Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Arkadaş bu SSN den çektiğimiz kadar hiçbir şeyden çekmedik. Bu seferde benimki geldi. Ama eşimin SSN i gelmedi. Sebebini de eve gelince farkettim. Adresi apartman numarasını yazmamışım. Acaba yarın sabah erkenden post office e bizzat gitsek verirler mi bize SSN i yoksa 4 üncü kez tekrar mı başvuracağız.
    Sn @crazycells veya tecrübe eden arkadaşlar varsa cevap verirlerse sevinirim.
    Selamlar,

Bazi posta memurlari bu tur onemli belgeler icin tam adresi gormek istiyor, bu aslinda kotu bir sey degil ama tabii sizin durumunuzda beklemeye neden olmus.
    Tekrar basvuru yapin ve adresi yenileyin, tam adresi verirseniz gelmemesi icin bir neden yok.

• merhaba.dv 2019 talihlisiyim. ABDye giriş yaptıktan sonra green card ve ssn için başvuru yapmaya gerek varmı yoksa ds 260 formunda belirttiğim adrese kendileri gönderecek mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maybeoneday, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

merhaba.dv 2019 talihlisiyim. ABDye giriş yaptıktan sonra green card ve ssn için başvuru yapmaya gerek varmı yoksa ds 260 formunda belirttiğim adrese kendileri gönderecek mi?

GC icin USCIS ucretini yatirmalisiniz.

SSN icin 21 gun bekleyin, gelmezse bir SSA ofise gidip cikartabilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@darülfülfül, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhabalar, benim daha önce work and travel'dan kalan social security numaram vardı ancak kartımı bulamıyorum. Ds-260 formunda da daha önce olduğunu belirttim ancak yenisinin verilmesini istediğimi işaretledim. Önceki numaramı bilmiyor olmamdan kaynaklı bir sıkıntı yaşar mıyım? Zaten araştırdığım kadarıyla benimki DHS authorization gerektiren SSN'di, green card sahibi olduktan sonra her halükarda yenisini almam ya da update etmem gerekecek miydi? Teşekkürler.

Eski SSN 'nizi yazmazsaniz, sizinkini bulmalari biraz zor olabilir, bilginize. Bu durumda yeni bir kart ve yeni bir numara istemeniz daha dogru olur, yoksa siz ugrasabilirsiniz bu islerle.

Uğraşmam sıkıntı değil uğraşırım gerekirse de benim endişem eski numaramı bilmiyor ya da kartımı kaybetmiş olmam greencard sürecimi etkilermi, takıldıkları bir konu mu bu onu öğrenmek istiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhabalar, benim daha önce work and travel'dan kalan social security numaram vardı ancak kartımı bulamıyorum. Ds-260 formunda da daha önce olduğunu belirttim ancak yenisinin verilmesini istediğimi işaretledim. Önceki numaramı bilmiyor olmamdan kaynaklı bir sıkıntı yaşar mıyım? Zaten araştırdığım kadarıyla benimki DHS authorization gerektiren SSN'di, green card sahibi olduktan sonra her halükarda yenisini almam ya da update etmem gerekecek miydi? Teşekkürler.

Eski SSN 'nizi yazmazsaniz, sizinkini bulmalari biraz zor olabilir, bilginize. Bu durumda yeni bir kart ve yeni bir numara istemeniz daha dogru olur, yoksa siz ugrasabilirsiniz bu islerle.

Uğraşmam sıkıntı değil uğraşırım gerekirse de benim endişem eski numaramı bilmiyor ya da kartımı kaybetmiş olmam greencard sürecimi etkilermi, takıldıkları bir konu mu bu onu öğrenmek istiyorum.

Green card almanızı etkilemez. Sadece SSN almak için ek işlemler yapmanız gerekebilir.

• @knnrn, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@crazycells, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Green card almanızı etkilemez. Sadece SSN almak için ek işlemler yapmanız gerekebilir.

Teşekkürler yardımlarınız için

• Merhaba benim ssn ile ilgili bir yardıma ihtiyacım var ben 22 temmuz 2019 tarihinde amerikaya giriş yaptım 24 temmuzda yami 2gün sonra ssn numaram eve posta yoluyla teslim edildi sorum şu ssn sitesine kayıt oluşturmaya çalıştığımda veya farklı bir iş ile ilgili numaramı giriş yaptığımda hata veriyor kayıta ulaşılamadı yazıyor san bürosonu aradım ama normal dediler 2 ay oldu hala aynı sizce bu normalmi bu arada eşimle ortak hesap açtık debit kart aldım bir problem olmadı ama belki eşimden dolayı sorun olmadı gibi geliyor bu problemi telefonla aramak yerine ssn bürosona gitmem gerekirmi tesekkur ederım sımdıden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cskn68, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhaba benim ssn ile ilgili bir yardıma ihtiyacım var ben 22 temmuz 2019 tarihinde amerikaya giriş yaptım 24 temmuzda yami 2gün sonra ssn numaram eve posta yoluyla teslim edildi sorum şu ssn sitesine kayıt oluşturmaya çalıştığımda veya farklı bir iş ile ilgili numaramı giriş yaptığımda hata veriyor kayıta ulaşılamadı yazıyor san bürosonu aradım ama normal dediler 2 ay oldu hala aynı sizce bu normalmi bu arada eşimle ortak hesap açtık debit kart aldım bir problem olmadı ama belki eşimden dolayı sorun olmadı gibi geliyor bu problemi telefonla aramak yerine ssn bürosona gitmem gerekirmi tesekkur ederım sımdıden

Onun guncellenmesi ve sizi tanimasi aylar alabilir. Neden SSA sitesine kayit olmaya calisiyorsunuz? Acil degilse, daha sonraki yillarda ABD'de bir gorunurlugunuz oldugunda (adiniza maaslar, isler, ev ve is adresleri, banka hesaplari, kredi gecmisi vs. oldugunda) bunu denemenizi tavsiye ederim.

• @crazycells selamlar olsun başkanım 5 eylülde orlandoya giriş yaptık ama hala ssn numaramız gelmedi ehliyet dil kursu ve bir işe başvuramıyorum ne yapmam gerekli acaba bu konuda banka hesabı bile açamıyoruz teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yilmaz, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@crazycells selamlar olsun başkanım 5 eylülde orlandoya giriş yaptık ama hala ssn numaramız gelmedi ehliyet dil kursu ve bir işe başvuramıyorum ne yapmam gerekli acaba bu konuda banka hesabı bile açamıyoruz teşekkürler

bir SSA ofise gidip basvuru yapmayi deneyebilirsiniz. Eger gorevli uzlasirsa bir basvuru yapar veya adiniza basvuru yapilmissa size numaranizi soyleyebilir.

• ⭐⭐

Bu ssn kartını posta yoluyla değilde gidip elden alabiliyormuyuz.
    Selamlar

• @arnblt postayı SSA office e istetebilirsiniz. 10 gün içinde gelir oradan teslim alabilirsin.

• ⭐⭐

@sigmoidalmammal teşekkür ederim. Bunu duyduğumuz çok iyi oldu.Umarım bu isteğimizi kabul ederler.

• @arnblt ilk geldiliğimizde benim ssn im gelmeyince ssa’ya gidip başvurdum. O sıra otelde kalıyorduk yer değiştirmemiz söz konusuydu. Görevli kart 14 gün içinde gelir dedi ben de 14 gün aynı adreste olmayacağım dedim. O zaman kartı buraya istetiriz burdan alırsın dedi. 8. Gün kart gelmişti. Gidip ssa ofisten aldım.

• Eski SSN kartını yenilemek ya da yeni kart almak için online başvuru yapabiliyor muyuz acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Taurus, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Eski SSN kartını yenilemek ya da yeni kart almak için online başvuru yapabiliyor muyuz acaba?

Bildigim kadariyla yapamiyorsunuz. En yakin SSA ofisine gitmenizi tavsiye ederim.

• Arkadaşlar ben 5 gün önce ABD’ye giriş yaptım ssn için ofise gitmeli miyim yoksa belirttiğim adrese ssn kartım gelecek mi?

• @ksezen92 Normal şartlarda eğer ssn istiyorum işaretlediysen gelmesi lazım. Ama bazen CBP ülkeye girişinizi bildirmiyor. Eşimle beraber giriş yaptık, Greencarlarımız geldi, onun ssn'i geldi benim ki gelmedi. SSA ofise gittim hiç başvuru yapılmamış dedi.Ofisten başvurdum. Ofise idip başvuru yapılmış mı adına öğrenebilirsin, numara oluştuysa numaranı da öğrenebilirsin. Başvuru oluştuysa zaten 14 gün içinde kartın teslim edilir.

• Herkese merhaba, Social Security Office ile Social Security Administration arasında bir fark varmı? ABD ye 11 gün önce giriş yaptım NJ ye ssn hala gelmedi yarın ssn ofise gitmeyi düşünüyorumda bu yüzden sormak istedim.

• @nwtzki aynı şey ikisi de. Social Security Administration (SSA) diye geçer.

Benzer Başlıklar

• 8
  • 2
  • 1
  • 53
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |