Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Pascalya dan dolayı biraz gecikme olabilir panik yapmayalım :))

• @crazycells
    Selamlar, forumu olabildiğince okuyorum ama atlamış olabilirim. Sorum şu: Benim case numaram bu ay açıklanacak Haziran olarak çünkü önümde sadece 80 kişi kadar var ve ben DS260 formunu 4 mayıs 2017'de yani green card sonuçlarının açıklandıgı tarihten hemen 2 gün içinde doldurdum. Bu 2 durum benim Haziran ayındaki vize mülakat günümü etkiler mi yani Haziran başı mı olacak yoksa sonu mu olacak diye bir alakası var mı? Bir başka deyişle ds260 formunu hemen doldurmuş olmak ya da sıradaki case no'lar içinde baş sıralarda yer almak Haziran içindeki vize tarihlerinin sırasını etkiler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells
    Selamlar, forumu olabildiğince okuyorum ama atlamış olabilirim. Sorum şu: Benim case numaram bu ay açıklanacak Haziran olarak çünkü önümde sadece 80 kişi kadar var ve ben DS260 formunu 4 mayıs 2017'de yani green card sonuçlarının açıklandıgı tarihten hemen 2 gün içinde doldurdum. Bu 2 durum benim Haziran ayındaki vize mülakat günümü etkiler mi yani Haziran başı mı olacak yoksa sonu mu olacak diye bir alakası var mı? Bir başka deyişle ds260 formunu hemen doldurmuş olmak ya da sıradaki case no'lar içinde baş sıralarda yer almak Haziran içindeki vize tarihlerinin sırasını etkiler mi?

hayir, o ay icindeki mulakat tarihleri konsoloslugun belirledigi tarihlere gore rastgele dagitiliyor. Case numaranizin daha kucuk olmasi ya da formlari once gondermeniz o ay ilk sizin mulakata gireceginiz anlamina gelmiyor.

• @askimkoray Merhaba iyi akşamlar.Öncelikle mesajınızı çok geç gördüm kusura bakmayın.başka gelir göstermedim 22.500 tl dışında.Mülakattan 20 gün önce ziraat bankasından 12 aylık hesap dökümü almıştım.başkada mali belge(arsa tapu vs.)falan hiç göstermedim.Ayrıca daha önce hesabıma hiç bu kadar para girmemişti.parayı sadece 1 saat tuttum hesapta.yani parayı yatırır yatırmaz gidip hesap dökümü aldım bankadan.Sonra hesaptaki parayı geri eft olarak gönderdim.Öğrenciyim 22 yaşındayım.Yani benden daha az para gösteren çok kişi olmuştur dert etmeyin onu 15 bin dolar gösterilicek diye bi zorunluluk yok.

• Merhabalar. In transit olarak 1 haftadir bekliyorum. Forumdan ögrendigim kadariyla mail gelene kadar beklemeye devam mi edecegim dogru mu?. Konsolosluktan randevu talep edemiyorum şimdilik davet mektubu olana kadar. İnsallah yanlis bilmiyorumdur arkadaslar.

• @osmanqdenizli Ankara için mailler henüz gönderilmedi sanırım. Ayrıca, biz randevu talep edemiyoruz. Randevular sistem tarafından ayarlanmış oluyor. Gelen mailde bulunan linkle giriş yaparak randevu tarih ve saatini ve hazırlanması gereken dosyaları öğrenebiliyorsunuz.

• @crazycells merhaba, sayın crazycells ,
    PTT kayıt için sadece ben applicant olarak kayıt yaptım, sonra da sizin yazı okumuştum ve eşimi ve çocuklarımı da kayıt yaptırmak gerekiyordu. ais sitesinde bunu denemeye çalıştım, yalnızca orda randevu tarihini iptal etmek gerekiyor diyor, randevu yaklaştı, acaba randevuya gelince bunu onlara söylersem, düzeltme yapabilirler mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osmanqdenizli DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar. In transit olarak 1 haftadir bekliyorum. Forumdan ögrendigim kadariyla mail gelene kadar beklemeye devam mi edecegim dogru mu?. Konsolosluktan randevu talep edemiyorum şimdilik davet mektubu olana kadar. İnsallah yanlis bilmiyorumdur arkadaslar.

aynen oyle, randevu tarihiniz size dvlottery sayfanizdan iletilecek. Zaten hazirlanmak icin yeteri kadar zamaniniz olacak, o nedenle telas etmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vikki77 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells merhaba, sayın crazycells ,
    PTT kayıt için sadece ben applicant olarak kayıt yaptım, sonra da sizin yazı okumuştum ve eşimi ve çocuklarımı da kayıt yaptırmak gerekiyordu. ais sitesinde bunu denemeye çalıştım, yalnızca orda randevu tarihini iptal etmek gerekiyor diyor, randevu yaklaştı, acaba randevuya gelince bunu onlara söylersem, düzeltme yapabilirler mi

Kendi basvurunuza ekliyor olabilmeniz lazim, eger oyle yapamazsaniz isterseniz yeni kayitlar da yapabilirsiniz. Eger ikisini de yapamazsaniz dediginiz gibi mulakata elinizdeki belgeleri goturun. Konsolosluk, sizin adresiniz oldugu icin baska evraki gerekli gormeyecektir diye tahmin ediyorum ama yine de ekstra belge isterse sizi yonlendirirler.

• @nurullah merhabalar...Estagfurullah ne kusuru lutfen.... İnanin verdiginiz bilgiler beni cok ama cok rahatlatti yasamis birinden duymak cok onemliydi benim icin bunun icin size tesekkur ederim...Umarim hersey gonlunuzce olurr yeni hayatinizda basarilar simdiden 🙂

• Bu hesapta para gösterme konusu, yaş, aile durumu vb. ile iligli. Eğer 3 çocuklu bir aile iseniz gidince yapacağınız masraf ile bekar ve 20 yaşında birinin yapacağı masraf ve ihtiyaçlar çok farklı olacağından bence konuyu buna göre değerlendirmek lazım.

• Ben su konuyu cok merak ediyorum ( daha once biyerde denk gelmedim ) bizim 1 arabamiz var kredili , olurda bu sene greencard cikti diyelim 2019 ocak gibide mulakat gircez diyelim gene kredimiz bitmemis olcak 😃 biz arabayi gostersek nekadar borcu kaldiginida gostermemiz gerekirmi yoksa onlar aracin kasko degerini mi baz alirlar?

• @askimkoray bence rahat ol ve para mevzusunu bu kadar sıkıntı yapma. Kazanan lise mezunu ve mantıklı bir kişi ise, son yıllarda para konusundan elenen hiç duymadım. @crazycells daha iyi bilir ama elemeler genelde lise mezunu olunmamasından yada aile bireyi belirtmemek tarzı durumlardan kaynaklı.

Ayrıca arabanın üzerindeki borcu bankadan döküm falan vermediğiniz sürece göremezler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@askimkoray DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Ben su konuyu cok merak ediyorum ( daha once biyerde denk gelmedim ) bizim 1 arabamiz var kredili , olurda bu sene greencard cikti diyelim 2019 ocak gibide mulakat gircez diyelim gene kredimiz bitmemis olcak 😃 biz arabayi gostersek nekadar borcu kaldiginida gostermemiz gerekirmi yoksa onlar aracin kasko degerini mi baz alirlar?

Sayin @asilcenk 'in dedigi gibi, maddi birikimden dolayi elenmezsiniz, size sponsor bulmaniz icin ekstra sure taninir. O nedenle bunun icin telas yapmaniza gerek yok. Arabanizin kredilerinin bitmemesi dert degil, araba degerini gostermeniz yeterli olur.

• KCC'den mail geldi sonunda 🙂 fakat henüz site güncellenmemiş.

• Arkadaşlar merhaba.Bana bir mail geldi ama randevu ile ilgili bir bilgi yok gibi.Gelen mailde ne yazması lazım?

• Mayıs için 2NL geldi sonunda ama henüz sayfada update yok. çok şükür hareket olması da güzel:)👍🏻

• @xemre hemen ekliyorum. 4 Mayıs 8:30'a randevum. Hadi hayırlısı ;))

• @eagle mailde gelen linkle giriş yapmanız gerekiyor. Şu seçildiğini öğrendiğiniz site yine size ilk verilen kodla

• hemen güncellenmiş.
    8 Mayıs...
    stresle sıranın kendisine de gelmesini bekleyen isteyen arkadaşlara da iyi şanslar diliyorum gerçekten...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |