazycells Yok tek problem anne ve babanızın düğünde olmaması ortak banka hesaplarimizda var

Benzer Başlıklar

• 57
  • 9
  • 4861
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |