Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berkan-Duru evet gelmiyor gelse bile sen adresinden yurtdışında yaşadığını ispat ettiğin için de siliniyor. Amcamlara yaptık bunu.

• Merhaba herkese, kısa sure icinde abd'ye yerlesecegiz fakat esim turkiyedeki isini birakmayacak yani abd'den turkiyeye calısmaya devam edecek. adres beyanında bulunulması hali hazırda tr'deki isini etkiler mi acaba? sigortası vs icin sorun yaratır mı sizce? yorumu/bilgisi olan varsa iletirse cok sevinirim. simdiden tesekkurler

• @holley herhangibir sorun yasamaz bend de uzaktan calismaya devam etmistim amerikaya giderken,

sirket benimle uzaktan calisma ek protokol sozlesmesi imzalamisti, orada basina bisey gelirse is kazasi sayilmaz saat farki beni ilgilendirmez turkiye saatine gore calisacaksin gibi maddeler vardi.

esiniz firmasina karsi aciksa ve firmasi da bununla ilgili ok ise bir sorununuz olmayacaktir.

• @fxu cok tesekkurler yanıtınız icin:)

• Arkadaslar merhaba, South Carolina Charleston tarafindayim eyaletimize hangi konsoloslugun baktigini nasil kontrol edebilirim? Mantiken ya Washington ya da Miami bakiyor ama internette bulamadim.

Bir de adres beyan formunu nerden direk indirip doldurabilirim?

• ⭐⭐

• ABD adres beyanımızı Genel Seçimden (Mayıs 2023) önce oy kullanmak için posta yoluyla Houston Başkonsolosluğuna şöyle yaptık;

USPS ofisine gidip $16 Money Order yapacağımızı söyledik. (Bu tutar 2023 yılı için geç adres beyanı idari para cezası tutarı, adres değişikliği yasal süresi 20 gün, bu süreyi aşınca idari para cezası var.) Size bir form veriyorlar, bu formu doldurup üst kısmını kendiniz alıyorsunuz alt kısmını ise zarfa koyuyorsunuz. Aynı zarfa, NVİ sitesinde bulunan adres beyan formunu (https://www.nvi.gov.tr/kurumlar/nvi.gov.tr/mevzuat/nufusmevzuat/Formlar/aks/yurtdisindayasayanvatandasicinadresbeyanformuformbonsayfa.pdf) doldurup ıslak imzalı, hanede kaç kişi yaşıyorsanız onların TC kimlik veya pasaport fotokopileri ve taşımak istediğiniz adreste adınıza gelmiş bir fatura, koyup zarfı teslim ediyorsunuz.

Bu arada zarfı takip edebilmek için certified mail olarak ve return receipt ile göndermek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Biz hızlı gitmesi için ayrıca priority mail olarak göndermiştik. Aşağıya detaylı ücretlerini ekleyeceğim.

14 Martta Dallastan postaladık, 17 Martta Houston Başkonsolosluğuna ulaştı ve aynı gün edevletten kontrol ettiğimizde adresimiz güncellenmişti.

Adres bildirimi için yapılan ödemeler;
    $16.00 - Money Order (geç beyan idari para cezası)
    $1.75 - Money Order Fee
    $9.65 - Priority Mail with flat rate envelope
    $4.15 - Certified Mail
    $3.35 - Return Receipt

• @deebee merhaba sizin yaptığınız bu süreçleri ben Los Angeles başkonsolosluğuna posta yoluyla ayni şekilde iletmek istiyorum. Sitelerinde bununla ilgili bir bilgi bulamadım. Ben Arizona’dayım. Acaba ben de Texas’a yollasam olur mu? Bilgisi olan biri bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.

• @gok334 Houston’un da sitesinde bir bilgi yer almıyordu, secim öncesi Washington Büyükelçiliği sayfasında 20 iş gününü geçtiyse $16’lık mail orderla posta yoluyla yapılabileceğine dair bir duyuru yapmışlardı. Yazdığım adımlarla Los Angeles’a yapabilirsiniz veya ulaşabilirseniz Konsolosluklardan birine veya Büyükelçiliğe, telefonla arayıp sorabilirsiniz.

• @deebee tesekkurler sordum. Kimlik fotokopisi, kira sözleşmesi ve adres beyanı formunu yollamam yeterli olacakmış.

• Merhaba, Türkiye den ABD ye adresimi beyan edebilmem için kalacağım adrese en yakın konsolosluk olması şart mı yoksa ABD girişi sonrası herhangi bir Türk konsolosluğu ile bu işlem gerçekleştirilebilir mi?

• Los Angeles konsolosluguna yollayacagim formu. BEYANI ALAN KURUM, GÖNDERİLEN NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ, ve BEYANI ALAN KURUM ADI bolumlerine ne yazmak gerek tam emin olamadim Kayit No, TCK vs soruyor. Beyani alan LA konsoloslugu ve gonderilen nufus mudurlugu de Kadikoy olacak benim icin sanirsam ama memurun adi soyadi , kayit no vs nerden bilebilirim anlamadim.

• ⭐⭐⭐

@Legar beyanı alan kurum, ve gönderilen nüfus müdürlüğü kısımlarına karışmanıza gerek yok sizin

• @Emre-Kurtulmuş Oralari bos birakiyorum o zaman. Bir de adrese gelen elektrik, dogalgaz, su veya internet faturasi gondermek gerekiyormus ancak 1 ay gecmesi gerek fatura almam icin (adrese yeni yerlestim), onu beklersem 20 is gunu gececeginden bos yere bir de ceza odeyecegim. Baska bir yolu var mi bunun? Yoksa odeme nasil oluyor tam?

• ⭐⭐

@Legar Fatura olmadan da adres değişikliği yapabilirler. Siz formu doldurup TC kimlik fotokopisi ile birlikte iadeli taahhütlü olarak gönderin.

• @Serapp Tesekkurler, faturasiz yapacagim o zaman. Cok soru soruyorum kusura bakmayin, hata yapip tekrar ugrasmamak icin 🙂

1. Taşınma Tarihi olarak Amerika'ya giris tarihimi mi yazmam lazim? Yoksa Amerika'ya geldikten sonra kalici tasindigim adres mi olmali (2 hafta Airbnb'de kaldim)?
    2. Dış Temsilcilik kismina ne yazmam gerekiyor?
    3. Postayi Los Angeles konsolosluguna gonderebilir miyim?
  • ⭐⭐⭐

@Legar fatura şart değil adress proof için başka birşey de kullanabilirsiniz biz banka statement göstermiştik. Adınızın geçtiği adresi belirten birşey yeterli amazon siparişi vs de olur.
    Los angeles konsolosluğuna gönderebilirsiniz bizde oraya gönderdik
    Tarih olarak evi tuttuğunuz tarihi yazın

• Merhabalar, yakında adres beyanı yapacak arkadaşlar için:
    ABD'ye girişimden 10 gün sonra bağlı olduğum Los Angeles Konsolosluğu'na adres beyan formu, pasaport bio sayfa fotokopisi ve üstüme henüz faturam vs olmadığı için adresimin olduğu bir amazon sipariş makbuzunu ekleyip yolladım. USPS 'Certified mail with return receipt' ile, $13 ödedim. 4 iş günü sonra teslim edildi, aynı gün e-devlette ikametim yeni adresime değişti.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Y ygmbx 

Benzer Başlıklar

• 20
  • 27
  • 1
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |