Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar markette çalışan arkadaşlarımız deneyimlerini ve haftada kaç saat çalıştıklarını belirtebilirler mi? İndeed ve monsterda iş aramalarımda hep marketlerle alakalı işler denk geldi. Mesai yaparlarsa saatlik ücret nasıl oluyor? 2 çocuklu bir aileyi geçindirebilir mi vs...

• @RoadtoNewLife Ben Walmartta çalışıyorum. Haftada maksimum 40 saat çalışıyorsunuz. Saatlik ücret 11 dolar . Vergiler Social Security gibi kesintiler yüzde 17 Floridada
    15 günde bir maaş alınıyor. Seçilme 10-15 gün arası daha sonra 1 ay ücretli eğitim var. 5 gün iş -2 gün dinlenme var. Günde 8 saat iş ve bir saat yemek izni var.İşler yoğun ve ağır .Eve dönerken ayaklarınız yerden kesilecek gibi hissediyorsunuz.

Gelelim sorunuza 2 çocuklu bir aileyi kesinlikle geçindirmez. Bir kişi eğer oda tipi bir yer kiralar ve mazbut yaşarsa bu para yeter (1400 dolar civarı size çıplak maaş kalıyor.) İki kişi çalışırsanız bu belki biraz mümkün olabilir.

• @redsat2000, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@RoadtoNewLife Ben Walmartta çalışıyorum. Haftada maksimum 40 saat çalışıyorsunuz. Saatlik ücret 11 dolar . Vergiler Social Security gibi kesintiler yüzde 17 Floridada
    15 günde bir maaş alınıyor. Seçilme 10-15 gün arası daha sonra 1 ay ücretli eğitim var. 5 gün iş -2 gün dinlenme var. Günde 8 saat iş ve bir saat yemek izni var.İşler yoğun ve ağır .Eve dönerken ayaklarınız yerden kesilecek gibi hissediyorsunuz.

Gelelim sorunuza 2 çocuklu bir aileyi kesinlikle geçindirmez. Bir kişi eğer oda tipi bir yer kiralar ve mazbut yaşarsa bu para yeter (1400 dolar civarı size çıplak maaş kalıyor.) İki kişi çalışırsanız bu belki biraz mümkün olabilir.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben de costco ve aldi den tekliflere denk geldim. Ne yazıkki başka teklif gelmedi.

• Amazon’nun Fulfillment Center Warehouse Team member is ilanlarana bakabilirsiniz saatlik ücreti 15-16$ diye yazıyor.

• @RoadtoNewLife @muhammetnzr Bu sahada çalışmak kolay gelebilir. Ancak İngilizce malzemelerin ne oldukları ,malzeme bilgisi ve ABD alışkın olduğu markalara aşina olmanız lazım. Bu düşündüğünüz kadar kolay da değil. İşin içine birde İspanyolca meselesi de girerse bazı bölgeler için iş daha komplike hale geliyor. Ayrıca aynı malzemelerin bir çok çeşidi var. O konuda işletmeciden eğitim almanız gerekebiliyor.

Amazon daki işlere başvurular bir kuşak daha üst segment. Onun için işe alımlar normal işe göre kolay olmuyor. Daha çok tecrübe ve Walmart gibi yerlerde yapılmış tecrübe istiyor.

@RoadtoNewLife @muhammetnzr Bu sahada çalışmak kolay gelebilir. Ancak İngilizce malzemelerin ne oldukları ,malzeme bilgisi ve ABD alışkın olduğu markalara aşina olmanız lazım. Bu düşündüğünüz kadar kolay da değil. İşin içine birde İspanyolca meselesi de girerse bazı bölgeler için iş daha komplike hale geliyor. Ayrıca aynı malzemelerin bir çok çeşidi var. O konuda işletmeciden eğitim almanız gerekebiliyor.

Amazon daki işlere başvurular bir kuşak daha üst segment. Onun için işe alımlar normal işe göre kolay olmuyor. Daha çok tecrübe ve Walmart gibi yerlerde yapılmış tecrübe istiyor.

Anladığım kadarıyla ev geçimi için ekstra uber/lyft doordash/grubhub gibi ek işlere de yönelmek gerekiyor.

@RoadtoNewLife @muhammetnzr Bu sahada çalışmak kolay gelebilir. Ancak İngilizce malzemelerin ne oldukları ,malzeme bilgisi ve ABD alışkın olduğu markalara aşina olmanız lazım. Bu düşündüğünüz kadar kolay da değil. İşin içine birde İspanyolca meselesi de girerse bazı bölgeler için iş daha komplike hale geliyor. Ayrıca aynı malzemelerin bir çok çeşidi var. O konuda işletmeciden eğitim almanız gerekebiliyor.

Gemi/Kaptanlik islerinden henuz haber yok anlasilan?

• ⭐⭐

Geçen yaz ben de Walmart’da çalışıyordum. Saatlik 12.25 dolardı (Bu yıl 14 dolara yukseldi). Sınırsız overtime alabiliyordum. Evet yanlış okumadınız. İstedigim kadar çalışabiliyordum. 6 saatte bir min 30 dk, max 60 dk’lik ara vermek şartıyla istediğim kadar çalışabiliyordum. Unloading/stocking dept.’de çalıştığım icin yoğun ve yorucu oluyordu bu nedenle ben birinci işime yoğunlaşmıştım. Ama Walmart müthiş bi yer ya! 😀 Hem şirket politikaları, personele olan yaklaşım, safety first anlayışı. Gerçi biz safety kurallarına pek dikkat etmeyip pallet jackler ile yarışıyorduk falan. 😛 Walmart’i tavsiye ederim. O güzel günler canlandı birden gözümde.

• ⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Markette Çalışmak

Müşteri bana bi ürün sorduğunda ve ben müşteriyi anlamadığımda telefonumu çıkarıyor Walmart App’i açarak “Can you please spell it?” diyordum. İstediği ürünün reyonuna sıra numarasına kadar bulup götürüyordum. Çok mutlu oluyorlardı. Oysa onlar da kendi telefonlarını kullanarak bulabilirler 🙂

• @redsat2000 bilgilendirme icin tesekkur ederim. Benim de baslangic icin dusundugum sektorlerden biri. Bir kac sorum olacak.

1. 40 saat calistiginiza gore full time mi kabul ediliyorsunuz. Bu durumda saglik sigortasını sirket mi karsiliyor?Kapsamı sadece size mi yoksa aile bireylerinizi de kapsiyor mu?
    2. "Flexible" calisma imkanlari nasil?
    3. "Promotion" imkanlarini nasil goruyorsunuz? Bu durumda saatlik ucret ne oluyor?

• @newman Denizcilik ile ilgili haber halen yok. Arayışlar devam ediyor . Ekim ortası yatçılık fuarı var onu bekliyorum.

• @Edelweiss bir Walmartli olmaniza sevindim. Günde 8 saat çalışma artı 1 saat yemek molası var. Sezonluk durumum full term geçiyor yarın. Maaş ona göre değişecek sanırım. 15 günde bir 4 saatin üstü overtime mim oldu. Bugün mesela 2 saat erken ise gitmiştim. Hemen check in yapip 2 saat overtime aldım. İş ağır ama ekip çok iyi . İyi bir diyalog kurdum mozaik ekip yapısına göre . Application is dediğiniz gibi onlara malzemenin yerini soylediginizde acaip mutlu oluyorlar. Latinlerle Google translate yoluyla irtibat kuruyorum. Derdini cozdugundeki gözlerindeki ifade anlatılamaz.

• @ybi04 sağlık sigortasi 1 yıl süre ile sana ait. Bu açıdan Obamacare haricinde şansınız yok.
    Fulterm 40 saat ustu overtime oluyor saati 17 dolar
    Saatleri ilk etapta onlar ayarlıyor örneğin 1 grup 0400 1300 arasi 2 grup 1300 2200 arasi
    3 sorunun promotion kısmını şuan için cevaplayamiyorum. 90 gün sonrası discaunt Card alacağız.
    Şuan için saatlik ücret 11 usd

• Arkadaşlar işten çıktıktan sonra uber/lyft doordash/grubhub için enerjiniz kalıyor mu? Ya da ek iş tercihleriniz neler?

• ⭐⭐

@redsat2000 ben Yellowstone parkına yakın bi bölgede çalışıyordum. Çok sayıda Çinli turist geliyordu. Ve ilginçtir gelen turistlerin %99 u İngilizce bilmiyordu. Translate üzerinden iletişime geçip pirinç pilavı pişirme makinası veriyorduk adamlara 😀 Walmart hakikaten çok iyi bi kurum. ABD’ye döndüğümde geçiş dönemimde yeniden çalışırım muhtemelen.

Discount card’in büyük avantajı var. Yanılmıyorsam yüzde 10 her üründe indirim sağlıyor. Bu sebeple bazı elektronik alışverişlerimizi Walmart’dan yapmıştık biz.

Ayrıca overnight stockerlar daha yüksek maaş alıyorlar diye biliyorum. Walmart’da başlangıç seviye pozisyonlar arasında en çok unloading/stocking dept. kazanıyor. Sonra maaş sırası ise overnight stocking, stocking ve cashier.

• @redsat2000 @Edelweiss marketlerde part time çalışma imkanı var mı?

• @ybi04 marketleri bilmiyorum ama işinize yarayabilir belki diye paylaşmak istedim, austin burlington mağazasında (boyner tipi bir mağaza) bir hanım part time çalışıyor mesela. Ortamı ve ekibi çok seviyor, hep çok anlayışlı olduklarından falan bahsediyor. Belki o tarz mağazalar da düşünülebilir bilemiyorum.

• ⭐⭐

@RoadtoNewLife, içinde söyledi: Markette Çalışmak

Arkadaşlar işten çıktıktan sonra uber/lyft doordash/grubhub için enerjiniz kalıyor mu? Ya da ek iş tercihleriniz neler?

Uber ve Lyft yorucu işler... Market işi de ağır, market mesaisinden sonra kolay olmayacaktır. Belki genç ve dinç biriyseniz bir süre katlanırsınız ama çok dikkat etmek lazım, yorgun halde karanlıkta araç kullanmak riskli olabilir. Belki yine başka bir sabit yerde, hata yapınca sonucu ölümcül olmayan ek işlere bakmak daha iyi olur.

• ...........................

• ⭐⭐

@ybi04 Tabi ki var. Ben part time çalışıyordum. Schedule'ımda günde 5 saat vardı ancak ben +10 saat çalışıyordum bir çok zaman. Tabi bu bizim supercenter için geçerliydi. Her yerde bu imkanları tanıyacaklarını sanmıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |